نهال گردو چیست ؟

گردوی جوانه زده

انواع نهال گردو

ما در این مقاله شما را با انواع نهال گردو آشنا خواهیم کرد و سپس به بررسی جزئیات نهال گردو خواهیم پرداخت. امروزه نهالستان های زیادی اقدام به تولید نهال گردو میکنند ولی نهالستانی که معتبر باشد خیلی کم هست. ما امروز شما را با بهترین نهالستان که رتبه برتر کشوری را هم در تولید نهال گردو دارد آشنا خواهیم کرد. با جایا کالا همراه باشید تا انواع نهال گردو را به شما عزیزان معرفی کنیم.

روش های کاشت نهال گردو

روش های کاشت نهال گردو متفاوت هست. این روش ها بستگی به نوع گردو و نژاد آن دارد.

در داخل هر محصول گردو می توانید در بالا با مراجعه به هر مقاله گردو روش های کاشت و مقاله کامل آن را مطالعه فرمایید.

مراحل کاشت نهال گردو پیوندی

ابتدا مکان مناسب کاشت نهال گردو را تعیین میکنیم.

سپس به قطر 55 سانتی متر روی زمین یک شکل دایره می کشیم.

شکل دایره را به عمق حدود 70 سانتی متر میکنیم.

نهال گردو را ضد عفونی میکنیم.

سپس نهال را در داخل چاله ای که کندیم قرار می دهیم و با دست صاف نگه میداریم.

مقدار40 گرم کود سه 20 را داخل چاله روی ریشه نهال گردو میریزیم.

سپس دو بیل خاک نرم را دور بر ریشه نهال میریزیم.

به مقدار 40 گرم کود حیوانی میریزیم.

سپس بقیه خاک را میریزیم و با پایمان خاک را سفت میکنیم تا هواکشی بصورت کامل انجام شود.

مقداری از سر نهال را با قیچی باغبانی جدا میکنیم تا رشد خوبی داشته باشد.

با چسب باغبانی روی زخم را می پوشانید.

برای جلوگیری از آفت زدگی و خیلی چیزهای دیگه با رنگ مخصوص نهال گردو که سفید هست رنگ آمیزی میکنیم.

حدود 20 الی 30 لیتر آب را اطراف نهال میریزیم. (آب نباید روی نهال پاشیده شود).

این روش مرسومترین روش کاشت نهال گردو می باشد. که توسط کارشناسان مورد تایید می باشد.

images

دلایل مهم رنگ کردن نهال گردو

 1. رنگ  بعنوان سپری محافظ در مقابل پوسته پوسته شدن و آسیب های متعدد می شود
 2. رنگ پوششی برای جلوگیری از خورده شدن تنه درخت توسط حشرات چوبخوار می شود.
 3. رنگ سفید باعث انعکاس نور خورشید می شود درنتیجه نهال از گرما زدگی محافظت می شود.
 4. رنگ کردن مانع ترک های متعدد که در اثر اختلاف دمای فصول زمستان و پاییز منجر به ترک های متعدد روی درخت می شود.
 5. رنگ کردن عایقی برای نهال شده و محافظی جهت جلوگیری از آفت زدن و بیمار شدن درخت در مقابل آفت هایی مانند شانکر باکتریایی و غیره می باشد.

رنگ کردن نهال گردو

فاصله گذاری موقع کاشت نهال گردو یکی از اساسی ترین و مهمترین بخش ها هست. درختان گردو بعداز بالغ شدن ریشه های بزرگتری خواهند داشت. ونیاز به تغذیه مناسب درختان گردو جهت باردهی هم یکی از نیازهایی هست که اگر تامین نشود محصول مناسبی از آن شاهد نخواهیم بود. دراین مقاله به چند مورد از دلایل فاصله گذاری بین درختان گردو می پردازیم.

 

walnut-tree

 

تغذیه مناسب از خاک: وقتی درختان نزدیک هم باشند بین این درختان در تغذیه از خاک رقابت خواهد افتاد هرکدام ریشه بزرگتری داشته باشد اکثر تغذیه را بخود جذب خواهد کرد و درختی که ریشه کوچکتری دارد از تغذیه مناسب از خاک محروم خواهد ماند. درنتیجه محصول یکی بیشتر و یکی کمتر خواهد شد.

جذب نور کافی از خورشید: درختان برای رشد بهتر نیاز به نور خورشید دارند که یکی از نیاز های اساسی درختان می باشد.

گیر نکردن شاخ و برگ درختان: وقتی درختان گردو بزرگ می شوند شاخه های آنها به صورت گرد اطراف خود را پوشش خواهند داد. اگر نزدیک به هم باشند شاخه های آنها بهمدیگر گیر خواهد کرد. گیرکردن شاخه و برگ های درختان به یکدیگر مانع رشد مناسب آنها خواهد شد البته می توان با هرس کردن مانع این مشکل شد. ولی بعد از طولانی مدت دیگر هرس کردن هم جواب نخواهد داد.

البته دلایل زیادی وجود دارد که ما دراین بخش به مهمترین آنها اشاره کردیم .

فاصله استاندارد برای درختان گردو  7 در 7 متر می باشد.

توصیه جایا نهال برای شما عزیزان این هست که هرچقدر میتوانید این فاصله را بیشتر کنید.

چون بعداز 30 سال درختان گردو بقدری بزرگ و تنومند می شوند که فاصله 7 در 7 جوابگو نخواهد بود.ما به شما فاصله 10 در 10 یا 10 در 9 متر را پیشنهاد می دهیم.

نهالستان گردو

در نهالستان زیر نظر جایا کالا انواع نهال های گردو تولید می شود که این نهال ها بصورت بذری , پیوندی و پایه رویشی می باشند. نهال های پایه رویشی مراحل سختی را میگذرانند تا تولید شوند.

 

جایا کالا همواره در تلاش هست تا با کیفیت ترین نهال ها را به خذمت مردم عزیز ارسال کند. همه نهال مراحل سختی را میگذرانند تا به مرحله فروش برسند. به همین دلیل بخش نهالستان جایا کالا که به مدریت مهندس سعادت می باشد هر سال برترین رتبه کشوری در تولید انواع نهال های پیوندی و پایه رویشی را از آن خود میکند.

بهترین نهالستان از نظر جهاد کشاورزی

بهترین نهالستان از نظر جهاد کشاورزی نهالستانی هست که در کنار تولید بیشترین نهال , با کیفیت ترین نهال ها از نظر کارشناسان جهاد کشاورزی را نیز تولید کند.

در بین نهالستان های کشور نهالستان سعادت بزرگترین و بیشترین تولید نهال را در کشور دارا می باشد که در کنار تولید انبوه کیفیت بسیار بالایی نیز دارند.انواع نهال های پایه رویشی گردو که مرغوب ترین نهال ها را شامل می شود در کل کشور فقط در نهالستان سعادت تولید می شود.

 

نهال های پایه رویشی نوین ترین نهال هایی هستند که در تاریخ کشاورزی بهترین محصولات را از آن خود گرده اند.

در تولید نهال های پایه رویشی گردو متد های جدید علمی به کار رفته و از لحاظ زیست محیطی باید محیطی کاملا سازگار با آنها فراهم شود.

بهترین رقم گردو

اما بعد از اینکه این نهال ها مرحله تولید را به خوبی پشت سر میگذارند به نهالی تبدیل می شوند که هیچکدام از نژاد های دیگر قابل قیاس با این نئع نهال ها نیستند. این نهال ها مقاومترین نهال به سرما و آفت ها هستند . مقاومترین نهال ها به کم آبی هستند. از سال اول شروع به تولید انبوه محصول میکنند. قد کوتاه و شاخه هایی مقاوم دارند.

نهال گردو ژنوتیپ

درست هست یک سری نهالستان ها با نامگذاری نهال های معمولی با واژه های ژنوتیپ برتر با تیپ های مختلف سعی میکنند تبلیغات کنند. ولی متاسفانه نهال های ژنوتیپ برتر فقط جنبه تبلیغی دارند هرگز به نهال های پایه رویشی نمیرسند. نهال های پایه رویشی بصورت علمی ثابت شده هستند. ریشه های آنها مانند نخ ریز هستند و صها ریشه از یک نهال بیرون زده هست. هرکدام از آن نخ ها چندین محصول را تولید خواهند کرد کافیست مقایسه ای بین ریشه های نهال های پایه رویشی و ژنوتیپ برتر تبلیغی بکنید تا ببینید چه تفاوت هایی دارند. به جرات می توان گفت هرنهال پایه رویشی اگر میزان باردهی بصورت بعد از ده سال آنها را مقایسه کنید خواهید دید که چندین برابر نهال های معمولی محصول داده اند.

نهال پایه رویشی علاوه بر اینکه مناسب ترین نهال ها می باشند قد کوتاهی دارند و میتوان از آنها در داخل خانه ها و آپارتمان ها هم کاشت و از محصولات آنها لذت برد.

تولید نهال گردو پیوندی

روش های پیوند زنی نهال گردو

 • پیوند زنی به روش امگا

در روش پیوند زنی امگا از طریق ماشین پیوند زنی این پیوند انجام می شود.

رطوبت خاک باید بیشتر باشد تا عملیات پیوند زنی به خوبی انجام شود.

 •  پیوند نهال گردو با روش اسکنه

مناسب ترین  زمان برای روش پیوند زنی اسکنه اوایل فصل بهار می باشد.

به صورت عمودی بر روی شاخه

به صورت عمودی بر روی شاخه برش زده می شود.پیوندک ها را در حدود ۱۰ سانتی متری شکاف های ایجاد شده پیوند زنی می کنند.

 • پیوند زنی نهال گردو به صورت حرف انگلیسی T

واما می رسیم به روش پیوند زنی شبیه حرف T  انگلیسی . چون روش پیوند زنی شبیه حرف T انگلیسی می باشد بخاطر همین این روش پیوند زنی را روش پیوند زنی به شکلT  می نامند. در این روش برش به صورت عمودی زده می شود با این تفاوت که یک سوم برش به شکل افقی زده می شود. سپس پیوندک را درون برش لیجاد شده میگذارند و با نوار چسب مخصوص باغبانی آن را می چسبانند. بعد از چسب زدن حتما باید جوانه نهال بیرون مانده باشد

 • پیوند زنی وصله ای نهال گردو

در روش پیوند زنی وصله ای در مرحله اول برش  افقی و عمودی بر نهال می زنند . ابتدا ۲ برش به صورت عمودی به روی ساقه زده می شود و سپس بر روی آن دو برش افقی زده می شود. در نهایت این دو را بهم وصل می کنند و عملیات پیوند زنی تمام می شود.

این روش در اوایل تابستان صورت می گیرد و طول برش ها را باید دقت کنید که بین دو ونیم سانتی متر تا سه سانتی متر بزنید. در این روش پایه ای که بر روی آن پیوند زنی می شود باید ۲ ساله باشد.

پیوند زنی نهال گردو

نهال گردو سردسیری

نهال های گردو از نظر اقلیمی به چند دسته تقسیم می شوند که مهمترین آن هاسردسیری هست. چون نهال های گرمسیری هرگز در مناطق سرد نمیتوانند دوام بیاورند و سریع سرما زده شده و خشک می شوند. ولی نهال های سردسیری اکثرا مقاومت خوبی به گرما هم دارند. ما دراینجا یک سری از نهال های سردسیری را برای شما معرفی خواهیم که این نهال ها علاوه بر سردسیری بودن از سرما برای رشد بهتر گردو هم استفاده میکنند.

نهال گردو چندلر : (دیر گل سردسیری میباشد. محصول بسیار بالا و بازار پسندی دارد ساخت کشور آمریکا)

نهال گردو فرنور : (دیر گل سردسیری میباشد. محصول بسیار بالا و بازار پسندی دارد ساخت کشور فرانسه)

نهال گردو کانادایی : (دیر گل سردسیری میباشد. محصول بسیار بالا و بازار پسندی دارد ساخت کشور کانادا)

نهال گردو اسرائیلی: (دیر گل سردسیری میباشد. محصول بسیار بالا و بازار پسندی دارد ساخت کشور اسرائیل)

نهال گردو فرانکت : (دیر گل سردسیری میباشد. محصول بسیار بالا و بازار پسندی دارد ساخت کشور فرانسه- بذر افشانی هم استفاده می شود)

گردوشیلی : (دیر گل سردسیری میباشد. محصول بسیار بالا و بازار پسندی دارد ساخت کشور آمریکا)

قیمت نهال گردو

قیمت نهال گردو نسبت به بقیه میوه ها گرانتر هست دلیلش هم محصول بازار پسند بودن آن و تهیه نسبتا سخت آن نسبت به بقیه محصولات هست. البته قیمت نهال گردو نسبت به نوع و نژاد آنها متفاوت می باشد. قیمت نهال گردو پیوندی تقریبا دو برابر قیمت نهال گردو بذری هست. یک سری گردو ها هم چون کمیاب هستند قیمتی بالاتر دارند. بعنوان مثال نهال گردو توسرخ حدودا سه برابر نهال گردو معمولی هست.

لیست قیمت نهال گردو

ما در این مقاله لیستی از قیمت نهال گردو رت خدمت مشتریان عزیز ارائه میدهیم. این قیمت برای سال 1401 می باشد که در جایا کالا بدلیل تولید داخل شرکت این نهال ها با 1400 فرق چندانی ندارند. یک سری از گردو ها نسبت به 1400 در جایا کالا ارزانتر شده هست.

 گردو چندلر – فرنور – ژنوتیپ برتر – خوشه ای 2 ساله : بذری  120.000ت    پیوندی : 180.000

 کاغذی : بذری 100.000ت    پیوندی 160000ت

 توسرخ : بذری 250.000 ت    پیوندی 480.000ت

 پکان آمریکایی:  بذری   120.000    پیوندی : 170.000

شیلی – لارا – پدرو – تویسرکان – مراغه ای – دماوندی : بذری 85.000  پیوندی : 135.000

 پایه رویشی همه نژادها :  200.000 تومان

قیمت نهال گردو 5 ساله

نهال های 5 ساله بدلیل هزینه بالایی که میبرند و ضخامت بزرگتری دارند وهمینطور هزینه زیادی برای رشد خرجشان شده قیمت بالاتری دارند و قیمتشان در حدود 500 هزار تومان می باشد. این نهال ها معروف به بن بالا هستند و اکثرا موقع خرید با نام نهال گردو بن بالا شناخته می شوند.

این نهال ها گلدان های مخصوص بزرگی دارند و اندازه ضخامت آنها حدودا دوبرابر دسته بیل می باشد.این نهال ها گیرایی پایینتری نسبت به نهال های دوساله دارند و موقع کاشت باید حتما مراحل کاشت آن با دقت بالایی انجام شود.

مشاورین جایا کالا همواره آماده پاسخ گویی به مشتریان عزیز و مشاوره دادن به آنها می باشند. هرگونه سوالی یا راهنمایی موقع کاشت این نوع نهال ها داشتید می توانید با شماره های ثبت شده در پایین صفحه با ما در تماس باشید.

نهال گردو پایه کوتاه چیست

نهال های پایه کوتاه نهال هایی هستند که روی پایه های مخصوص پیوند زده می شوند این پایه ها ریشه های بیشتری نسبت به بقیه نهال ها دارند و محصول بیشتری میدهند و اکثرا در حیاط خانه و یا داخل آپارتمان از آنها استفاده می شود این نهال نسبت به نهال های پایه بلند زودبازده هستند و محصولات مرغوبتری دارند. یک نوع نهال پایه کوتاه که بهترین نوع پایه کوتاه هم هست نهال پایه رویشی نام دارد که در بالا در مورد آن بیشتر توضیح دادیم.

نهال گردو پیوندی چندلر

یکی از بهترین نژاد های گردو  چندلر می باشد که خواهان بیشتری نسبت به بقیه ارقام دارد. این نهال دیرگل بوده و در سرمای بالا میتواند مقاومت خوبی از خود نشان دهد. گردو چندلر میئه های درشتی دارد پوسته نسبتا نازکی دارد و مغز آن به راحتی از پوسته جدا می شود. یکی از بازار پسندترین نهال های ارقام گردو هست. بیماری بلایت گردو و شانکر باکتریایی از آفت هایی هستند که این نهال را تهدید میکنند ولی این نهال مقاومت بسیار بالایی به انواع ویروس ها و بیماری ها دارد. ولی محض احتیاط حتما باید سم پاشی شود.

یک نهال خارجی (آمریکایی) و  از رقم  نهالی های پیوندی یا بذری گردو میباشد و اصالت آاین نوع نهال بسیار پر بارده آمریکایی می باشد.

 غالبا به صورت نیمه قائم  بزرگ می شود در صورتی که نیاز به درختی متراکم دارید بهتر آن است که درخت را بصورت ۵,۵,۷ کاشته و اما فاصله نیاز کاشت نهال گردو چندلر ۵,۶,۷ و ۶,۶,۷  باشد.

در مناطق سرد و معتدل توصیه شده و به دلیل دیرگل بودن هم از سرما زدگی میوه های خود جلوگیری میکند و  از سرما برای رشد مناسب گردواستفاده می کند.

عمر اقتصادی درخت چندلر بیش از ۵۰ سال میباشد.

مغز گردو چندلر حدود ۶۰ درصد از وزن گردو را شامل میشود و پوست گردو چندلر نازک است و در دسته گردو های با پوست بسیار نازک قرار میگیرد . و هسته آن به راحتی از پوست جدا میشود.

تاریخچه نهال گردو چندلر 

تاریخچه گردو چندلر گردو چندلر از برنامه پرورش دیویس UC که توسط یوجین اف سر و هارولد آی فورد اجرا می شود ایجاد شد. سر و فورد در سال ۱۹۶۳ دو گونه را با هم تلاقی کردند که یکی ۵۶-۲۲۴ و دیگری پدرو نام داشت .

گردو ۵۶-۲۲۴ بزرگ اما با پوسته ضعیف ، پیش‌جنس و روی جوانه‌های جانبی بسیار پربار است . گردو پدرو با پوسته ای قوی بسیار پربازده است ، برنده طولانی مدت تست های طعم مصرف کننده است ، گرده فراوان می ریزد ، اما گرما را به خوبی تحمل نمی کند .

این تلاقی منجر به ۳۵ نتایج شد که دو عدد از آنها به ارقام تجاری بادوام معروف به چندلر و هوارد تبدیل شدند .

گردو چندلر به دست آمده بر روی جوانه های جانبی بسیار پربار است . بسیار قوی است و بنابراین برای جلوگیری از شاخه های با زاویه فاق باریک (شاخه هایی با زاویه کمتر از ۴۵ درجه) باید هرس شود .

برای آشنایی بیشتر با نهال گردو چندلر کلیک کنید

نهال گردو چندلر
نهال گردو چندلر

درخت گردو فرنور

نهال گردو فرنور جزو درختان مقاوم در برابر آفات و بیماری ها از جمله بیماری خط سیاه (شایع ترین بیماری درختان گردو) می‌باشد ولی با این حال میتواند درگیر موارد زیر شود

پوسیدگی طوقه و ریشه درخت گردو

بلایت و انتراکتوز

و آفاتی همچون کنه و کال گیاهی،شته زرد،انواع کرم خراط و سیب.

ولی حتی با این موارد درخت گردو فرنور رتبه خوبی از نظر مقاومت در برابر آفات و بیماری ها دارد.و با کمی رسیدگی میتوان از آسیب دیدگی درخت در مقابل آفات و بیماری ها جلوگیری کرد.

این نهال دیرگل می باشد و زود بازده و پر بار هست . ویژگی های منحصر به فرد این نهال باعث شده طرفداران زیادی داشته باشد.

هرس درخت گردو فرنور

درختان گردو فرنور جزو درختان قد بلند هستند و توصیه میشود در سال دوبار هرس شوند.هرس درخت گردو فرنور به منظور فرمدهی و باردهی انجام میشود.

هرس درختان گردو فرنور نسبت به سیر درختان حساس تر است ور درصورتی که هرس کردن به شکل درست صورت نگیرد باعث نابودی درخت خواهد شد.

در هرس کردن درخت گردو فرنور باید توجه داشت که با چسب باغبانی محل برش شاخ و برگ های اضافی را به منظور امن بودن درخت آلودگی پوشاند.

درختان گردو جزو درختان نورپسند هستند پس هنگام هرس باید کاری کنید که نور به همه جای درخت برسد.

برای کاشت نهال گردوی فرنور طرح ریزی باغ مستطیل پیشنهاد میشود و برای کاشت درختان فاصله ۵*۷ را در نظر بگیرید که یک حد استاندارد است تا در آینده پس از رشد و بلوغ نهال ها و تبدیل آنها به درخت شاخ و برگ آنها درهم گیر نکند و مانعی برای رسیدن نور به همه اجزای درخت نباشد.

کود مناسب گردو فرنور

از میان کودهای حیوانی مناسب برای درخت گردو فرنور میتوان به کود مرغ و کود کبوتر اشاره کرد که آفات کمتری  دارند و رشد درخت شما را بیشتر و آن را پربارده تر میکنند.

و از میان کود های شیمیایی میتوانید از کود های فسفر،پتاسیم و نیتروژن استفاده کنید البته مقدار مصرفی ان باید با توجه به شرایط خاک (فقر یا غنی بودن خاک)صورت گیرد و این امر نیازمند آزمایش خاک توسط کارشناسان مربوط خواهد بود.

خاک مناسب برای کاشت نهال گردوی فرنور

در خاکی که اسیدی یا شور  باشد امکان رشد ندارد و برای رشد و نمو خاک آن باید دارای phخنثی باشد.این نوع نهال هم مانند سایر درختان و گیاهان در خاک های نرم که بافت شنی  ماسه ای دارند راحت تر رشد کرده و ریشه های خود را میگستراند.

پس بهتر است خاک را قبل از کاشت نهال گردوی فرنور با بیل شخم زد تا خاک ان سفت نباشد و حالت نرم به خود بگیرد.

نحوه آبیاری گردو فرنور

به ابیاری منظم نیاز دارد و نمیتوان آن را به شکل دیم آبیاری کرد.

برای آبیاری گردو فرنور بهتر است هر ۱۰ روز یکبار برای هر درخت گردو حدود ۲۵ لیتر اب داد.

کاشت

این نهال را میتوانید از اواخر پاییز تا اواخر اسفند کاشت کرده و در هفته آخر  تابستان محصول آن را برداشت کنید.

برای کاشت نهال گردوی فرنور میبایست چاله ای در حدود عمق ۷۰ الی ۱۰۰ سانتی حفر کنید و سپس نهال را در درون آن قرار دهید در این عمق ریشه درخت گردو فرنور بهترین عملکردش را ایفا خواهد کرد.

باتوجه به نیاز سرمایی درخت گردو فرنور  باید قبل از کشت ان به عواملی همچون شرایط اب و هوایی و موقعیت جغرافیایی توجه داشت.

البته مصارف گردو فرنور تنها محدود به خوراک نیس و باتوجه خواص دارویی بالا از این محصول در زمینه پزشکی برای ساخت داروی هایی برای کاهش و درمان تورم و التهاب پوست و مو و انواع تقویت کننده های پوست و مو استفاده میشود.

ضخامت پوسته گردو فرنور  نازک بود و به راحتی جدا میشود برای همین به آن پوست  کاغذی هم میگویند.

بعلاوه محصول این درخت باید گفت که چوب آن نیز ارزشمند بوده و در صنایع چوب پرمصرف میباشد.

عمر درخت گردو فرنور

این درخت جزو  درختانی با صرفه اقتصادی در امور باغداری و کشاورزی است و حدود ۱۰۰ سال عمر میکند و اگر مراقبت و رسیدگی به آن اصولی باشد (آبیاری کافی و منظم،هرس به موقع،کودهی اصولی،رسیدن نور به همه جای درخت و مراقبت در مقابل آفات ) میتواند تا ۱۳۰ سال هم عمر کرده و باردهی داشته باشد.

شکوفه باز کردن

گل دهی گردو فرنور زمانی اغاز میشود که گلدهی اغلب درختان به پایان رسیده (اواخر فروردین) بنابراین مناطق سردسیر بهترین منطقه برای کاشت نهال گردوی فرنور هستند باید توجه داشت که اگر گردوی فرنور در مناطق گرمسیر کاشت شود باردهی آن با مشکل مواجه میشود.

نهال گردوی فرنور را غالبا در ارتفاعات بالا (ارتفاع ۱۸۰۰ متری از دریا) کاشت میکنند.

برای دیدن ارقام نهال گردو کلیک کنید.

ثمردهی

از نهال های زودبازده میباشد و تقریبا از سال دوم و سوم خود به ثمر می نشیند.میانگین محصول این درخت در هر هکتار در سال های اول یک تن و پس از بلوغ درختان به ۷ یا ۸ تن در هر هکتار هم میرسد.البته لازم به یادآوری است که این میزان محصول وابسته به نگهداری و رسیدگی و شرایط آب و هوایی میتواند کم یا زیاد شود.

همچنین می توانید برای خرید نهال زرد آلو کلیک کنید.

خرید نهال گردو از جهاد کشاورزی

خرید نهال یکی از مقوله های سخت باغداران هست. چرا که اکثر نهال ها را نمیشه از ظاهر شناخت و فهمید که این نهال قطعا محصول مناسب خواهد داد. بخاطر همین اکثر باغداران برای خرید نهال تضمینی سراغ جهاد کشاورزی می روند. جایا کالا یکی از معتبرترین فروشگاههای شمال غرب کشوزر می باشد که با همکاری نهالستان یاسین نهال با مدیریت مهندس سعادت (رتبه اول کشوری در تولید با کیفیترین نهال ها) اقدام به فروش نهال می کند. برای اطلاعات لازم هم میتوانید از جهاد کشاورزی بطور کامل تحقیقات خود را بعمل آورید.

نهال را کسی میداند که خوب هست یا بد از اول خود شخص این نهال را تولید کند. بجز شخص تولید کننده کسی نمی تواند از ظاهر نهال تشخیص دهد که این نهال پر بازده هست یا نه بخاطر همین در نهالستان ما سعی داریم به روش های علمی نهال های گردو را با نظارت مهندسین متخصص انجام دهیم.

تولید نهال مرغوب نیاز به تجربه و تخصص ویژه ای دارد که در نهالستان جایا نهال به خوبی مدیریت شده و به همین دلیل نهال ها با ضمانت به مشتریان تقدیم می شود.

مدیریت بخش نهالستان توسط مهندس یاسین سعادت انجام می شود که دراین نهالستان سالانه بیش از 500 هزار اصله نهال گردو تولید شده و به مناطق مختلف کشور و خارج از کشور ارسال می گردد.

همه نهال های تولید شده زیر نظر جهاد کشاوزی بوده و دارای لیبل و شناسنامه هستند.

 

عکسهای نهال گردو

خرید نهال گردو ضمانتی

ضمانت کردن نهال کار سختی می باشد مخصوصا نهال گردو که از حساسیت های خاص خودش برخوردار می باشد.

نهالستان برای ضمانت کردن نهال گردو هزینه های زیادی را متحمل می شود . انواع مختلف ضد عفونی نهال ها . پیوند زنی نهال ها به روش های اصولی و علمی , تست نهال  , اصلاح به روش های مختلف , هزینه های نگهداری از جمله محیا کردن محیطی مناسب برای نهال ها شبیه گلخانه های مخصوص , خرید انواع خاک مناسب و کود های شیمیایی و حیوانی و غیره

بعد ازاینکه از سلامت نهال ها اطمینان کامل حاصل می شود مرحله باردهی آنها بررسی می شود نهال ها جهت تست مقاومت در دماهای مختلف تست می شوند.

مقاومت نهال ها به کم آبی تست می شود درنتیجه نهال له مرحله فروش می رسد و بعداز لیبل زنی و بسته بندی های مخصوص جایا کالا نهال به مقصد مورد نظر در سریعترین حالت ممکن ارسال می شود. ضمخانت های کتبی در صورت درخواست مشتری همراه نهال ها ارسال می شود.

حتما قبل از این که می خواهید نهال ضمانتی بخرید نکاتی را توجه کنید.

 1. نهالی که ارسال می شود اگر به موقع کاشته نشود خراب خواهد شد.
 2. اگر نهال گرمسیری بخرید و در محیط سرد بکارید نهال خراب خواهد شد.
 3. اگر به آب آن و کود آن به موقع نرسید نهال محصول با کیفیتی ارائه نخواهد داد.
 4. اگر موقع کاشت با چوب های مخصوص محکم کاری نکنید باد ممکنه نهال را خراب کند.
 5. اگر موقع کاشت به ریشه نهال ضربه بزنید ممکنه نهال خشک بشه یا آفت بزنه

ویک سری نکات دیگر که در مقاله مخصوص به آنها اشاره شده هست. اگر یکی از این عوامل باعث خراب شدن نهال بشود جایا کالا مسولیتی در قبال آن نخواهد داشت.و گارانتی شامل آن نخواهد شد.

نهال گردو گرم سیری

یک سری نهال های گردو زودگل و گرمسیری هستند این نهال ها برای مناطقی مناسب هستند که سرمای آن منطقه هرگز زیر صفر درجه نمی رود. درکشور ما نیز جنوب کشور مناطق گرمیری محسوب می شود و کاشت نهال گرمسیری در چنین نقاطی بلامانع هست . یکی از نهال های گردو که به سرما خیلی حساس هست وبا سرد شدن هوا سریع خشک می شود نهال گردو پکان آمریکایی هست. این نهال بسیار خوش طعم و لذیذ هست متاسفانه بدلیل گرمسیری بودنش نهال بازار پسندی نیست ولی به جرات می توان گفت بهترین گرد را تولید میکند. این محصول طی آزمایشاتی در یکی از دانشگاههای تهران متولد شد این گردو پوستی بسیار نازک دارد تقریبا یک ذره ضخیم تر از پوست تخم مرغ می باشد با یه ضربه خیلی ضعیف به راحتی شکسته می شود. وطعمی بی نظیر دارد.

در مقاله مخصوص خرید نهال گردو پکان آمریکایی در مورد این نهال توضیحات کامل داده شده هست که با کلیک بر روی آن می تواند. مقاله مفید گردو پکان آمریکایی را مطالعه کنید.

خرید نهال گردو مناسب شیراز

جایا کالا با همکاری نهالستان یاسین نهال به شما شیرازی های عزیز نهال های گردو را طبق لیست زیر پیشنهاد میدهد. دمای هوای شیراز طوری هست که گاهی سرد گاهی گرم می شود بخاطر همین در لیست زیر نهال هایی گه پیشنهاد میشود دیرگل و اصلاح شده هستند.

  چندلر

 فرنور

ژنوتیپ برترکانادایی

 خوشه ای دیرگل

کاغذی دیرگل

 فرانکت دیرگل

البته بجز گردو نهال های دیگری از جمله پسته هیبریدی و پسته رفسنجان هم به شیراز پیشنهاد می شود.

خرید نهال گردو مناسب اصفهان

شهر اصفهان شهری بزرگ و تاریخی با خاک حاصلخیز بوده و همیشه مشتری های زیادی را از اصفهان داشته ایم . اکثر مشتری ها از نهال گردو و زرد آلو , نهال بادام , نهال خرمالو , نهال گلابی بیشتر سوال میکنند .

اصفهان با داشتن مناطق حاصلخیزی زیاد منبع اکثر میوه ها می تواند باشد. ما نهال های زیادی داریم که زادگاهشان اصفهان هست بعنوان مثال نهال به اصفهان نهال گلابی اصفهان و غیره .

در شهر اصفهان هوا میتواند خیلی سرد باشد و میتواند تابستان های سوزانی داشته باشد و یا نیمه معتدل بهاری و پاییزی داشته باشد به همین جهت نهال های دیرگل به شهر بزرگ اصفهان پیشنهاد می شود.

لیست نهال های گردو مناسب اصفهان:

خرید نهال گردو مناسب کرج

شهر کرج امروزه بعداز میاندوآب تبدیل به قطب نهال شده هست . فروشندگان زیادی از کرج از ما نهال سفارش می دهند ولی چون بعنوان فروشنده خرید میکنند دقیقا نمیدانیم کدام ها را برای کرج میخرند ولی طبق آب و هوای کرج و میزان ارتفاع از سطح دریا در این شهر نیز نهال های گردو که به شیراز معرفی کردیم به کرج نیز مناسب می باشد.

لیست نهال های مناسب برای کرج

پرسودترین نهال های گردو

ما در مقاله ای به نهال های پر سود بصورت کامل پرداخته ایم. نهال هایی که شرایط زیر را داشته باشند نهال های پرسودی میتوانند باشند.

دیرگل , زود بازده , پر بار , مقاوم به گرما و سرما و کم آبی , بازار پسند , گردو های درشتی داشته باشند , مغز گردو هاشون از پوسته چوبی گردو به راحتی جدا شود , برای تمام مناطق پاسخگو باشد , پیوندی باشد , اصلاح شده باشد.

دربین همه نهال های گردو سه نهال پر بار و زود بازده هستند که می توانند هر باغداری را به سود کلان برسانند.

نهال گردو چندلر گردو فرنور گردو فرانکت

یادتان نرود نهال گردو چندلر اگر بصورت پایه رویشی باشد قطعا بهترین سود را خواهد داشت و همینطور  گردو فرنور و فرانکت پایه رویشی که میتواند از سال اول باردهی عالی را شروع کند.

مشاوره خرید نهال گردو

همانطور که عرض کردیم خرید نهال گردو نیاز به تخصص های ویژه دارد . موقع خرید نهال گردو حتما با شما ره های ثبت شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید. جایا کالا مشاورین متخصص خرید نهال گردو را آماده پاسخگویی به همه سوالات شما عزیزان کرده هست . شما با دادن اطلاعات از جمله نام شهر خود و موقعیت اقلیمی که در آن می خواهید نهال بکارید می توانید به مشاوران ما کمک کنید تا بهترین نهال های گردو را برای شما پیشنهاد بدهند اگر گردوی خاصی در نظر دارید نهالستان می تواند همان نهال مورد نظر شما را مناسب به شهر شما بصورت اصلاح شده و پیوندی تقدیم حضورتان بکند.

خرید نهال گردو از میاندوآب

میاندوآب بهترین شهر حاصلخیز در کل کشور هست از میاندوآب در سایتهای نهال کشور های خارجی از جمله آمریکایی و اروپایی نیز نام برده شده هست. در میاندوآب هر نوع نهالی قابل کشت می باشد. به همین دلیل منبع تولید اکثر نهال ها در منطقه شهرستان میاندوآب می باشد به همین دلیل بهترین نهال ها در شهر میادوآب تولید می شود.

نهال های تولید شده در این شهر دارای رنگ و بوی خاص خودشان هست. در این شهر نهال کاملا بصورت طبیعی بدون دست داشتن هر دخالت انسانی به بهترین شکل ممکن رشد می کند نهال های تولید شده در میاندوآب بهترین کیفیت را دارند و بهترین بازدهی و محصول دهی را نسبت به همه شهرهای دیگر دارند.شرکت جایا کالا نیز در شهرستان میاندوآب واقع شده درست در مرکز نهال بهترین نهال ها در بهترین نهالستان های کشور زیر نظر جایا کالا تولید می شوند که بخش عظیم نهالستان جایا کالا زیر نظر مهندس سعادت بهترین نهال فروش کشور و رتبه اول کشوری در بخش نهال را دارد.

قطب نهال میاندوآب
قطب نهال میاندوآب

خرید نهال

دوستان و خریداران عزیز , جایا کالا همواره پشتیبان و راهنمای شما در خرید نهال می باشد. هرنوع نهال از هر نزاد و رقمی که بخواهید در جایا کالا موجود بوده و نهال ها بصورت آنلاین با مشتری هنگام خارج کردن از زمین بصورت کامل صفر تا صد در تماس خواهیم بود.

بصورت تصویری نحوه درآوردن نهال ها از زمین را به مشتریان عزیز نشان خواهیم داد و هر نوع نهالی که دوست دارند در همان تماس تصویری نشانشان خواهیم داد.

طبق نهال دلخواهشان همان  را بصورت انتخاب مشتری از زمین توسط بیل مکانیکی یا کارگران نهالستان از زمین خارج کرده و در همان تماس تصویری نهال هایشان را بسته بندی کرده و به محل کاشت شان ارسال می کنیم.

همه خدمات ما جهت رضایت مشتریان عزیز می باشد تا هر هزینه ای که میگذارند به لطف خدا به ثمر برسد.

فروشگاه بزرگ جایا کالا تولید شده تا حامی مردم عزیز ایران باشد و محصولات مختلف را با قیمتی مناسب و مشتری پسند درخدمتشان قرار دهد .

سایت جدید ما

سایت نهالستان یاسین نهال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

تماس تلفنی

تماس از طریق واتساپ

پیج مدیریت

تماس باما

برگشت به منوی تماس ها

پیج مدیریت

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها