معرفی نهال های پر سود

معرفی نهال های پر سود

معرفی نهال های پر سود

باغداران و کشاورزان و یا کسانی که پا به عرصه باغداری گذاشته اند و انتظار دارند سود زیادی در این عرصه بکنند , باید قبل از همه چیز بررسی یک سری موارد را بکنند که مهمترین آن شماخت نهال های پر سود هست. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت با چه نهال هایی به سود می رسید. همینطور خواهیم گفت روش های به سود رسیدن با نهال های پر سود کدام روش ها هستند.

با مقاله معرفی نهال هی پرسود توسط محققین جایا کالا همراه باشید. امیدواریم بتوانیم بصورت کامل به سوالات ذهن شما پاسخ داده باشیم البته برای رسیدن به سود بالا ممکنه سوالات زیادی در ذهنتان باشد. میتوانید با تماس با مشاورین ما و یا با گذاشتن پیامتان در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید تا ما توسط مشاورین برتر جواب شما را بدهیم.

چه نهالی بکارم تا به سود برسم

وقتی یکی با نداشتن تخصص کافی برای سودآوری از باغداری ترغیب می شود ممکن هست ریسک یزرگی باشد. چون اولا نهال کاری تخصص ویژه می خواهد دوما نتیجه این کار ممکنه سال ها طول بکشد تا بفهمید واقعا به سود رسیدید یا نه. ولی با راهنمایی هایی که ما دراین مدت به مشتریانمان کرده ایم تقریبا همگی به سود رسیده اند و از گزارش هایی که از آنها به ما رسیده هست کاملا این ادعا را ثابت میکند.

در اولین قدم باید نهالی که می خواهید بکارید باید نژاد و خیلی از خصوصیات آن را بشناسید. بارها وقتی از ما مشاوره گرفته اند با مشاوره های ما تصمیم خیلی هاشون عوض شده و نهالی که دوست داشتند را با نهالی که ما به آنها پیشنهاد داده ایم جایگزین کردند و بعداز 5 الی 7 سال نتیجه را به ما گفته اند در واقع به یود بالایی دست یافته اند. بعنوان مثال یکی از مشتریان ما می خواست باغ گردو پکان در اطراف شهر قم احداث کند. وقتی ما دیدیم این نهال های گردو پکان را از شهر قم سفارش داده اند فهمیدیم که میخواهند این نهال ها را در قم بکارند. سریعا با ایشان تماس گرفتیم. ایشان را از این کار منصرف کردیم ولی چون ایشان خیلی این نهال را دوست داشتند جهت تست 10 اصله از نهال گردو پکان را کاشتند. الان بعداز 6 سال هنوز از این 10 اصله حتی یدونه هم محصولی برداشت نکرده هست.

ایشان خیلی تشکر میکردند که از این کار منصرفش کردیم و به جاش نهال گردو چندلر را به ایشان پیشنهاد دادیم . الان از باغ گردو چندلر هر ساله از هر هکتارش بالای 8 تن گردو برداشت می کند و به عنوان کادو مبلغی از سود این گردو ها به حساب سایت جایا کالا واریز میکند.

آب و هوا
آب و هوا

شناخت ویژگی های آب هوایی محل برای کاشت نهال

یکی از فاکتور های مهم برای کاشت نهال خوب شناخت محل هست. باید ویژگی های آب و هوایی محل کاشتتان را کامل بشناسید و ببینیدکدام نهال ها مناسب کاشت محل شما هست. در نهالستان ما انواع نهال های گرمسیری و سرد سیری تولید می شود می توانید با معرفی محل کاشت نهالتان به ما کمک کنید تا نهال های مناسب برای محل شما ارائه بدهیم.

بعنوان مثال یک سری نهال معرفی میکنم و محل مناسب آنها را به شما ارائه می دهم.

نهال گردو چندلر : سردسیری      نهال گردو فرنور : سردسیری    نهال گردو پکان : گرم سیری      نهال گردو دماوندی : نسبتا سرد و نیمه معتدل    نهال پرتقال تامسون : نیمه معتدل و مرطوب         نهال زرد آلو عسگر آبادی : نیمه معتدل نه زیاد سرد نه زیاد گرم   نهال فندق انیس ترکیه: نیمه معتدل    چون تعداد نهال ها خیلی زیاد هست نمیشه در این مقاله به همه آنها پرداخت. برای راهنمایی بیشتر پیام بدید یا با ما در تماس باشید.

نیاز آبی نهال

بعد از بررسی ویژگی های آب و هوایی محل کاشت برای خرید نهال باید به مساله مهم آب نیز توجه کنید. اکثر نهال ها برای رشد نیاز زیادی برای آب دارند. باید آب آنها کاملا تامین باشد تا بتوانند محصول با کیفیت ارائه دهند.

آب نیاز حیاتی همه موجودات زنده روی زمین هست. درخت هم نوعی موجود زنده هست که برای رشد مثل همه موجودات زنده دیگر به تغذیه نیاز دارد.

قیمت انواع نهال

انواع نهال پرسود

ما یک سری نهال معرفی میکنیم که توسط مشتری های سابق ما خریداری شده و به سود کلانی هم رسیده اند.

در ارقام نهال گردو : گردو چندلر , فرنور  , فرانکت , اسرائیلی , گردو ژنوتیپ کانادایی تیپ 9 , خوشه ای , پکان

در ارقام نهال بادام : بادام فرانیس , نهال بادام آذر , تونو , شاهرود , خوشه ای

در ارقام نهال زرد آلو : زرد آلو شکرپاره , عسگر آبادی , تبرزه , نصیری

در ارقام نهال پسته : نهال پسته هیبریدی , احمد آقایی , اکبری

در ارقام نهال فندق : نهال فندق انیس ترکیه

درارقام نهال سیب : نهال سیب سبز , سیب گلاب , سیب زرد لبنان , سیب مشهد قرمز , سیب رندرز

در ارقان نهال توت : توت شاه توت , توت سفید

در ارقام نهال گیلاس : گیلاس تکدانه مشهد

در ارقام نهال آلبالو : نهال آلبالو مجاری

در ارقام نهال شلیل : شلیل اناری , کیوتا , رفعت , مغان

در ارقام نهال گلابی : نهال گلابی درگزی , شاه میوه , بیروتی , نطنز

در ارقام نهال گوجه سبز : نهال گوجه سبز برغان , مراغه ای

در ارقام نهال آلو : آلو شابلون , سانتاریزه , آلو سیاه

در ارقام نهال انار : نهال انار واندرفول , سیو , ساوه

در ارقام نهال انگور : نهال انگور کشمشی , حسینی ( ریش بابا سبز و قرمز ) رشه سیاه , شصت عروسی , مویز , بیدانه قرمز

در ارقام نهال زرشک : زرشک قرمز

همه این نهال هایی که نام برده شد هرکدام در یک منطقه خاص میتوانند رشد کنند. ولی اکثرشان دیرگل هستند و به 85 درصد باغات ایران می توان کاشت. نیاز های سرمایی و گرمایی و آب و هوایی اکثر این نهال ها تقریبا در یک سطح هستند به جز تعدادی محدود که می توانید با مطالعه مقاله هر محصول نیاز های آنها را بطور کامل بررسی کنید.

در سایت جایا کالا سعی براین شده که برای همه نهال ها مقاله مخصوصی تهیه گردد تا باغداران و کشاورزان کشورمان بتوانند اطلاعات لازم را از هرکدام از نهال ها بدست بیاورند.

در سایت جایا کالا تقریبا به همه نهال هایی که می توان در کشورمان کاشت کرد پرداخته ایم و در صورت نیاز برای مشتریان تهیه کرده ایم. در شرکت جایا کالا کارکنانی برای شاخه نهال وجود دارد که در صورت نیاز به محل کاشت شما مراجعه می کنند و نهال های شما را به نحو احسنت میکارند. همه آموزش های لازم را در باغ شما به شما یاد می دهند.

چگونه می توان با کاشت نهال به سود رسید
کاشت نهال

چگونه می توان با کاشت نهال به سود رسید

برای به سود رسیدن با کاشت هر نهالی نیاز به طی کردن مراحلی هست که باید مو به مو به همه آنها رسیدگی کرد و انجامش داد.

همانطور که گفتیم نهال ها برای رشد شرایط خاص خودشان را دارند بعنوان مثال نهال گردو پکان در محلی رشد میکند که باید هوای آن منطقه هرگز سرد نشود وحتما باید مناطق گرمسیری باشد.

ابتدا باید بدانیم هرنهال در چه منطقه ای می تواند رشد خوبی داشته باشد . ما در معرفی نهال ها سعی کردیم دیرگل ها را بیشتر معرفی کنیم چون دیرگل ها می توانند در شرایط آب هوایی کشورمان محصول بالایی ارائه دهند. چون اکثر شهرهای کشور ما در اسفند ماه بصورت ناگهانی سرد و گرم می شود. نهال زود گل وقتی در اسفند شکوفه دهد. اگر هوا یکدفعه سرد بشه سرما همه شکوفه های نهال را خراب میکند و باید منتظر سال دیگه باشین . به همین ترتیب هرچ وقت نمی توانید محصول خوب برداشت کنید. ولی نهال دیر گل وقتی مطمن نشود هوای سرد کاملا نرفته هرگز شکوفه نمیدهد . اکثر دیرگل ها از اواخر فروردین به بعد شروع به شکوفه دادن می کنند.

نهال های دیرگل از سرمای زمستان برای رشد بهتر و محصول با کیفیت استفاده میکنند. بعنوان مثال نهال گردو چندلر از سرما برای رشد خوب و باکیفیت گردو استفاده کاملی میکند.به همین دلیل هست که نهال های گردو خواهان بیشتری نسبت به بقیه نهال ها دارند.

در وهله بعدی باید میزان آب منطقه خودتان را بسنجید. برخی نهال ها نیاز بیشتری به آب دارند و یک سری نیاز کمتری به آب دارند. بعنوان مثال نهال سنجد اگر سالی دو سه بار هم آبیاری شوند برایشان کافی خواهد بود و برعکسش نهال زرد آلو حتما هفته ای یک بار در تابستان و هر ده روز یک بار در زمستان و فصول بارانی نیاز به آب دارند.

در وهله بعدی باید به کود نهال ها دقت شود. هر نهالی برای اینکه به باردهی خوبی برسد نیاز به تغذیه مناسب از خاک دارد و این تغذیه بدون کود هرگز میسر نخواهد شد. درصورت کود ندادن هرگز نباید منتظر باردهی عالی و با کیفیتی باشید. هر کدام از نهال هم کود مخصوص خودشان را دارند و باید تهیه شود.

در مرحله بعدی باید نحوه کاشت نهال و زمان مناسب کاشت نهال بررسی شود. هرکدام از نهال ها روش کاشت و زمان مخصوص خودشان را می طلبند . نحوه کاشت شامل چاله کندن به اندازه مورد نیاز نه بیشتر نه کمتر و مواردی که باید در کاشت نهال رعایت شود. بعنوان مثال برای کاشت نهال گردو موقع کاشت چه کود هایی باید داد و طرز کاشتش را باید کاملا بلد باشید.نوع خاک بررسی شود. هواگیری موقع کاشت به چه نحوی باید انجام شود و بعد از کاشت به چه مقدار آب نیاز هست. یابرای چه نهال هایی بادگیر نیاز هست . زمان مخصوص کاشت هرنهال را باید بدانید. همه این موارد باید بررسی و رعایت شود.

در مرحله بعدی باید بین نهال ها فاصله گذاری شود . همه نهال ها اندازه خاصی را برای فاصبه گذاری جهت رشد بهتر  نیاز دارند . برخی نهال ها 7 متر برخی 6 متر برخی 5 یا 3 متر فاصله گذاری نیاز دارند. این فاصله گذاری برای نورگیری و تغذیه بهتر از خاک و همچنین گیر نکردن شاخ وبرگ نهال ها بعداز به بلوغ رسیدن کاملا ضروری هست.

در مرحله بعدی نیاز آب باید بررسی شود هر نهالی به چه میزان آب در مدت زمان معین نیاز دارند. حتما باید آبیاری شوند.

هرس کردن
هرس کردن

در مرحله بعدی هرس کردن نیاز یک درخت هست. حتما باید هرس کردن درختان برای از بین بردن شاخه های زائد و رشد بهتر درخت در زمان های مخصوصش انجام شود. گاهی در برخی نهال ها شاخه های زائد بعد از هرس کردن باید سوزانده بشوند. درغیر این صورت ممکن هست همان شاخه های زائد با تکثیر انواع بیماری ها بقیه نهال ها را آلوده بکنند.

در مرحله بعدی سمپاشی یکی از ضرورت های رشد با کیفیت محصولات هر نهال هست. تقریبا همه نهال ها در معرض آفت زدن و بیمار شدن هستند. انواع ویروس ها و بیماری ها در کمین درختان باغ شما هستند حتما باید برای پیشگیری از این بیماری ها درختان را در زمان های مشخص برای هر نهال سمپاشی شوند.

زمان و نحوه برداشت محصول

اکثر نهال هایی که کاشت می شوند از اول تابستان تا آخر مهرماه محصول می دهند. و بقیه سال را در خواب سرمایی و استراحت می باشند. موقع برداشت محصول هرگز به درختان آسیب نزنید. به جای بالا رفتن از شاخه های درخت بهتر است از ابزارهای مخصوص این کار استفاده کنید. نهال ها فقط برای یک سال نیستند بلکه سالها قرار هست برای شما محصول بدهند. با آنها باید مثل خانواده خودتان برخورد کنید. به همین روش سالها می توانید از آنها محصول برداشت کنید. یادتان باشد زخمی شدن درخت منجر به بیماری و یا خشک شدن کامل آن خواهد شد پس مراقب رفتارتان با آنها باشید.

برداشت محصول
برداشت محصول
برداشت محصول
برداشت محصول

مشاوره گرقتن برای نهال کاری

یکی از مهمترین مراحل مشاوره گرفتن از متخصصین نهال هست. شما باید قبل از خرید نهال از متخصصین نهال مشاوره بگیرید. و تا روز برداشت محصول حتما باید از مشاورین نهال کمک بخواهید تا روش های لازم را برای برداشت محصول باکیفیت را برای شما ارائه دهند.

مشاوره-آنلاین-غیرحضوری
مشاوره-آنلاین-غیرحضوری نهال کاری

سخن آخر

جایا کالا همواره پشتیبان همیشگی مشتریان عزیز در سراسر کشور می باشد. در هرمرحله به هر تعداد نهال که نیاز دارید حتما با شماره های ثبت شده در سایت درتماس باشید. متخصصین شرکت تمامی راهنمایی های لازم را برای شما ارائه خواهند داد تا در موقع خرید نهال به تردید نیفنتید.برای منطقه خود نهال های مخصوص را بکارید. تمام شرایط منطقه خود را مورد بررسی قرار دهید و به متخصصین ما گزارش کامل ارائه دهید. در صورتی که نمیتوانید از خاک و یا آب و هوای منطقه خود مطمن شوید با ما در تماس باشید تا ما مهندسین شرکت را برای ارزیابی و بررسی شرایط منطقه شما اعزام شوند. بعد از بررسی منطقه شما نهال های مخصوص و پر سود به شما معرفی شود و از بین نهال های معرفی شده نهال های مورد دلخواهتان را انتخاب کنید و برای کاشت اقدام کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

تماس تلفنی

تماس از طریق واتساپ

پیج مدیریت

تماس باما

برگشت به منوی تماس ها

پیج مدیریت

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها