خرید نهال گردو

نهال گردو وینا پیوندی

خرید نهال گردو

در این مقاله سعی شده هست بطور کامل به نهال گردو پرداخته بشه این مقاله حاصل زحمات چندین کارشناس نهال بوده و یک مقدار آن نیز از سایت های معتبر خارجی استخراج و ترجمه شده هست هرگونه ایرادی در مقاله دیدید خواهشمندیم در قسمت نظرات ما را در جریان بگذارید. با تشکر مدیربت سایت.

نحوه کاشت نهال گردو

ابتدا گودالی در انداره نیم مترقطر و ۷۰ سانتی متر عمق آن

نهال مورد نظر را آماده کرده و در داخل گودال قرار می دهیم

مقدار۴۰ گرم کود سه ۲۰ را داخل چاله روی ریشه نهال گردو میریزیم.

سپس دو بیل خاک نرم را دور بر ریشه نهال میریزیم.

به مقدار ۴۰ گرم کود حیوانی میریزیم.

سپس بقیه خاک را میریزیم و با پایمان خاک را سفت میکنیم تا هواکشی بصورت کامل انجام شود.

مقداری از سر نهال را با قیچی باغبانی جدا میکنیم تا رشد خوبی داشته باشد.

با چسب باغبانی روی زخم را می پوشانید.

برای جلوگیری از آفت زدگی و خیلی چیزهای دیگه با رنگ مخصوص نهال گردو که سفید هست رنگ آمیزی میکنیم.

حدود ۲۰ الی ۳۰ لیتر آب را اطراف نهال میریزیم. (آب نباید روی نهال پاشیده شود).

این روش مرسومترین روش کاشت نهال گردو می باشد. که توسط کارشناسان مورد تایید می باشد.

دلایل مهم رنگ کردن نهال گردو

 1. رنگ  بعنوان سپری محافظ در مقابل پوسته پوسته شدن و آسیب های متعدد می شود
 2. رنگ پوششی برای جلوگیری از خورده شدن تنه درخت توسط حشرات چوبخوار می شود.
 3. رنگ سفید باعث انعکاس نور خورشید می شود درنتیجه نهال از گرما زدگی محافظت می شود.
 4. رنگ کردن مانع ترک های متعدد که در اثر اختلاف دمای فصول زمستان و پاییز منجر به ترک های متعدد روی درخت می شود.
 5. رنگ کردن عایقی برای نهال شده و محافظی جهت جلوگیری از آفت زدن و بیمار شدن درخت در مقابل آفت هایی مانند شانکر باکتریایی و غیره می باشد.
رنگ کردن نهال گردو

فاصله گذاری موقع کاشت نهال گردو

فاصله گذاری موقع کاشت نهال گردو یکی از اساسی ترین و مهمترین بخش ها هست. درختان گردو بعداز بالغ شدن ریشه های بزرگتری خواهند داشت.

نیاز به تغذیه مناسب درختان گردو جهت باردهی هم یکی از نیازهایی هست که اگر تامین نشود محصول مناسبی از آن شاهد نخواهیم بود.

دراین مقاله به چند مورد از دلایل فاصله گذاری بین درختان گردو می پردازیم.

walnut-tree

تغذیه مناسب از خاک: وقتی درختان نزدیک هم باشند بین این درختان در تغذیه از خاک رقابت خواهد افتاد هرکدام ریشه بزرگتری داشته باشد اکثر تغذیه را بخود جذب خواهد کرد و درختی که ریشه کوچکتری دارد از تغذیه مناسب از خاک محروم خواهد ماند.

درنتیجه محصول یکی بیشتر و یکی کمتر خواهد شد.

جذب نور کافی از خورشید: درختان برای رشد بهتر نیاز به نور خورشید دارند که یکی از نیاز های اساسی درختان می باشد.

گیر نکردن شاخ و برگ درختان: وقتی درختان گردو بزرگ می شوند شاخه های آنها به صورت گرد اطراف خود را پوشش خواهند داد.

اگر نزدیک به هم باشند شاخه های آنها بهمدیگر گیر خواهد کرد. گیرکردن شاخه و برگ های درختان به یکدیگر مانع رشد مناسب آنها خواهد شد البته می توان با هرس کردن مانع این مشکل شد. ولی بعد از طولانی مدت دیگر هرس کردن هم جواب نخواهد داد.

البته دلایل زیادی وجود دارد که ما دراین بخش به مهمترین آنها اشاره کردیم .

فاصله استاندارد برای درختان گردو  ۷ در ۷ متر می باشد.

توصیه جایا نهال برای شما عزیزان این هست که هرچقدر میتوانید این فاصله را بیشتر کنید.

چون بعداز ۳۰ سال درختان گردو بقدری بزرگ و تنومند می شوند که فاصله ۷ در ۷ جوابگو نخواهد بود.ما به شما فاصله ۱۰ در ۱۰ یا ۱۰ در ۹ متر را پیشنهاد می دهیم.

نهالستان گردو

در نهالستان زیر نظر جایا کالا انواع نهال های گردو تولید می شود که این نهال ها بصورت بذری , پیوندی و پایه رویشی می باشند. نهال های پایه رویشی مراحل سختی را میگذرانند تا تولید شوند.

جایا کالا همواره در تلاش هست تا با کیفیت ترین نهال ها را به خذمت مردم عزیز ارسال کند. همه نهال مراحل سختی را میگذرانند تا به مرحله فروش برسند.

به همین دلیل بخش نهالستان جایا کالا که به مدریت مهندس سعادت می باشد هر سال برترین رتبه کشوری در تولید انواع نهال های پیوندی و پایه رویشی را از آن خود میکند.

بهترین نهالستان از نظر جهاد کشاورزی

بهترین نهالستان از نظر جهاد کشاورزی نهالستانی هست که در کنار تولید بیشترین نهال , با کیفیت ترین نهال ها از نظر کارشناسان جهاد کشاورزی را نیز تولید کند.

در بین نهالستان های کشور نهالستان سعادت بزرگترین و بیشترین تولید نهال را در کشور دارا می باشد که در کنار تولید انبوه کیفیت بسیار بالایی نیز دارند.

انواع نهال های پایه رویشی گردو که مرغوب ترین نهال ها را شامل می شود در کل کشور فقط در نهالستان سعادت تولید می شود.

نهال های پایه رویشی نوین ترین نهال هایی هستند که در تاریخ کشاورزی بهترین محصولات را از آن خود گرده اند.

در تولید نهال های پایه رویشی گردو متد های جدید علمی به کار رفته و از لحاظ زیست محیطی باید محیطی کاملا سازگار با آنها فراهم شود.

بهترین رقم گردو

اما بعد از اینکه این نهال ها مرحله تولید را به خوبی پشت سر میگذارند به نهالی تبدیل می شوند که هیچکدام از نژاد های دیگر قابل قیاس با این نئع نهال ها نیستند.

این نهال ها مقاومترین نهال به سرما و آفت ها هستند . مقاومترین نهال ها به کم آبی هستند. از سال اول شروع به تولید انبوه محصول میکنند. قد کوتاه و شاخه هایی مقاوم دارند.

نهال گردو ژنوتیپ

درست هست یک سری نهالستان ها با نامگذاری نهال های معمولی با واژه های ژنوتیپ برتر با تیپ های مختلف سعی میکنند تبلیغات کنند.

ولی متاسفانه نهال های ژنوتیپ برتر فقط جنبه تبلیغی دارند هرگز به نهال های پایه رویشی نمیرسند. نهال های پایه رویشی بصورت علمی ثابت شده هستند.

ریشه های آنها مانند نخ ریز هستند و صها ریشه از یک نهال بیرون زده هست. هرکدام از آن نخ ها چندین محصول را تولید خواهند کرد کافیست مقایسه ای بین ریشه های نهال های پایه رویشی و ژنوتیپ برتر تبلیغی بکنید تا ببینید چه تفاوت هایی دارند.

به جرات می توان گفت هرنهال پایه رویشی اگر میزان باردهی بصورت بعد از ده سال آنها را مقایسه کنید خواهید دید که چندین برابر نهال های معمولی محصول داده اند.

نهال پایه رویشی علاوه بر اینکه مناسب ترین نهال ها می باشند قد کوتاهی دارند و میتوان از آنها در داخل خانه ها و آپارتمان ها هم کاشت و از محصولات آنها لذت برد.

تولید نهال گردو پیوندی

روش های پیوند زنی نهال گردو

 • پیوند زنی به روش امگا

در روش پیوند زنی امگا از طریق ماشین پیوند زنی این پیوند انجام می شود.

رطوبت خاک باید بیشتر باشد تا عملیات پیوند زنی به خوبی انجام شود.

 •  پیوند نهال گردو با روش اسکنه

مناسب ترین  زمان برای روش پیوند زنی اسکنه اوایل فصل بهار می باشد.

به صورت عمودی بر روی شاخه

به صورت عمودی بر روی شاخه برش زده می شود.پیوندک ها را در حدود ۱۰ سانتی متری شکاف های ایجاد شده پیوند زنی می کنند.

 • پیوند زنی نهال گردو به صورت حرف انگلیسی T

واما می رسیم به روش پیوند زنی شبیه حرف T  انگلیسی . چون روش پیوند زنی شبیه حرف T انگلیسی می باشد بخاطر همین این روش پیوند زنی را روش پیوند زنی به شکلT  می نامند. در این روش برش به صورت عمودی زده می شود با این تفاوت که یک سوم برش به شکل افقی زده می شود. سپس پیوندک را درون برش لیجاد شده میگذارند و با نوار چسب مخصوص باغبانی آن را می چسبانند. بعد از چسب زدن حتما باید جوانه نهال بیرون مانده باشد

 • پیوند زنی وصله ای نهال گردو

در روش پیوند زنی وصله ای در مرحله اول برش  افقی و عمودی بر نهال می زنند . ابتدا ۲ برش به صورت عمودی به روی ساقه زده می شود و سپس بر روی آن دو برش افقی زده می شود. در نهایت این دو را بهم وصل می کنند و عملیات پیوند زنی تمام می شود.

این روش در اوایل تابستان صورت می گیرد و طول برش ها را باید دقت کنید که بین دو ونیم سانتی متر تا سه سانتی متر بزنید. در این روش پایه ای که بر روی آن پیوند زنی می شود باید ۲ ساله باشد.

پیوند زنی نهال گردو

نهال گردو سردسیری

نهال های گردو از نظر اقلیمی به چند دسته تقسیم می شوند که مهمترین آن هاسردسیری هست. چون نهال های گرمسیری هرگز در مناطق سرد نمیتوانند دوام بیاورند و سریع سرما زده شده و خشک می شوند.

ولی نهال های سردسیری اکثرا مقاومت خوبی به گرما هم دارند. ما دراینجا یک سری از نهال های سردسیری را برای شما معرفی خواهیم که این نهال ها علاوه بر سردسیری بودن از سرما برای رشد بهتر گردو هم استفاده میکنند.

نهال گردو چندلر : (دیر گل سردسیری میباشد. محصول بسیار بالا و بازار پسندی دارد ساخت کشور آمریکا)

نهال گردو فرنور : (دیر گل سردسیری میباشد. محصول بسیار بالا و بازار پسندی دارد ساخت کشور فرانسه)

نهال گردو کانادایی : (دیر گل سردسیری میباشد. محصول بسیار بالا و بازار پسندی دارد ساخت کشور کانادا)

نهال گردو اسرائیلی: (دیر گل سردسیری میباشد. محصول بسیار بالا و بازار پسندی دارد ساخت کشور اسرائیل)

نهال گردو فرانکت : (دیر گل سردسیری میباشد. محصول بسیار بالا و بازار پسندی دارد ساخت کشور فرانسه- بذر افشانی هم استفاده می شود)

گردوشیلی : (دیر گل سردسیری میباشد. محصول بسیار بالا و بازار پسندی دارد ساخت کشور آمریکا)

قیمت نهال گردو

قیمت نهال گردو نسبت به بقیه میوه ها گرانتر هست دلیلش هم محصول بازار پسند بودن آن و تهیه نسبتا سخت آن نسبت به بقیه محصولات هست.

البته قیمت نهال گردو نسبت به نوع و نژاد آنها متفاوت می باشد. قیمت نهال گردو پیوندی تقریبا دو برابر قیمت نهال گردو بذری هست.

یک سری گردو ها هم چون کمیاب هستند قیمتی بالاتر دارند. بعنوان مثال نهال گردو توسرخ حدودا سه برابر نهال گردو معمولی هست.

قیمت نهال گردو ۵ ساله

نهال های ۵ ساله بدلیل هزینه بالایی که میبرند و ضخامت بزرگتری دارند وهمینطور هزینه زیادی برای رشد خرجشان شده قیمت بالاتری دارند و قیمتشان در حدود ۵۰۰ هزار تومان می باشد.

این نهال ها معروف به بن بالا هستند و اکثرا موقع خرید با نام نهال گردو بن بالا شناخته می شوند.

این نهال ها گلدان های مخصوص بزرگی دارند و اندازه ضخامت آنها حدودا دوبرابر دسته بیل می باشد.این نهال ها گیرایی پایینتری نسبت به نهال های دوساله دارند و موقع کاشت باید حتما مراحل کاشت آن با دقت بالایی انجام شود.

مشاورین جایا کالا همواره آماده پاسخ گویی به مشتریان عزیز و مشاوره دادن به آنها می باشند. هرگونه سوالی یا راهنمایی موقع کاشت این نوع نهال ها داشتید می توانید با شماره های ثبت شده در پایین صفحه با ما در تماس باشید.

نهال گردو پایه کوتاه چیست

نهال های پایه کوتاه نهال هایی هستند که روی پایه های مخصوص پیوند زده می شوند این پایه ها ریشه های بیشتری نسبت به بقیه نهال ها دارند و محصول بیشتری میدهند.

اکثرا در حیاط خانه و یا داخل آپارتمان از آنها استفاده می شود این نهال نسبت به نهال های پایه بلند زودبازده هستند و محصولات مرغوبتری دارند.

یک نوع نهال پایه کوتاه که بهترین نوع پایه کوتاه هم هست نهال پایه رویشی نام دارد که در بالا در مورد آن بیشتر توضیح دادیم.

نهال گردو پیوندی چندلر

یکی از بهترین نژاد های گردو  چندلر می باشد که خواهان بیشتری نسبت به بقیه ارقام دارد. این نهال دیرگل بوده و در سرمای بالا میتواند مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

گردو چندلر میئه های درشتی دارد پوسته نسبتا نازکی دارد و مغز آن به راحتی از پوسته جدا می شود. یکی از بازار پسندترین نهال های ارقام گردو هست.

بیماری بلایت گردو و شانکر باکتریایی از آفت هایی هستند که این نهال را تهدید میکنند ولی این نهال مقاومت بسیار بالایی به انواع ویروس ها و بیماری ها دارد. ولی محض احتیاط حتما باید سم پاشی شود.

یک نهال خارجی (آمریکایی) و  از رقم  نهالی های پیوندی یا بذری گردو میباشد و اصالت این نوع نهال بسیار پر بارده آمریکایی می باشد.

 غالبا به صورت نیمه قائم  بزرگ می شود در صورتی که نیاز به درختی متراکم دارید بهتر آن است که درخت را بصورت ۵,۵,۷ کاشته و اما فاصله نیاز کاشت نهال گردو چندلر ۵,۶,۷ و ۶,۶,۷  باشد.

در مناطق سرد و معتدل توصیه شده و به دلیل دیرگل بودن هم از سرما زدگی میوه های خود جلوگیری میکند و  از سرما برای رشد مناسب گردواستفاده می کند.

عمر اقتصادی درخت چندلر بیش از ۵۰ سال میباشد.

مغز گردو چندلر حدود ۶۰ درصد از وزن گردو را شامل میشود و پوست گردو چندلر نازک است و در دسته گردو های با پوست بسیار نازک قرار میگیرد . مغز آن به راحتی از پوست جدا میشود.

تاریخچه نهال گردو چندلر 

تاریخچه گردو چندلر گردو چندلر از برنامه پرورش دیویس UC که توسط یوجین اف سر و هارولد آی فورد اجرا می شود ایجاد شد. سر و فورد در سال ۱۹۶۳ دو گونه را با هم تلاقی کردند که یکی ۵۶-۲۲۴ و دیگری پدرو نام داشت .

گردو ۵۶-۲۲۴ بزرگ اما با پوسته ضعیف ، پیش‌جنس و روی جوانه‌های جانبی بسیار پربار است . گردو پدرو با پوسته ای قوی بسیار پربازده است ، برنده طولانی مدت تست های طعم مصرف کننده است ، گرده فراوان می ریزد ، اما گرما را به خوبی تحمل نمی کند .

این تلاقی منجر به ۳۵ نتایج شد که دو عدد از آنها به ارقام تجاری بادوام معروف به چندلر و هوارد تبدیل شدند .

گردو چندلر به دست آمده بر روی جوانه های جانبی بسیار پربار است . بسیار قوی است و بنابراین برای جلوگیری از شاخه های با زاویه فاق باریک (شاخه هایی با زاویه کمتر از ۴۵ درجه) باید هرس شود .

برای آشنایی بیشتر با نهال گردو چندلر کلیک کنید

نهال گردو چندلر
نهال گردو چندلر

درخت گردو فرنور

نهال گردو فرنور جزو درختان مقاوم در برابر آفات و بیماری ها از جمله بیماری خط سیاه (شایع ترین بیماری درختان گردو) می‌باشد ولی با این حال میتواند درگیر موارد زیر شود

پوسیدگی طوقه و ریشه درخت گردو

بلایت و انتراکتوز

و آفاتی همچون کنه و کال گیاهی،شته زرد،انواع کرم خراط و سیب.

ولی حتی با این موارد درخت گردو فرنور رتبه خوبی از نظر مقاومت در برابر آفات و بیماری ها دارد.و با کمی رسیدگی میتوان از آسیب دیدگی درخت در مقابل آفات و بیماری ها جلوگیری کرد.

این نهال دیرگل می باشد و زود بازده و پر بار هست . ویژگی های منحصر به فرد این نهال باعث شده طرفداران زیادی داشته باشد.

هرس درخت گردو فرنور

درختان گردو فرنور جزو درختان قد بلند هستند و توصیه میشود در سال دوبار هرس شوند.هرس درخت گردو فرنور به منظور فرمدهی و باردهی انجام میشود.

هرس درختان گردو فرنور نسبت به سیر درختان حساس تر است ور درصورتی که هرس کردن به شکل درست صورت نگیرد باعث نابودی درخت خواهد شد.

در هرس کردن درخت گردو فرنور باید توجه داشت که با چسب باغبانی محل برش شاخ و برگ های اضافی را به منظور امن بودن درخت آلودگی پوشاند.

درختان گردو جزو درختان نورپسند هستند پس هنگام هرس باید کاری کنید که نور به همه جای درخت برسد.

برای کاشت نهال گردوی فرنور طرح ریزی باغ مستطیل پیشنهاد میشود و برای کاشت درختان فاصله ۵*۷ را در نظر بگیرید که یک حد استاندارد است تا در آینده پس از رشد و بلوغ نهال ها و تبدیل آنها به درخت شاخ و برگ آنها درهم گیر نکند و مانعی برای رسیدن نور به همه اجزای درخت نباشد.

کود مناسب گردو فرنور

از میان کودهای حیوانی مناسب برای درخت گردو فرنور میتوان به کود مرغ و کود کبوتر اشاره کرد که آفات کمتری  دارند و رشد درخت شما را بیشتر و آن را پربارده تر میکنند.

و از میان کود های شیمیایی میتوانید از کود های فسفر،پتاسیم و نیتروژن استفاده کنید البته مقدار مصرفی ان باید با توجه به شرایط خاک (فقر یا غنی بودن خاک)صورت گیرد و این امر نیازمند آزمایش خاک توسط کارشناسان مربوط خواهد بود.

خاک مناسب برای کاشت نهال گردوی فرنور

در خاکی که اسیدی یا شور  باشد امکان رشد ندارد و برای رشد و نمو خاک آن باید دارای phخنثی باشد.این نوع نهال هم مانند سایر درختان و گیاهان در خاک های نرم که بافت شنی  ماسه ای دارند راحت تر رشد کرده و ریشه های خود را میگستراند.

پس بهتر است خاک را قبل از کاشت نهال گردوی فرنور با بیل شخم زد تا خاک ان سفت نباشد و حالت نرم به خود بگیرد.

نحوه آبیاری گردو فرنور

به ابیاری منظم نیاز دارد و نمیتوان آن را به شکل دیم آبیاری کرد.

برای آبیاری گردو فرنور بهتر است هر ۱۰ روز یکبار برای هر درخت گردو حدود ۲۵ لیتر اب داد.

کاشت

این نهال را میتوانید از اواخر پاییز تا اواخر اسفند کاشت کرده و در هفته آخر  تابستان محصول آن را برداشت کنید.

برای کاشت نهال گردوی فرنور میبایست چاله ای در حدود عمق ۷۰ الی ۱۰۰ سانتی حفر کنید و سپس نهال را در درون آن قرار دهید در این عمق ریشه درخت گردو فرنور بهترین عملکردش را ایفا خواهد کرد.

باتوجه به نیاز سرمایی درخت گردو فرنور  باید قبل از کشت ان به عواملی همچون شرایط اب و هوایی و موقعیت جغرافیایی توجه داشت.

البته مصارف گردو فرنور تنها محدود به خوراک نیس و باتوجه خواص دارویی بالا از این محصول در زمینه پزشکی برای ساخت داروی هایی برای کاهش و درمان تورم و التهاب پوست و مو و انواع تقویت کننده های پوست و مو استفاده میشود.

ضخامت پوسته گردو فرنور  نازک بود و به راحتی جدا میشود برای همین به آن پوست  کاغذی هم میگویند.

بعلاوه محصول این درخت باید گفت که چوب آن نیز ارزشمند بوده و در صنایع چوب پرمصرف میباشد.

عمر درخت گردو فرنور

این درخت جزو  درختانی با صرفه اقتصادی در امور باغداری و کشاورزی است و حدود ۱۰۰ سال عمر میکند و اگر مراقبت و رسیدگی به آن اصولی باشد (آبیاری کافی و منظم،هرس به موقع،کودهی اصولی،رسیدن نور به همه جای درخت و مراقبت در مقابل آفات ) میتواند تا ۱۳۰ سال هم عمر کرده و باردهی داشته باشد.

شکوفه باز کردن

گل دهی گردو فرنور زمانی اغاز میشود که گلدهی اغلب درختان به پایان رسیده (اواخر فروردین) بنابراین مناطق سردسیر بهترین منطقه برای کاشت نهال گردوی فرنور هستند باید توجه داشت که اگر گردوی فرنور در مناطق گرمسیر کاشت شود باردهی آن با مشکل مواجه میشود.

نهال گردوی فرنور را غالبا در ارتفاعات بالا (ارتفاع ۱۸۰۰ متری از دریا) کاشت میکنند.

برای دیدن ارقام نهال گردو کلیک کنید.

ثمردهی

از نهال های زودبازده میباشد و تقریبا از سال دوم و سوم خود به ثمر می نشیند.میانگین محصول این درخت در هر هکتار در سال های اول یک تن و پس از بلوغ درختان به ۷ یا ۸ تن در هر هکتار هم میرسد.البته لازم به یادآوری است که این میزان محصول وابسته به نگهداری و رسیدگی و شرایط آب و هوایی میتواند کم یا زیاد شود.

همچنین می توانید برای خرید نهال زرد آلو کلیک کنید.

خرید نهال گردو از جهاد کشاورزی

خرید نهال یکی از مقوله های سخت باغداران هست. چرا که اکثر نهال ها را نمیشه از ظاهر شناخت و فهمید که این نهال قطعا محصول مناسب خواهد داد.

بخاطر همین اکثر باغداران برای خرید نهال تضمینی سراغ جهاد کشاورزی می روند.

جایا کالا یکی از معتبرترین فروشگاههای شمال غرب کشوزر می باشد که با همکاری نهالستان یاسین نهال با مدیریت مهندس سعادت (رتبه اول کشوری در تولید با کیفیترین نهال ها) اقدام به فروش نهال می کند.

برای اطلاعات لازم هم میتوانید از جهاد کشاورزی بطور کامل تحقیقات خود را بعمل آورید.

نهال را کسی میداند که خوب هست یا بد از اول خود شخص این نهال را تولید کند.

بجز شخص تولید کننده کسی نمی تواند از ظاهر نهال تشخیص دهد که این نهال پر بازده هست یا نه بخاطر همین در نهالستان ما سعی داریم به روش های علمی نهال های گردو را با نظارت مهندسین متخصص انجام دهیم.

تولید نهال مرغوب نیاز به تجربه و تخصص ویژه ای دارد که در نهالستان جایا نهال به خوبی مدیریت شده و به همین دلیل نهال ها با ضمانت به مشتریان تقدیم می شود.

مدیریت بخش نهالستان توسط مهندس یاسین سعادت انجام می شود که دراین نهالستان سالانه بیش از ۵۰۰ هزار اصله نهال گردو تولید شده و به مناطق مختلف کشور و خارج از کشور ارسال می گردد.

همه نهال های تولید شده زیر نظر جهاد کشاوزی بوده و دارای لیبل و شناسنامه هستند.

خرید نهال گردو ضمانتی

ضمانت کردن نهال کار سختی می باشد مخصوصا نهال گردو که از حساسیت های خاص خودش برخوردار می باشد.

نهالستان برای ضمانت کردن نهال گردو هزینه های زیادی را متحمل می شود .

انواع مختلف ضد عفونی نهال ها ، پیوند زنی نهال ها به روش های اصولی و علمی , تست نهال  , اصلاح به روش های مختلف , هزینه های نگهداری از جمله محیا کردن محیطی مناسب برای نهال ها شبیه گلخانه های مخصوص , خرید انواع خاک مناسب و کود های شیمیایی و حیوانی و غیره

بعد از اینکه از سلامت نهال ها اطمینان کامل حاصل می شود مرحله باردهی آنها بررسی می شود نهال ها جهت تست مقاومت در دماهای مختلف تست می شوند.

مقاومت نهال ها به کم آبی تست می شود درنتیجه نهال به مرحله فروش می رسد و بعداز لیبل زنی و بسته بندی های مخصوص جایا کالا نهال به مقصد مورد نظر در سریعترین حالت ممکن ارسال می شود.

ضمخانت های کتبی در صورت درخواست مشتری همراه نهال ها ارسال می شود.

حتما قبل از این که می خواهید نهال ضمانتی بخرید نکاتی را توجه کنید.

 1. نهالی که ارسال می شود اگر به موقع کاشته نشود خراب خواهد شد.
 2. اگر نهال گرمسیری بخرید و در محیط سرد بکارید نهال خراب خواهد شد.
 3. اگر به آب آن و کود آن به موقع نرسید نهال محصول با کیفیتی ارائه نخواهد داد.
 4. اگر موقع کاشت با چوب های مخصوص محکم کاری نکنید باد ممکنه نهال را خراب کند.
 5. اگر موقع کاشت به ریشه نهال ضربه بزنید ممکنه نهال خشک بشه یا آفت بزنه

یک سری نکات دیگر که در مقاله مخصوص به آنها اشاره شده هست.

اگر یکی از این عوامل باعث خراب شدن نهال بشود جایا کالا مسولیتی در قبال آن نخواهد داشت.و گارانتی شامل آن نخواهد شد.

نهال گردو گرم سیری

یک سری نهال های گردو زودگل و گرمسیری هستند این نهال ها برای مناطقی مناسب هستند که سرمای آن منطقه هرگز زیر صفر درجه نمی رود. درکشور ما نیز جنوب کشور مناطق گرمیری محسوب می شود و کاشت نهال گرمسیری در چنین نقاطی بلامانع هست .

یکی از نهال های گردو که به سرما خیلی حساس هست وبا سرد شدن هوا سریع خشک می شود نهال گردو پکان آمریکایی هست.

این نهال بسیار خوش طعم و لذیذ هست متاسفانه بدلیل گرمسیری بودنش نهال بازار پسندی نیست ولی به جرات می توان گفت بهترین گرد را تولید میکند.

این محصول طی آزمایشاتی در یکی از دانشگاههای تهران متولد شد این گردو پوستی بسیار نازک دارد تقریبا یک ذره ضخیم تر از پوست تخم مرغ می باشد با یه ضربه خیلی ضعیف به راحتی شکسته می شود. وطعمی بی نظیر دارد.

در مقاله مخصوص خرید نهال گردو پکان آمریکایی در مورد این نهال توضیحات کامل داده شده هست که با کلیک بر روی آن می تواند. مقاله مفید گردو پکان آمریکایی را مطالعه کنید.

خرید نهال گردو مناسب شیراز

جایا کالا با همکاری نهالستان یاسین نهال به شما شیرازی های عزیز نهال های گردو را طبق لیست زیر پیشنهاد میدهد. دمای هوای شیراز طوری هست که گاهی سرد گاهی گرم می شود بخاطر همین در لیست زیر نهال هایی گه پیشنهاد میشود دیرگل و اصلاح شده هستند.

  چندلر

 فرنور

ژنوتیپ برترکانادایی

 خوشه ای دیرگل

کاغذی دیرگل

 فرانکت دیرگل

البته بجز گردو نهال های دیگری از جمله پسته هیبریدی و پسته رفسنجان هم به شیراز پیشنهاد می شود.

خرید نهال گردو مناسب اصفهان

شهر اصفهان شهری بزرگ و تاریخی با خاک حاصلخیز بوده و همیشه مشتری های زیادی را از اصفهان داشته ایم . اکثر مشتری ها از نهال گردو و زرد آلو , نهال بادام , نهال خرمالو , نهال گلابی بیشتر سوال میکنند .

اصفهان با داشتن مناطق حاصلخیزی زیاد منبع اکثر میوه ها می تواند باشد. ما نهال های زیادی داریم که زادگاهشان اصفهان هست بعنوان مثال نهال به اصفهان نهال گلابی اصفهان و غیره .

در شهر اصفهان هوا میتواند خیلی سرد باشد و میتواند تابستان های سوزانی داشته باشد و یا نیمه معتدل بهاری و پاییزی داشته باشد به همین جهت نهال های دیرگل به شهر بزرگ اصفهان پیشنهاد می شود.

لیست نهال های گردو مناسب اصفهان:

خرید نهال گردو مناسب کرج

شهر کرج امروزه بعداز میاندوآب تبدیل به قطب نهال شده هست . فروشندگان زیادی از کرج از ما نهال سفارش می دهند ولی چون بعنوان فروشنده خرید میکنند دقیقا نمیدانیم کدام ها را برای کرج میخرند

ولی طبق آب و هوای کرج و میزان ارتفاع از سطح دریا در این شهر نیز نهال های گردو که به شیراز معرفی کردیم به کرج نیز مناسب می باشد.

لیست نهال های مناسب برای کرج

پرسودترین نهال های گردو

ما در مقاله ای به نهال های پر سود بصورت کامل پرداخته ایم. نهال هایی که شرایط زیر را داشته باشند نهال های پرسودی میتوانند باشند.

دیرگل , زود بازده , پر بار , مقاوم به گرما و سرما و کم آبی , بازار پسند , گردو های درشتی داشته باشند , مغز گردو هاشون از پوسته چوبی گردو به راحتی جدا شود , برای تمام مناطق پاسخگو باشد , پیوندی باشد , اصلاح شده باشد.

دربین همه نهال های گردو سه نهال پر بار و زود بازده هستند که می توانند هر باغداری را به سود کلان برسانند.

نهال گردو چندلر – گردو فرنور –  گردو فرانکت

یادتان نرود نهال گردو چندلر اگر بصورت پایه رویشی باشد قطعا بهترین سود را خواهد داشت و همینطور  گردو فرنور و فرانکت پایه رویشی که میتواند از سال اول باردهی عالی را شروع کند.

مشاوره خرید نهال گردو

همانطور که عرض کردیم خرید نهال گردو نیاز به تخصص های ویژه دارد.

موقع خرید نهال گردو حتما با شما ره های ثبت شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید. جایا کالا مشاورین متخصص خرید نهال گردو را آماده پاسخگویی به همه سوالات شما عزیزان کرده هست.

شما با دادن اطلاعات از جمله نام شهر خود و موقعیت اقلیمی که در آن می خواهید نهال بکارید می توانید به مشاوران ما کمک کنید تا بهترین نهال های گردو را برای شما پیشنهاد بدهند.

اگر گردوی خاصی در نظر دارید نهالستان می تواند همان نهال مورد نظر شما را مناسب به شهر شما بصورت اصلاح شده و پیوندی تقدیم حضورتان بکند.

خرید نهال گردو از میاندوآب

میاندوآب بهترین شهر حاصلخیز در کل کشور هست از میاندوآب در سایتهای نهال کشور های خارجی از جمله آمریکایی و اروپایی نیز نام برده شده هست. در میاندوآب هر نوع نهالی قابل کشت می باشد. به همین دلیل منبع تولید اکثر نهال ها در منطقه شهرستان میاندوآب می باشد به همین دلیل بهترین نهال ها در شهر میادوآب تولید می شود.

نهال های تولید شده در این شهر دارای رنگ و بوی خاص خودشان هست. در این شهر نهال کاملا بصورت طبیعی بدون دست داشتن هر دخالت انسانی به بهترین شکل ممکن رشد می کند.

نهال های تولید شده در میاندوآب بهترین کیفیت را دارند و بهترین بازدهی و محصول دهی را نسبت به همه شهرهای دیگر دارند.

شرکت جایا کالا نیز در شهرستان میاندوآب واقع شده درست در مرکز نهال بهترین نهال ها در بهترین نهالستان های کشور زیر نظر جایا کالا تولید می شوند که بخش عظیم نهالستان جایا کالا زیر نظر مهندس سعادت بهترین نهال فروش کشور و رتبه اول کشوری در بخش نهال را دارد.

قطب نهال میاندوآب
قطب نهال میاندوآب

ویژگی های نهال گردو زود بازده

نهال گردو زود بازده چه ویزگی هایی باید داشته باشد. در نهالستان های معتبری که به تولید گردو مشغول هستند.

سعی بر این می شود که برای مشتریان و باغداران نهال های گردویی را عرضه کنند که زود بازده باشد.

اما امکان این که نهال گردو بتواند زود بازده باشد چه شرایطی لازم دارد. ما دراین مقاله شما را با ویژگی های نهال گردو زود بازده آشنا خواهیم کرد.

کدام نهال های گردو زود بازده هستند

ابتدا شما را با نهال های گردو که زود بازده هستند آشنا میکنم. سپس به بررسی آنها می پردازیم.

نهال گردو: چندلر – فرانکت – فرنور – ژنوتیپ برتر

ما مقالات هرکدام را در همین سایت بطور کامل گذاشته ایم. جهت اطلاع بیشتر میتوانید آنها را مطالعه کنید. دراین مقاله هم بطور مختصر آنها را معرفی میکنیم.

نهال گردو چندلر:

چندلر یک نهال گردو از کشور آمریکا می باشد که طی آزمایشاتی در یکی از دانشگاههای کشاورزی آمریکا توسط دو دانشمند آمریکایی متولد شده هست.

این نهال زمانی اسمی از آن نبود. ولی بدلیل باردهی عالی و مقاومت آن به سرما و کم آبی و همچنین زود بازده بودن آن خیلی سریع معروف شد.

هر روز شاهد تماس های باغداران عزیز در سرتاسر کشور هستیم که برای کسب اطلاعات در مورد گردو چندلر هستیم. اکثر باغداران وقتی برای نهال گردو تماس میگیرند در بین سوالاتشان نهال گردو چندلر هم هست.

نهال گردو چندلر در اکثر نقاط کشورمان قابل کشت هست .

شهرهای زیادی هر سال از ما نهال گردو چندلر میخرند. از جمله شهرهای شیراز , کرمان , کرمانشاه , مشهد , کرج , قزوین , اصفهان , تهران , ارومیه , سنندج , زنجان , اهواز , فارس , کردستان , رشت , دزفول , بجنورد وغیره این اسامی که نام بردم بیشترین خرید نهال گردو چندلر را از ما خرید کرده اند.

به لطف خدا و همت باغداران عزیز و همچنین نهال های مرغوبی که به آنها فرستاده ایم. تا حالا هیچ شکایتی یا گلایه ای از آنها ندیده ایم.

در مقاله نهال گردو چندلر بطور کامل توضیح داده ایم که این نهال چه نیازهایی برای رشد بهتر دارد.

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور یک نهال زود بازده دیرگل می باشد که در کشور فرانسه متولد شده هست. این نهال هم مانند درخت چندلر خواهان بسیار زیادی دارد.

بخاطر مرغوبیت بسیار بالای آن فروش زیادی را از آن شاهد هستیم. این نهال هم مثل گردو چندلر مقاومت بسیار بالایی در مقابل سرما و آفات دارد و از عمر اقتصادی بسیار بالایی برخوردار هست.

در مقاله نهال های پر سود گردو توضیح دادیم که این نهال چه ویژگی های منحصر به فردی دارد. جهت اطلاع بیشتر از این نهال ارزشمند می توانید مقاله نهال گردو فرنور را مطالعه کنید.

نهال گردو فرانکت

نهال گردو فرانکت باردهی بسیار خوبی دارد علاوه براین که نهال پر سودی هست. بدلیل گرده افشان بودنش فروش بسیار بالایی دارد این نهال میتواند یکی از بهترین گرده افشان ها برای انواع نهال گردو از جمله نهال گردو چندلر باشد. علاوه براین خود گرده افشان هم هست و میتواند گردو های خوش طعم و درشتی تولید کند. باردهی این نهال هم از سال اول شروع می شود و در بین نهال های زود بازده قرار گرفته هست . این نهال هم در فرانسه متولد شده و یکی از بهترین نهال های گردو محسوب می شود و بدئن شک هر باغداری را به سود کلان می رساند.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو زنوتیپ برتر یکی از نهال های معروف ایرانی هست که با اصلاحاتی روی نهال های معمولی به زنوتیپ برتر تبدیل می شود. این نوع نهال هم از نهال های پر فروش می باشد ولی کیفیت آن به چندلر و فرنور  و فرانکت نمیرسد. نهالستان های بیشتری جهت تبلیغ و زیاد کردن پیاز داغ این نهال با اسم های متفاوت نامگذاری کرده اند و تیپ های مختلف به آن نام داده اند که متاسفانه همش تبلیغات هست و تفاوت خاصی با گردو های معمولی ندارد . این نهال کیفیت مناسبی دارد ولی در درجه کیفی از نهال گردو چندلر و فرنور پایینتر می باشد. به همین دلیل پیشنهاد ما در درجه اول نهال های گردو چندلر و فرنور هست اگر در لیست مقاله ما گردو ژنوتیپ هم هست دلیلش تبلیغات بی خود و بی جهت این نهال هست تا در جهت اطلاع رسانی و آگاهی بیشتر خریداران سعی داریم این نهال را معرفی کنیم . مطمن باشید هیچ معجزه ای از این نهال نخواهید دید و اینکه می گویند چند برابر چندلر بار میدهد یا کیفیتی بالاتراز بقیه نهال ها دارد کاملا تبلیغات هست و هیچکدام صحت ندارد.

خرید نهال
خرید نهال

انواع نژاد نهال گردو

نهال های گردو میوانند به صورت پیوندی یا بذری باشند . ولی یکی از نژاد های جدیدی که امروزه به آن دست پیدا کرده اند نهال گردو پایه رویشی هست. نهال گردو پایه رویشی قدی کوتاه دارد و هر نهالستانی قادر به تولید آن نیست در کشورما شاید کمتراز ۵ نهالستان میتواند نهال گردو پایه رویشی تولید کند که یکی از آنها نهالستان یاسین نهال هست که به جرات می توان گفت بزرگترین نهالستان کشور هست و در تولید نهال های پایه رویشی و پیوندی رتبه اول کشوری را دارد این نهالستان به مدیریت مهندس یاسین سعادت در شهرهای تهران میاندوآب وکرج واقع شده هست. با تحقیق کوتاهی می توانید به نحوه تولید نهال پایه رویشی در سایتها دست پیدا کنید ولی ما برای اینکه از تولید این نهال اطلاعات کافی بدست بیارید طی یک مقاله ای با فیلم و عکس کامل برای شما نشان خواهیم داد که این نهال چقدر مراحل سختی را می گذراند تا به یک نهال پایه رویشی تبدیل شود

بررسی نهال گردو پایه رویشی

نهال پایه رویشی همانطور که گفتیم مراحل بسیار سختی را میگذراند تا تولید شود. ولی بعد از تولید این نهال یکی از زود بازده ترین و پربارترین و مقاومترین نهال در بین همه نژادها تبدیل می شود. قبل از اینکه تولید شود در ساخت این نهال دقت و زحمت زیادی خرج می شود. که به چند مورد از آنها اشاره میکنیم.

 • نهال پایه رویشی باید در یک محیط کاملا استرلیزه شده تولید شود
 • این نهال باید در محیطی باشد که هیچگونه آلودگی در آن محیط نباشد
 • دائما باید ضد عفونی شود
 • بند هایی که برای پیوند زنی استفاده می شود نباید تکراری باشد هر بار باید عوض شود وبرای هر نهال بند مجزا استفاده شود.
 • این نهال باید زیر نظر متخصصین تولید شود تا در هر مرحله بررسی های لازم کارشناسی شود.
 • حد الامکان در یک محیط بدون باد و بسته باید تولید شود.
 • ورود به محیط این نهال ها بدون لباس مخصوص باعث آسیب دیدن این نهال می شود.
 • و غیره

اما بعداز این که این نهال توسط کارشناسان حرفه ای تولید شود مزایایی خواهد داشت که هیچکدام از نهال ها هرگز نمیتوانند داشته باشند به عنوان مثال:

 • از سال اول محصول پرباری می دهد
 • زود بازده هست
 • دیر گل هست
 • مقاومترین نهال در مقابل سرما هست
 • مقاومترین نهال در مقابل انواع ویروس ها و آفت ها هست
 • با اینکه قد کوتاهی دارد ولی چند برابر نهال های معمولی بار میدهد
 • مقاومت بالایی به کم آبی دارد
 • محصولات آن در درجه کیفی دوبرابر بقیه نهال ها هست
 • در داخل خانه و آپارتمان ها میتوان بصورت گلدانی استفاده کرد
 • میوه های نهال پایه رویشی درشت و خوش طعم هستند.

چگونه با نهال گردو به سود برسیم

امروز تصمیم گرفتیم با ارائه روش های مختلف برای رسیدن به درآمد بالای نهال گردو برای شما باغداران عزیز مقاله ای ارائه دهیم. این مقاله هم جنبه آموزشی دارد هم جنبه خبری دارد.

در قرن مدرن با پیشرفت های بسیار زیادی که در علم کشاورزی و باغداری انجام شده دیگه کار برای همه باغداران راحت شده هست. کافیست با مطالعه علم روز کشاورزی با روش های مدرن آشنا شوید. امروزه انواع دستگاهها برای کاشت و برداشت تولید شده تا کار باغداران راحت شود.

ولی برای رسیدن به سود بالا باید آگاهانه عمل کرد. نخسین قدمی که باید در این راه بردارید انتخاب نهالی هست که میتواند برای شما سود بالقوه ای ارائه دهد. برای فهمیدن این موضوع ما به شما میگوییم که چه مواردی را باید مورد بررسی قرار دهید.

روش های انتخاب نهال مخصوص برای سوددهی

برای انتخاب نهال مخصوص برای سود دهی باید ابتدا منطقه مورد نظری که قرار هست نهال را بکارید را مورد بررسی قرار دهید. قبل از هرچیز پیشنهاد ما به شما انتخاب نهالی هست که برای اکثر مناطق کشور قابل کشت می باشد. بله نهال گردو یکی از نها هایی هست که برای اکثر مناطق مناسب می باشد. دربین رقم های گردو خیلی کم پیدا می شود که به منطقه ای خاص باید تعلق بگیرد وگرنه بجز یکی دوتا رقم بقیه نهال های گردو برای همه مناطق کشور مناسب خواهد بود.

برای اینکه بدانید کدام گردو برای منطقه شما مناسب هست با خواندن ادامه این مقاله همراه ما باشید.

انتخاب نهال گردو مناسب برای منطقه شما ( میزان دمای هوا برای رشد بهتر گردو خیلی مهم هست که باید در نظر گرفته شود و بهترین گردو طبق میزان گرما و سرمای منطقه شما نهال مناسب منطقه شما انتخاب شود)

نحوه کاشت نهال گردو (موقع کاشت باید تمام دقت را به عمل آورید و طوری بکارید که نهال خوب بگیرد و به ثمر برسد.)

نحوه آبیاری : (همه نهال ها به آبیاری منظم نیازمند هستند و باید با روش های خاص خودشون آبیاری شوند.)

دقت به اندازه فاصله کاشت ( فاصله گداری برای نهال ها خیلی مهم هست برای نورگیری و تغذیه کافی از خاک این فاصله باید ۷ در ۷ رعایت شود.)

بررسی خاک و آب ( بررسی خاک مناسب برای کاشت و رشد نهال خیلی مهم هست که باید رعایت شود.)

انتخاب بهترین نهالستان برای خرید ( نهالستان معتبر یکی از مهمتربن دغدغه های باغداران هست که باید معتبر باشد و بهترین نهال را ارائه دهد.)

مشاوره گرفتن از متخصصین نهالستان ( تماس با شماره های ثبت شده در پایین صفحه برای مشاوره گرفتن از نهالستان برای خرید.)

انتخاب کود مناسب برای نهال گردو(انتخاب کود برای تغذیه و رشد عالی نیاز هست در بین کود ها پتاسیم , فسفر , کود حیوانی , شیمیایی و غیره برای گردو مناسب می باشند که با پیشنهاد نهالستان و ارائه کود های لازم می توانید با خیال راحت عملیات کاشت را انجام دهید)

نهال گردو چندلر
نهال گردو چندلر

کدام نهال های گردو پرسود هستند

با پیشرفت تکنولوژی کشاورزی نوین و کشف انواع نهال های گردو وهمینطور نهال های مدرن پایه رویشی بعد از تحقیقات و بررسی های چندین ساله به این نتیجه رسیدیم که نهال های گردو که سودآوری بالایی می توانند داشته باشند به شرح زیر می باشند.

نهال گردو ژنوتیپ کانادایی تیپ ۹

(تولید ارغوان گردو مدرن ترین و جدیدترین نهال گردو و پرسودترین نهال تا به امروز)

ویژگی ها : محصول درشت و با کیفیت – دیر گل , زود بازده , پربار ( حدود دو الی سه برابر گردو چندلر بار می دهد ) , ۳ هزار متر ارتفاع از سطح دریا , مقاوم به سرما و گرما و کم آبی , دارای ضمانت معتبر ارغوان گردو , شروع باردهی از سال اول

نهال گردو چندلر

( تولید کشور آمریکا بعد از ژنوتیپ تیپ ۹ بهترین گردو برای سود دهی)

ویژگی ها : محصولی درشت و خوش طعم , دیرگل , زود بازده , پربار , ۲ هزار متر ارتفاع از سطح دریا , مقاوم به سرما و کم آبی , شروع باردهی از سال دوم به بعد.

نهال گردو فرنور

( تولید کشور فرانسه رتبه سوم برترین گردو در سود دهی )

ویژگی ها : محصولی درشت و خوش طعم , دیرگل , زود بازده , پربار , ۲ هزار متر ارتفاع از سطح دریا , مقاوم به سرما و کم آبی , شروع باردهی از سال دوم به بعد.

نهال گردو خوشه ای

( تولید کشور ایران رتبه چهارم در پرسود ترین نهال ها)

ویژگی ها : محصولی درشت و خوش طعم , دیرگل , زود بازده , پربار , ۲ هزار متر ارتفاع از سطح دریا , مقاوم به سرما و کم آبی , شروع باردهی از سال دوم به بعد.

نهال گردو اسرائیلی

(تولید غیربومی – اسرائیل یکی از پرسود ترین نهال ها)

ویژگی ها : محصولی درشت و خوش طعم و شکل تخم مرغی مانند دارد , دیرگل , زود بازده , پربار , ۲ هزار متر ارتفاع از سطح دریا , مقاوم به سرما و کم آبی , شروع باردهی از سال سوم به بعد

نهال گردو فرانکت

( بومی فرانسه – یکی از سود آورترین نهال ها)

ویژگی ها : محصولی درشت و خوش طعم , دیرگل , زود بازده , پربار , ۲ هزار متر ارتفاع از سطح دریا , مقاوم به سرما و کم آبی , شروع باردهی از سال سوم به بعد

نهال گردو پکان آمریکایی

( تولید آمریکا – گردوی خوش طعم وگران در عین حال کم یاب – برای مناطق گرمسیری)

ویژگی ها : محصولی درشت بیضی مانند و خوش طعم , زود گل  , زود بازده , پربار , ۲ هزار متر ارتفاع از سطح دریا , مقاوم به سرما نیست  , شروع باردهی از سال دوم به بعد , مخصوص مناطق گرمسیری  , حساسیت بسیار بالا به سرما

نهال گردو پیوندی جایا
نهال گردو پیوندی جایا

نهال گردو پایه رویشی

سه نوع گردو وجود دارد به ترتیب بذری – پیوندی – پایه رویشی ( خارجی ) پایه بذری و پیوندی را بخوبی می شناسید. ولی پایه رویشی ار این دو نوع تفاوت بسیار زیادی دارد. این نوع نهال ها برای رسیدن به مرحله کاشت مراحل مختلفی را پشت سر می گذارند. این نوع نهال ها حتما باید در آزمایشگاه های مخصوص و زیر نظر متخصصین نهال تولید شود. هزینه هایی که تولید این نوع نهال ها می برد بسیار بالا هست و همین باعث می شود این نوع نهال ها گران قیمت تر باشند.

جدیدترین روش تولید نهال گردو نهال پایه رویشی می باشد که هنوز خیلی از باغداران از این نوع نهال ها شناخت کافی ندارند. با وجود سختی ها و هزینه های بالای این نوع نهال ها باز ارزش سرمایه گذاری را دارند و حتی به جرات می توان گفت ارزش سرمایه گذاری روی این نهال ها به مراتب بیشتر از نهال های دیگر می باشد. دلایلی گه این نهال ها را باارزشتر می کند به ترتیب زیر می باشد.

مقاومت بالاتر به سرما – کم آبی – گرمای سوزان

باردهی بسیار بالاتر

زود بازده نسبت به بذری و پیوندی

مقاومت بسیار بالای نهال پایه رویشی به انواع آفات و بیماری

قد کوتاه تر , برای برداشت محصول قد بلند ها خطرات و هزینه های زیادی دارند

خرابی بسیار کمتر

نهال گردو پایه رویشی در کشور فقط در یک نهالستان تولید می شود به نام نهالستان یاسین نهال زیر نظر جایا کالا می باشد و این نهالستان با مدیریت مهندس سعادت همیشه رتبه برتر کشوری را در تولید نهال پایه رویشی دارد. این نهال ها در گلخانه های تمام اتوماتیک نهالستان یاسین نهال با جدیدترین دستگاهها و مدرن ترین روش ها تولید می شود. در یک مقاله جدا نحوه تولید این نهال ها را به زودی منتشر خواهیم کرد. یکی از پیشنهاد های جدی و اساسی سایت جایا کالا برای رسیدن به سود بالا سرمایه گذاری روی این نهال ها می باشد. برای آشنهایی و راهنمایی بیشتر در مورد این نهال ها حتما با مشاورین متخصص نهالستان توسط شماره های ثبت شده در پایین صفحه در تماس باشید.

از آنجایی که این نهال ها بسیار مدرن و جدید هستند تصاویری برای ارائه از باغ های بزرگ هنوز نداریم ولی به زودی مشتریانی که از طریق این نهال ها احداث باغ کرده اند در سایت جهت بازدید قرار خواهیم داد. این نهال ها ضمانت معتبر نهالستان یاسین نهال به مدیریت مهندس سعادت را دارد. یاسین نهال بصورت دائمی پشتیبان و همراه شما از مرحله خرید و کاشت تا روز برداشت محصول خواهد بود. تیم متخصصین جایا کالا همواره آماده راهنمایی و مشاوره دادن به مشتریان عزیز در سراسر کشور می باشند.

انواع نهال گردو پایه رویشی موجود در جایا کالا

نهال گردو چندلر پایه رویشی – نهال گردو فرنور پایه رویشی – نهال گردو دماوندی پایه رویشی – نهال گردو خوشه ای پایه رویشی – نهال گردو فرانکت پایه رویشی – نهال گردو پایه رویشی مخصوص یاسین نهال – نهال گردو کانادایی پایه رویشی – نهال گردو اسرائیلی پایه رویشی , نهال گردو کاغذی پایه رویشی , نهال گردو پکان  پایه رویشی , نهال گردو تویسرکان پایه رویشی

نهال گردو (پیوندی یا پایه رویشی)

راهنمایی خرید نهال گردو یکی از مهمترین بخش های سایت جایا کالا می باشد که مشتریان عزیز موقع خرید اطلاعات کافی را در هنگام خرید داشته باشند و بتوانند بهترین نژاد از گردو را خریداری کنند.

نهال گردو پیوندی

نهال گردو پیوندی به نهالی گفته می شود که یک نهال گردو را بر روی پایه نهال گردوی دیگری پیوند بزنند . این پایه نسبت به پایه خود نهال خیل بهتر می باشد و رشد خوب و مقاومت مناسبی نسبت به آب هوای مناطق مختلف دارد. برای اینکه نهال مقاومت خوبی پیدا کند و رشد مناسبی داشته باشد نهال گردو را پیوند می زنند تا به ایده آل ترین نتیجه بتوان دست یافت. در نهالستان زیر نظر جایا کالا نهال های گردو چندین نژاد هستند که بهترین ارقام این نهال ها نهال گردو چندلر – نهال گردو فرنور – نهال گردو خوشه ای – نهال گردو ژنوتیپ برتر – نهال گردو اسرائیلی – نهال گردو پکان آمریکایی – نهال گردو توسرخ– نهال گردو کاغذی  – نهال گردو دماوندی – نهال گردو تویسرکان – نهال گردو فرانکت و غیره می باشد.

مقاله نهال گردو کاغذی

پرسود ترین نهال های گردو پیوندی

معرفی پر سودترین نهال های گردو پیوندی می تواند راهنمای خوبی برای کشاورزانی باشد که می خواهند با کاشت نهال گردو به سود دهی بالایی دست پیدا کنند. ما طبق اطلاعاتی که از طریق کارشناسان جایا کالا تهیه کرده ایم و طبق فروشی که داریم و نتایجی که مشتریان قدیمی ما طی سالها به ما گزارش داده اند به این نتیجه رسیدیم که نهال های گردوی پر سود به ترتیب زیر می باشد.

نهال گردو چندلر :

این نهال یک نهال غیر بومی می باشد منشا این نهال کشور آمریکا می باشد , نهال گردو چندلر نژادش دیرگل می باشد از سال اول باردهی می کند در سن ۷ الی ۱۰ سالگی به بلوغ کامل می رسد مقاومت بسیار بالایی به سرما دارد در ارتفاع ۱۲۰۰ متری از سطح دریا کاشته می شود مغز آن به راحتی از پوستش جدا می شود طعم بسیار لذیذی دارد و خواهان زیادی دارد و پرفروش ترین نهال سایت جایا کالا در دسته بندی ارقام نهال گردو دارد , عمر اقتصادی این نهال بیشتراز ۵۰ سال مس باشد در صورت رسیدگی بهتر بیشتراز ۱۰۰ سال عمر میکند. ( عملکرد درخت گردو چندلر )

نهال گردو فرنور:

این نهال یک نهال غیر بومی می باشد منشا این نهال کشور فرانسه می باشد , نهال گردو فرنور نژادش دیرگل می باشد از سال اول باردهی می کند در سن ۷ الی ۱۰ سالگی به بلوغ کامل می رسد مقاومت بسیار بالایی به سرما دارد در ارتفاع ۱۲۰۰ متری از سطح دریا کاشته می شود مغز آن به راحتی از پوستش جدا می شود طعم بسیار لذیذی دارد و خواهان زیادی دارد و پرفروش ترین نهال بعد از نهال گردو چندلر در سایت جایا کالا در دسته بندی ارقام نهال گردو می باشد, عمر اقتصادی این نهال بیشتراز ۵۰ سال مس باشد در صورت رسیدگی بهتر بیشتراز ۱۰۰ سال عمر میکند.

نهال گردو ژنوتیپ برتر :

این نهال یک نهال بومی می باشد مقاومت بالایی به سرما دارد دیرگل می باشد عمر اقتصادی ۵۵ ساله را دارد و عمر کلی این نهال بیش از ۱۰۰ سال در صورت رسیدگی های لازم می باشد در سایت جایا کالا بعداز گردو چندلر و فرنور بیشترین فروش را در دسته بندی ارقام نهال گردو را دارا می باشد.

هرسه نهالی که معرفی کردیم بصورت پیوندی ارائه می شوند  ما روش های پیوند زنی را برای شما کاربران عزیز در زیر ارائه خواهیم داد.

روش های پیوند زنی نهال گردو

 • پیوند زنی به روش امگا

در روش پیوند زنی امگا از طریق ماشین پیوند زنی این پیوند انجام می شود در این روش پیوندک و پایه شبیه حرف یونانی برش داده می شود. نهال ها  بعد از پیوند زنی و بیرون آوردن از خاک می بایستی به مدت ۲۰ روز در خاک مرطوب در دمای حدود ۲۵ درجه قرار بگیرند. رطوبت خاک باید بیشتر باشد تا عملیات پیوند زنی به خوبی انجام شود.

 •  پیوند نهال گردو با روش اسکنه

مناسب ترین  زمان برای روش پیوند زنی اسکنه   اوایل فصل بهار می باشد.  به صورت عمودی بر روی شاخه برش زده می شود, پیوندک ها را در حدود ۱۰ سانتی متری شکاف های ایجاد شده پیوند زنی می شود . وقتی پیوندک ها داخل شکاف ها بخوبی جای گرفتند توسط ابزارهای باغبانی بسته می شوند که یکی از این ابزارها چسب باغبانی هست که توسط این چسب به صورت منظم دور آن می پیچند به طوری که بخوبی بتونه نگهش داره و توسط باد خم نشه تا پیوند به خوبی بگیرد.

 • پیوند زنی نهال گردو به صورت حرف انگلیسی T

واما می رسیم به روش پیوند زنی شبیه حرف T  انگلیسی . چون روش پیوند زنی شبیه حرف T انگلیسی می باشد بخاطر همین این روش پیوند زنی را روش پیوند زنی به شکلT  می نامند. در این روش برش به صورت عمودی زده می شود با این تفاوت که یک سوم برش به شکل افقی زده می شود. سپس پیوندک را درون برش لیجاد شده میگذارند و با نوار چسب مخصوص باغبانی آن را می چسبانند. بعد از چسب زدن حتما باید جوانه نهال بیرون مانده باشد

 • پیوند زنی وصله ای نهال گردو

در روش پیوند زنی وصله ای در مرحله اول برش  افقی و عمودی بر نهال می زنند . ابتدا ۲ برش به صورت عمودی به روی ساقه زده می شود و سپس بر روی آن دو برش افقی زده می شود. در نهایت این دو را بهم وصل می کنند و عملیات پیوند زنی تمام می شود.

این روش در اوایل تابستان صورت می گیرد و طول برش ها را باید دقت کنید که بین دو ونیم سانتی متر تا سه سانتی متر بزنید. در این روش پایه ای که بر روی آن پیوند زنی می شود باید ۲ ساله باشد

روش مدرن پیوند زنی نهال گردو

در روش مدرن پیوندک ها در یخچال گذاشته می شوند. بخشی از نهال که تازه می باشد را انتخاب می کنند بصورتی که شیره ای نداشته باشد.

سپس روی پیوندک های خنک خط هایی زده می شود. این خط ها برای جوش خوردن با استحکام بالای درخت ضروری هست.

خوبی این روش این هست که در زمستان هم می توانید به این روش پیوند بزنید.

در روش مدرن پیوند زنی با دقت بالایی بر روی پیوندک نسبت به اندازه آن خط هایی زده می شود اگر نسبت اندازه درخت به خط ها را رعایت نشود درخت آسیب خواهد دید.

برای این خاطر باید به پوست آن دقت شود که آسیب نبیند این پوست در مرحله پایانی بصورت سالم لازم خواهد شد.

موقعی که پیوندک را درون شکاف قرار می دهند باید دقت کافی را به عمل آورند.

تطابق پیوندک با حفره حتما هم اندازه باشد تا بخوبی داخل شکاف جای بگیرد. برای اطمینان ضربات آرامی میزنند طوری که نهال آسیبی نبیند تا لگ بودن آن معلوم شود اگر در جای خود سفت نباشد عملیات پیوند زنی ناموفق خواهد بود.

پوستی که گفتیم حتما باید سالم بماند در مرحله آخر محلی که شیار به آن وارد شده با همان پوست سالم پوشانده می شود و با یک پارچه ای پوشش داده می شود.

البته از پلاستیک نرم هم بجای پارچه می توان استفاده کرد. بعد از تمام شدن همه این مراحل عملیات پیوند زنی به روش مدرن به اتمام می رسد.

بعد از آن منتظر جوش خوردن پیوند باشید و سپس منتظر محصول فوق العاده این نهال باشید.

برای بهبود عملیات پیوند نهال گردو چه باید کرد

یک باغدار ماهر خوب میداند چگونه پیوند زنی را انجام دهد تا نتیجه مطلوب بگیرد. نکاتی که قابل توجه هست را باید حتما بدانید و عمل کنید تا نهالی با کیفیت داشته باشید.

ما به چند نکته مهم برای بهبود پیوند زنی نهال گردو اشاره میکنیم البته روش های زیادی میتواند باشد که مهمترین آنها به ترتیب زیر می باشد.

 • انتخاب پایه مناسب برای پیوند نهال گردو. اگر پایه مناسب انتخاب نکنید, همه زحمت های پیوند زنی شما هدر خواهد شد
 • نهال پیوندک حتما حتما باید کیفیت و تازگی لازم را دارا باشد.
 • در مکانی که هستید ممکن مناسبترن زمان پیوند زنی را پیدا کنید. چون هر دمایی برای پیوند زنی نهال گردو مناسب نیست ممکن هست
 • در دمایی غیر از اصول پیوند زنی , پیوند بزنید که کیفیت پیوند زنی را پایین ببرد و ممکن هست یا جوش نگیرد یا اگر جوش هم خورد کیفیت لازم را نداشته باشد. پس حتما باید دمای هوا نسبت به مکان پیوند زنی بررسی شود.

تفاوت نهال پایه رویشی با نهال پیوندی معمولی

برای نهال پایه رویشی یا پیوندی معمولی روش های پیوند زنی تفاوت خاصی ندارد هر دو نهال پیوندی هستند ولی تفاوتی که دارند نژاد پایه های آنها هست.

در پایه رویشی پایه های خارجی بکار برده می شود و این پایه ها کوتاه قد هستند و قدشان به بالاتر از ۲.۵ متر نمیرسد مزایای این درخت ها این هست که برداشت محصول بدون هیچ وسیله بالابر و نردبان بسیار راحت خواهد بود.

پایه رویشی ها باردهی را سریع آغاز میکنند و سریع به بلوغ می رسند. موقع کاشت هم نیاز به فاصله زیادی ندارند. پایه رویشی برای باغچه های کوچک خیلی مناسب هست. نتیجه میگیریم:

 1. نهال های پایه رویشی جای کمتری میگیرند
 2. این نهال ها نیازبه فاصله گذاری زیادی ندارند
 3. سریع رشد میکنند و به باردهی می رسند
 4. سریع به سن بلوغ میرسند
 5. برداشت محصول از پایه رویشی ها راحت تر هست. ( خرید ارقام نهال پایه رویشی )

تنها معایبی که دارند قیمت این نهال ها نسبت به نهال های معمولی بالاتر هست البته با مزایایی که دارند قیمتشان اصلا به چشم نمیاد.

خرید ارقام نهال گردو

خرید انواع نهال

قیمت انواع نهال

قیمت نهال های مثمر و غیر مثمر

خرید اقساطی نهال

خرید نهال گردو چندلر

با خرید نهال گردو چندلر قدم در راه پرورش یک درخت پربار , پرفروش و پرطرفدار می گذارید این نهال یک رقم خارجی است که رشد و پرورش آن در ایران به خوبی انجام می شود.

هرساله بازدهی اقتصادی بالایی از این درخت حاصل باغداران می شود. این بازدهی حاصل زحمات فراوان باغدار است، از مرحله کاشت درخت تانگهداری و رسیدگی که چندین سال وقت میبرد.

برای آشنایی با نهال گردو چندلر ، خرید نهال باکیفیت و کاشت و نگهداری  نهال در ادامه با ما همراه باشید.

خرید نهال گردو تویسرکان

گردو تویسرکان یک گردوی بسیار با کیفیت است و بازدهی اقتصادی بالایی نیز دارد و دلیل این بازدهی اقتصادی بالا کیفیت بی نظیر مغز آن است علاوه بر این تویسرکان یکی از ارقام تجاری و صادراتی گردو ها نیز می باشد.

شهر تویسرکان به عنوان پایتخت گردوی ایران نامگذاری و ثبت شده است 

 انواع متعددی دارند و هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند و برای رشد و پرورش آنها باید این ویژگی ها را به درستی شناخت غیر اینصورت کارتان برای پرورش درختان سخت خواهد شد رقم گردو تویسرکان بهترین آنتخاب برای کاشت در آب و هوای ایران است.

خرید نهال گردو دماوند

ویژگی بارز و اصلی گردو دماوند مقاومت بسیار بالا  این نهال در مقابل کم آبی و خشکی است و همین ویژگی شرایط را برای کاشته شدن در منطق کم آب فراهم کرده است .

علاوه بر این نهال دماوند برای رشد و باردهی مناسب نیاز سرمایی دارد و حتما باید سرمای موردنیاز خود را دریافت کند در واقع می توان گفت حدود ۳۰ الی ۴۰ شبانه روز نگهداری در دمای ۵ الی ۱۰ درجه نیاز دارد.

نهال دماوند سرما دوست است و حتی از روز ها اولیه خود نیز به سرما نیاز دارد به همین دلیل اخواخر پاییز بهترین زمان کاشت این نهال است.

خرید نهال گردو هارتلی 

گردو هارتلی یکی از ارقام  پوست کاغذی گردو ها می باشد و این پوست نازک یکی از دلایل اصلی محبوبیت این درخت است علاوه بر این هارتلی ویژگی های متعدد دیگری نیز دارد که باعث محبوبیت بیشتر آن می شود.

برای مثال  دیرگل بودن زیرا در صورتیکه درخت دیرگل باشد درصد آسیب دیدن آن در مناطق سردسیر بسیار کم است و حتی آسیبی هم نمی بیند زیرا زمانی شروع به گلدهی می کند که شدت سرمای منطقه کم شده  و گل ها دچار سرما زدگی نمی شوند.

 باردهی

از سال اول محصو دهی خود را شروع می کند اما با حداقل باردهی و بعد از رسیدن به سن بلئغ به حداکثر تولید خود می رسد

خرید نهال گردو تخم مرغی✿

گردو تخم مرغی یکی از با صرفه ترین نهال ها می باشد  زیرا این رقم از گردو بسیار زود بازده و پربار است و مورد توجه افراد زیادی واقع شده است .

زادگاه اصلی این نوع گردو کشور فلسطین است و بعد ها به دلیل کیفیت و بازدهی بالایی که دارد مورد استقبال کشور های دیگر نیز قرار گرفت این رقم از ارقام نهال های گردو عمر اقتصادی بیشتری نسبت به بقیه ارقام دارد

گردو تخم مرغی نام دیگری نیز دارد و گردو اسرائیلی هم نامیده می شود و جز دسته درختان بلند قد می باشد

دارای مغزی شیری رنگ و باطعم خوشمزه دارد گردو حدود۱۱ گرم است که ۵ گرم آن شامل مغز می شود.

خرید نهال گردو خوشه ای

زادگاه گردو خوشه ای فرانسه معرفی شده است و یکی از اقلام دیرگل می باشد ، بدلیل دیرگل بودن انتخاب مناسبی برای کاشت در مناطق سردسیر است زیرا دچار سرما زدگی نمی شود.

این رقم از گردو خواهان بسیاری دارد و قسمت عمده ای از باغات گردو را شامل می شود در واقع می توان گفت یک رقم اقتصادی محسوب می شود و بازدهی اقتصادی بالایی دارد. میوه های این درخت به صورت دسته های چند تایی رشد می کنند به همین دلیل به گردو خوشه ای معروف شده است.

خرید نهال گردو ضیاالدین

گردو ضیاءالدین محصول استان قزوین و شهرستان ضیاءالدین می باشد این شهرستان بدلیل داشتن اقلیم مناسب برای کاشت انواع درختان گردو بسیار مناسب است و هرساله محصول انبوهی از باغات گردو این شهرستان برداشت و بخش عمده آن نیز صادر می شود. همانطور که مشهود است نام گردو هم برگرفته از نام شهرستان ضیاءالدین می باشد ، مغز گردو از کیفیت خوبی برخوردار  است و محبوبیت بالایی دارد و این محبوبیت باعث بالا رفتن بازدهی اقتصادی آن می شود

خرید نهال گردو توسرخ

همانطور که از نام این رقم پیداست دارای مغزی به رنگ قرمز است و این قرمز بودن تاثیر بسزایی در زیبایی مغز گردو دارد و باعث عام پسند شدن آن شده است.زادگان نهال موردنظر کشور آمریکا می باشد

نهال موردنظراز ارقام دیرگل گردو ها می باشد و از این رو مناسب کاشت در مناطق سردسیر است و سرمای بهاره موجود در این مناطق نمی تواند آسیبی به شکوفه های آن برساند علاوه بر آن سرمای موجود در این مناطق برای رشد و باروری بهتر درخت نیز مفید است

خرید نهال گردو کاغذی

به دلیل پوست نازک  و کاغذی بودن طرفدار زیادی دارد و یک درخت پر ربازده از لاظ اقتصادی میباشد زیرا شکستن و درآوردن مغز آن بسیار آسان تر از نمونه هایی با پوست سخت تر است .

از هر یک کیلو گردو کاغذی حدود ۴۵۰ گرم مغز خارج میشود این یکی دیگر از مزیت های نازک بودن پوست گردو میباشد و البته بدلیل پوست نازک مغز گردو سفید رنگ تر میباشد. این نوع نهال مناسب کاشت در مناطق سردسیر و معتدل میباشد و یک گیاه دیرگل است

نهال گردو ژنوتیپ برتر

گردوی ایرانی (Juglans regia L.) یا همان گردو  ژنوتیپ شناخته شده است که منشا آن آسیای مرکزی و شرقی است. 

این گونه گردوها   در جنگل های هیرکانی در شمال شرق ایران یافت می شود. در این تحقیق ۱۰۲ اصله درخت گردو از چهار جمعیت جغرافیایی در استان آزادشهر (وامنان، کاشیدر، رودبار و سعیدآباد) نمونه برداری شد .

 خرید نهال گردو فرنور 

گردو نوعی درخت گردوی فرانسوی مقاوم به سرما است. مولد و دیربرگ است. این ترکیبی از Franquette x Lara است .

کاشت فرنور در مناطق سردسیر و در ارتفاعات ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قابل کاشت است. عملکرد: فرنور یک رقم زودرس است، یعنی ۳ یا ۴ سال پس از کاشت درخت شروع به تولید گردو می کند.

با رسیدن به بلوغ می تواند تا ۸ تن گردو در هکتار تولید کند . کیفیت مهره و پوسته: فرنور آجیل هایی با پوسته نازک تولید می کند. مغز آن مغزهای خوش طعم و خوش رنگ است.

نهال گردو پکان آمریکایی

پوست گردو به راحتی شکسته یا باز می شود، حتی با دست . گرد شکل و به رنگ قهوه ای روشن است .

گردو شبیه یک “مغز کوچک” به نظر می رسد و تقریبا همه در مورد عملکرد تقویت مغز آن می دانند .

گردو خشک‌تر و شیرین‌تر است ، گردو به دلیل داشتن روغن غنی ممکن است کمی تلخ باشد ، به همین دلیل گاهی اوقات از آن به صورت بو داده استفاده می‌شود .

گردو

ابتدا شما را از فواید گردو آشنا می کنم بعد به نهال گردو میپردازیم.

گردو آجیلی خوش طعم و لذیذ هست که در آن مقدار فراوانی از چربی مفید و پروتئین – منگنز – فسفر – آهن -کاروتن و غیره می باشد که از نیازهای اساسی بدن انسان و رشد و سلامت انسان می باشند.

خداوند این میوه زیبا و پرخاصیت را برای ما انسانها بدون هیچ مشکلی قابل دسترس قرارداده و نیاز های رشد درخت این نهال پر ثمر را در اختیار ما قرار داده کافیست بکاریم و از این نعمت بی نظیر خدا استفاده کنیم.

فواید گردو به بدن انسان

ما در اینجا به فوایدی که تا به امروز برای گردو کشف شده هست آورده ایم و با پیشرفت علم قطعا مزایای دیگر گردو کشف خواهد شد بخاطر همین فواید و مزایای بی نظیر هست که باغداران برای خرید نهال گردو بیشتراز نهال های دیگر اقدام میکنند.

مزایا و فواید مغز گردو به بدن

 1. تقویت و پر پشت کردن مو
 2. لطیف کردن پوست
 3. افزایش طول عمر
 4. بهبود حافظه و تقویت آن
 5. کاهش دادن وزن باتوجه به چربی مفیدی که دارد
 6. برای نقرس مفید هست
 7. مبارزه با کبد چرب
 8. بهبود یبوست و جلوگیری از آن
 9. مناسب برای دیابتی ها و جلوگیری از دیابت
 10. تنظیم فشار خون
 11. ایمن سازی بدن در مقابل بیماری ها
 12. کاهش بیماری ها قلبی
 13. و ….

گردو در کنار فوایدی که برای بدن انسان دارد چوب آن نیز صرفه اقتصادی دارد که در مقالات نهال گردو بیشتر به آن پرداخته ایم.

با پیشرفت علم نژاد های گوناگونی از گردو را تولید کرده اند که امروزه در هر منطقه ای که باشید میتوانید با کارشناسی و مشاوره کارشناسان جایا کالا نژاد مخصوص محل مورد نظرتان را خریداری کنید.

با خیال راحت بکارید چرا که تمامی مشاوره های جایا کالا علمی بوده و فروش نهال گردو در جایا کالا با ضمانت سبز شدن نهال می باشد.

جایا کالا همواره پشتیبان خریداران نهال گردو در همه مناطق کشور می باشد.

خرید و کاشت نهال گردو

برای اینکه نهال گردو را با اعتماد و اطمینان کامل خرید کنید حتما به لوگوی اینماد در پایین سایت دقت کنید و بر روی آن کلیک کنید تا به سایت وزارت صنعت و معدن وصل شوید و تاییدیه آنها برای احراز هویت صاحب سایت را مشاهده کنید.

وقتی همه اطلاعات درست باشد یعنی سایت مطمنی هست و به راحتی می توانید خرید کنید. این نماد در سایت های نامعتبر وجود ندارد.

کاشت نهال گردو به روش های مختلف نسبت به نژاد های آن متفاوت هست.

نهال گردو تنها نهالی هست که خرابی کمتری دارد عمر بسیار طوالانی بالای ۱۰۰ سال را دارا می باشد. عمر اقتصادی نهال گردو اکثرا بیشتراز ۵۵ سال هست که با رسیدگی های خوب و تامین نیازهای درخت گردو می توانید این رقم را افزایش دهید.

اکثر نهال های گردو مقاومت بسیار بالایی به سرما و گرمای سوزان دارند. کاشت نهال گردو باید با استاندارد های خاص خودش انجام شود تا به محصول دهی بالایی دست پیدا کنید که مهمترین آن استاندارد ها به ترتیب زیر میباشد:

 1. رعایت فاصله گذاری هنگام کاشت۷در ۷ یا در بعضی مواقع برای نورگیری وتغذیه مناسب ۱۰ در۱۰ میباشد
 2. چاله کنی مناسب به اندازه ۷۰ سانتی متر الی ۹۰ سالنتی متر
 3. آبیاری مناسب
 4. رعایت ارتفاع از سطح دریا
 5. کود دهی مناسب نسبت به هرگردو
 6. هرس کردن به موقع نهال های گردو
 7. سمپاشی به موقع و مناسب
 8. قیم گذاری و قلمه زنی استاندارد
 9. مشاوره گرفتن از کارشناسان نهال
 10. کاشت در منطقه ای که نور خورشید به خوبی به آن میرسد
 11. کاشت نهال گردو ی رقم مناسب منطقه خودتان
 12. وغیره

اگر موقع کاشت همه رسیدگی های لازم را انجام دهید قطعا طول عمر درختان گردوی شما بسیار زیاد خواهد بود علاوه بر طول عمر , عمر اقتصادی درختان گردوی شما هم بیشتر خواهد شد و درنتیجه سود بیشتری برداشت خواهید کرد.

روش های کاشت نهال گردو

ما دراینجا روش های کاشت نهال گردو را بطور مختصر خواهیم گفت تا کشاورزان و باغداران عزیزی که تازه کار هستند موقع کاشت به مشکل برخورد نکنند.

کاشت نهال گردو

۳ نوع روش کاشت داریم 

کاشت بذری (کاشتن بذر گردو )

کاشت پیوندی (کاشتن نهال آماده که بر روی یک پایه دیگر پیوند زده شده هست)

کاشت پایه رویشی(کاشتن پیوند زده شده بر روی پایه های خارجی )

کاشت نهال بذری گردو :

در روش بذری یا بذر گردو را در خاک میکارند و یا خود گردو را به روش های خاص میکارند که در مقاله های هرنهال بصورت کامل توضیح داده ایم به چه روشی باید کاشت و چه نکاتی را باید رعایت کرد.

بعنوان مثال اگر خود گردو را میکارید باید گردو سالم باشد هیچگونه زدگی و یا شکستگی نداشته باشد.

در زمان خاص خودش باید کاشته بشه که نسبت به هرمنطقه ممکنه متفاوت باشه.

کاشت نهال پیوندی گردو :

در این روش هرموقع که بخواهید میتوانید نهال را بکارید ولی بسته به فصل آن به دو روش کاشته می شود که از اواخر پاییز تا فروردین سال بعد به روش ریشه لخت میتوانید بکارید و در ماه های بعد بصورت گلدانی باید بکارید.

چون نهال در فصل سرما به خواب می رود و احتیاج زیادی به تغذیه از خاک ندارد بخاطرهمین وقتی در فصل سرما از خاک در آورده می شود حدود ۱ هفته میتواند سالم بماند و خراب نشود.

باید تا یک هفته کاشته شود البته یک هفته حداکثر زمانی هست که تعیین شده وگرنه بهتر هست بیشتر از دو یا سه روز بیرون از خاک نماند.

کاشت نهال گردو پایه رویشی:

پایه رویشی بهترین نهال در بین نهال ها هست پایه رویشی هم سریع رشد میکند هم مقاومت بسیار بالایی به همه سختی ها ازجمله کم ابی – سرما – گرما دارد.

از سال اول بار میدهد بار نهال پایه رویشی خیلی زیاد هست ارتفاع نهال پایه رویشی گردو کمتر هست و همین باعث می شود موقع برداشت محصول هزینه کمتر و زحمت کمتری خرج دهید.

بارها شنیده ایم که کارگران موقع برداشت محصول از درختان گردو با ارتفاع بالا از ارتفاع سقوط کرده و صدمات جبران ناپذیری دیده اند که این خطرات در پایه رویشی به هیچ وجه وجود ندارد.

بدلیل اصلاحات خاص و ویژه ای که روی این نهال ها انجام میشود و هزینه های بالایی که در این نهال ها گذاشته می شود محصولات آنها هم مرغوب و باکیفیت می شوند.

گردوهای نهال های پایه رویشی کیفیتی بی نظیر دارند. هیچکدام از نهال های پیوندی و یا بذری به کیفیت این نهال ها نمیرسد.

جایا کالا با همکاری نهالستان بزرگ مهندس یاسین سعادت که بزرگترین تولید کننده نهال های پایه رویشی در کشور می باشد.

نهال های پایه رویشی را با ضمانت سبز شدن به خدمت مشتریان عزیز تقدیم میکند قبل از خرید هرگونه مشاوره ای که لازم باشد می توانید بصورت مستقیم با مدیر نهالستان (مهندس سعادت ) در ارتباط باشید.

شماره تماس مهندس سعادت : ۰۹۱۲۳۱۲۰۵۰۱

آدرس سایت نهالستان یاسین نهال بمدیریت مهندس سعادت: https://yasinnahal.com

ارسال نهال گردوی سالم به مقصد

یکی از مهمترین مساله ای که اکثر نهال فروشان به آن دقت نمیکنند نحوه ارسال سالم نهال به مقصد می باشد. وقتی نهال از خاک در میاید بسیار حساس می شود بقدری که اگه از گل کمتر بهش بگی قهر میکنه و میره تا خشک بشه. از شوخی که بگذریم ریشه نهال گردو به باد و نور و آب خیلی حساس میشود. بارها مشاهده کرده ایم که نهال فروشان همینطور نهال ها را از خاک در آورده و بسته بندی کرده و در معرض باد و نور قرار داده اند و روزها همینطوری باقی مانده اند. این یعنی قتل عمدی نهال ها محسوب میشه و ارسال آن به مشتری یعنی یک دزدی و خیانت آشکار می باشد.

برای ارسال سالم بعد از خرید نهال باید تا وقتی که مطمن نشده اید نهال را از خاک در نیاورید وقتی مطمن شدید برای جابه جایی نهال بصورت کاملا سریع وقتی از خاک در آوردید

ریشه ها را ضد عفونی کنید و سریعا در پاکت های نایلونی سیاه رنگ قرار دهید بطوریکه ریشه ها مقدار کمی هم خاک روی آنها باشد.

بعد بسته بندی کرده بطوریکه هوا داخلش نرود. بعداز عملیات بسته بندی سریعا ارسال کنید بطوریکه بیشتراز سه روز بیرون نماند.

به باغداران عزیز هم توصیه می شود وقتی نهال ها رسید دستشان سریعا به روش های زیر نهال ها را بکارند نه اینکه بندازند وسط باغ برند دوسه روز دیگه بیاند بکارند این کار کاملا اشتباه هست.

یادتان باشد نهال وقتی بیرون میماند مانند این هست که ماهی را از آب گرفته اید و بیرون مانده هست هر لحظه ممکن هست بمیرد. پس هرچه سریعتر کاشته شود بهتر هست.

بعد اینکه نهال دستتان رسید، موقع کاشت اقدامات زیر کاملا ضروری و نیاز هست:

گودال هایی که قبل از رسیدن نهال به دستتان کنده اید به مقدار یک بیل کود حیوانی مخلوط با خاک را درست مرکز چاله بریزید، پیشنهاد میشود از کود شیمیایی استفاده نشود.

برای هر یک نهال اندازه یک سطل ۱۰ لیتری آب بریزید.

اگر در فصل بهار میکارید از سر نهال ها حدود ۱۵ سانتی متر با قیچی باغبانی کوتاه کنید و سر نهال ها را برای جلوگیری از آفت زدگی با چسب مخصوص باغبانی بپوشانید.

این کار باعث رشد بهتر نهال های گردوی باغتان خواهد شد.

در دوماه اول بهار هر ۱۲ روز یک بار آبیاری کنید و در ماههای خرداد و تیر و مرداد و شهریور هر ۶ روز یک بار آبیاری کنید.

آبیاری باید کاملا مناسب انجام گیرد. (بخوبی نهال ها سیراب کنید)

برای محکم کاری برای اینکه باد نهال های شما را خراب نکند یک چوب محکم در زمین درکنار هر نهال بصورت سفت ومحکم بچسبانید و نهال را به آن ببندید تا در اثر وزش باد شدید ضربه نخورد.

تاوقتی که نهال هایتان بالغ نشده اند پیشنهاد میشود این چوبها را برندارید.

کاشتن گردو در گلدان

ابتدا یک گردو ی سالم را در داخل آب بمدت دو روز نگهداری کنید.

بعد از ۲ روز یک شکاف کوچکی در قسمت بالای گردو ایجاد کنید، سپس ظرفی را که از سنگریزه پرکرده اید گردو را بصورت خیس در بین سنگریزه ها قرار دهید.

با یک دستمال نم مرطوب روی آن را بپوشانید.

جهت اطمینان خاطر با آب پاش روی دستمال آب بپاشید بطوریکه رطوبت کافی به گردو برسد.

کاشت گردو در گلدان

حدود ۳۵ الی ۴۵ روز بعد گردو ها جوانه زده و آماده کاشت در خاک می شوند.

به راحتی می توانید گردو های جوانه زده را در خاک به روش هایی که گفته شد بکارید تا رشد کرده و به مرحله محصول دهی برسند.

گردوی جوانه زده

یادتان باشد در وسط زمستان که هوا خیلی سرد هست و خاک یخی شده به هیچ وجه نهال گردو را نکارید. بهترین زمان از اواخر پاییز تا وسط های دی ماه و از وسط های اسفند تا اوخر فروردین ماه می باشد.

نکاتی که موقع کاشت و بعد از کاشت باید بدانید

بعد از کاشت , خاک اطراف نهال را کاملا سفت کنید و محکم کاری کنید.

حدود ۳ بار آبیاری کنید . بعد از ۲ ساعت از مرحله کاشت آبیاری را بخوبی انجام دهید، آبیاری ممکن هست بسته به هر منطقه ای متفاوت باشد در این مورد با کارشناسان جایا کالا تماس بگیرید.

اگر نهال گردو را در اسفند یا اوایل بهار میکارید از بالای نهال مقداری را هرس کنید و به آن انگیزه رشد دادن بدهید قسمت زخمی درخت را با چست بپوشانید تا آفت نزند و بیمار نشود.

موقع کاشت نهال گردو به ارتفاع محلتان از سطح دریا دقت کنید. نهال گردو نیازمند ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری از سطح دریا می باشد. در صورتی که ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متر باشد پیشنهاد جایا کالا به شما کاشت نهال گردو فرنور میباشد.

ارتفاع از سطح دریا

در منطقه ای که هستید طبق شرایط آب هوایی آن منطقه نهال گردو تهیه کنید بعنوان مثال اگر گردو پکان دوست دارید هرگز در مناطق سردسیری جواب نمیدهد. برای مناطق سردسیری گردوهای دیرگل مثل فرنور و چندلر مناسب می باشند.

خاکی که برای کاشت انتخاب میکنید پیشنهاد جایا کالا به شما خاک شنی و لومی می باشد. البته نهال گردو به همه خاک ها مقاوم هست ولی خاکی که پیشنهاد کردیم در کیفیت محصول گردو تاثیر به سزایی دارد. اگر خاکتان حاصلخیر باشد چه بسا محصول بیشتری هم برداشت خواهید کرد.

پیشنهاد می شود در صورتی که خاکتان حاصلخیر نیست بهتر هست مقداری خاک حاصلخیز از جای دیگر برای باغتان فراهم کنید و به مقدار لازم کود دهید تا تغذیه نهال ها بصورت کامل فراهم باشد.

چاله هایی که برای کاشت می کنید حتما عرض نیم متری و عمق ۷۵ سانت تا ۸۵ سانتی راهم داشته باشند. اگر خاکتان سنگی هست باید تا عمق دومتری هم چاله هایتان را بکنید

خرید نهال گردو

با خیال راحت با پشتیبانی جایا کالا نهال گردو را بخرید و روی آن سرمایه گذاری کنید. شرکت جایا کالا بصورت ۲۴ ساعته پاسخگوی مشتریان عزیز در سرتاسر کشور میباشد برای خرید امن و مطمن حتما از سایتهای معتبر خرید کنید. شرکت جایا کالا با همکاری نهالستان معتبر و معروف یاسین نهال بهترین نهال های بذری و پیوندی و پایه رویشی را تقدیم مشتریان عزیز در سراسر کشور میکند جهت کسب اطلاعات بیشتر و کافی و همچنین مشاوره خرید هرنوع نهال گردو با شماره های ثبت شده در پایین صفحه با ما در تماس باشید.

خرید نهال گردو زودبازده

خرید نهال گردو در سایت جایا کالا با قیمت مناسب بوده و ضمانت های کتبی ارائه می شود . جهت خرید انواع نهال گردو پیوندی و خرید انواع نهال گردو بذری و خرید انواع نهال گردو پایه رویشی  روی هرکدام کلیک کنید. جایا کالا همواره پشتیبان همه مشتریان عزیز در سراسر کشور بوده و با مشاوره های واقعی و رایگان در خدمت مشتریان عزیز در سراسر کشور می باشد.

خرید نهال گردو چندلر

با خرید نهال گردو چندلر قدم در راه پرورش یک درخت پربار , پرفروش و پرطرفدار می گذارید این نهال یک رقم خارجی است که رشد و پرورش آن در ایران به خوبی انجام می شود و هرساله بازدهی اقتصادی بالایی از این درخت حاصل باغداران می شود. این بازدهی حاصل زحمات فراوان باغدار است، از مرحله کاشت درخت تانگهداری و رسیدگی که چندین سال وقت میبرد ، برای آشنایی با نهال گردو چندلر ، خرید نهال باکیفیت و کاشت و نگهداری  نهال در ادامه با ما همراه باشید.

خرید نهال گردو تویسرکان

گردو تویسرکان یک گردوی بسیار با کیفیت است و بازدهی اقتصادی بالایی نیز دارد و دلیل این بازدهی اقتصادی بالا کیفیت بی نظیر مغز آن است علاوه بر این تویسرکان یکی از ارقام تجاری و صادراتی گردو ها نیز می باشد. شهر تویسرکان به عنوان پایتخت گردوی ایران نامگذاری و ثبت شده است 

 انواع متعددی دارند و هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند و برای رشد و پرورش آنها باید این ویژگی ها را به درستی شناخت غیر اینصورت کارتان برای پرورش درختان سخت خواهد شد رقم گردو تویسرکان بهترین آنتخاب برای کاشت در آب و هوای ایران است

خرید نهال گردو دماوند

ویژگی بارز و اصلی گردو دماوند مقاومت بسیار بالا  این نهال در مقابل کم آبی و خشکی است و همین ویژگی شرایط را برای کاشته شدن در منطق کم آب فراهم کرده است علاوه بر این نهال دماوند برای رشد و باردهی مناسب نیاز سرمایی دارد و حتما باید سرمای موردنیاز خود را دریافت کند در واقع می توان گفت حدود ۳۰ الی ۴۰ شبانه روز نگهداری در دمای ۵ الی ۱۰ درجه نیاز دارد.

نهال دماوند سرما دوست است و حتی از روز ها اولیه خود نیز به سرما نیاز دارد به همین دلیل اخواخر پاییز بهترین زمان کاشت این نهال است.

خرید نهال گردو هارتلی 

گردو هارتلی یکی از ارقام  پوست کاغذی گردو ها می باشد و این پوست نازک یکی از دلایل اصلی محبوبیت این درخت است علاوه بر این هارتلی ویژگی های متعدد دیگری نیز دارد که باعث محبوبیت بیشتر آن می شود برای مثال  دیرگل بودن زیرا در صورتیکه درخت دیرگل باشد درصد آسیب دیدن آن در مناطق سردسیر بسیار کم است و حتی آسیبی هم نمی بیند زیرا زمانی شروع به گلدهی می کند که شدت سرمای منطقه کم شده  و گل ها دچار سرما زدگی نمی شوند.

 باردهی

از سال اول محصو دهی خود را شروع می کند اما با حداقل باردهی و بعد از رسیدن به سن بلئغ به حداکثر تولید خود می رسد

خرید نهال گردو تخم مرغی✿

گردو تخم مرغی یکی از با صرفه ترین نهال ها می باشد  زیرا این رقم از گردو بسیار زود بازده و پربار است و مورد توجه افراد زیادی واقع شده است زادگاه اصلی این نوع گردو کشور فلسطین است و بعد ها به دلیل کیفیت و بازدهی بالایی که دارد مورد استقبال کشور های دیگر نیز قرار گرفت این رقم از ارقام نهال های گردو عمر اقتصادی بیشتری نسبت به بقیه ارقام دارد

گردو تخم مرغی نام دیگری نیز دارد و گردو اسرائیلی هم نامیده می شود و جز دسته درختان بلند قد می باشد

دارای مغزی شیری رنگ و باطعم خوشمزه دارد گردو حدود۱۱ گرم است که ۵ گرم آن شامل مغز می شود.

خرید نهال گردو خوشه ای

زادگاه گردو خوشه ای فرانسه معرفی شده است و یکی از اقلام دیرگل می باشد ، بدلیل دیرگل بودن انتخاب مناسبی برای کاشت در مناطق سردسیر است زیرا دچار سرما زدگی نمی شود این رقم از گردو خواهان بسیاری دارد و قسمت عمده ای از باغات گردو را شامل می شود در واقع می توان گفت یک رقم اقتصادی محسوب می شود و بازدهی اقتصادی بالایی دارد. میوه های این درخت به صورت دسته های چند تایی رشد می کنند به همین دلیل به گردو خوشه ای معروف شده است.

خرید نهال گردو ضیاالدین

گردو ضیاءالدین محصول استان قزوین و شهرستان ضیاءالدین می باشد این شهرستان بدلیل داشتن اقلیم مناسب برای کاشت انواع درختان گردو بسیار مناسب است و هرساله محصول انبوهی از باغات گردو این شهرستان برداشت و بخش عمده آن نیز صادر می شود. همانطور که مشهود است نام گردو هم برگرفته از نام شهرستان ضیاءالدین می باشد ، مغز گردو از کیفیت خوبی برخوردار  است و محبوبیت بالایی دارد و این محبوبیت باعث بالا رفتن بازدهی اقتصادی آن می شود

خرید نهال گردو توسرخ

همانطور که از نام این رقم پیداست دارای مغزی به رنگ قرمز است و این قرمز بودن تاثیر بسزایی در زیبایی مغز گردو دارد و باعث عام پسند شدن آن شده است.زادگان نهال موردنظر کشور آمریکا می باشد

نهال موردنظراز ارقام دیرگل گردو ها می باشد و از این رو مناسب کاشت در مناطق سردسیر است و سرمای بهاره موجود در این مناطق نمی تواند آسیبی به شکوفه های آن برساند علاوه بر آن سرمای موجود در این مناطق برای رشد و باروری بهتر درخت نیز مفید است

خرید نهال گردو کاغذی

به دلیل پوست نازک  و کاغذی بودن طرفدار زیادی دارد و یک درخت پر ربازده از لاظ اقتصادی میباشد زیرا شکستن و درآوردن مغز آن بسیار آسان تر از نمونه هایی با پوست سخت تر است .

از هر یک کیلو گردو کاغذی حدود ۴۵۰ گرم مغز خارج میشود این یکی دیگر از مزیت های نازک بودن پوست گردو میباشد و البته بدلیل پوست نازک مغز گردو سفید رنگ تر میباشد. این نوع نهال مناسب کاشت در مناطق سردسیر و معتدل میباشد و یک گیاه دیرگل است

نهال گردو ژنوتیپ برتر

گردوی ایرانی (Juglans regia L.) یا همان گردو  ژنوتیپ شناخته شده است که منشا آن آسیای مرکزی و شرقی است.  این گونه گردوها   در جنگل های هیرکانی در شمال شرق ایران یافت می شود. در این تحقیق 102 اصله درخت گردو از چهار جمعیت جغرافیایی در استان آزادشهر (وامنان، کاشیدر، رودبار و سعیدآباد) نمونه برداری شد .

 خرید نهال گردو فرنور 

گردو نوعی درخت گردوی فرانسوی مقاوم به سرما است. مولد و دیربرگ است. این ترکیبی از Franquette x Lara است . کاشت فرنور در مناطق سردسیر و در ارتفاعات 1800 متری از سطح دریا قابل کاشت است. عملکرد: فرنور یک رقم زودرس است، یعنی 3 یا 4 سال پس از کاشت درخت شروع به تولید گردو می کند. با رسیدن به بلوغ می تواند تا 8 تن گردو در هکتار تولید کند . کیفیت مهره و پوسته: فرنور آجیل هایی با پوسته نازک تولید می کند. مغز آن مغزهای خوش طعم و خوش رنگ است.

نهال گردو پکان آمریکایی

پوست گردو به راحتی شکسته یا باز می شود، حتی با دست . گرد شکل و به رنگ قهوه ای روشن است . گردو شبیه یک “مغز کوچک” به نظر می رسد و تقریبا همه در مورد عملکرد تقویت مغز آن می دانند . گردو خشک‌تر و شیرین‌تر است ، گردو به دلیل داشتن روغن غنی ممکن است کمی تلخ باشد ، به همین دلیل گاهی اوقات از آن به صورت بو داده استفاده می‌شود .

گردو

ابتدا شما را از فواید گردو آشنا می کنم بعد به نهال گردو میپردازیم.

گردو آجیلی خوش طعم و لذیذ هست که در آن مقدار فراوانی از چربی مفید و پروتئین – منگنز – فسفر – آهن -کاروتن و غیره می باشد که از نیازهای اساسی بدن انسان و رشد و سلامت انسان می باشند.

خداوند این میوه زیبا و پرخاصیت را برای ما انسانها بدون هیچ مشکلی قابل دسترس قرارداده و نیاز های رشد درخت این نهال پر ثمر را در اختیار ما قرار داده کافیست بکاریم و از این نعمت بی نظیر خدا استفاده کنیم.

فواید گردو به بدن انسان

ما در اینجا به فوایدی که تا به امروز برای گردو کشف شده هست آورده ایم و با پیشرفت علم قطعا مزایای دیگر گردو کشف خواهد شد.

بخاطر همین فواید و مزایای بی نظیر هست که باغداران برای خرید نهال گردو بیشتراز نهال های دیگر اقدام میکنند.

مزایا و فواید مغز گردو به بدن

 1. تقویت و پر پشت کردن مو
 2. لطیف کردن پوست
 3. افزایش طول عمر
 4. بهبود حافظه و تقویت آن
 5. کاهش دادن وزن باتوجه به چربی مفیدی که دارد
 6. برای نقرس مفید هست
 7. مبارزه با کبد چرب
 8. بهبود یبوست و جلوگیری از آن
 9. مناسب برای دیابتی ها و جلوگیری از دیابت
 10. تنظیم فشار خون
 11. ایمن سازی بدن در مقابل بیماری ها
 12. کاهش بیماری ها قلبی
 13. و ….

گردو در کنار فوایدی که برای بدن انسان دارد چوب آن نیز صرفه اقتصادی دارد که در مقالات نهال گردو بیشتر به آن پرداخته ایم.

با پیشرفت علم نژاد های گوناگونی از گردو را تولید کرده اند که امروزه در هر منطقه ای که باشید میتوانید با کارشناسی و مشاوره کارشناسان جایا کالا نژاد مخصوص محل مورد نظرتان را خریداری کنید.

با خیال راحت بکارید چرا که تمامی مشاوره های جایا کالا علمی بوده و فروش نهال گردو در جایا کالا با ضمانت سبز شدن نهال می باشد.

جایا کالا همواره پشتیبان خریداران نهال گردو در همه مناطق کشور می باشد.

ارقام نهال گردو در جایا کالا با توضیح مختصر

نهال گردو چندلر : دیرگل – مقاوم به سرما – باردهی عالی – ساخت آمریکا – غیربومی – زود بازده(پرفروشترین و بازار پسندترین)

نهال گردو فرنور : دیرگل – مقاوم به سرما – باردهی عالی – ساخت فرانسه – غیربومی – زود بازده – پوست نازک(پرفروش و بازار پسند)

نهال گردو ژنوتیپ برتر :دیرگل – مقاوم به گرما و سرما – باردهی چند برابری بقیه نهال ها – بومی ایران – زود بازده(پرفروش و بازار پسند)

نهال گردو تویسرکان : پوست نازک -دیرگل – باردهی مناسب – غیربومی – بازده مناسب

نهال گردو کاغذی : پوست کاغذی – مقاوم به سرمای کم – بومی – بازده مناسب(نسبتا پرفروش)

نهال گردو هارتلی : پوست نازک – غیربومی – بازده مناسب – دیرگل

نهال گردو شیلی  : پوست نازک – غیربومی – بازده مناسب – دیرگل

نهال گردو پدرو : پوست نازک – غیربومی – بازده مناسب – دیرگل

نهال گردو دماوندی : پوست نازک – بومی – بازده مناسب – دیرگل

نهال گردو مراغه ای : پوست نازک -بومی – بازده مناسب – دیرگل

نهال گردو لارا : پوست نسبتا نازک – غیربومی – بازده مناسب – دیرگل

نهال گردو اسرائیلی : پوست نسبتا نازک – غیربومی – ساخت اسرائیل – بازده مناسب – دیرگل(پرفروش)

نهال گردو کانادایی : پوست مناسب – غیربومی- ساخت کانادا – بازده مناسب – دیرگل(نسبتا پرفروش)

نهال گردو پکان آمریکایی : شکل بیضی – گرماسیری – ساخت آمریکا – زودگل – طعم لذیذ -پوست بسیار نازک

نهال گردو خوشه ای _ مقاوم به سرما – ساخت ایران – دیرگل – محصول نسبتا ریزتر – پوست نسبتا نازک

نهال گردو فرانکت: ساخت کشور آمریکا – بذرافشان – مقاوم به سرما – طعم لذیذ – پوست نازک(پرفروش و بازار پسند)

نهال گردو ضیاآباد

نهال گردو توسرخ

وغیره

با سرمایه گذاری روی درخت گردو پولدار شوید

با کاشت نهال گردو شما به یک تاجر گردو تبدیل می شوید و با فروش محصولات نهال های گردو به منبع درآمد بالایی دست پیدا میکنید. ما مشتریان زیادی داریم که از خرید نهال گردو و کاشت آن به منبع درآمد بالایی دست پیدا کرده اند بعنوان مثال ما مشتری ۱۲ سال پیش را داریم که با کاشت نهال گردو و تلاش برای تولید گردو با رسیدگی های لازم ومشاوره گرفتن ایشان بصورت هر۶ ماه از سایت ما الان به یک فرد میلیاردر تبدیل شده هست. ایشان هرسال برای خرید نهال گردو به نهالستان های زیر نظر جایا کالا مراجعه میکند و هرسال تعداد درختان گردو را در باغ های مختلفی که احداث کرده هست بیشتر و بیشتر میکند و ازاین کار علاوه براین که خودش به سود بسیار بالایی دست پیدا کرده هست باعث شده هست که صد ها نفر شاغل شوند و از بلغ های لین شخص درآمدزایی کنند. یک کار قانونی و بسیار پر سود و حلال که به راحترین روش میشه به یک تاجر بزرگ گردو تبدیل شد.

شایان ذکر هست که درختان گردو بدلیل خرابی کم و مقاومت بسیار بالای آنها به سرما و گرما و کم آبی وهمچنین سود بی انتهای آن طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده هست . درخت گردو از سال اول کاشت تا آخرین روز عمرش سود می دهد. این درخت پر ثمر بعد ازاینکه میمیرد از چوب آن در صنایع استفاده می شود و چون چوب درجه یکی دارد به قیمت بسیار بالایی در بازار تولیدی ها خرید فروش می شود.پس اگر  تصمیم دارید روی کاشت نهال گردو سرمایه گذاری کنید دست  دست نکنید همین الان گوشی را بردارید و با ما تماس بگیرید مشاوره های لازم را ازما بگیرید و با قیمت بسیار مناسب خرید خود را انجام دهید و برای کاشت نهال گردو اقدام کنید. نهال گردو ریسکی ندارد ما برای شما کارشناس میفرستیم تا خاک و محل کاشت نهال های گردو را برای شما بررسی کند و نیازهای لازم را برای خاک شما لیست کند تا آنها را فراهم کنید وبا خیال راحت گردو بکارید.

سایت جایا کالا نهال ها را بصورت ضمانتی تقدیم مشتری میکند پس از بابت خراب شدن نهال هم نگران نباشید در جایا کالا نهال ها کاملا اصلاح شده و مقاوم به تمام سختی ها هستند. جایا کالا سعی دارد با اقدامات موثر روی نهال ها و اصلاحات آنها نهالی با کیفیت و ضمانتی تقدیم مشتری کند. چرا که خرید نهال یک مقوله سختی میباشد. چون ظاهر نهال ها هرگز نشان نمیدهد که نهال واقعا سالم هست یا نه کیفیت مطلوب را دارد یا نه . بخاطر همین ما خودمان تولید میکنیم تا مجبور نشویم از فروشندگان خرید کنیم و نهالی را که بهش هیج اطمینانی نیست را تحویل مشتری بدیم .

فاصله کاشت نهال گردو:

یکی از مهمترین نکات موقع کاشت نهال رعایت فاصله نهال های گردو میباشد چرا که نهال گردو بعد از چند سال ریشه های آن بسیار بزرگ می شود و تغذیه زیادی را از خاک نیاز دارد و علاوه براین بعداز ۱۵ سال رشد درختان گردو بقدری بزرگ می شوند که شاخه و برگ های آن ممکن هست بهمدیگر گیر کنند. بخاطر تغذیه مناسب درخت گردو و رشد بهتر آن و همچنین گیر نکردن شاخه ها بهمدیگر فاصله ۷متر در ۷ متر  استاندارد فاصله گذاری کاشت هست. پیشنهاد جایا کالا به شما اندازه ۱۰ متر در ۱۰ متر هست. تجربه نشان داده هرچقد این فاصله بیشتر باشد کیفیت گردوها هم مناسبتر و باردهی درختان خیلی زیاد خواهد بود

تفاوت خاک کشاورزی حاصلخیز با  خاک بی کیفیت

خاک کشاورزی خوب رنگ تیره ای دارد و از قهوه ای و قرمز تا تیره و تقریباً سیاه متغیر است. ولی خاک بی کیفیت برعکس این می باشد . خاکی که برای کاشت انتخاب میکنید حتما از ۲۵ الی ۳۰ سالنتی متری سطح زمین باشد تا خاکی نرم و مناسب برای کاشت باشد.تصویر زیر یک نوع خاک نامرغوب را نشان میدهد.

تصویر خاک مرغوب

خاک مرغوب کشاورزی

گلدهی

گل دهی گردو فرنور زمانی اغاز میشود که گلدهی اغلب درختان به پایان رسیده (اواخر فروردین) بنابراین مناطق سردسیر بهترین منطقه برای کاشت نهال گردوی فرنور هستند باید توجه داشت که اگر گردوی فرنور در مناطق گرمسیر کاشت شود باردهی آن با مشکل مواجه میشود.

نهال گردوی فرنور را غالبا در ارتفاعات بالا (ارتفاع ۱۸۰۰ متری از دریا) کاشت میکنند.

برای دیدن ارقام نهال گردو کلیک کنید.

ثمردهی

نهال گردو فرنور از نهال های زودبازده میباشد و تقریبا از سال دوم و سوم خود به ثمر مینشیند.میانگین محصول این درخت در هر هکتار در سال های اول یک تن و پس از بلوغ درختان به ۷ یا ۸ تن در هر هکتار هم میرسد.البته لازم به یادآوری است که این میزان محصول وابسته به نگهداری و رسیدگی و شرایط آب و هوایی میتواند کم یا زیاد شود.

عمر درخت گردو فرنور

این درخت جزو  درختانی با صرفه اقتصادی در امور باغداری و کشاورزی است و حدود ۱۰۰ سال عمر میکند و اگر مراقبت و رسیدگی به آن اصولی باشد (آبیاری کافی و منظم،هرس به موقع،کودهی اصولی،رسیدن نور به همه جای درخت و مراقبت در مقابل آفات ) میتواند تا ۱۳۰ سال هم عمر کرده و باردهی داشته باشد.

نهال زردآلو
خرید نهال گردو فرنور
خرید نهال گردو فرنور

ویژگی های ظاهری و کاربرد های محصول درخت گردوی فرنور

در مورد ارتفاع نهال گردو فرنور باید بگوییم که این درخت جزو درختان قد بلند بوده که ارتفاع  آن بین ۴/۵متر تا حداکثر ۸ متر است و اگر به صورت کارشناسی هرس شود شاهد درختی با ارتفاع کم و در عوض بامحصولی متراکم و کیفیت بیشتر خواهید بود.

محصول درخت گردوی فرنور گرد بوده و در حدود ۱۳ گرم وزن دارد و از این مقدار حدود ۶۰ درصد آن به مغز اختصاص یافته است. رنگ مغزی گردو فرنور روشن میباشد و باتوجه به طعم خوش و چرب آن و ارزش غذایی بالا در مصارف خوراکی کاربرد های زیادی دارد.

البته مصارف گردو فرنور تنها محدود به خوراک نیس و باتوجه خواص دارویی بالا از این محصول در زمینه پزشکی برای ساخت داروی هایی برای کاهش و درمان تورم و التهاب پوست و مو و انواع تقویت کننده های پوست و مو استفاده میشود.

ضخامت پوسته گردو فرنور  نازک بود و به راحتی جدا میشود برای همین به آن پوست  کاغذی هم میگویند.

بعلاوه محصول این درخت باید گفت که چوب آن نیز ارزشمند بوده و در صنایع چوب پرمصرف میباشد.

خاک
خاک

کاشت نهال گردو

این نهال را میتوانید از اواخر پاییز تا اواخر اسفند کاشت کرده و در هفته آخر  تابستان محصول آن را برداشت کنید.

برای کاشت نهال گردوی فرنور میبایست چاله ای در حدود عمق ۷۰ الی ۱۰۰ سانتی حفر کنید و سپس نهال را در درون آن قرار دهید در این عمق ریشه درخت گردو فرنور بهترین عملکردش را ایفا خواهد کرد.

باتوجه به نیاز سرمایی درخت گردو فرنور  باید قبل از کشت ان به عواملی همچون شرایط اب و هوایی و موقعیت جغرافیایی توجه داشت تا نیاز سرمایی درخت تامین شده و درخت بتواند در فصل ثمردهی عملکردی خوب داشته باشد

چگونه می توان با کاشت نهال به سود رسید
چگونه می توان با کاشت نهال به سود رسید

خاک مناسب برای کاشت نهال گردوی فرنور

نهال گردو فرنور در خاکی که اسیدی یا شور  باشد امکان رشد ندارد و برای رشد و نمو خاک آن باید دارای phخنثی باشد.این نوع نهال هم مانند سایر درختان و گیاهان در خاک های نرم که بافت شنی  ماسه ای دارند راحت تر رشد کرده و ریشه های خود را میگستراند.

پس بهتر است خاک را قبل از کاشت نهال گردوی فرنور با بیل شخم زد تا خاک ان سفت نباشد و حالت نرم به خود بگیرد.

آبیاری

نحوه آبیاری گردو فرنور

نهال گردو فرنور به ابیاری منظم نیاز دارد و نمیتوان آن را به شکل دیم آبیاری کرد.

برای آبیاری گردو فرنور بهتر است هر ۱۰ روز یکبار برای هر درخت گردو حدود ۲۵ لیتر اب داد.

کود

کود مناسب گردو فرنور

از میان کودهای حیوانی مناسب برای درخت گردو فرنور میتوان به کود مرغ و کود کبوتر اشاره کرد که آفات کمتری  دارند و رشد درخت شما را بیشتر و آن را پربارده تر میکنند.

و از میان کود های شیمیایی میتوانید از کود های فسفر،پتاسیم و نیتروژن استفاده کنید البته مقدار مصرفی ان باید با توجه به شرایط خاک (فقر یا غنی بودن خاک)صورت گیرد و این امر نیازمند آزمایش خاک توسط کارشناسان مربوط خواهد بود.

آفات و بیماری های درخت گردو فرنور

نهال گردو فرنور جزو درختان مقاوم در برابر آفات و بیماری ها از جمله بیماری خط سیاه (شایع ترین بیماری درختان گردو) می‌باشد ولی با این حال میتواند درگیر موارد زیر شود

پوسیدگی طوقه و ریشه درخت گردو

بلایت و انتراکتوز

و آفاتی همچون کنه و کال گیاهی،شته زرد،انواع کرم خراط و سیب.

ولی حتی با این موارد درخت گردو فرنور رتبه خوبی از نظر مقاومت در برابر آفات و بیماری ها دارد.و با کمی رسیدگی میتوان از آسیب دیدگی درخت در مقابل آفات و بیماری ها جلوگیری کرد.

برای خرید گوشی کلیک کنید.

هرس درخت گردو فرنور

درختان گردو فرنور جزو درختان قد بلند هستند و توصیه میشود در سال دوبار هرس شوند.هرس درخت گردو فرنور به منظور فرمدهی و باردهی انجام میشود.

هرس درختان گردو نسبت به سیر درختان حساس تر است ور درصورتی که هرس کردن به شکل درست صورت نگیرد باعث نابودی درخت خواهد شد.

در هرس کردن درخت گردو فرنور باید توجه داشت که با چسب باغبانی محل برش شاخ و برگ های اضافی را به منظور امن بودن درخت آلودگی پوشاند.

درختان گردو جزو درختان نورپسند هستند پس هنگام هرس باید کاری کنید که نور به همه جای درخت برسد.

فاصله لازم بین درختان گردو

برای کاشت نهال گردوی فرنور طرح ریزی باغ مستطیل پیشنهاد میشود و برای کاشت درختان فاصله ۵*۷ را در نظر بگیرید که یک حد استاندارد است تا در آینده پس از رشد و بلوغ نهال ها و تبدیل آنها به درخت شاخ و برگ آنها درهم گیر نکند و مانعی برای رسیدن نور به همه اجزای درخت نباشد.

جهت خرید نهال گردو فرنور کلیک کنید

قیمت نهال گردو

قیمت ارزان نهال فروشی جایا

همه ساله قیمت نهال ها (نهال گردو ۱۴۰۲ جایا نهال ) پیشرفت زیادی نداشتند سالهاست که شرکت جایا کالا با همکاری نهالستان های معتبر کشوری در ارزانترین حد  نهال ها را با وجود کیفیت بالا و ضمانت سلامت نهال اقدام به فروش نهال می کند.

هرسال کشاورزان عزیز از این روند راضی بودند و می توانستند به امیدی نهال های خود را بکارند و منتظر نتیجه عالی آن باشند اگر در بین نهال هایشان یکی دوتا هم می خشکید هیچ تاثیر منفی از لحاظ اقتصادی برای آنها نداشت.

ولی متاسفانه امسال چندین عامل باعث نگرانی کشاورزان شده هست یکی از مهمترین دلیل خشک شدن آبهای رودخانه هایی مثل زاینده رود اصفهان  و شهرهای دیگه می باشد در کنار این قیمت نهال هم با افزایش دو برابری همراه بوده هست.

با این تفاسیر بسیار ساده هست که بدانیم الان مشکل اصلی یک کشاورز در باغ خود چیست !!!

الان برای یک کشاورز دغدغه کم آبی از یک طرف و مشکل گرانی از یک طرف باعث شده که کاشت نهال را به چشم یک ریسک ببینند.

بخاطر همین دنبال نهالستانی می گردد که محصولات با کیفیت و ضمانتی را نسبت به بقیه نهالستان ها با سود کمتری به فروش برساند و حداالامکان ارزانتر خرید کند تا خدای نکرده اگر محصولش خشکید دیگر ضرر آنچنانی نکند .

قیمت بالاست ولی نه در جایا نهال

در فروشگاه جایا کالا قیمت نهال (قیمت نهال گردو ۱۴۰۰ جایا نهال ) بسیار مرقون به صرفه می باشد شاید در ذهنتان بگذرد که چرا جایا نهال ارزانتراز همه جا می باشد .

با خرید از جایا نهال نه دغدغه قیمت خواهید داشت نه دغدغه کم آبی .

فروشگاه بزرگ جایا کالا بزرگترین فروشگاه اینترنتی در شمال غرب کشور برای رفاه و آسایش کشاورزان عزیز اقدام به فروش نهال کرده هست . در جایا نهال با نهالستان های بزرگ ومعتبر کشوری از جمله آریا نهال امیرپور و رویال نهال رونق قرار دادهای محکمی بسته شده هست در این قراردادها قید شده هست اگر نهالی خراب شود و یا خشک شود نهالستان مربوطه موظف به برگشت هزینه نهال و خسارت وارد شده می باشد پس با خرید از جایا کالا نهال خود را بیمه کنید.

شرکت جایا کالا زمبن ها و خاک شما و آب هوای شما را بررسی می کند و بهترین نهال را نسبت به منطقه و محل کاشت برمیگزیند و این نهال ها را بصورت ضمانتی تا ۳ سال و ضمانت سلامت و پشیبانی سه ساله سعی دارد بهترین خدمات را به کشاورزان ارائه کند .

مدیر مالی و حسابداری جایا کالا جهت بستن قرارداد در خصوص این ضمانت ها در صورت نیاز محضر کشاورزان عزیز می روند و از نزدیک قراردادهای محکمی بسته میشود تا هم قیمت نهال و هم کیفیت و سلامت نهال در قرارداد قید شود تا خیال باغدار  وکشاورز عزیز کاملا راحت باشد .

قیمت بالای نهال گردو

ارقام نهال گردو نسبت به سال گذشته پیشرفت بالایی داشته هست . همانطور که مستحضر هستید سال ۱۳۹۹ قیمت نهال گردو نهایتش ۱۰۰ هزار تومن گردو چندلر بود ولی الان تا ۲۵۰ هزار بالا رفته در حالی که اکثر نهال های دیگر فعلا به همان قیمت پارسال به فروش می روند . جایا نهال بدلیل قرارداد هایی که با نهالستان های معتبر بسته هست با قیمت پایینی نهال را عرصه میکند . با وجود ارزان فروختن خدمات پس فروش در جایا نهال بقدری زیاد هست که این قیمت ها دیگه به چشم نمیاند. وقتی کشاورزی ببیند قیمت نهال مناسب و ضمانتی هست و مطمنن نهال سالم قراره بدستش برسه پس هیچگونه مشکل یا دغدغه ای نخواهد داشت .

قیمت نهال های موجود در فروشگاه اینترنتی جایا کالا

قیمت نهال گردو چندلر   :                  ۱۴۰۰۰۰ تومان

قیمت نهال گردو فرنور :                    ۱۳۵۰۰۰ تومان

قیمت نهال گردو پکان آمریکایی :          ۱۳۵۰۰۰ تومان

قیمت نهال گردو فرانکت :                  ۱۳۰۰۰۰ تومان

قیمت نهال گردو ژنوتیپ برتر               ۱۴۰۰۰۰ تومان

 قیمت نهال گردو خوشه ای :               ۱۴۰۰۰۰ تومان

مابقی ارقام نهال گردو تغییری نکرده و با قیمت پارسال به فروش میی رسد

همواره جایا نهال (جایا کالا ) برای خرید نهال و خریدنهال گردو در خدمت مشتریان عزیز می باشد می توانید از خود سایت مستقیما خرید کنید و از طریق درگاه پرداخت امن زرین پال خرید خود را کاملا مطمن انجام دهید و یا می توانید از طریق شماره های موبایل همراه زیر در تماس باشید . با تشکر مدیریت سایت جایا کالا

جایا کالا با همکاری مهندسین کشاورزی و باغداری جهت خرید نهال در سرتاسر کشور اقدام به فروش اینترنتی کرده هست . جایا کالا بعنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی شمال غرب کشور و شناخته شده در عموم هموطنان عزیز کشور از آنجا که در خواست مشتریان عزیز جهت فروش نهال در جایا کالا زیاد شد با استخدام مهندسین کشاورزی جهت خرید فروش نهال اقدام به اضافه کردن متد های نهال فروشی به سایت کرد .

فروش نهال در جایا کالا ( جایا نهال )

شرکت بزرگ جایا کالا واقع درآذربایجان غربی شهرستان میاندو آب ( قطب نهال منطقه )  نهالستان معتبر و معروف کشوری برای رضایت مشتریان عزیز ایران در سایت خود از ارقام مختلف نهال جهت فروش در دسترس قرار داد . در شرکت جایا کالا پژوهشگران و زیست شناسان  وهمچنین مهندسین کشاورزی با کمک مهندسین سایت از سایتهای معتبر خارجی و مقالات علمی کشاورزی ، مقالات بسیار ارزنده و کاربردی در اختیار هموطنان عزیز قرار می دهد که کشاورزان تازه وارد با مطالعه ای مقالات در کاشت نهال های خود دچار مشکل یا تردید نشوند. شرکت جایا کالا با دریافت مجوزهای لازم از سازمان های مربوطه و همچنین نهالستان با داشتن لیبل های معتبر و مجوز از جهاد کشاورزی خیال هموطنان عزیز را راحت می کند . شرکت جایا کالا ( جایا نهال ) بصورت کامل از مشتریان خود حمایت های لازم را بجا میاورد .

خدماتی که جایا کالا به مشتریان عزیز نهال ارائه میدهد .

 1. آمادگی مشاوره دادن به مشتریان همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ شب
 2. مشاوره خرید نهال 
 3. مشاوره نحوه کاشت نهال بصورت رایگان
 4. با حذف واسطه ها و قانونی کردن فروش نهال باعث ارزان شدن نهال و ارزان رسیدن به دست مشتری 
 5. ارسال سریع 
 6. تضمین سلامت و باردهی نهال 
 7. پشتیبانی ۱ ساله از زمان کاشت تا زمان برداشت محصول 
نهال گردو ژنتیپ برتر
نهال گردو ژنتیپ برتر

خرید نهال گردو

فروش نهال گردو در جایا نهال یکی از مهمترین بخش در قسمت نهال شرکت جایا کالا می باشد . بدلیل درخواست های فراوان از طرف مشتریان عزیز قسمت نهال گردو را بصورت ویژه زیر نظر مهندسین پیشکسوت کشاورزی قرار داده ایم . در جایا نهال همه نهال های گردو بصورت مرتب طبق رقم خاص دسته بندی می شوند ما نهال های گردو را بصورت ریشه لخت کرده و آفت زدایی میکنیم و از هرگونه آفت و بیماری ضد عفونی می کنیم وطی ۱ الی  ۳ روز به دست مشتزی می رسانیم نهال های گردو در شرکت ما ۳ ساله هستند. البته نهال های گردو پیوندی شرایطشان فرق می کند گردو های پیوندی از جمله نهال گردو چندلر پیوندی و نهال گردو فرونور از ترکیه وارد می شوند . این نهال ها بدلیل کیفیت بالا و هزینه های باربری و گمرکی مقداری گرانتر از نهال های بذر هستند . به عنوان مثال نهال گردو پیوندی چندلر حدود ۲۵۰ هزار در سال ۱۴۰۰ قیمت گذلری شده هست در حالی که مدل بذری این نهال حدود ۱۴۰ هزار در شرکت ما به فروش می رسد.

آدرس دفتر مرکزی نهالستان : میاندوآب خیابان ۱۷ شهریور

آدرس دفتر جایا کالا میاندوآب خیابان امام اول خیابان تختی دفتر فروشگاه اینترنتی جایا کالا (۰۹۳۸۷۳۰۶۹۳۷) – (۰۹۱۰۴۱۶۲۵۲۰)

خرید ارقام نهال  (جایا نهال )

ارقام نهال گردو

ارقام نهال سیب

ارقام نهال بادام

ارقام نهال انگور

ارقام نهال خرمالو

ارقام نهال هلو

ارقام نهال زرد آلو

ارقام نهال آلو 

ارقام نهال پرتقال

ارقام نهال گلابی 

ارقام نهال سنجد

مقاله های ارقام نهال 

و غیره

خرید نهال گردو

خرید ارقام نهال گردو

نهال گردو چندلر  _ خربد نهال گردو فرنور – خرید نهال گردو پکان آمریکایی – خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر 

مقاله های ارقام نهال گردو

نهال گردو چندلر

نهال گردو فرنور

نهال گردو ژنوتیپ برتر 

نهال گردو کاغذی

نهال گردو خوشه ای

نهال گردو پکان آمریکایی

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو 

نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو فرانکت

نهال گردون پکان آمریکایی

گردو خوشمزه پکان آمریکایی

مقاله های برتر نهال گردو

خرید نهال گردو

نحوه کاشت نهال

مقاله نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر

(خرید نهال گردو چندلر )چندلر پرفروش ترین گونه درخت گردو در کشور ما است. نهال گردو چندلر توسط دانشگاه کالیفرنیا توسعه یافته است. در سال‌های اخیر، چندلر به دلیل بهره‌وری و کیفیت آجیلی عالی، ارجح‌ترین رقم گردو برای باغ‌های جدید است .

بازده نهال گردو چندلر :

چندلر گونه ای بسیار پربار است. حامل جانبی است که ۹۰ درصد شاخه های جانبی آن مولد هستند. بنابراین بازده بسیار بالایی را ارائه می دهد.

درخت گردو چندلر در اولین سالی که درختان خود را کاشتید شروع به تولید گردو می کند . جدول بهره وری را در زیر این صفحه بررسی کنید تا بهره وری را در طول سالیان ببینید .

نهال گردو پیوندی چندلر

کیفیت مغز و پوسته:

چندلر آجیل بزرگ با پوسته نازک و مغزهای بسیار روشن تولید می کند. پوسته نازک و رنگ مغز از ویژگی های مهم در تعیین قیمت فروش گردو است. گردوهایی که رنگ مغز روشن تری دارند با قیمت های بالاتری به فروش می رسند. هسته های آن به راحتی از پوسته جدا می شوند و به راحتی به دو نیم تقسیم می شوند

 اندازه درخت:

چندلر به روشی نسبتاً قوی رشد می کند و نیمه راست است. ارتفاع درخت گردو چندلر تا ۱۵ متر می رسد. اما از آنجایی که هرس می شوند معمولا در ارتفاع کمتری نگهداری می شوند.

در مورد اندازه افقی هم همینطور. معمولاً شاخه‌های درخت را هرس می‌کنند تا عرض آن تقریباً ۵ متر باشد.

چندلر برای کاشت با تراکم بالا مانند فاصله ۷×۵ متر مناسب است. جزئیات بیشتر در مورد فاصله درختان در این صفحه ارائه شده است.

زمان برگ دهی (تاریخ گلدهی):

چندلر یک رقم دیربرگ و گلدهی است. این یک مزیت است، زیرا واریته‌های دیربرگ کمتر تحت تأثیر سرمازدگی، سوختگی گردو و پروانه ماهی قرار می‌گیرند.

گرده افشانی:

چندلر یک درخت خود گرده افشان است و می تواند بدون گرده افشان گردو تولید کند. اما در صورت استفاده همراه با گرده افشان می تواند عملکرد بالاتری به شما بدهد. به همین دلیل ما به شدت کاشت درختان گرده افشان را توصیه می کنیم. گرده افشان چندلر درخت گردوی  فرانوکت است. در یک باغ باید ۹۵ درصد درختان چندلر و ۵ درصد درختان فرانوکت باشند .

ریشه:

در والتری، چندلر را روی پایه Juglans regia (معروف به گردوی انگلیسی) جوانه زدیم. به دلیل تحمل آن در برابر بیماری خط سیاه، معمولاً یک پایه ترجیح داده می شود.

طول عمر:

درختان گردو چندلر با درختان گردوی معمولی انگلیسی از نظر طول عمر یکسان هستند. درختان گردو می توانند ۱۰۰ سال یا بیشتر عمر کنند. زمان کاشت: چندلر بسته به کشور شما از نوامبر تا آوریل سال آینده قابل کاشت است.

مشاوران آریا نهال امیرپور همواره آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز در سرتاسر کشور می باشند.

عملکرد درخت گردو چندلر :

عملکرد درخت گردو چندلر چندلر خیلی زود شروع به تولید گردو می کند . درختان شما با دریافت آنها ۲ ساله می شوند. حتی در سال اول پس از کاشت، میوه دادن را شروع می کند . با این حال ، برای حفظ انرژی درخت و بهبود بهره وری در سال های بعد، توصیه می کنیم میوه ها را برای ۳ سال اول قطع کنید .

باید گردوها را هنگام بیرون آمدن از درختان جدا کنید و اجازه ندهید رشد کنند. این به درخت اجازه می دهد تا به جای تولید گردو از انرژی خود برای رشد تنه قوی تر و ریشه های بزرگتر استفاده کند. این باعث افزایش بهره وری درخت در دراز مدت می شود .

پس از ۳ سال می توانید شروع به جمع آوری میوه ها و فروش گردوهای باغ خود کنید . می توانید جدول عملکرد درخت گردو چندلر را بررسی کنید تا ببینید از هر درخت چند کیلوگرم گردو می توانید جمع آوری کنید.

اعدادی که به عنوان عملکرد در جدول بیان شده اند، گردو خشک (گردو با پوست قهوه ای) به کیلوگرم است . عملکرد هر سال پس از کاشت درختان به تدریج افزایش می یابد . پس از ۱۰ سال، عملکرد دیگر افزایش نمی یابد و در همان سطح باقی می ماند .

شما می توانید سالانه بین ۳۰ تا ۴۰ کیلوگرم گردوی پوست کنده را از هر درخت گردوی چندلر بالغ و به خوبی نگهداری شده در باغ خود جمع آوری کنید . یعنی در هر هکتار می توانید بیش از ۱۰ تن گردوی پوست گرفته جمع آوری کنید .

با سالها تجربه، در نهالستان آریا نهال امیرپور فاصله ۷×۵ متری را برای درختان گردو چندلر توصیه می کنیم. با استفاده از این فاصله می توانید در هر هکتار ۲۸۰ درخت بکارید. این طرح کاشت “پرچین” نامیده می شود.

درختان را در همان ردیف به هم نزدیکتر می کند و بین ردیف ها فاصله کافی می گذارد. این طرح بازدهی زودرس را فراهم می کند و به شما این امکان را می دهد که در مدت زمان کوتاه تری محصول بالایی از باغ خود داشته باشید.

نکته مهم دیگر این است که باید درخت گردو چندلر را همراه با نوع گرده افشان آن یعنی فرانوکت بکارید. هنگام برنامه ریزی باغ خود ، به شما توصیه می کنیم که ۹۵ درصد درختان خود را به صورت چندلر و ۵ درصد درختان را به صورت فرانکت بکارید .

می توانید درختان گرده افشان را در همان ردیف بکارید تا هنگام رشد گیاهان راحت تر آنها را شناسایی کنید . گرده افشان ها باید در سمت باد از واریته اصلی کاشته شوند تا گرده ها با باد پخش شوند و واریته اصلی را گرده افشانی کنند .

می توانید از ابزار زیر برای محاسبه تعداد درختانی که می توانید در زمین خود بکارید استفاده کنید : لطفاً برای محاسبه تعداد درختانی که می توانید بکارید .

ویژگی های گردو و مغز  چندلر

اندازه گردوی چندلر چندلر آجیل بزرگ با وزن متوسط ​​۱۳ گرم تولید می کند . اندازه پوسته آن تقریباً ۴ سانتی متر است و شکلی صاف دارد. پوسته چندلر محکم است ، شکستن یا آسیب رساندن به پوسته آن برای پرندگان و حشرات آسان نیست .

اما در عین حال پوست گردوی چندلر به راحتی با دست شکسته می شود که نسبت به قیمت فروش گردو بسیار مناسب است . داخل پوسته گردو چندلر دارای مغزی با کیفیت عالی می باشد . رنگ عامل مهمی در تعیین قیمت فروش گردو است .

رنگ هسته چندلر عالی است و میزان سفیدی داخلی آن ۹۰ درصد یا بهتر است . وزن هسته چندلر تقریباً ۶.۵ گرم است . این بدان معناست که مغز ۵۰ درصد گردوی پوست کنده را تشکیل می دهد. درصد روغن هسته ۷۰ درصد است و این نسبت طعم فوق العاده ای را به همراه دارد .

نهال گردو چندلر بخرید

کاشت و پرورش نهال گردو چندلر جایا

ما همه ساله از آذر ماه تا پایان اردیبهشت ماه درختان گردو چندلر را برای فروش داریم. ما بزرگترین تولید کننده درخت گردو در ایران هستیم.

زمینه های تولید ما در ترکیه واقع شده است اما ما درختان خود را به همه کشورها صادر می کنیم.

آیا به درختان تحویل داده شده به کشور خود نیاز دارید؟ ما می توانیم یک شرکت حمل و نقل ترتیب دهیم تا درختان را به محل شما تحویل دهد. لطفا هزینه حمل و نقل به کشور خود را از ما بپرسید.

ریشه درختان را قبل از بارگیری به کامیون می شوییم و آنها را از هرگونه خاک پاک می کنیم. درختان جوان گردو را ریشه برهنه و خفته (در خواب زمستانی) می فرستیم. ما برای همه گونه های درخت خود گواهی بهداشت گیاهی داریم. نهالستان ما هر سند لازم برای صادرات درختان را تهیه می کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که آماده دریافت درختان در محل خود باشید. می توانید درختان را ظرف یک هفته پس از تحویل بکارید یا آنها را تا زمانی که آماده کاشت آنها شوید نگهداری کنید:

دستورالعمل های زیر را بخوانید تا نحوه نگهداری درختان خود را یاد بگیرید.

برای کاشت درختان خود آماده نیستید؟ شما می توانید درختان را تا زمانی که آماده کاشت آنها شوید ذخیره کنید. مکانی را انتخاب کنید که باد زیادی نداشته باشد، می تواند در داخل یا خارج از منزل باشد. مهم است که آنها را در جایی ترجیحاً بین ۰ تا ۸ درجه سانتیگراد نگهداری کنید تا درختان از خواب زمستانی خود بیدار نشوند.

ریشه درختان را در ماسه یا خاک دفن کنید و تا زمانی که آنها را بکارید، آنها را به همین ترتیب نگه دارید.

سوالات متداول کدام نوع درخت گردو برای زمین من بهتر است؟

این بستگی به این دارد که زمین شما در کدام کشور و شهر واقع شده است. لطفا با ما تماس بگیرید و ما می توانیم ویژگی های مختلف زمین شما از جمله ارتفاع، دمای سال، رطوبت، نوع خاک و عوامل دیگر را بررسی کنیم.

بسته به این اطلاعات می توانیم به شما بگوییم که کدام گونه برای زمین شما بهترین است.

من می خواهم قیمت درخت گردو چندلر را یاد بگیرم قیمت درخت گردو چندلر ما بسته به تعداد درختی که می خواهید بخرید و اندازه درختی که می خواهید بخرید متفاوت است. درختان بزرگ ما (درختان سایز درجه یک) زودتر شروع به تولید گردو می کنند زیرا ریشه های قوی تر و تنه بزرگ تری دارند. همچنین در برابر هوای سرد و نماتدها مقاومت بیشتری دارند.

در حالی که درختان کوچکتر ارزان تر هستند و ممکن است برای پرورش دهندگان با بودجه کمتر مناسب تر باشند. از صفحه قیمت های ما دیدن کنید و فرم ما را پر کنید تا از قیمت درخت گردو چندلر ما مطلع شوید. ما می توانیم قیمت را در ۲۴ ساعت برای شما ارسال کنیم.

آیا گواهی بهداشت گیاهی دارید؟ بله، ما برای همه گونه های درخت گردو خود گواهی بهداشت گیاهی داریم. گواهی های ما توسط وزارت کشاورزی صادر می شود.

چگونه می توانم نهال گردو چندلر را از ترکیه خریداری کنم؟

ما درختان خود را تقریباً به هر کشوری در اروپا و آسیا صادر می کنیم. در سال های اخیر به بلغارستان، مقدونیه، رومانی، کوزوو، آلبانی، ایتالیا، آذربایجان و بسیاری از کشورهای دیگر صادرات داشته ایم. ما می توانیم یک کامیون ترتیب دهیم تا درختان را به زمین شما در کشور شما تحویل دهد.

آیا چیزی به نام “درختان گردوی کوتوله” وجود دارد؟ پاسخ کوتاه “نه” است. برخی از افرادی که تازه شروع به یادگیری درختان گردو کرده اند فکر می کنند که می توانند درختان گردو کوتوله را درست مانند درختان میوه کوتوله بکارند.

با این حال، این یک تصور اشتباه است و چیزی به نام “درخت گردو کوتوله” وجود ندارد. درختان گردو به دلیل ماهیتشان همیشه اندازه کامل هستند.

برای ایجاد باغ درخت گردو چه چیز دیگری باید بخرم؟ علاوه بر درختان، باید یک سیستم آبیاری قطره ای خوب نیز خریداری کنید. همچنین ایده خوبی است که باغ خود را با یک حصار فلزی احاطه کنید تا حیوانات وحشی را از درختان دور نگه دارید.

فاصله کاشت بین درختان چقدر باید باشد؟ پیشنهاد ما برای باغات بزرگ این است که درختان را با طرح کاشت ۷*۵ متر کاشت. این می تواند به ماشین آلات بزرگ (مانند ماشین برداشت و غیره) اجازه دهد تا بین درختان حرکت کنند.

با این حال، برای باغ های کوچکتر، ما طرح کاشت ۶ در ۵ متر را پیشنهاد می کنیم. اگر از ماشین آلات بزرگ استفاده نمی کنید و فقط از تراکتور استفاده می کنید، می توانید آنها را با طرح کاشت ۶×۵ متر بکارید.

درختان من چه زمانی شروع به تولید گردو می کنند؟ درختان شما در همان سالی که گردو را کاشتید شروع به تولید گردو می کنند.

با این حال، برای افزایش بهره وری طولانی مدت، به شما توصیه می کنیم که جمع آوری گردو را تنها ۳ سال پس از کاشت شروع کنید. درختان در ۳ سال اول شروع به تولید گردو می کنند.

با این حال، بهتر است درختان به جای تولید گردو از انرژی خود برای رشد ریشه و تنه قوی تر استفاده کنند. این رویکرد در دراز مدت منجر به بازدهی بالاتر می شود.

چگونه زمین خود را برای کاشت درخت آماده کنیم و مراحل کاشت چگونه است؟ هنگامی که درختان خود را خریداری می کنید، ما به شما مشاوره رایگان و مشاوره در مورد هر چیزی که از ابتدا تا انتها نیاز دارید می دهیم. ما همچنین گزارش های تجزیه و تحلیل خاک شما را بررسی می کنیم و بر اساس گزارش شما به شما پیشنهاد می دهیم.

مقاله های ارقام نهال گردو

فروشگاه ارقام نهال گردو

خرید نهال گردو

نهالستان بزرگ جایا نهال همواره با مهندسین مجرب و کارشناس آماده پاسخگویی به هموطنان عزیز می باشد . جهت خرید نهال از فروشگاه جایا کالا می توانید با شماره ای ثبت شده در پایین صفحه با ما در تماس باشید. ویا از قسمت فروشگاهی اقدام به خرید نهال کنید .

نهال گردو کاغذی

اگر میخواهید در شکستن و جدا کردن پوست از مغز گردو دچار مشکل نشوید و این کار را راحت تر انجام دهید گرو هایی با پوست نازک بهترین انتخاب است همانند گردو کاغذی که پوست نازکی دارد و به راحتی با دست میتوان پوست را از مغز جدا کرد و نیازی به شکستن با چیز دیگری نیست.

یکی از اقلام نهال های گردو نهال گردو کاغذی میباشد که به گردو ایرانی معروف است

به دلیل پوست نازک  و کاغذی بودن طرفدار زیادی دارد و یک درخت پر ربازده از لحاظ اقتصادی میباشد زیرا شکستن و درآوردن مغز آن بسیار آسان تر از نمونه هایی با پوست سخت تر است . از هر یک کیلو گردو کاغذی حدود ۴۵۰ گرم مغز خارج میشود این یکی دیگر از مزیت های نازک بودن پوست گردو میباشد و البته بدلیل پوست نازک مغز گردو سفید رنگ تر میباشد.

این نوع نهال مناسب کاشت در مناطق سردسیر و معتدل میباشد و یک گیاه دیرگل است در سال اولیه میزان باردهی بین ۴ تا ۲۵ عدد گردو میباشد و مغز گردو دارای ۷۰ درصد چربی است.

تولیدکنندگان برای داشتن محصولی با کیفیت و بیشترین بازده باید عواملی را در نظر گرفته و رعایت کنند زیرا باغ گردو بسیار حساس است  از جمله این عوامل  آبیاری به موقع , زمان و فاصله مناسب کاشت , هرس کردن اصولی و درست , کود دهی مناسب  هستند.

نهال گردو کاغذی بهتر است به شکل ۷*۷ یا ۸*۸ کاشته شود.

بهترین زمان کاشت نهال گردو کاغذی زمستان است تا سرمای مورد نیاز خود را در زمستان بدست آورد در غیر اینصورت میودهی خوب عمل نخواهد کرد طبق این مورد نهال گردو کاغذی برای مناطق گرمسیر مناسب نیست  زیرا نمیتواند سرمایه مورد نیاز خود را در فصل زمستان بدست آورد

فواصل آبیاری درخت گردو کاغذی در فصل بهار بهتر است هر ۱۰ روز یکبار باشد و در فصل تابستان هر ۷ روز یکبار انجام شود

در درخت گردو کاغذی هرچه قد درخت کوتاه تر باشد محصول بیشتر و مرغوب تری خواهد داد از این رو هرس کردن اصولی و بموقع درخت گردو کاغذی بسیار مهم است.

میزان باردهی درخت در یک هکتار حدود ۳.۵ تن میباشد

نگهداری گردو

گردو از مغز های پر چربی میباشد به همین دلیل در خطر لک شدن است  برای افزایش ماندگاری گردو را با پوست و درجای خشک و تاریک و خنک نگه دارید .

گردو سرشار از ویتامین های متعدد مورد نیاز بدن میباشد ازجمله :

امگا ۳
منگنز
مس
فیبر 
پروتئین
نهال گردو کاغذی
فسفر
ویتامین B6
اسید فولیک
ویتامین E
ویتامین D
فواید ویتامین های موجود در گردو
امگا ۳

امگا ۳ در کاهش فشار خون , کاهش کلسترول , درمان اعصاب , افزایش حافظه و تقویت مو بسیار موثر است.

منگنز

تاثیر فراوانی در شکل گیری استخوان ها و موثر در سلامت پوست و مو میباشد.

مس

این ماده برای تقویت ایمنی بدن , سلامت قلب و اعصاب بسیار حیاطی میباشد .

فیبر

باعث بهبود عملکرد سیستم گوارش میشود و همچنین فیبر برای بدن انسان زوری و نیاز است . گردو بدلیل داشتن فیبر یک انتخاب مناسب برای قرار گرفتن در رژیم غذایی سالم هر فرد میباشد.

پروتئین

برای استحکام استخوان ها , افزایش سوخت و ساز بدن , افزایش توده بدن , کاهش فشار خون و .. موثر است

فسفر

موادی اساسی در مبارزه با سرطان میباشد

ویتامین B6

موثر در افزایش ایمنی بدن و سلامت اعصاب و همچنین در صورت کمبود ویتامین ب ۶ فرد دچار کم خونی میشود. وجود این ویتامین باعث سلامت پوست نیز میشود.

اسید فولیک

در دوران بارداری از مواد حیاطی و مورد نیاز بدن خان ها میباشد.

ویتامین E

مهمترین مزیت ویتامین e محافظت از بدن در برابر رادیکال های آزاد , جلوگیری از پیری زود رس , ایجاد تعادل در هورمون های بدن بانوان میباشد.

خرید نهال تضمینی

هرگز از نهالستان های نامعتبر نهال نخرید :

شرکت جایا نهال با همکاری مهندسین کشاورزی و متخصصین خاک جهت بررسی خاک مناسب برای نهال های شما و نهال مناسب به منطقه شما و همچنین بررسی کیفیت نهال های نهالستان سعی دارد بهترین خدمات را به شما مشتریان عزیز برساند .

شرکت جایا کالا با ثبت برند معتبر و درای نماد اعتماد الکترونیکی از صنعت معدن و مجوزهای لازم دیگر معبرترین نهال فروش در بین تمامی نهالستان ها می باشد .

در شرکت جایا کالا نهال بصورت عمده و خرده عرضه می شود اگر نهال های ارسالی از طرف شرکت جایا کالا دارای ایراد باشند جایا کالا بدون هیچ سوالی از مشتری خسارت وارد شده را بصورت کامل پرداخت می کند .

مشتریان عزیز موقع خرید نهال اگر اطلاعات کامل کاشت نهال را ندارند حتما با کارشناسان ما تماس بگیرند.

با ارائه اطلاعات در مورد منطقه ای که قرار هست نهال خود را بکارند و میزان سردی و گرمی و شوری و شیرینی آب آن منطقه اطلاعات کامل به کارشناسان ما بدهند تا کارشناسان ما بهترین نهال مورد نیاز منطقه شما را فراهم کرده و به محضرتان ارسال کنند .

اگر اطلاعات غلط داده شود عواقب آن برعهده خود مشتری خواهد بود .

با خیال راحت با پشتیبانی جایا کالا نهال گردو را بخرید و روی آن سرمایه گذاری کنید.

شرکت جایا کالا بصورت ۲۴ ساعته پاسخگوی مشتریان عزیز در سرتاسر کشور میباشد برای خرید امن و مطمن حتما از سایتهای معتبر خرید کنید.

شرکت جایا کالا با همکاری نهالستان معتبر و معروف یاسین نهال بهترین نهال های بذری و پیوندی و پایه رویشی را تقدیم مشتریان عزیز در سراسر کشور میکند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و کافی و همچنین مشاوره خرید هرنوع نهال گردو با شماره های ثبت شده در پایین صفحه با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

تماس تلفنی

تماس از طریق واتساپ

پیج مدیریت

تماس باما

برگشت به منوی تماس ها

پیج مدیریت

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها