فواید کرم آبرسان

به همان اندازه که داشتن پوست شاداب و شفاف نشانه سلامتی آن است، پوست خشک و شکننده، ظاهر شما را نازیبا می‌کند. خشکی پوست دلایل مختلفی دارد اما مهمترین آن‌ها، به ژنتیک و استفاده نامناسب از شوینده‌ها مربوط می‌شود. با تمام این توضیحات، کرم آبرسان و مرطوب‌کننده به هیچ‌عنوان تنها به پوست خشک تعلق ندارند. در واقع هر تیپ پوستی برای سلامت بیشتر و حفظ بافت شاداب، به آبرسانی نیاز دارد.

به همان اندازه که داشتن پوست شاداب و شفاف نشانه سلامتی آن است، پوست خشک و شکننده، ظاهر شما را نازیبا می‌کند. خشکی پوست دلایل مختلفی دارد اما مهمترین آن‌ها، به ژنتیک و استفاده نامناسب از شوینده‌ها مربوط می‌شود. با تمام این توضیحات، کرم آبرسان و مرطوب‌کننده به هیچ‌عنوان تنها به پوست خشک تعلق ندارند. در واقع هر تیپ پوستی برای سلامت بیشتر و حفظ بافت شاداب، به آبرسانی نیاز دارد. به همین دلیل، قرار دادن یک کرم آبرسان خوب در روتین پوستی، منجر به مراقبت هرچه بیشتر از پوستتان خواهد شد. در ادامه، بررسی می‌کنیم که کرم آبرسان چیست و چه اهمیتی در روتین پوستی دارد.

کرم آبرسان چیست؟

در همین ابتدا، باید اعلام کنیم که کرم مرطوب‌کننده و کرم آبرسان با هم تفاوت دارند. هرچند برخی از ما تمایز بین این دو کرم را نمی‌دانیم، ولی تاثیر آن‌ها روی پوست، یکسان نیستند. کرم آبرسان، رطوبت مورد نیاز لایه‌های عمیق‌تر پوست شما را تامین می‌کند تا مضرات ناشی از خشکی پوست، گریبان‌گیر شما نشود. استفاده از آبرسان محدودیت سنی ندارد و همه افراد برای حفاظت از پوست خود باید آبرسان را به روتین روزانه خود اضافه کنند. البته ناگفته نماند که استفاده از آبرسان بعد از 30 سالگی، ضرورت دارد، چرا که در این سن، پیشگیری از چین و چروک اهمیت مضاعف پیدا می‌کند.

مواد رایج در آبرسان‌ها شامل گلیسیرین و هیالورونیک اسید است که از هیالورونیک اسید به‌عنوان نم‌نگهدار یاد می‌شود؛ چرا که این ماده، می‌تواند رطوبت را در خود نگه دارد، آن‌هم 1000 برابر وزنش!

کرم آبرسان پوست حاوی مواد آبرسانی است که در جذب رطوبت و آب به سطح پوست موثر هستند. کرم آبرسان دارای مواد روان کننده است که عملیات هیدراتاسیون (Hydration) را برای پوست انجام می دهند. این مواد تشکیل دهنده هستند که در محصولات آبرسان نقش مهمی ایفا می کنند.

کرم های آبرسان برای درمان خشکی، زبری، پوسته پوسته شدن، خارش پوست استفاده می شوند. همچنین این کرم ها باعث جذب رطوبت از لایه های دیگر پوست و افزایش رطوبت لایه اپیدرم می شود. بنابراین می توان گفت فواید کرم آبرسان برای انواع پوست بسیار مهم است.

 

کرم آبرسان چیست؟

فواید کرم آبرسان چیست؟

پوست خشک، پوستی است که 30 درصد آب و چربی خود را از دست بدهد. هر چه میزان از دست دادن آب و چربی بیشتر باشد، پوست شکننده‌تر و آسیب‌پذیرتر خواهد شد. پوست خشک به مرور شادابی و شفافیت خود را از دست داده و مستعد ایجاد چین و چروک می‌شود. چنانچه قصد خرید مرطوب کننده و آبرسان را دارید، می‌توانید از طریق لینک درج شده وارد فروشگاه شیمن شاپ شده و ضمن مشاهده قیمت انواع کرم آبرسان، برای خرید آن‌ها نیز اقدام کنید. در ادامه، به مهمترین مزایای کرم آبرسان برای پوست اشاره می‌کنیم:

 • استفاده منظم از کرم آبرسان مناسب، باعث تقویت پوست می‌شود.
 • استفاده از این کرم، مهمترین قدم برای حفظ آب لایه اپیدرم پوست است.
 • به شفاف شدن پوست کمک شایانی کرده و به مرور لک‌ها را کمی کمرنگ می‌کند.
 • یکی از مهمترین اقدامات برای جوانسازی یا حفظ جوانی پوست صورت، استفاده از کرم آبرسان است.
 • کرم آبرسان، عمق چین و چروک‌ها را کم کرده و چروک‌های سطحی را از بین می‌برد.
 • درخشندگی را به پوست شما باز می‌گرداند.
 • مانند یک لایه محافظ، از نفوذ عمیق‌تر آلودگی‌های هوا به پوست جلوگیری می‌کند.
 • از گشاد شدن منافذ پوست جلوگیری کرده و پوست شما را صاف نشان می‌دهد.
 • از طریق کنترل PH پوست به کاهش جوش و آکنه در پوست کمک می‌کند.
 • در کاهش علائم پیری پوست موثر است: آبرسانی پوست می تواند از ایجاد خطوط و چین و چروک های زودرس جلوگیری کند و به کاهش ظاهر چین و چروک های موجود کمک کند. تحقیقات نشان داده است افرادی که از کرم های آبرسان استفاده می کنند نسبت به افرادی که پوست خشکی دارند چین و چروک های شان بسیار کمتر می باشد.
 • ایجاد یک لایه محافظ بر روی پوست که مانند سدی در برابر آلودگی های محیطی است : برخی از مواد برای مشکلات پوستی خاص مانند رتینول برای خطوط و بنزوئیل پراکسید برای آکنه می تواند باعث خشکی بیش از حد پوست شوند. کرم های آبرسان می تواند از ایجاد مشکلات بیشتر پوستی مانند خارش و لایه برداری ناشی از این محصولات جلوگیری کند.
 • حذف کامل یا روشن تر کردن لکه های پوست
 • حفظ رطوبت و افزایش آب در لایه اپیدرم پوست
 • کم کردن خطوط ریز روی صورت که در اثر افزایش سن به وجود آمده اند.
 • بخشیدن ظاهری زیبا و جوان به چهره
 • انعطاف پذیری بهتر در برابر اشعه ماورای بنفش : بسیاری از کرم های آبرسان دارای SPF برای محافظت بیشتر از پوست در برابر اشعه های مضر uv در تابستان و همچنین در زمستان هستند. شما می توانید محصولاتی را پیدا کنید که ترکیبی از کرم های آبرسان و ضد آفتاب های معمولی هستند که می تواند مکمل شگفت‌انگیزی برای روتین مراقبت از پوست شما باشد.

آیا کرم مرطوب‌کننده با کرم آبرسان تفاوت دارد؟

با این که افراد زیادی این دو محصول مراقبت از پوست را یکسان می‌دانند، اما این محصولات با هم تفاوت دارند؛ بنابراین اگر تصور می‌کنید تفاوت کرم آبرسان با کرم مرطوب‌کننده تنها مربوط نامگذاری آن‌ها است، سخت در اشتباه هستید. فرمولاسیون این دو کرم تا حدودی شبیه به هم طراحی شده‌اند، اما در عملکرد، شباهت کمی با هم دارند. به طور کلی این دو کرم، روش‌های مختلفی برای تامین رطوبت پوست به کار می‌گیرند. با این حال، نتیجه استفاده از هر دو در برخی موارد می‌تواند یکسان ظاهر شود.

کرم مرطوب‌کننده، از دو ماده اصلی روغن و نرم‌کننده تشکیل شده و اغلب به عنوان کرمی بر پایه روغن شناخته می‌شود. روغن موجود در مرطوب‌کننده، مانع خروج رطوبت شده و بیشتر مناسب افرادی است که از خشکی شدید پوست رنج می‌برند. کرم آبرسان، حاوی مواد جاذب رطوبت مانند گلیسیرین و هیالورونیک اسید است. این نوع کرم برخلاف کرم مرطوب‌کننده، برای پوست‌های دهیدراته یا کم آب بسیار کارساز خواهد بود. هرچند در بازار محصولات مراقبت از پوست، کرم دومنظوره که هم کار مرطوب‌کننده را انجام بدهد و هم آبرسان باشد، وجود دارد.

 

فواید کرم آبرسان

انواع کرم آبرسان

همانطور که گفتیم، کرم آبرسان مناسب پوست کم آب بوده و با مرطوب‌کننده تفاوت دارد. در ابتدا برای درمان پوست دی‌هیدراته، آب بیشتری بنوشید و سپس از آبرسان‌ها کمک بگیرید. تصور غلطی که بین برخی از افراد رایج شده این است که پوست چرب، نمی‌تواند کم آب باشد. این ذهنیت را کنار بگذارید و بدانید که چرب بودن پوست ربطی به رطوبت آن ندارد.
پوست کم آب، می‌تواند خشک یا چرب باشد. اگر پوست شما چرب و کم‌آب است، باید به سراغ آبرسان‌هایی بر پایه آب بروید تا از ایجاد آکنه جلوگیری کنید. پوست‌های چرب، مستعد جوش و آکنه هستند، پس غفلت شما در این انتخاب درست آبرسان، می‌تواند سلامت پوستتان را به خطر بیندازد.

 

نحوه مالیدن کرم آبرسان

بهترین زمان استفاده از کرم آبرسان

پاسخ به این سؤال از دو زاویه مختلف امکان‌پذیر است. یکی بهترین سن استفاده از کرم آبرسان و دیگر بهترین زمان استفاده از آن در روتین پوستی روزانه.
برای استفاده از کرم آبرسان، تقریبا هیچ محدودیت سنی وجود ندارد، اما بعد از 30 سالگی، ضرورت استفاده از این محصول افزایش می‌یابد. بعد از 30 سالگی، قدرت ترمیم‌کنندگی پوست پایین آمده و سرعت ایجاد چین و چروک بیشتر می‌شود. قرار دادن آبرسان خوب در روتین پوستی، باعث می‌شود روند پیری و چروکیدگی پوست به تعویق بیوفتد.
بهترین زمان استفاده روزانه از کرم آبرسان، پس از شستن صورت و همزمان با رطوبت باقی مانده روی آن است. در حالی که هنوز صورتتان خشک نشده، کرم آبرسان را روی صورت ماساژ دهید تا به خوبی جذب شود. توصیه ما، شب‌ها قبل از خواب و صبح‌ها بعد از خواب است.

تحقیقات نشان می دهد که استفاده روزانه دوبار از محصولات آبرسان برای سلامت پوست امری ضروری است. متخصصان پوست معتقدند بهترین زمان استفاده از کرم های آبرسان زمانی است که پوست خیس باشد به این صورت کار کرم های آبرسان برای نفوذ به پوست راحت تر است. بهتر است صبح ها و شب ها قبل و بعد از خواب پوست خود را بشویید و لایه ای از کرم آبرسان را روی پوست مرطوب خود قرار دهید.

کرم آبرسان

یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد با آن درگیر هستند، خشکی پوست است. این اتفاق معمولاً با افزایش سن و استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی و شوینده های غیر استاندارد به وجود می آید. آبرسانی یکی از مراحل روتین مراقبت از پوست است که منجر به از بین رفتن خشکی پوست و حفظ طراوت و شادابی آن می گردد.

برای حل این مشکل می توانید از یک کرم آبرسان مناسب و استاندارد استفاده کنید و پوست خود را هیدراته کنید. کاری که این کرم ها اساسا انجام می دهند این است که آب را به پوست اضافه می‌کنند و به گیر افتادن آب در پوست کمک می‌کنند. آنها معمولاً حاوی موادی با مولکول های آب رسان مانند اسید هیالورونیک هستند که به جذب آب در پوست کمک می کنند.

نکته مهم هنگام خرید لوازم آرایشی

نحوه خرید لوازم آرایشی یکی از نکات مهم می باشد که باید از فروشگاههای معتبر انجام گیرد. متاسفانه یک سری فروشگاههای نامعتبر جنس نامرغوب و تاریخ گذشته را با قیمتی ارزان به فروش می رسانند که عواقب استفاده از این گونه لوازم آرایشی بسیار مضر بوده و ممکن هست بیماری های خطرناک پوستی را در پی داشته باشد. جایا کالا تمامی محصولات آرایشی را که ارائه می دهد دارای ضمانت کیفیت و سلامت می باشند و همه لوازم از فروشگاهها و تولیدی های معتبر تهیه شده هست. جهت خرید لوازم آرایشی کلیک کنید.

نتیجه گیری

صورت ما نرم ترین و در معرض دید ترین قسمت بدن ما است. از این رو مهم است که ما نهایت مراقبت را از آن انجام دهیم.

مراقبت خوب از پوست به این معنی است که زمان و تلاش خود را برای یک روال مراقبت از پوست بی عیب و نقص که برای نوع و نیازهای پوست ما مناسب است را برنامه ریزی کنیم و این کار آسانی نیست. آبرسانی به پوست باید بخشی از هر روال مراقبت از پوست باشد با این حال نوع محصولات آبرسان که استفاده می‌کنید و ترکیبات موجود در فرمولاسیون به شدت بر نتایج استفاده روزانه بر روی پوست تاثیر می گذارد.

از این رو برند AREUOK  جهت انجام بهترین روتین مراقبت از پوست شما چندین محصول آبرسان را در انواع مختلف کرم، ژل و … به بازار عرضه کرده تا شما بتوانید بر اساس نوع و نیاز پوست خود محصول مناسب را جهت آبرسانی به پوست خود انتخاب کرده و پوستی زیبا و با طراوت را تجربه کنید.

سخن آخر

اگر به دنبال راهی برای بهبود شادابی پوست و کاهش اثرات چین و چروک هستید، حتما کرم آبرسان را به روتین روزانه خود اضافه کنید. کرم آبرسان با کرم مرطوب‌کننده تفاوت داشته و کارکردهای مختلفی روی پوست دارند. برای پوست کم آب، استفاده از کرم آبرسان توصیه می‌شود تا رطوبت از دسته رفته را بازیابی کند. اگر آبرسانی به پوست به درستی انجام بگیرد، علاوه بر شادابی و شفافیت، ترشح چربی اضافه کاهش یافته و احتمال ایجاد جوش کم می‌شود.