نهال آلو جایا

 

خرید نهال آلو زرد

این نهال از خصوصیات بسیار ویژه‌ای برخوردار است که موجب رغبت بازار نهال به خرید نهال آلو بخارا زرد می‌شود. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به باردهی بسیار خوب این درخت اشاره کرد.این درخت رشد خوبی نیز دارد و ارتفاع درخت آن تا حدود 10 متر نیز می‌تواند افزایش داشته باشد. هرس به موقع و اصولی تاثیر زیادی در رشد و همچنین باردهی آن دارد پس اگر قصد خرید نهال آلو را دارید، به یاد داشته باشید که هرس این نهال از مهم‌ترین مراحل در نگهداری آن خواهد بود و بهتر است که آن را به افراد متخصص بسارید و یا قبل از انجام، از مهارت‌های خود اطمینان حاصل کنید

 

خرید نهال آلو سیاه❤️

انواع مختلفی از آلوها وجود دارد. مثل آلوهای سیاه، زرد، سرخ، آلوچه گوجه، آلو و آلوچه جنگلی و آلوچه که همگی آن ها نیز خواص مشابهی دارند. آلو سیاه فیبر و آب زیادی دارد لذا در تابستان و هوای گرم به علت تعریق زیاد و در نتیجه کم شدن آب بدن برای رفع عطش گزینه بسیار مناسبی می باشد. همچنین این میوه مواد معدنی بسیاری مثل کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، فلوئور، منگنز، پتاسیم، گوگرد، قند و ویتامین های B، B2، A، C، PP، B6 دارد. طبع آلوی شیرین سرد و تر و طبع آلوی خشک شده سرد است. وجود سوربیتول در آلو سیاه موجب ملین شدن آن شده است. 

 

خرید نهال آلو سانتریزه

نهال آلو سانتریزه_ سانتروزا ،  اولین بار در اروپا پرورش داده شد. ۲۵ سال طول می کشد تا  نهال آلو سانتریزه_ سانتروزا ،  از بین برود. عمر این نهال مثل بسیاری از نهال ها، متوسط بوده و عمر کمی را دارا نمی باشد. در اواسط مرداد ماه شما می توانید میوه  نهال آلو سانتریزه_ سانتروزا  را میل کنید

این نهال تحمل متوسطی در باقی ماندن در خشکی دارد و نباید آبدهی به  نهال آلو سانتریزه_ سانتروزا ،  زمان بسیار طولانی طول بکشد. 

 

خرید نهال آلو بلک استار❤️

نهال الو بلک استار یک رقم آمریکایی با میوه های با کیفیت و خوشمزه است. میوه های سیاه رنگ بلک استار طرفداران بسیاری دارد و از این رو بیشتر باغداران، نهال آلو بلک استار را برای کاشت در باغ انتخاب میکنند. این رقم مقاومت زیادی در برابر آفات و بیماری ها ندارد. اما یکی از نقاط قوت آن، تطبیق پذیری نهال با اکثر شرایط آب و هوایی و رطوبتی است. این نهال را میتوان در تمامی ارتفاع ها از سطح دریا کاشت و میوه های باکیفیت تولید کرد

 

خرید نهال آلو شابلون☀

آلو شابلون یکی از ارقام آلو هاست که بدلیل کیفیت خوبی که دارد طرفداران زیادی نیز دارد بهترین منطقه کاشت این نهال در مناطق نیمه سردسیر و گرم سیر است زیرا تحمل متوسطی نسبت به سرما و تحمل زیادی نسبت به گرما دارد رشد و گسترش زیادی نسبت به بسه آلو ها دارد و الو بالغ دوساله امکان فروش محصول  را دارد بهتر است فواصل کاشت ۴*۴ باشد و در صورتیکه خوب رسیدگی و مراقبت شوند تا ۲۵ سال عمر دارند

 

خرید نهال آلو خرمایی❁

این نوع آلو از انواع تجاری آلو ها محسوب میشود و بازار فروش بالایی دارد و برای مصارف خوردن ، یختن و خشک کردن بسیار مناسب استمناسب کاشت در مناطق سردسیر می باشد و از سال دوم کاشت شروع به باردهی می کند و زمان برداشت محصول اواخر مهر ماه است.نوع شیرین آلو سرد و مرطوب و نوع خشک آن سردتر است. برگهای آن سرد و خشک است.

 

نهال آلو

میوه آلو گیاهی است از راسته زغال اخته و زیر خانواده از تیره Prunus که با نام علمی Prunus شناخته می شود. این میوه منحصر به فرد است و متخصصان تغذیه آن را از خانواده میوه هایی مانند هلو و زردآلو معرفی کرده اند. اندازه این میوه معمولاً 3 تا 6 سانتی متر است و اولین بار در قرن 19 از آسیا و اروپا (زیستگاه اصلی آن) به سایر نقاط جهان از جمله آمریکای شمالی منتقل شد.

آلو انواع دارد از جمله: آلو سیاه، آلو قرمز، آلو زرد، آلو، آلو بخارا، آلو قطره طلایی، آلو جنگلی، آلو قیسی، آلو کشمشی، آلو کوهی. آلوئه ورا یک آلو و غیره است که مشخصا همین خواص را دارد اما آلو زرد یا طلایی ارزش دارویی بیشتری دارد.

کاشت نهال آلو

هر زمانی از سال که بتوانید نیازهای درخت آلو را برآورده کنید بهترین زمان برای کاشت نهال آلو است. زیرا در مجاورت آب به خوبی رشد می کند. به طور کلی توصیه می شود نهال آلو را در اوایل زمستان زمانی که خاک به طور طبیعی مرطوب است و ریشه های گیاه خوابیده و متوجه آسیب آن نمی شوند، کاشته شود تا نتیجه آن در اوایل تابستان قابل مشاهده باشد.

پیشنهاد می شود خاک خود را یک ماه زودتر آماده کنید. این به ذخیره مواد آلی در خاک کمک می کند و درخت آلو سریعتر رشد می کند.

ریشه های آسیب دیده یا بلند غیرعادی را با قیچی ببرید. برای تسهیل گردش هوا، ریشه ها را باز کنید و ناحیه ریشه مرکزی را به حال خود رها کنید. ریشه ها را داخل ظرف برگردانید و در پایین تر قرار دهید.

در مرحله بعدی کاشت نهال آلو باید حفره ای در زمین ایجاد کنید که عرض آن دو برابر ریشه های آشکار گیاه باشد و عمق آن متناسب با عمق اولیه نهال باشد. نهال یا ریشه را از سطل آب خارج کرده و در سوراخی قرار دهید که ریشه ها کاملا باز شده و پخش شوند. در این مرحله با یک دست آن را بگیرید و با دست دیگر سوراخ را پر کنید یا در صورت تمایل می توانید از فرد دیگری کمک بگیرید.

پس از کاشت درخت آلو، درخت را به طور کامل در آب فرو کنید. این کمک می کند که خاک به خوبی در اطراف ریشه ها ته نشین شود و ریشه ها به خوبی آبیاری شوند. همه درختان آلو در چند سال اول زندگی خود به کمک نیاز دارند و مانند یک نوزاد باید دست آنها را بگیرید. برای این کار از یک تکه چوب استفاده کنید و آن را به درخت پیوند بزنید تا خوب رشد کند و رشد کند.

توصیه هایی برای کاشت درخت آلو

برخی از افراد توصیه می کنند که نهال ها یا بذرها را تا زمان کاشت در یخچال نگهداری کنید. در این رابطه باید بدانید که پس از جوانه زدن نهال باید آن را از قسمت اصلی جدا کرده و در گلدان بکارید. گلدان را در مکانی خنک و روشن قرار دهید تا جوانه کامل شود.

پس از برطرف شدن کامل خطر یخبندان، مکانی را برای کاشت نهال آلو انتخاب کنید که حداقل شش ساعت در معرض نور خورشید باشد. خاک را حدود 30 سانتی متر حفر کنید و کمپوست را با خاک مخلوط کنید. نهال آلوچه جوانه زده را از گلدان خارج کرده و در خاک بکارید و طبق مراحل قبل مرطوب نگه دارید.

مهمترین چیز هنگام کاشت درخت آلو صبر است. آلو چندین سال طول می کشد تا میوه دهد.

بهترین فصل کاشت آلو چه فصلی است؟

آلو یکی از اولین درختان میوه ای است که می تواند گل بدهد. اگرچه درختان مقاوم هستند و این روند ممکن است چندین سال طول بکشد، اما سرمازدگی شکوفه های درخت را از بین می برد. همانطور که در قسمت های قبل اشاره کردیم، حتما دمای مورد نیاز درختان آلو را حفظ کنید. آنها را در مکانی آفتابی بکارید و در صورت احتمال یخ زدن از پشم گوسفند باغبانی استفاده کنید.

در ادامه در مورد هرس این درختان نیز صحبت خواهیم کرد; اما درختان آلو را در زمستان هرس نکنید. بهترین زمان برای هرس آلو اواخر بهار است. درخت را هرس کنید تا شکل بگیرد و سپس چوب های مرده و آسیب دیده را بردارید. هرس بهاره از درخت مراقبت می کند و به میوه اجازه رشد می دهد.

خاک و محیط مناسب برای پرورش نهال آلو

خاک و محیطی که برای آلو انتخاب می کنید باید دارای شرایط زیر باشد. تا عملکرد خوبی داشته باشد:

 خاک لومی و زهکشی شده برای نهال آلو مناسب است . آلو در خاک های سنگین، رسی یا خاک های بسیار ریز عملکرد خوبی نخواهد داشت.

نهال را در مکان های افتاب گیربکارید . درختان آلو؛ سطح باید 6 تا 8 ساعت نور خورشید را دریافت کند.

از کاشت نهال آلو در مناطق یخبندان خودداری کنید. زیرا سرما باعث از بین رفتن نهال آلو می شود. از طرفی شکوفه های آلو نسبت به هوای سرد بسیار حساس هستند و پژمرده می شوند.

سیستم آبیاری نهال و درخت آلو بالغ

درخت آلو نیاز به آبیاری عمیق و مداوم دارد. بهتر است بذر کاشته شده را دو تا سه بار در هفته به صورت عمیق آبیاری کنید تا نتیجه بهتری از میوه های این درخت بگیرید. توجه داشته باشید که آبیاری مداوم و بیش از حد درخت آلو منجر به شکست آن می شود.

نحوه کود دهی درخت آلو

عواملی مانند نوع خاک، اندازه و سن درخت بر کودی که قرار است به درختان بدهید تأثیر می گذارد. به طور کلی تغذیه گیاهان در سه سال اول کاشت درخت آلو بسیار موثر خواهد بود و توصیه می شود در این چند ماه برای رشد بهتر درخت آلو از کودهای نیتروژن استفاده شود.

نهال آلو در طول زمستان برای رشد به دمای پایین نیاز دارد و هدف آن رفع خواب زمستانی است. حداقل دمای مورد نیاز برای کاشت نهال آلو 2 تا 12 درجه سانتیگراد می باشد. اگر نهال در دمای بالاتر از این قرار گیرد، احتمال جوانه زنی آن بسیار کم خواهد بود.

یکی از سوالات متداول در مورد کاشت نهال آلو این است که از چه خاکی باید استفاده کرد؟

می توانید از ترکیب خاک پرلیت و خاک برگ همراه با زهکشی مناسب استفاده کنید تا این نهال روند رشد خوبی را طی کند. این گیاهان عموماً در خاک های لیمو شنی بهتر رشد می کنند و خاک های مرطوب و سنگین را بهتر از سایر میوه های هسته دار تحمل می کنند.

باغبانی و مراقبت های لازم از آفات و بیماری های درخت آلو 

از شایع ترین بیماری ها و آفات درخت آلو که هر کشاورز باید با آن آشنا باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پوسیدگی قهوه ای

ویروس پولیپوکس

پوسیدگی سیاه

آلو کوتوله

جریان لثه

جیب آلو

بیماری کلاستروسپوریوم

مونیلیوز میوه هسته دار (پوسیدگی میوه)

بیشتر این آفات در بهار شروع به رشد می کنند و بقیه سالانه بازمی گردند. سمپاشی و درمان پیشگیرانه منظم می تواند از این آفات و بیماری ها جلوگیری کند.

هرس 

هرس و نگهداری درخت آلو کار سختی نیست و اگر به موقع انجام شود درختان دچار آفات و بیماری نمی شوند. توصیه می شود در فصول سرد که درخت خواب است هرس نشود. زیرا درخت در خطر بیماری برگ نقره و سایر عفونت های قارچی است. از طرفی بهترین زمان توصیه شده برای هرس درختان آلو اواخر بهار تا اوایل تابستان است.

با توجه به زمان کاشت درخت آلو، نوع هرس متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، اگر نهالی را در زمستان می کارید، روش هرس با زمانی که هسته آن را در بهار می کارید، متفاوت است.

خواص و ویتامین های میوه درخت آلو

این میوه طعمی شیرین و آبدار دارد و حاوی انواع ویتامین های A، B2، B6، C و عناصری مانند کلسیم، فسفر، منیزیم، آهن و گوگرد است. این میوه سرشار از آنتی اکسیدان است و بهترین راه مقابله با رادیکال های آزاد و تصفیه خون در روزهای گرم تابستان محسوب می شود. مهمترین ویژگی این میوه آب و فیبر زیاد است که می تواند آب از دست رفته بدن را در روزهای تابستان تامین کند.

معمولاً توصیه می‌شود افرادی که در معرض نور شدید خورشید حضور دارند، بهتر است از میوه‌های درخت آلو، مصرف کنند. زیرا مواد معدنی فراوان در این میوه، ترکیب یونی خون را از بین برده، مواد غذایی لازم را در اختیار سلول‌ها می‌دهد و عامل مهمی در کاهش بیماری‌های اعصاب می‌شود.

آلو یکی از منابع غنی پتاسیم است و مصرف آن در کنترل فشار خون تاثیر خواهد داشت. مصرف آلو به صورت ناشتا در تقویت کلیه‌ها و رفع یبوست بسیار مفید است.

خرید نهال

جهت خرید نهال می توانید از قسمت فروشگاهی سایت بصورت آنلاین خرید کنید ویا اگر نیاز به مشاوره داشتید با شماره های ثبت شده در پایین صفحه با مشاوران ما در تماس باشید. مشاورین بخش نهال همواره آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز در سراسر کشور می باشند.