رونمایی سامسونگ از تبلت Flex Hybrid با نمایشگر تاشو

سامسونگ در حال فراتررفتن از حوزه ی گوشی های تاشدنی است. غول کره ای در CES 2023، آنچه فلکس هیبرید (Flex Hybrid) می نامد، به نمایش گذاشت. این محصول در واقع نمونه ی اولیه ی تبلت OLED است که می تواند هم تا و هم رول و به دستگاهی تبدیل شود که در صورت نیازنداشتن، بتوانید به راحتی نمایشگر را کوچک کنید و وقتی می خواهید کار خاصی انجام دهید، آنرا گسترش دهید.

کارکنان سامسونگ دیسپلی در غرفه ی این شرکت در نمایشگاه CES 2023 حضور داشتند تا نمونه ی Flex Hybrid را به نمایش بگذارند. شرکت سازنده اعلام نکرده است که این تبلت چه زمانی برای استفاده ی تجاری وارد تولید انبوه خواهد شد؛ اما ایده اش برای آینده با فرض اینکه بتوان با قیمت معقولی تولید کرد، امیدوارکننده بنظر می رسد.

چند ویدئو نمایشی از Sleepy Kuma و David Katzmaier از سی نت دردسترس قرار گرفته تا نحوه ی عملکرد نمونه اولیه را نشان دهند. نکته ی جالب درباره ی Flex Hybrid این است که قابلیت رول شدن آن هنگام تاشدن محدود نمی شود. بخش کوچکی از صفحه نمایش حتی زمانی که فرم فکتور جمع وجور کتاب مانند را به نمایش می گذارد، باز می شود.

سامسونگ دیسپلی اطلاعاتی از نوع مشخصاتی که Flex Hybrid ارائه خواهد داد، فاش نکرده است؛ ولی توانستیم سه بریدگی لنز دوربین پشتی و نحوه ی عملکرد پنل آن را مشاهده کنیم.

زمانی که این تبلت سامسونگ کاملا باز می شود، اندازه ی صفحه نمایش ۱۰٫۵ اینچی است و با فعال شدن ویژگی رول شدن از طریق استفاده از موتورها، ظاهراً اندازه ی صفحه نمایش به ۱۲٫۴ اینچ می رسد.

نسبت ابعاد Flex Hybrid در صورت تانشدن و رول شدن کامل ۱۶:۱۰ است؛ بنابراین، کاربران برای بهره وری بهتر، صفحه نمایش عمودی بیشتری را تجربه خواهند کرد.

اگر فرض کنیم که این محصول روزی به دست مصرف کننده برسد، احتمالاً قیمت تبلت مجهز به این نمایشگر بسیار گران خواهد بود؛ چراکه سامسونگ طی چندین سال احتمالاً میلیون ها دلار برای تحقیق و توسعه هزینه کرده است.

مطالب جدید

شیائومی 13 اولترا

پوکو اف 5 فایو جی قاتل پرچمداران

پرچمدار جدید سونی ( سونی ایکسپریا وان مارک 5)

شرکت بیل تراکتور کشت و صنعت اطلس جدیدترین مدل های انواع بیل تراکتو را رونمایی کرد

سایت جدید جایا کالا رونمایی شد