گردو کانادایی

معرفی  نهال گردو کانادایی:

پرورش درختان گردو همیشه می تواند سود آور باشد اگر انتخاب درستی داشته باشید. یکی از این ارقام جذاب، گردو کانادایی؛ می باشد که می تواند در جهت کارآفرینی تاثیر مثبتی به جای بگذارد زیرا یکی از ارقام با کیفیت و مرغوب می باشد که با استقبال خوبی از سوی باغداران مواجه شده است. نهال گردو کانادایی؛ یکی از درختان اقتصادی و سودآور است که هم میوه آن کاربردی و ارزشمند و هم چوب آن مقاوم و مورد استفاده است و کاشت آن مورد استقبال باغداران قرار گرفته است.

نهال گردو کانادایی
نهال گردو کانادایی

 

 1. نهال گردو دارای نژاد های متنوعی است که یکی از نژاد های مرغوب گردوی کانادایی، می باشد که کاشت آن در ایران نیز امکان پذیر می باشد.
 2.  قیمت نهال گردو کانادایی هم به نسبت دیگر رقبای خود از قیمت پایین تری برخوردار می باشد.
 3.  مقدار باردهی اقتصادی این نهال هم کمتر از رقبای خود می باشد.

زادگاه و آب و هوای مورد نیاز نهال گردو کانادایی:

همانطور که از اسم این نوع از درخت گردو مشخص است، متعلق به کشور کانادا می باشد و امروزه بیشتر سطح زیر کشت مناطق سردسیر Canada از این درخت گردو استفاده می کنند.این نهال همچنین به نهال گردو کوپه ای نیز معروف است.

در خرید نهالگردو کانادایی؛ یکی از اساسی ترین فاکتور ها که بهتر است به آن توجه نمایید، عملکردنهال در شرایط اقلیمی منطقه ی شما می باشد. درخت گردو کانادایی از ارقام دیرگل بوده و برای مناطق سردسیر مناسب است و از سرمای بهاره در امان است، که می توانید از این نهال در مناطق کوهستانی هم بهره مند شوید.

توجه به دیرگل بودن درختان مهم است زیرا عملکرد مناسب هر گیاه، با شرایط اقلیمی رابطه دو طرفه دارد به طوری که اگر نهال هایی مانند: نهال گردو فرنور، نهال گردو چندلر، نهال گردو خوشه ای، نهال گردو اسرائیلی و … مناسب و مقاوم در برابر سرما می باشند و ارقام دیگری مانند گردو ژنوتیپ برتر، گردو پکان مناسب آب و هوای گرمسیر می باشند.

خرید نهال گردو کانادایی
خرید نهال گردو کانادایی

ویژگی های ظاهری ومحصول درخت گردو کانادایی:

گردو کانادایی: یکی از ارقام بسیار ارزشمند و پر بازده می باشد که نسبت به دیگر انواع تقریبا نیمه کوتاه است و کیفیت بسیار خوبی دارد.ارتفاع این درخت گردو به 10 الی 12 متر می رسد که بسته به هرس اصولی می تواند این عدد کمتر نیز باشد.

مغز گردو کیفیت بسیار خوبی دارد و رنگ مغز این گردو روشن و سفید بوده و طعم بسیار لذت بخشی دارد و از آن علاوه بر تازه خوری در خشکبار و تهیه شیرینی نیز استفاده می کنند.

وزن محصول آن به 18 گرم نیز می رسد که 60 درصد ان وزن مغز را تشکیل میدهد. ضخامت پوسته چوبی درخت گردو کوپه ی کانادایی نسبتا سخت می باشد. بهتر است بدانید که این گردو به گردو خوشه ای نیز معروف است.

نهال گردو کانادایی: تقریبا کوتاه است و گستردگی زیادی ندارد با این حال به منظور عملکرد بهتر توصیه می شود فاصله مناسب بین نهال ها نیز در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است کوتاهی درخت در افزایش بار آن تاثیر گذار خواهد بود.

شروع باردهی نهال گردو کانادایی در چند سالگی می باشد و مقدار باردهی هر درخت بالغ کانادایی:

میزان باردهی گردو کانادایی؛ از جمله دلایل استقبال باغداران از نژاد walnut Canadian، و همچنین عملکرد بسیار خوب و باردهی اقتصادی آن می باشد به طوری که این نهال گردو؛ از سال دوم کاشت آغاز به باردهی می کند و بار اقتصادی خود را از سال  هفتم آغاز می کند.

میزان این بار هر ساله افزایش پیدا می کند، نهال گردو کانادایی، باردهی بسیار خوبی دارد به طوری که حداکثر عملکرد درخت در هر هکتار در یک باغ برای هر کدام از این درختان گردو بالغ حدود 50 کیلوگرم است  و این رقم به سودآوری اقتصادی کمک می کند. البته این را در نظر بگیرید در مقابل رقیب دیگر خود یعنی نهال فرنور، باردهی کمتری از خود به نمایش می گذارد.

گردو-کانادایی
گردو-کانادایی

عمر مفید درخت گردو کانادایی چند سال است و چه پارامترهایی در عمر آن موثر می باشد:

 • عمر درخت گردو کانادایی؛ به شرایط آب و هوایی و میزان رسیدگی شما به درختان گردو، وابسته است.
 • اما عمر درختان گردو به طور میانگین بالای 80 سال است و در این مدت بهترین عملکرد را خواهد داشت و برای باغداران عزیز، بسیار سود ده خواهد بود.
 •  عوامل  مهمی از جمله: کود دهی به موقع، زهکشی های مناسب، هرس سالیانه، مقابله به موقع با بیماری ها، از جمله مواردی است.
 • این امر موجب بالاتر رفتن عمر گردو کوپه کانادایی، خواهد شد.

فصل مناسب کاشت و مراحل کاشت نهال گردو کانادایی چه گونه می باشد:

کاشت نهال گردو کانادایی، برای مناطق معتدل و مدیترانه ای مناسب است و میزان تحمل به سرما و خشکی این رقم مناسب است. زمان کاشت نهال بستگی به میزان سرمای منطقه دارد برخی بهار و برخی پاییز را برای کاشت نهال انتخاب می کنند.

در واقع چنانچه باغداری قصد احداث باغی در سطح گسترده دارد باید برخی نکات مهم را از زمان کاشت تا برداشت گردوهای کانادایی، مخصوصا در سالهای ابتدایی کاشت در نظر بگیرد تا در نهایت درختی با عملکرد مطلوب داشته باشد. توجه به میزان نیاز سرمایی نهال گردو کانادایی؛ امری ضروری است و بهتر است قبل از کاشت نهال گردو، آن را در نظر بگیرید.

آیا این درخت گردو را می توان به صورت دیم آبیاری کرد:

آبیاری درخت گردو، در سالهای ابتدایی کشت نهال گردو، مهم است و بعد از آن شما می توانید با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی هفته ای یکبار نسبت به آبیاری نهال اقدام نمایید.

نهال گردو کانادایی، را نمی توان از به صورت دیم آبیاری کرد چرا که این درخت گردو؛ از نظر علم کشاورزی درارای گزومورفی پایینی است و در برابر کم آبی های زیاد و طولانی مدت مقاوت ندارد. درنتیجه درخت گردو ، نهال گردو دیم نیست.

نهال+گردو کانادایی
نهال+گردو کانادایی

بهترین خاک جهت پرورش نهال گردو کانادایی:

 •  خاک های آهکی و خنک نیز در رشد مطلوب نهال تاثیر گذار است.
 • ریشه درخت گردو گستردگی زیادی دارد و باید Canadian walnut seedlings، را در عمق مناسبی قرار داد تا ریشه ها آزادی بیشتری برای رشد داشته باشند.
 • توجه به میزان اسیدیته خاک در پرورش نهال گردو از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید مقدار آن بین 6.5 تا 7 ph باشد.

مهم ترین کودها و سم ها برای بهبود راندمان نهال گردو

کود دهی در مزارع گردو جزع جدایی ناپذیر آنهاست. چرا که خاک برای تامین مواد معدنی مورد نیاز درختان گردو باید غنی باشد. غنی بودن خاک بدان معناست که از نظر املاح معدنی و منابع غذایی مورد نیاز درختان تامین باشد. برای تقویت خاک محل کشت درختان گردو باید هر ساله مزارع گردو خود را کود دهی کنید.

برای درختان گردو می توانید از انواع کود استفاده کنید. اما میزان استفاده از نوع کود شیمیایی و مقدار استفاده از آن باید بسیار حساب شده باشو به بعد از مشخص شدن میزان فقر خاک که وسیله آزمایش خاک حاصل می شود، اقدام به کود دهی نمایید. کود پتاسیم، فسفر و نیتروژن، از انواع کود شیمیایی مورد نیاز نهال گردو کانادایی می باشد.

در مورد سم مورد استفاده برای انواع بیماری نهال های گردو، بهتر است با مشورت گرفتن از متخصصین کشاورزی و با توجه به انواع بیماری مشاهده شده درختان گردو، اقدام به تهیه و استفاده از سم نمایید.

بیماری و آفاتیکه نهال گردو کانادایی را تهدید می کند

بیماری ها و آفات درختان گردو کانادایی: بسیار شبیه به گونه های دیگر درخت گردو هستند و سرایت آنها مشابه یکدیگر است. بهتر است با بیماری های درختان گردو آشنایی داشته باشید تا در زمان مشاهده هر کدام از بیماری ها؛ به سرعت به مقابله با آن بپردازید.

 

معمولا بیماری های شایع درختان گردو شامل: بلایت گردو، آنتراکتوز، کال گیاهی و پوسیدگی ریشه و طوقه است که هر کدام روش دفع و مقابله مخصوص به خود را دارد.

مقدار چربی یا روغن این مغز گردو:

چربی مغز گردو کانادایی؛ چربی متعادلی است و کیفیت آن نیز بسیار بالا است و به دلیل همین خواص بالا غالبا در سبد رژیم غذایی افراد جایگاه والایی دارد و به پادشاه مغز ها شهرت پیدا کرده است.

استفاده های فراوانی از روغن مغز گردو شده است. برای ساخت دارو های ضد ریزش مو و درمان شوره سر، یا برای ساخت کرم های رفع چین و چروک پوست و کمک به بالارفتن کیفیت پوست، امروزه از روغن مغز گردو برای ساخت آن استفاده می کنند.

قیمت نهال گردو کانادایی
قیمت نهال گردو کانادایی

قیمت نهال گردو کانادایی در نهالستان گردو حدودا چه مقدار می باشد:

به دلیل شرایط کرونا؛ در بازه ای از زمان قرار گرفته ایم که برای صرفه جویی در وقت و زمان، نیازمند استفاده از اینترنت و خرید های آنلاین می باشیم. اکنون بازار نهالستان ها هم دست از کار نکشیده اند و فروشگاه نهال جایا کالا ، اقدام به فروش اینترنتی نهال گردو کرده است و شما عزیزان می توانید تنها با یک تماس، در هر نقطه از کشور عزیزمان ایران که باشید، نسبت به استعلام قیمت نهال گردو کانادایی، اقدام کرده و سپس جهت نیاز سفارش خود را ثبت نمایید.

آشنایی بیشتر با زادگاه نهال گردو کانادایی ، مقدار ارتفاع و عمر مفید آن:

نهال کانادایی؛ متعلق به کشور کانادا (Canada) می باشد. میزان باردهی درخت گردو کانادایی؛ همواره بسیار قابل توجه می باشد. با در نظر گرفتن خصوصیات این درختان، باغداران می توانند به سودهی مناسبی برسند. ارتفاع درخت گردو کوپه کانادایی، غالبا متوسط می باشد که در حدود 5 الی 7 متر اغلب در نظر گرفته خواهد شد. ارتفاع این درختان سهولت برداشت محصول را برای باغداران به همراه خواهد داشت.

ناگفته نماند که درختان مسن از میزان باردهی کمتری برخوردار خواهند بود.

همچنین قیمت نهال گردو کانادایی بین 120 الی 130 هزار تومان می باشد.

آب و هوایی مناسب پرورش درخت گردوی کانادایی چیست:

کاشت درخت گردو کانادایی؛ بهتر است در مناطق سردسیر کشت شود. این ویژگی تقریبا ویژگی مشترک اکثر درختان گردو می باشد. شاید این نکته تنها موردی باشد که در ا صلاح نژاد گونه های مختلف گردو تغییرات چندانی روی آن انجام نشده است.

در نظر داشته باشید که نهال گردو کانادایی؛ دیر گل است و اگر در مکان هایی که سرمای موجود در آن زودتر از حد معمول تمام می شود، بهتر است برای خرید این گونه از نهال گردو تجدید نظر کنید.اگر در مناطق سردسیر قرار دارید می توانید ارقام نهال سرد سیر که در بالا اشاره کردیم جهت کاشت انتخاب کنید.

بهترین رقم برای گرد افشان نهال گردو کانادایی

همانطور که می دانید، نهال گردو کانادایی نیز همانند تمامی درختان گردو دارای گونه نر و ماده می باشد. بارور شدن گیاه و باردهی آن دیگر با گذشته های نه چندان دور تفاوت دارد. چرا که نه آب و هوای اقلیمی و جغرافیایی، آب و هوای سابق  است و نه نهال های جدید که اصلاح نژاد و ژنتیک بسیاری روی آن انجام شده است نهال های سابق است.

از این رو کاشت نهال گردو بدون در نظر گرفتن علم روز کشاورزی و کمک گرفتن از متخصصین در این زمینه تقریبا غیر ممکن است. کارشناسان در این زمینه توصیه کرده اند که به برای هر 15 تا 20 اصله نهال، 2 درخت گرده افشان مانند گرده افشان فرانکت کاشته شود.

گردو کانادایی
گردو کانادایی

سال آغاز باردهی نهال گردو کانادایی و مقدار باردهی آن

آغاز باردهی نهال گردو همیشه این سوال را ایجاد می کند که مقدار باردهی و زمان اولیه ی آن چه زمانی است. در پاسخ به این سوال می توان گفت که، آغاز باردهی این نهال معمولا یک سال پس از کاشت آغاز می شود و شاید در ابتدا، مقدار کم محصول تولید شود برای مثال در حدودا 5 الی 8 گردو باردهی داشته باشد که مسلما تا به بلوغدرخت ژنوتیپ کانادایی، برسند، سالانه این عدد چند صد برابر خواهد شد. اگر شرایط و موارد گفته شده را به خوبی رعایت کنید می توانید در شرایط مناسب در هر هکتار از سطح زیر کشت نهال گردو کانادایی، 6 تن محصول برداشت کنید.

 فصل کاشت نهال گردو کانادایی و مراحل کاشت آن

 1. بهترین فصلی که برای کاشت seedlings walnut؛ ها می توان متصور شد، فصل پاییز و زمستان و مشخصا ماه های آذر و دیگری اسفند ماه می باشد.
 2. شما می توانید بسته به محل سکونتی که قرار دارید اقدام به کاشت نهال نمایید اما اغلب در آذر ماه و یا اسفند ماه اقدام به کاشت نهال می نمایند.
 3. همانند بسیاری از نهال گردو بهتر است قبل از کاشت آن، منابع غذایی مورد نیاز گیاه را تامین کنید. با حفر یک چالگود 1.5 متر در 40 سانتی متر، اقدام به کاشت نهال گردوی کانادایی کنید.
 4. بهتر است مکانی که قصد کشت نهال در آن را دارید از نور کافی به جهت فتوسنتز گیاه برخوردار باشد.

بهترین فاصله ی کاشت نهال های گردو کانادایی

در نظر گرفتن فاصله ی کاشت برای رشد ریشه و تنه ی درختان بسیار مهم می باشد. درختان برای رشد نیازمند دریافت و گردش هوا و آفتاب می باشند از همین روی توصیه می شود فاصله ی 7*7 می تواند بر رشد و همچنین میزان باردهی این Canadian walnut tree، موثر باشد.

دقت در کاشت و رعایت فواصل نهال گردوهای کانادایی، در سال هایی ابتدایی نمود چندانی ندارد. اما در سالهای به بلوغ رسیدن نهال به خوبی تاثیر دقت در فواصل کاشت را خواهید دید.

بهترین روش آبیاری درخت گردو کوپه کانادایی می باشد:

آبیاری گردو کانادایی، با توجه به فصول مختلف سال ، متغیر می باشد. در فصل بهار میزان آبیاری 10 الی 15 روزه صورت می پذیرد. در صورتی که در فصل تابستان آبیاری به صورت هفتگی اتفاق خواهد افتاد.

روش های متعددی برای آبیاری درخت گردو کانادایی وجود دارد که می توانید از انواع آن استفاده کنید. در نظر داشته باشید که تامین آب مورد نیاز گیاه و آبیاری منظم آن در سال های اولیه کاشت بسیار در کیفیت و رشد درخت موثر است.

نهال گردو کوپه کانادایی
نهال گردو کوپه کانادایی

خاک مناسب پرورش نهال گردو کانادایی باید چه ویژگی هایی داشته باشد:

مهمترین رکن در پرورش درختان گردو کانادایی، خاک مناسب است. بهتر است قبل از کاشت نهال گردو کانادایی، خاک محل کشت خود را توسط متخصصین آزمایش کنید. این خاک باید دارای بافت لومی باشد و همچنین  از اسیدیته پایینی برخوردار باشد.

قیم گذاری و قلمه زدن چیست و چگونه در باردهی و رشد درختان کانادایی اثر گذار است:

 • بهترین راه برای حفاظت از نهال گردو کانادایی؛ زمانی که ساقه نهال هنوز از قوام لازم برخوردار نیست، قیم گذاری است.
 • قیم گذاری یا به زبان ساده تر قرار دادن تکیه گاه برای درختان و گیاهان است که از قدیمی ترین روش های محافظت از نهال به شمار می رود.
 • روش های متعددی برای تکثیر درختان وجود دارد که مهترین آن قلمه زدن است. در این روش قسمتی از ریشه و یا ساقه ی درختان را جدا کرده و درون آب قرار می دهیم و ریشه دادن آن صبر می کنیم و سپس آن را درون خاک قرار می دهیم.
گردو-کانادایی
گردو-کانادایی

بهترین کود برای درختان گردو چه کود هایی می باشد:

بهترین زمان کوددهی برای رشد مطلوب این نهال ها در فصل پاییز و زمستان خواهد بود. شاید برای شما این سوال پیش آید که بهترین کودی که برای رشد بهتر درخت گردو کانادایی؛ می توان استفاده کرد چیست؟ بهترین کود معمولا ارقام کودهای حیوانی پوسیده و دامی بسیار مناسب می باشد؛ اما اگر گیاه شما یک یا دو ریز مغذی را در خود کم دارد، می توانید بسته به نیاز خود از ارقام کودهای شیمیایی مانند: کود آهن، کود ازت و.. بهره مند شوید.

شایع ترین بیماری های نهال گردو کانادایی چه می باشد و چگونه می توان از آن پیشگیری نمود:

درختان کشت شده در مناطق سردسیر از مقاومت بالایی در برابر بیماری قرار دارند اما به طور کامل در برابر بیماری ایمن نیستند. بیماری هایی نظیر شانکر باکتریایی، انفراکتوز و کرم خراط از جمله بیماری های شایع این درخت گردو می باشد و بهتر است بلافاصله بعد از مشاهده اولین علائم بیماری، با مشورت از متخصصین کشاورزی، اقدام به سم پاشی و پیشگیری از بیماری و سرایت آن به سایر درختان مزرعه شوید.

نهال-گردو-کانادایی
نهال-گردو-کانادایی

رایج ترین سم های بازار در پرورش درخت گردو کانادایی چه می باشد:

با توجه به نوع آفات و یا بیماری های به وجود آمده برای مزرعه شما بهتر است نوع سم مورد استفاده نیز متفاوت باشد. کارشناسان کشاورزی معمولا برای مقابله با کرم خراط سم کریپتوس، برای مقابله با انفراکتوز سم پاشی با سم بردوفیکس و برای مقابله با شانکر باکتریایی سم قارچ کش که حاوی مس است را توصیه می کنند.

بیماری های درختان گردو به همین 3 بیماری ختم نخواهد شد. پس بهتر است در مورد اکثر بیماری های شایع درختان گردو و روش مقابله با آنها اطلاعات لازم را کسب نمایید

زمان هرس و تاثیر آن در رشد و باردهی درختان گردو چه می باشد:

با توجه به این که درخت گردو کانادایی دیرگل است، بهتر است هرس اول یعنی هرس فرمدهی به درخت را در اواخر تابستان انجام دهیم. هرس فرمدهی در سال های ابتدایی کاشت نهال بسیار موثر است و سبب جوانه زنی انتهایی در نهال گردو کانادایی، خواهد شد. هرس دوم هرس باردهی است که در اواخر پاییز با اواخر زمستان بهتر است انجام شود.

مهم ترین فواید و خواص مغز گردو برای انسان چه می باشد:

خواص-سلامتی-گردو

فواید و خواص مغز گردو برای انسان

فواید و خواص مغز گردو برای انسان
فواید و خواص مغز گردو برای انسان

تا به حال به این فکر کرده اید که چقدر مغز گردو شبیه مغز انسان است؟ خداوند بزرگ نعمت های زیادی را به ما ارزانی داشته است. یکی از این نعمت های بزرگ میوه درخت گردو است و ما آن را مغز گردو می نامیم.

پیامبران و امامان بسیاری خوردن گردوی کانادایی، را توصیه کرده اند و روایات آن ها در مورد مغز گردو را به دفعات شنیده اید. به جرات می توان گفت که اگر میخواهید از سرطان جلوگیری کنید، مصرف گردو را در برنامه غذایی خود داشته باشید.

این میوه بهشتی منبع بی شماری از پروتئین ها و ویتامین ها را داراست. حالا که در کشوری به دنیا آمده ایم که منبع غنی تولید گردو است، از این فرصت نهایت استفاده را کنیم. فسنجان یکی از غذای های اصیل و ریشه دار ایرانی است که از مغز گردو درست می شود.

توصیه می کنیم این غذا و سایر غذاهای برگرفته از مغز گردو را امتحان کنید.

سود دهی نهال گردو کانادایی
سود دهی نهال گردو کانادایی

سودهی روغن و چوب درخت گردوهای کانادایی؛ در صنعت چه می باشد:

اگر به قیمت چوب در بازار ایران نگاهی بندازید، خواهید دید که چوب درخت گردو در صدر گران قیمت ترین چوب های ایرانی قرار دارد. از چوب گردو در صنعت استفاده های فروانی شده است و امروزه یکی از پر طرفدار ترین چوب ها، چوب گردو می باشد.

همچنین روغن مغز گردو، می توان خواص درمانی و صنعتی را استخراج کرد. اگر دچار بیخوابی هستید، توصیه می کنیم 2 قطره روغن گردو را در آب جوش ریخته و قبل از خواب بخور بگیرید. تاثیر روغن گردو در تنظیم خواب و درمان بی خوابی شگفت انگیز است. این تنها یک مورد از ده ها مزیت روغن گردو می باشد.

نهال گردو کانادایی تیپ9
نهال گردو کانادایی تیپ9

قیمت نهال گردو کانادایی حدودا چه مقدار می باشد:

قیمت این نهال گردو بسته به نژاد آن متفاوت می باشد. معمولا قیمت این نهال در حدود 70 الی 100 هزار تومان است. البته کشور ما بنا بر سیاست های کلان دیگر؛ قیمت ها دائم در حال کاهش و افزایش می باشد. بهتر است هنگام خرید قیمت نهال گردو کانادایی، قیمت به روز آن را از مشاوران جایا کالا اطلاع بگیرید.

مزایای خرید اینترنی نهال گردو کانادایی نسبت به خرید حضوری چه می باشد:

مهمترین مزیت خرید اینترنتی نهال گردو، افزایش قدرت تصمیم گیری در هنگام خرید است. امروزه می توانید به کلیک کردن روی چند گزینه، خرید خود به راحتی هر چه تمام انجام دهید. نهال گردو به دلیل خصوصیات ویژه نگهداری و پرورش، در نقاط محدودی  از کشورمان پرورش داده می شود .در حال حاضر شما باغدار عزیز و زحمت کش این حق انتخاب را دارید که از تمامی نقاطی که نهال گردو کانادایی، را پرورش می دهند، نهال گردو خود را خریداری کنید.

روند ارسال نهال گردو کانادایی معمولا چگونه می باشد:

فروشگاه جایا کالا این افتخار را دارد که انواع نهال گردو و به ویژه نهال درخت گردوی کانادایی را در کمترین زمان به سراسر ایران ارسال کند . زمان ارسال با توجه به آدرس محل کشت شما می تواند بین 1 تا 3 روز متغیر باشد .

جهت خرید نهال و یا راهنمایی خرید نهال می توانید از طریق شماره های ثبت شده در سایت با ما در تماس باشید.

همواره از طریق پرداخت آنلاین و یا کارت به کارت در قسمت برگه خرید می توانید بدون تماس هم خرید خود را انجام دهید، وفقط در صورت ضرور تماس بگیرید.

محصولات جدید جایا کالا

خرید نهال ضمانتی

خرید نهال پایه رویشی نوین ترین روش پیوند زنی

سامسونگ Galaxy A24 (اقساطی)

سامسونگ اس ۲۳ اولترا (اقساطی)

شیائومی ۱۳ اولترا

لباس دخترانه مدل جدید و شیک

لباس بچه گانه مدل جدید

رونمایی از سایت جدید جایا کالا

مقاله های جدید جایا کالا

برتری می ۱۱الترا از آیفون و سامسونگ جدید

معرفی گوشی Nova Y91 مجهز به باتری 7000میلی آمپر

رونمایی سامسونگ از تبلت Flex Hybrid با نمایشگر تاشو

سونی ۱ مارک ۵

بیل تراکتور(جدیدترین روش ساخت بیل تراکتور در شرکت کشت و صنعت اطلس)