چگونه با نهال گردو به سود برسیم

چگونه با نهال گردو به سود برسیم

چگونه با نهال گردو به سود برسیم

امروز تصمیم گرفتیم با ارائه روش های مختلف برای رسیدن به درآمد بالای نهال گردو برای شما باغداران عزیز مقاله ای ارائه دهیم. این مقاله هم جنبه آموزشی دارد هم جنبه خبری دارد.

در قرن مدرن با پیشرفت های بسیار زیادی که در علم کشاورزی و باغداری انجام شده دیگه کار برای همه باغداران راحت شده هست. کافیست با مطالعه علم روز کشاورزی با روش های مدرن آشنا شوید. امروزه انواع دستگاهها برای کاشت و برداشت تولید شده تا کار باغداران راحت شود.

ولی برای رسیدن به سود بالا باید آگاهانه عمل کرد. نخسین قدمی که باید در این راه بردارید انتخاب نهالی هست که میتواند برای شما سود بالقوه ای ارائه دهد. برای فهمیدن این موضوع ما به شما میگوییم که چه مواردی را باید مورد بررسی قرار دهید.

روش های انتخاب نهال مخصوص برای سوددهی

برای انتخاب نهال مخصوص برای سود دهی باید ابتدا منطقه مورد نظری که قرار هست نهال را بکارید را مورد بررسی قرار دهید. قبل از هرچیز پیشنهاد ما به شما انتخاب نهالی هست که برای اکثر مناطق کشور قابل کشت می باشد. بله نهال گردو یکی از نها هایی هست که برای اکثر مناطق مناسب می باشد. دربین رقم های گردو خیلی کم پیدا می شود که به منطقه ای خاص باید تعلق بگیرد وگرنه بجز یکی دوتا رقم بقیه نهال های گردو برای همه مناطق کشور مناسب خواهد بود.

برای اینکه بدانید کدام گردو برای منطقه شما مناسب هست با خواندن ادامه این مقاله همراه ما باشید.

انتخاب نهال گردو مناسب برای منطقه شما ( میزان دمای هوا برای رشد بهتر گردو خیلی مهم هست که باید در نظر گرفته شود و بهترین گردو طبق میزان گرما و سرمای منطقه شما نهال مناسب منطقه شما انتخاب شود)

نحوه کاشت نهال گردو (موقع کاشت باید تمام دقت را به عمل آورید و طوری بکارید که نهال خوب بگیرد و به ثمر برسد.)

نحوه آبیاری : (همه نهال ها به آبیاری منظم نیازمند هستند و باید با روش های خاص خودشون آبیاری شوند.)

دقت به اندازه فاصله کاشت ( فاصله گداری برای نهال ها خیلی مهم هست برای نورگیری و تغذیه کافی از خاک این فاصله باید 7 در 7 رعایت شود.)

بررسی خاک و آب ( بررسی خاک مناسب برای کاشت و رشد نهال خیلی مهم هست که باید رعایت شود.)

انتخاب بهترین نهالستان برای خرید ( نهالستان معتبر یکی از مهمتربن دغدغه های باغداران هست که باید معتبر باشد و بهترین نهال را ارائه دهد.)

مشاوره گرفتن از متخصصین نهالستان ( تماس با شماره های ثبت شده در پایین صفحه برای مشاوره گرفتن از نهالستان برای خرید.)

انتخاب کود مناسب برای نهال گردو(انتخاب کود برای تغذیه و رشد عالی نیاز هست در بین کود ها پتاسیم , فسفر , کود حیوانی , شیمیایی و غیره برای گردو مناسب می باشند که با پیشنهاد نهالستان و ارائه کود های لازم می توانید با خیال راحت عملیات کاشت را انجام دهید)

نهال گردو چندلر
نهال گردو چندلر

کدام نهال های گردو پرسود هستند

با پیشرفت تکنولوژی کشاورزی نوین و کشف انواع نهال های گردو وهمینطور نهال های مدرن پایه رویشی بعد از تحقیقات و بررسی های چندین ساله به این نتیجه رسیدیم که نهال های گردو که سودآوری بالایی می توانند داشته باشند به شرح زیر می باشند.

نهال گردو ژنوتیپ کانادایی تیپ 9

(تولید ارغوان گردو مدرن ترین و جدیدترین نهال گردو و پرسودترین نهال تا به امروز)

ویژگی ها : محصول درشت و با کیفیت – دیر گل , زود بازده , پربار ( حدود دو الی سه برابر گردو چندلر بار می دهد ) , 3 هزار متر ارتفاع از سطح دریا , مقاوم به سرما و گرما و کم آبی , دارای ضمانت معتبر ارغوان گردو , شروع باردهی از سال اول

نهال گردو چندلر

( تولید کشور آمریکا بعد از ژنوتیپ تیپ 9 بهترین گردو برای سود دهی)

ویژگی ها : محصولی درشت و خوش طعم , دیرگل , زود بازده , پربار , 2 هزار متر ارتفاع از سطح دریا , مقاوم به سرما و کم آبی , شروع باردهی از سال دوم به بعد.

نهال گردو فرنور

( تولید کشور فرانسه رتبه سوم برترین گردو در سود دهی )

ویژگی ها : محصولی درشت و خوش طعم , دیرگل , زود بازده , پربار , 2 هزار متر ارتفاع از سطح دریا , مقاوم به سرما و کم آبی , شروع باردهی از سال دوم به بعد.

نهال گردو خوشه ای

( تولید کشور ایران رتبه چهارم در پرسود ترین نهال ها)

ویژگی ها : محصولی درشت و خوش طعم , دیرگل , زود بازده , پربار , 2 هزار متر ارتفاع از سطح دریا , مقاوم به سرما و کم آبی , شروع باردهی از سال دوم به بعد.

نهال گردو اسرائیلی

(تولید غیربومی – اسرائیل یکی از پرسود ترین نهال ها)

ویژگی ها : محصولی درشت و خوش طعم و شکل تخم مرغی مانند دارد , دیرگل , زود بازده , پربار , 2 هزار متر ارتفاع از سطح دریا , مقاوم به سرما و کم آبی , شروع باردهی از سال سوم به بعد

نهال گردو فرانکت

( بومی فرانسه – یکی از سود آورترین نهال ها)

ویژگی ها : محصولی درشت و خوش طعم , دیرگل , زود بازده , پربار , 2 هزار متر ارتفاع از سطح دریا , مقاوم به سرما و کم آبی , شروع باردهی از سال سوم به بعد

نهال گردو پکان آمریکایی

( تولید آمریکا – گردوی خوش طعم وگران در عین حال کم یاب – برای مناطق گرمسیری)

ویژگی ها : محصولی درشت بیضی مانند و خوش طعم , زود گل  , زود بازده , پربار , 2 هزار متر ارتفاع از سطح دریا , مقاوم به سرما نیست  , شروع باردهی از سال دوم به بعد , مخصوص مناطق گرمسیری  , حساسیت بسیار بالا به سرما

نهال گردو پیوندی جایا
نهال گردو پیوندی جایا

نهال گردو پایه رویشی

سه نوع گردو وجود دارد به ترتیب بذری – پیوندی – پایه رویشی ( خارجی ) پایه بذری و پیوندی را بخوبی می شناسید. ولی پایه رویشی ار این دو نوع تفاوت بسیار زیادی دارد. این نوع نهال ها برای رسیدن به مرحله کاشت مراحل مختلفی را پشت سر می گذارند. این نوع نهال ها حتما باید در آزمایشگاه های مخصوص و زیر نظر متخصصین نهال تولید شود. هزینه هایی که تولید این نوع نهال ها می برد بسیار بالا هست و همین باعث می شود این نوع نهال ها گران قیمت تر باشند.

جدیدترین روش تولید نهال گردو نهال پایه رویشی می باشد که هنوز خیلی از باغداران از این نوع نهال ها شناخت کافی ندارند. با وجود سختی ها و هزینه های بالای این نوع نهال ها باز ارزش سرمایه گذاری را دارند و حتی به جرات می توان گفت ارزش سرمایه گذاری روی این نهال ها به مراتب بیشتر از نهال های دیگر می باشد. دلایلی گه این نهال ها را باارزشتر می کند به ترتیب زیر می باشد.

مقاومت بالاتر به سرما – کم آبی – گرمای سوزان

باردهی بسیار بالاتر

زود بازده نسبت به بذری و پیوندی

مقاومت بسیار بالای نهال پایه رویشی به انواع آفات و بیماری

قد کوتاه تر , برای برداشت محصول قد بلند ها خطرات و هزینه های زیادی دارند

خرابی بسیار کمتر

نهال گردو پایه رویشی در کشور فقط در یک نهالستان تولید می شود به نام نهالستان یاسین نهال زیر نظر جایا کالا می باشد و این نهالستان با مدیریت مهندس سعادت همیشه رتبه برتر کشوری را در تولید نهال پایه رویشی دارد. این نهال ها در گلخانه های تمام اتوماتیک نهالستان یاسین نهال با جدیدترین دستگاهها و مدرن ترین روش ها تولید می شود. در یک مقاله جدا نحوه تولید این نهال ها را به زودی منتشر خواهیم کرد. یکی از پیشنهاد های جدی و اساسی سایت جایا کالا برای رسیدن به سود بالا سرمایه گذاری روی این نهال ها می باشد. برای آشنهایی و راهنمایی بیشتر در مورد این نهال ها حتما با مشاورین متخصص نهالستان توسط شماره های ثبت شده در پایین صفحه در تماس باشید.

از آنجایی که این نهال ها بسیار مدرن و جدید هستند تصاویری برای ارائه از باغ های بزرگ هنوز نداریم ولی به زودی مشتریانی که از طریق این نهال ها احداث باغ کرده اند در سایت جهت بازدید قرار خواهیم داد. این نهال ها ضمانت معتبر نهالستان یاسین نهال به مدیریت مهندس سعادت را دارد. یاسین نهال بصورت دائمی پشتیبان و همراه شما از مرحله خرید و کاشت تا روز برداشت محصول خواهد بود. تیم متخصصین جایا کالا همواره آماده راهنمایی و مشاوره دادن به مشتریان عزیز در سراسر کشور می باشند.

انواع نهال گردو پایه رویشی موجود در جایا کالا

نهال گردو چندلر پایه رویشینهال گردو فرنور پایه رویشی – نهال گردو دماوندی پایه رویشی – نهال گردو خوشه ای پایه رویشی – نهال گردو فرانکت پایه رویشی – نهال گردو پایه رویشی مخصوص یاسین نهال – نهال گردو کانادایی پایه رویشی – نهال گردو اسرائیلی پایه رویشی , نهال گردو کاغذی پایه رویشی , نهال گردو پکان  پایه رویشی , نهال گردو تویسرکان پایه رویشی

سخن آخر

برای سود دهی بالای نهال گردو حتما باید منطقه مورد نظر بررسی شود, نهال گردو مخصوص منطقه مورد نظر انتخاب شود با مشاوره گرفتن از نهالستان و کاشت نهال گردو به سود دهی بالا دست پیدا خواهید کرد. هرگز از انتظارات خربداران غافل نشوید. انتظارات خریداران گردو را تحقیق کنید طبق نظرات آنها نهال های مخصوص را از ما بخواهید تا به شما نهال هایی معرفی کنیم که دقیقا به انتظارات مردم منطقه شما جواب بدهد . ممکن هست برای باغتان انواع مختلف نهال گردو لازم باشد موقع کاشت نهال گردو هرگز روی یک رقم متمرکز نشوید سعی کنید از انواع مختلف گردو کاشت کنید تا بتوانید بصورت گسترده تر به همه مناطق کشور گردو صادر کنید. ما در سایت بصورت کامل مقاله های نهال های گردو را ارائه کرده ایم می توانید جهت مطالعه بیشتر به دسته بندی مقاله های نهال در سایت مراجعه کنید و از مقاله ها استفاده کنید. جایا کالا تولید شده تا در خدمت هموطنان عزیز باشد. هرگونه سوال یا مشاوره ای لازم باشد با ما درمیان بگذارید تا راهنمایی های لازم را خدمتتان عرض کنید خدمات ما به صورت 24 ساعته در طول هفته بجز روزهای جمعه می باشد.

خرید نهال گردو

خرید نهال مخصوصا خرید نهال گردو یکی از دغدغه های کشاورزان و باغداران می باشد. چرا که نهال معتبر و ضمانتی این روزها کم پیدا می شود . بخاطر همین جایا کالا تصمیم گرفته هست تمامی نهال ها را به صورت ضمانتی تقدیم مشتریان عزیز ارائه کند هر نهالی که بخواهید به هر منطقه ار هر شهر و استانی شرکت جایا کالا پشتبان دائمی شما خواهد بود. با خیال راحت از شرکت معتبر جایا کالا خرید خود را انجام دهید. مجموعه جایا کالا متشکل از نهالستان های بزرگ و فروشگاههای بزرگ از انواع نهال – لوازم آرایشی – لوازم خانگی – دوربین مداربسته – موبایل – کارت خوان و غیره می باشد. جایا کالا دارای برند معتبر و نماد اعتماد الکترونیکی از سازمان صنعت و معدن می باشد.

 

 

 

 

 

 

‫1 نظر ارسال شده در “چگونه با نهال گردو به سود برسیم

  1. صادق کریمی :

    من از سایت جایا کالا تعدادی نهال گردو و‌زردآلو و سیب و‌پسته خریداری کردم . همگی سالم بدستم رسیدند و‌کاشتم وبعداز ۲ سال همشون فوق العاده باکیفیت باردادند کاش میشد اینجا عکساشونو بذارم واقعا معجزه آسا رشد کردند. خدا خیرتون بده خیلی از نهال ها راضیم و‌همیشه آرزوی موفقیت درتمام مراحل را برای شما میکنم. یک سایت معتبر و راستگو فقط جایا کالا پرچمش بالاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

تماس تلفنی

تماس از طریق واتساپ

پیج مدیریت

تماس باما

برگشت به منوی تماس ها

پیج مدیریت

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها