نهال توت جایا

 

خرید نهال توت چتری

در دنیای میوه ها و درختان چندین نوع درخت توت داریم و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند، درختان توت بدلیل طعم خوشمزه ای دارند بسیار پرطرفدار هستند. شما با خرید نهال توت چتری می توانید به بازدهی اقتصادی خوبی برسید.

 توت چتری یکی  از انواع درختان توت است و طرفداران زیادی داردف همانطور که از نامش پیداست رشد درخت بطورت چتری می باشد و شاخه ها بصورت چتری رشد کرده و دور تنه را می گیرند ، ریشه توت چتری بصورت گسترده رشد می کند.

 

خرید نهال توت موزی

درخت توت موزی زرد به دلیل شکل ظاهری‌اش به این اسم معروف شده است. این درخت میوه‌هایی با طول دراز دارد؛ به طوری که هر عدد توت موزی اندازه‌ای 4 الی 5 برابر یک توت سفید معمولی دارد. اندازه و شکل توت موزی نه تنها موجب افزایش خرید نهال توت موزی شده، بلکه باعث سهولت در چیدن توت‌ها نیز می‌شود و از این رو کاشت این نهال می‌تواند از پرسودترین تجربه‌ها برای باغداران نوپا و یا مجرب باشد.

 

خرید نهال توت شرابی

نهال توت شرابی در زمستان برگ ریزی دارد؛ یکی از ویژگی‌های مثبت این نهال، طول عمر بالایش می‌باشد؛ گفته شده که این نهال تا 200 سال عمر خواهد کرد. لازم به ذکر است که در طول این 200 سال بین 20 تا 30 سال عمر مفید خواهد داشت و فقط در این سال‌ها است که می‌توانید محصولات با کیفیتی را برداشت کنید.پوست نهال توت شرابی  قهوه‌ای می‌باشد؛ بر روی پوست این نهال می‌توانید نقطه نقطه‌های فراوانی ببینید. 

 

 

خرید نهال توت هرات

این محصول مقاومت بالایی به سرما و گرما دارد قدمت این محصول به ۳۰۰ سال قبل برمیگردد این محصول دارای مواد غذایی فوق العاده ای می باشد که حاوی مواد معدنی و سرشار از ویتامین می باشد این محصول طعم شیرین و دلچسبی دارد نهال توت سفید یکی از ارقام شیرین نهال توت می باشد که در فصل تابستان محصول می دهد نهال توت سفید هرات دارای ارزش غذایی بالایی می باشد که ۱۰۰ گرم از توت هرات درارای ۶۰ کیلو کالری و هر ۱۰۰ گرم توت خشک شده سفید هرات دارای ۳۶۰ کیلو کالری انرژی هست که می تواند انرژی لازم بدن را تامین کند . 

 

خرید نهال توت سیاه

توت سیاه میوه ای از خانواده راسا سایا است، در عین حال توت سیاه طعم شیرین و ترش دارد. این میوه معمولا به عنوان مربا، ژله بدون دانه، دسر و پخت غذا مصرف می شود. بنابراین توت سیاه در منوی غذایی ما آشناست اما بیشتر مردم درباره فواید آن چیزی نمی دانند بنابراین نه تنها میوه ها بلکه برگ های این گیاه نیز فواید بسیار عالی دارند که هیچ یک از شما درباره آن چیزی نمی دانید؛ در واقع توت سیاه حاوی ویتامین ها و مواد مغذی است که برای سلامتی ما بسیار خوب است.

 

خرید نهال شاه توت

شاه‌توت، یا خرتوت گونه‌ای درخت گل دار متعلّق به خانوادهٔ توت سانان (Moraceae)، و بومی آسیای جنوب غربی می‌باشد. کاشت این درخت در زیستگاه بومی‌اش از پیشینه‌ای چنان طولانی برخوردار است که مشکل می‌توان گسترهٔ طبیعی انواع مختلف آنرا به طور دقیق مشخّص نمود. در سردهٔ توت‌ها (Morus)، درخت شاه‌توت از همه کوچک‌تر است و بلندی آن گاه ممکن است تا ۳۰ پا (حدود ۹ متر) برسد، و در صورت عدم رسیدگی در سنّ پایین به شکل بوته باقی می‌ماند. 

 

خرید نهال توت سفید

توت سفید درختی است که ارتفاع آن تا ۲۰ متر می رسد، این گیاه سریع الرشد بوده و زندگی کوتاهی دارد، برگ ها به شکل بیضی نوک تیز، دندانه دار، سبز روشن و به طول ۳۰ سانتی متر (در درختان مسن تا ۱۵ سانتی متر) هستند. این برگ ها در زمستان می ریزند، ولی در نواحی استوایی ممکن است همیشه سبز باشد، میوه توت به طول ۱ تا ۲/۵ سانتی متر و در نوح وحشی (خودرو) به رنگ گلی تیره و در انواع پرورش یافته، سفید تا صورتی و شیرین است

 

خرید نهال توت کرنبری

کرنبری میوه ای بسیار سالم و ترش مزه است. این توت ها بندرت به صورت خام خورده می شوند، معمولا بصورت آب میوه مصرف می شوند.کرنبری مانند سایر توت ها حاوی پلی فنول هاست. با این حال، بیشتر این آنتی اکسیدان ها در پوست میوه هستند بنابراین آب آن به همان اندازه پلی فنول ندارد.معروف ترین فایده کرنبری برای سلامتی، توانایی آن ها در کاهش خطر عفونت های دستگاه ادراری (UTI) است. 

 

خرید نهال توت آکایی بری

آکایی بری بر روی درختان نخل آکایی بومی منطقه آمازون برزیل رشد می کنند. در حال حاضر این توت ها به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی زیاد به مکمل های غذایی سالم تبدیل شده اند.آکایی بری یکی از بهترین منابع پلی فنول های آنتی اکسیدانی است و ممکن است ۱۰ برابر بیشتر از بلوبری آنتی اکسیدان داشته باشد.آکایی بری هنگامی که به عنوان آب یا تفاله مصرف می شود، می تواند سطح آنتی اکسیدان خون را بیشتر افزایش دهد و مواد شیمیایی که در استرس اکسیداتیو دخیل هستند را کاهش خواهد داد.

 

خرید نهال توت بیلبری

بیلبری یا بلوبری اروپایی بسیار شبیه به بلوبری است و این دو اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند. این نوع توت ها بومی اروپا می باشند، در حالی که بلوبری بومی آمریکای شمالی است.بسیاری از مطالعات علمی نشان داده است که بیلبری در کاهش التهاب موثر است. چند مطالعه دیگر نیز نشان داده که خوردن بیلبری یا نوشیدن آب آن می تواند باعث کاهش التهاب در افراد در معرض خطر بیماری قلبی یا سندرم متابولیک شود.

 

خرید نهال توت فرنگی

توت فرنگی یکی از توت های پرمصرف در جهان است و همچنین یکی از بهترین منابع ویتامین C می باشد.

یک فنجان (۱۴۴ گرم) توت فرنگی کامل مواد مغذی زیر را برای بدن تامین می کند :

 • کالری : ۴۶
 • فیبر : ۳ گرم
 • ویتامین C : حدود 97 درصد مقدار مورد نیاز روزانه
 • منگنز : ۲۴ درصد مقدار مورد نیاز روزانه

 

خرید نهال توت گوجی بری

گوجی بری بومی چین بوده و در طب سنتی بیشتر از آن استفاده می شود. آن ها اخیرا در دنیای غرب نیز بسیار محبوب شده اند.

یک اونس (۲۸ گرم) گوجی بری خشک مواد مغذی زیر را برای بدن فراهم می کند :

 • کالری : ۹۸
 • فیبر : ۳.۷ گرم
 • ویتامین C : حدود 15 درصد مقدار مورد نیاز روزانه
 • ویتامین A : حدود 42 درصد مقدار مورد نیاز روزانه
 • آهن : ۱۱ درصد مقدار مورد نیاز روزانه

 

خرید نهال توت تمشک

تمشک طعمی بسیار مطلوب دارد و اغلب در دسرها استفاده می شود و منبع بسیار خوبی از فیبر است.

یک فنجان (۱۲۳ گرم) تمشک موارد زیر را برای بدن شما فراهم می کند :

 • کالری : ۶۴
 • فیبر : ۸ گرم
 • ویتامین C : حدود 36 درصد مقدار مورد نیاز روزانه
 • ویتامین K : حدود 8 درصد مقدار مورد نیاز روزانه
 • منگنز : ۳۶ درصد مقدار مورد نیاز روزانه

 

خرید نهال بلک بری

بلک بری یکی از میوه های سرد معروف است که دارای ارزش اقتصادی بسیار بالایی است. این گیاه میوه های سیاه بسیار خوشمزه ای تولید می کند. میوه ها ابتدا سبز هستند و هنگام رسیدن تیره می شوند. شاه توت را می توان در مناطق سرد ، نیمه سرد و نیمه گرمسیری کاشت. این گیاه دارای اندازه جمع و جور و عملکرد بسیار بالایی است.

 

خرید نهال توت بلوبری

بلوبری یکی از میوه هایی است که مواد مغذی زیادی دارد. این میوه خوشمزه حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است. ORAC رتبه بلوبری 9621 را به خود اختصاص داده است که آن را به یکی از غذاهای غنی از آنتی اکسیدان تبدیل می کند .آنتی اکسیدان های موجود در این میوه به بدن شما کمک می کند روند پیری را به تأخیر بیندازد. این موارد به بدن شما کمک می کند تا آسیب های ناشی از سموم و رادیکال های آزاد را برگردانده و به شما در مبارزه با عوامل بیماری زا خطرناک کمک کند .

نهال توت

نهال توت یکی از پرطرفدارترین نهال هاست . بطوریکه شهرداری ها هم بجای نهال ای مثمر در خیلی از خیابان ها – محله ها از این نهال استفاده کرده اند . توت میوه ای هست که طرفدار زیادی دارد در عین حال انواع مختلفی هم دارد. ما دراین مقاله در قسمت بالا لینک همه توت هایی که در سایت موجود هست را قرار داده ایم تا در خرید نهال توت بتوانید از لینکهای بالای صفحه به همه توت ها دسترسی داشته باشید.

در دسته بندی توت ها در سایت های معتبر خارجی نهال تمشک – بلوبری آکایی بری بیلبری بلک بری را هم لحاظ کرده اند از این رو ما این میوه ها را در دسته بندی توت ها قرار دادیم البته برخی مخالف این بودند ولی ریشه و منشا آن میوه ایی که در دسته بندی توت قرار دادیم با مطالعات زیاد به این نتیجه رسیدیم که این میوه هایی که شمردیم نوعی توت می باشند که بعدا دسته بندی آنها جدا شده هست.

زمان باردهی نهال توت

اکثر نهال های توت از اواخر بهار محصول دهی را شروع میکنند از این رو طرفداردان این میوه خوش طعم و عطر همیشه وقتی آخر بهار فرا میرسد منتظر توت های شیرین هستند. البته برای خوب رسیدن باید تا تابستان صبوری کنید. چون توت های شیرین و خوش طعم تر در تابستان به اوج شیرینی خود می رسند . در ادامه مقاله نحوه آبیاری و ویژگی های دیگر نهال توت را بیشتر مورد ارزیابی قرار می دهیم.

روش های کاشت نهال توت

نهال توت نیز مثل اکثر نهال ها می تواند از طریق های مختلف بذری پیوندی قلمه زنی کاشته شود . که از همه این روش ها برای کاشت نهال توت اقدام میکننند.

می توانید برای کسب اطلاعات برای کاشت انواع نهال توت به لینک های بالا به توت مورد نظرتان مراجعه کنید.

نحوه کاشت نهال توت

برای کاشت نهال توت ابتدا باید محل کاشت را مورد ارزیابی قرار دهید. باید در منطقه ای که می خواهید نهال توت بکارید باید مساعد کاشت نهال توت باشد تا بیشترین بهره وری را بدهد. دوما باید توت را زمانی بمارید که نهال کاملا در خواب زمستانی به سر میبرد. موقع کاشت بسته به سایز نهال گودال هایی را حفر کنید و نهال هایتان را بکارید .

همزمان با کاشت نهال کود های لازم را به آن اضافه کنید. بعداز کاشت کامل نهال بخوبی آبیاری کنید . هر سال این مقدار آبیاری باید کمتر شود چون نهال توت در زمان دوسالگی تا 5 سالگای نیاز به آب بیشتری دارد تا خوب رشد کند وقتی بالغ می شود در آبیاری نباید افراط کنید نسبت به زمان های زیر بلوغ باید کمتر آب بدهید. وگرنه ریشه  وطوقه نهال خراب می شود یا توت ها طعم مطبوع خود را ازدست می دهند و بیشتر آبکی می شوند تا شیرین.

فاصله‌ ی کاشت نهال توت

نهال توت مثل همه نهال ها برای رشد بهتر نیاز به نورگیری مناسب از خورشید و همینطور تغذیه مناسب از خاک نیاز به محیطی بازتر دارد درغیر این صورت زندگی برای این نهال سخت و یا حتی غیرممکن خواهد شد. و در نتیجه محصول کمی خواهد داشت . رعایت تمامی نقاط برای باردهی یک نهال از اصولات باغبانی هست. اگر یکی از نقاط رعایت نشود نهال هم بار خوبی نخواهد داد.

فاصله ای که برای نهال توت مناسب هست باید حداقل 7در 8 متر را رعایت کنید. که این فاصله باعث میشود درختان موقع تغذیه از خاک به رقابت نیفتند و نورگیری مناسب از خورشید را دارا باشند. البته در مناطقی که تپه ای مانند هست می توانید این فاصله را حدود یک متر کمتر در نظر بگیرید.

زمان کود دهی نهال توت

هیچ موجود زنده ای بدئن تغذیهخوب رشد خوبی نمیتواند داشته باشد. یادتان باشد نهال هم موجود زنده ای هست که نفس میکشد تغذیه میکند رشد می کند.

این نهال مانند همه موجودات زنده به انرژی کافی نیازمند هست تا رشد کند. اگر غیر از آب چیزی بهش نمی دهید مانند این هست که به یک حیوان فقط آب بدهید و انتظار داشته باشید رشد کند و ازش بهره برداری کنید.

بله کود هم تغذیه نهال هست برای درختان هر ساله مقادیری کود دهی نیاز هست. این نهال از کود تغذیه میکند و رشد می کند. برای هرکدام از نهال های توت کود های مناسب وخاصی لازم هست که در مقالات مربوط به هرکدام مفصل توضیح داده ایم و یا به زودی مقالاتشون را خواهیم گذاشت. برای نهال توت هم هر ساله در زستان نیاز هست که کود دهی انجام شود.

پرورش درخت توت در باغچه حیاط و کوچه خیابان 

نهال های توت را علاوه بر باغات در حیاط خونه و کوچه و خیابان یا حتی در پارک ها را میبینیم ولی همه توت ها را اینگون نمیکارند اکثرا نهال توت سفیدهست که در بیشتر مکان های عمومی یا حیاط ها میشه دید.

دقت کنید در هر جایی هر محل و مکانی هم نهال توت کاشته شود نیاز به آبیاری و کود مناسب هست باید خاک رسی داشته باشید و در محل کاشت به مقدار نیاز آب کافی موجود باشد. همانطور که گفتیم نهال توت در ابتدای کودکیش نیاز زیادی به آب دارد ولی به مرور زمان این آب باید کاهش پیدا کند تا محصول شیرینتری ارائه دهد.

نحوه‌ی آبیاری درخت توت

نهال توت با گذشت زمان نیاز آب کمتری خواهد داشت. در همان ابتدای کاشت و وقتی هنوز نهال جوان است باید حداقل یک بار در هفته آبیاری انجام گیرد. کاشت درخت توت باید در مناطقی انجام شود که دارای بارندگی‌های زیادی می باشد. چرا که به‌ طور کلی می‌توان گفت توت به آب زیادی نیاز دارد. گفته می شود که به‌‌طور سالانه در مناطق کاشت توت باید حدود 5 الی  6  سانتی متر باران ببارد.

قلمه زدن درخت توت

 قلمه درخت توت به دو صورت انجام می‌گیرد:

 1. روش چوبی
 2. روش سبز

در روش 1 , اول سرشاخه‌ هایی با قطری در حدود 3 سانتی‌ متر و طول 20 سانتی‌متر را در فصل بهار که هوا مناسب است , در خاک می‌کارند. قلمه تا رسیدن فصل بهار و دمای مناسب هوا باید در محیط‌هایی با هوای شبیه‌سازی شده همانند سردخانه‌ها نگهداری شوند.

در روش2 قلمه‌ زنی سبز نیز شاخه‌ هایی را جدا می‌ کنند که دارای جوانه باشند. تعداد جوانه‌ ها باید در این شاخه‌ها نسبتاً زیاد باشد. تنها دو برگ انتهایی از شاخه جدا نمی‌شوند و بقیه برگ‌ها در فصل بهار مجدداً در زمین کاشته می شوند.

نحوه‌ی کودهی درخت توت و بهترین کود‌های شیمیایی و حیوانی

کوددهی زمین قبل از کاشت درخت توت؛ می‌تواند به رشد بهتر و محصول با کیفیت‌تر این نهال بسیار کمک کند. کود ازته و کود فسفر از مناسب‌ترین انواع کودها هستند که می‌توانند درختان توت را پربارتر کنند. البته نکته خیلی مهم در مورد کوددهی خاک‌ها چه برای رشد درختان توت و چه هر نهال دیگر، این است که مقدار کود و زمان کوددهی حتماً طبق اصول انجام شود. کودها باید متناسب با خاک کاشت هر نهال باشند. PH حدود 7 برای خاک کاشت نهال توت، می‌تواند مناسب باشد.

شایع‌ترین بیماری و آفات درخت توت

از شایع‌ ترین آفات نهال های توت انواع شته‌ ها، شپش‌ ها، پشه توت و انواع کنه‌ها هستند. با توجه به علم نوین کشاورزی شرکت جایا کالا در نهالستان های خود نهال های توت را با استفاده از اصلاحات ویژه آنها را به بیماری ها مقاوم میکنند. بااین حال پیشنهاد میشو.د نسبت به هر کدام از نژاد های توت استفاده از روش‌های بیولوژیکی مدرن در پیشگیری به مبتلا شدن به انواع ویروس‌ها و آفات ، مراحل سم پاشی و محافظت از این نهال ها را طبق راهنمایی های متخصصین نهالستان اقدامات لازم را انجام دهید.

 هرس کردن درخت توت

درختان برای رشد مناسب نیاز به هرس کردن سالانه دارند . نهال توت هم از این قاعده مثتسنی نیست . باید هرساله نهال های توت باغتان را هرس کیند تا به محصول مناسب دست پیدا کنید. زمان مناسب هرس کردن نهال توت زمستان می باشد. چون در زمستان درختان توت به خواب می روند و برگ آنها کاملا ریخته می شود. و شاخه های زائد به خوبی نمایان می شوند . شاخه های زخمی و زائد را بعد از هرس بسوزانید تا از گسترش آفات و بیماری های خطرناک جلوگیری به عمل آید.

شناخت انواع نهال توت

پیشنهاد سایت به خوانندگان عزیز این مقاله این هست برای اینکه بتوانید در کاشت نهل توت در منطقه خود دچار سردرگمی نشوید بهتر هست مقالاتی که برای رفاه حال شما عزیزان تهیه و تنظیم میشود مطالعه کنید و همه توت ها را بشناسید.

کشور ما زادگاه و منبع انواع نهال های توت هست که با شناخت آنها و فهمیدن اینکه هرکدام در چه محیطی رشد خوبی خواهند داشت یک امتیاز بزرگ برای شما خواهد بود.

بعد از شناخت همه توت ها میتوانید به راحتی نوع توتی که میخواهید به باغتان بکارید را انتخاب کنید و با خیال راحت آن را بکارید.

ما در سایت برای تک تک  نهال های توت مقاله گذاشته ایم ممکن هست برخی مقاله ها در داخل محصولات باشد و یا در داخل دسته بندی مقالات نهال باشد. ولی در هر صورت می توانید در لینک های بالای صفحه که در ابتدای مقاله گذاشتیم مراجعه کنید و در مورد هرکدام مطالعه کنید.

خواص  توت برای سلامتی

میوه توت دارای خواص بی‌ شماری برای سلامتی می باشد. یکی از مهم‌ ترین تأثیرات آن بر روی گردش خون در بدن انسان است. حرکت خون در بدن را متعادل ساخته و باعث بهتر کار کردن هر کدام از ارگان‌ها در بدن می‌شود.

تنظیم فشار خون – تقویت بینایی –  حضم مناسب غذا – مقابله با بیماری های مغزی و قلبی – ایجاد نشاط و شادابی -نیز از دیگر تأثیرات این میوه لذیذ بر بدن انسان است. پیشنهاد ما به شما خوردن میوه تازه هست. اگر میوه تازه میل کنید تاثیرات چند برابری آن را خواهید دید.

البته هرکدام از توت ها منبع بزرگی از ویتامین ها و خواص غذایی بالایی می باشند که نمی توان در این مقاله به همه آنها پرداخت. می توانید در سایتهای دیگر به تک تک خواص توت ها از طریق گوگل دست پیدا کنید و هرکدام را مطالعه کنید.

سخن آخر

سایت جایا کالا با پشتوانه مردم عزیز ایران تبدیل به یک فروشگاه بزرگ در شمال غرب کشور شده و وسعت آن به تهران و دماوند رسیده هست.

فروشندگان ما در اکثر نقاط کشور آماده خدمات رسانی به هموطنان عزیز هستند.

تیم جایا کالا از مردم شریف وخونگرم  ایران از صمیم قلب سپاسگذاری میکند . شما با خرید محصولات و مطالعه سایت ما به ما قوت قلب می بخشید و به ما انرژی می دهید که تا بیشتر بتوانیم در خدمت هموطنان عزیز باشیم.

ملت بزرگی که به خیلی از مشکلات صبوری میکنند لایق بهترین خدمات هستند. تیم جایا کالا همواره در تلاش هست بهترین محصولات را در خدمت ایرانیان عزیز قرار دهد. همواره کارشناسان سایت منتظر تماس های مردم عزیز هستند که برای راهنمایی و مشاوره در خدمت عزیزان باشند.

هرگونه سوالی پیشنهادی یا انتقادی  در مورد خرید نهال دارید , با ما در میان بگذارید . جایا کالا بنا شده تا خواسته مردم عزیز را برطرف کند. اعتبار یک شرکت به پول و سرمایه آن نیست اعتبار هر شرکت به رضایت مشتریان و  صداقت کار شرکت هست.