Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

detail-blog
30 ژانویه 2023

نهال گردو (پیوندی یا پایه رویشی)

نهال گردو (پیوندی یا پایه رویشی)

راهنمایی خرید نهال گردو یکی از مهمترین بخش های سایت جایا کالا می باشد که مشتریان عزیز موقع خرید اطلاعات کافی را در هنگام خرید داشته باشند و بتوانند بهترین نژاد از گردو را خریداری کنند.

نهال گردو پیوندی

نهال گردو پیوندی به نهالی گفته می شود که یک نهال گردو را بر روی پایه نهال گردوی دیگری پیوند بزنند . این پایه نسبت به پایه خود نهال خیل بهتر می باشد و رشد خوب و مقاومت مناسبی نسبت به آب هوای مناطق مختلف دارد. برای اینکه نهال مقاومت خوبی پیدا کند و رشد مناسبی داشته باشد نهال گردو را پیوند می زنند تا به ایده آل ترین نتیجه بتوان دست یافت. در نهالستان زیر نظر جایا کالا نهال های گردو چندین نژاد هستند که بهترین ارقام این نهال ها نهال گردو چندلر – نهال گردو فرنور – نهال گردو خوشه اینهال گردو ژنوتیپ برترنهال گردو اسرائیلینهال گردو پکان آمریکایی نهال گردو توسرخنهال گردو کاغذی  – نهال گردو دماوندی – نهال گردو تویسرکان – نهال گردو فرانکت و غیره می باشد.

مقاله نهال گردو کاغذی

پرسود ترین نهال های گردو پیوندی

معرفی پر سودترین نهال های گردو پیوندی می تواند راهنمای خوبی برای کشاورزانی باشد که می خواهند با کاشت نهال گردو به سود دهی بالایی دست پیدا کنند. ما طبق اطلاعاتی که از طریق کارشناسان جایا کالا تهیه کرده ایم و طبق فروشی که داریم و نتایجی که مشتریان قدیمی ما طی سالها به ما گزارش داده اند به این نتیجه رسیدیم که نهال های گردوی پر سود به ترتیب زیر می باشد.

نهال گردو چندلر :

این نهال یک نهال غیر بومی می باشد منشا این نهال کشور آمریکا می باشد , نهال گردو چندلر نژادش دیرگل می باشد از سال اول باردهی می کند در سن 7 الی 10 سالگی به بلوغ کامل می رسد مقاومت بسیار بالایی به سرما دارد در ارتفاع 1200 متری از سطح دریا کاشته می شود مغز آن به راحتی از پوستش جدا می شود طعم بسیار لذیذی دارد و خواهان زیادی دارد و پرفروش ترین نهال سایت جایا کالا در دسته بندی ارقام نهال گردو دارد , عمر اقتصادی این نهال بیشتراز 50 سال مس باشد در صورت رسیدگی بهتر بیشتراز 100 سال عمر میکند. ( عملکرد درخت گردو چندلر )

نهال گردو فرنور:

این نهال یک نهال غیر بومی می باشد منشا این نهال کشور فرانسه می باشد , نهال گردو فرنور نژادش دیرگل می باشد از سال اول باردهی می کند در سن 7 الی 10 سالگی به بلوغ کامل می رسد مقاومت بسیار بالایی به سرما دارد در ارتفاع 1200 متری از سطح دریا کاشته می شود مغز آن به راحتی از پوستش جدا می شود طعم بسیار لذیذی دارد و خواهان زیادی دارد و پرفروش ترین نهال بعد از نهال گردو چندلر در سایت جایا کالا در دسته بندی ارقام نهال گردو می باشد, عمر اقتصادی این نهال بیشتراز 50 سال مس باشد در صورت رسیدگی بهتر بیشتراز 100 سال عمر میکند.

نهال گردو ژنوتیپ برتر :

این نهال یک نهال بومی می باشد مقاومت بالایی به سرما دارد دیرگل می باشد عمر اقتصادی 55 ساله را دارد و عمر کلی این نهال بیش از 100 سال در صورت رسیدگی های لازم می باشد در سایت جایا کالا بعداز گردو چندلر و فرنور بیشترین فروش را در دسته بندی ارقام نهال گردو را دارا می باشد.

هرسه نهالی که معرفی کردیم بصورت پیوندی ارائه می شوند  ما روش های پیوند زنی را برای شما کاربران عزیز در زیر ارائه خواهیم داد.

 

 

روش های پیوند زنی نهال گردو

 • پیوند زنی به روش امگا

در روش پیوند زنی امگا از طریق ماشین پیوند زنی این پیوند انجام می شود در این روش پیوندک و پایه شبیه حرف یونانی برش داده می شود. نهال ها  بعد از پیوند زنی و بیرون آوردن از خاک می بایستی به مدت 20 روز در خاک مرطوب در دمای حدود 25 درجه قرار بگیرند. رطوبت خاک باید بیشتر باشد تا عملیات پیوند زنی به خوبی انجام شود.

 •  پیوند نهال گردو با روش اسکنه

مناسب ترین  زمان برای روش پیوند زنی اسکنه   اوایل فصل بهار می باشد.  به صورت عمودی بر روی شاخه برش زده می شود, پیوندک ها را در حدود 10 سانتی متری شکاف های ایجاد شده پیوند زنی می شود . وقتی پیوندک ها داخل شکاف ها بخوبی جای گرفتند توسط ابزارهای باغبانی بسته می شوند که یکی از این ابزارها چسب باغبانی هست که توسط این چسب به صورت منظم دور آن می پیچند به طوری که بخوبی بتونه نگهش داره و توسط باد خم نشه تا پیوند به خوبی بگیرد.

 • پیوند زنی نهال گردو به صورت حرف انگلیسی T

واما می رسیم به روش پیوند زنی شبیه حرف T  انگلیسی . چون روش پیوند زنی شبیه حرف T انگلیسی می باشد بخاطر همین این روش پیوند زنی را روش پیوند زنی به شکلT  می نامند. در این روش برش به صورت عمودی زده می شود با این تفاوت که یک سوم برش به شکل افقی زده می شود. سپس پیوندک را درون برش لیجاد شده میگذارند و با نوار چسب مخصوص باغبانی آن را می چسبانند. بعد از چسب زدن حتما باید جوانه نهال بیرون مانده باشد

 • پیوند زنی وصله ای نهال گردو

در روش پیوند زنی وصله ای در مرحله اول برش  افقی و عمودی بر نهال می زنند . ابتدا 2 برش به صورت عمودی به روی ساقه زده می شود و سپس بر روی آن دو برش افقی زده می شود. در نهایت این دو را بهم وصل می کنند و عملیات پیوند زنی تمام می شود.

این روش در اوایل تابستان صورت می گیرد و طول برش ها را باید دقت کنید که بین دو ونیم سانتی متر تا سه سانتی متر بزنید. در این روش پایه ای که بر روی آن پیوند زنی می شود باید 2 ساله باشد

 

روش مدرن پیوند زنی نهال گردو

در روش مدرن پیوندک ها در یخچال گذاشته می شوند. بخشی از نهال که تازه می باشد را انتخاب می کنند بصورتی که شیره ای نداشته باشد. و سپس روی پیوندک های خنک خط هایی زده می شود. این خط ها برای جوش خوردن با استحکام بالای درخت ضروری هست. خوبی این روش این هست که در زمستان هم می توانید به این روش پیوند بزنید.

در روش مدرن پیوند زنی با دقت بالایی بر روی پیوندک نسبت به اندازه آن خط هایی زده می شود اگر نسبت اندازه درخت به خط ها را رعایت نشود درخت آسیب خواهد دید. برای این خاطر باید به پوست آن دقت شود که آسیب نبیند این پوست در مرحله پایانی بصورت سالم لازم خواهد شد.

موقعی که پیوندک را درون شکاف قرار می دهند باید دقت کافی را به عمل آورند. تطابق پیوندک با حفره حتما هم اندازه باشد تا بخوبی داخل شکاف جای بگیرد. برای اطمینان ضربات آرامی میزنند طوری که نهال آسیبی نبیند تا لگ بودن آن معلوم شود اگر در جای خود سفت نباشد عملیات پیوند زنی ناموفق خواهد بود.

پوستی که گفتیم حتما باید سالم بماند در مرحله آخر محلی که شیار به آن وارد شده با همان پوست سالم پوشانده می شود و با یک پارچه ای پوشش داده می شود. البته از پلاستیک نرم هم بجای پارچه می توان استفاده کرد. بعد از تمام شدن همه این مراحل عملیات پیوند زنی به روش مدرن به اتمام می رسد. بعد از آن منتظر جوش خوردن پیوند باشید و سپس منتظر محصول فوق العاده این نهال باشید.

برای بهبود عملیات پیوند نهال گردو چه باید کرد

یک باغدار ماهر خوب میداند چگونه پیوند زنی را انجام دهد تا نتیجه مطلوب بگیرد. نکاتی که قابل توجه هست را باید حتما بدانید و عمل کنید تا نهالی با کیفیت داشته باشید ما به چند نکته مهم برای بهبود پیوند زنی نهال گردو اشاره میکنیم البته روش های زیادی میتواند باشد که مهمترین آنها به ترتیب زیر می باشد.

 

 • انتخاب پایه مناسب برای پیوند نهال گردو. اگر پایه مناسب انتخاب نکنید, همه زحمت های پیوند زنی شما هدر خواهد شد
 • نهال پیوندک حتما حتما باید کیفیت و تازگی لازم را دارا باشد.
 • در مکانی که هستید ممکن مناسبترن زمان پیوند زنی را پیدا کنید. چون هر دمایی برای پیوند زنی نهال گردو مناسب نیست ممکن هست در دمایی غیر از اصول پیوند زنی , پیوند بزنید که کیفیت پیوند زنی را پایین ببرد و ممکن هست یا جوش نگیرد یا اگر جوش هم خورد کیفیت لازم را نداشته باشد. پس حتما باید دمای هوا نسبت به مکان پیوند زنی بررسی شود.

 

 

فروش-انواع-نهال پایه رویشی
فروش-انواع-نهال پایه رویشی

فروش-انواع-نهال پایه رویشی

تفاوت نهال پایه رویشی با نهال پیوندی معمولی

برای نهال پایه رویشی یا پیوندی معمولی روش های پیوند زنی تفاوت خاصی ندارد هر دو نهال پیوندی هستند ولی تفاوتی که دارند نژاد پایه های آنها هست. در پایه رویشی پایه های خارجی بکار برده می شود و این پایه ها کوتاه قد هستند و قدشان به بالاتر از 2.5 متر نمیرسد مزایای این درخت ها این هست که برداشت محصول بدون هیچ وسیله بالابر و نردبان بسیار راحت خواهد بود پایه رویشی ها باردهی را سریع آغاز میکنند و سریع به بلوغ می رسند. موقع کاشت هم نیاز به فاصله زیادی ندارند. پایه رویشی برای باغچه های کوچک خیلی مناسب هست. نتیجه میگیریم:

 1. نهال های پایه رویشی جای کمتری میگیرند
 2. این نهال ها نیازبه فاصله گذاری زیادی ندارند
 3. سریع رشد میکنند و به باردهی می رسند
 4. سریع به سن بلوغ میرسند
 5. برداشت محصول از پایه رویشی ها راحت تر هست. ( خرید ارقام نهال پایه رویشی )

تنها معایبی که دارند قیمت این نهال ها نسبت به نهال های معمولی بالاتر هست البته با مزایایی که دارند قیمتشان اصلا به چشم نمیاد.

خرید ارقام نهال گردو

خرید انواع نهال

قیمت انواع نهال

قیمت نهال های مثمر و غیر مثمر

خرید اقساطی نهال

سخن آخر

سایت جایا کالا آرزوی موفقیت همه هموطنان عزیز به خصوص باغداران زحمت کش کشورمان را دارد. جهت خرید انواع نهال می توانید از بخش فروشگاه قسمت محصولات نهال در منو و یا از طریق لینک خرید انواع نهال به قسمت نهال ها وارد شوید و هر نهالی که دوست دارید به هر تعداد که لازمتان هست انتخاب کنید و بصورت اینترنتی خرید کنید.

مشاوران جایا کالا همواره پشتیبان هموطنان عزیز در سراسر کشور هستند. جایا کالا هفت روز هفته بصورت 24 ساعته حتی روز های تعطیل پاسخگوی مشتریان عزیز در سراسر کشور می باشد.

در شرکت جایا کالا سعی بر این هست با کیفیت ترین و بزرگترین سایز  نهال ها برای ارسال انتخاب شوند. هر نهالی که کیفیت لازم را نداشته باشد از لیست فروش حذف می شود.

بعداز خرید نهال و رسیدن نهال ها به دستتان خواهید دید این یک ادعا نیست. ما سالها برای ارائه محصولات با کیفیت تلاش کرده ایم و ضمانت کردن همه نهال ها با اطمینان خاطر نتیجه تلاش همه کارکنان جایا کالا می باشد که شبانه روزی در تلاشند مشتریان عزیز را راضی نگهدارند و این اعتماد و رضایت بزرگترین سرمایه شرکت جایا کالا می باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • تحویل اکسپرس

 • پرداخت در محل

 • هفت روز ضمانت بازگشت

 • ضمانت کالا

 • پشتیبانی آنلاین

آذربایجان غربی 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت جایا کالا می باشد

بستن

کالاها

دسته بندی ها

 • ورود با پیامک
 • ورود با رمز
user

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare