نهال انگور جایا

 

خرید نهال انگور موسکات سبز

خرید نهال انگور موسکات سبز ، شما باید به خوبی قبل از پرورش انگور موسکات؛ به خوبی با ویژگی های آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین نوع آن را خریداری کرده و بکارید. این نهال انگور موسکات؛ از جمله انگورها ی گرد و دانه درشت می باشد که رنگ آنها از مشکی تا سبز متغییر است و تا حدودی هم دیررس می باشد. در فصل پاییز تا بهار باید این نهال انگور موسکات؛ را بکارید تا بتوانید در اواسط مرداد آنها را برداشت نمایید

 

خرید نهال انگور بلک کارنت

خرید نهال انگور بلک کارنت یا انگور سیاه فرنگی، بوته ای بومی مناطق مرکزی و شمالی اروپا و شمال آسیا ست. بلک کارنت، خوشه های کوچک، میوه هایی سیاه دارای گوشتی شفاف است که در تابستان برداشت می شود. این بوته تا ۱/۵ متر رشد می کند. تمام قسمت های این گیاه معطر است. این بوته در برابر سرما بسیار سرسخت ست اما سرما در زمان گلدهی هنگام بهار باعث کم شدن محصولات می شود.

 

خرید نهال انگور رد کارنت

خرید نهال انگور ردکارنت ، انگورفرنگیان سرده‌ای از گیاهان گلدار دولپه‌ای شامل ۱۵۰ گونه است. این گیاه بومی مناطق معتدل نیم‌کره شمالی و رشته‌کوه آند است که البته در بسیاری از نقاط جهان و همچنین در ایران کاشته می شود.نهال انگور فرنگی قرمز ردکارنت درختچه‌ای و خاردار هستند و دارای میوه‌های سته می‌باشند. انگورفرنگی با نام خارتوت یا گالش‌انگور نیز شناخته می‌شود.سرخ‌پوستان پاسیاه از ریشه انگورفرنگی برای درمان بیماری‌های کلیه و یائسگی استفاده می‌کردند. 

 

خرید نهال انگور کشمشی

 نهال انگور بیدانه سفید که گاهی به آن نهال انگور کشمشی نیز گفته می شود، بومی ایران است. این نهال انگور که از ارقام مجلسی به شمار می رود در تمام دنیا بسیار پر طرفدار است. تضمین کیفیت محصول به نوع و نژاد، کیفیت و سلامت آن بستگی دارد.

محصول نهال انگور بیدانه سفید بدون دانه است و کشمش آن بسیار با کیفیت و مرغوب می باشد. به همین جهت به آن اغلب نهال انگور کشمشی نیز گفته می شود.

 

خرید نهال انگور حسینی

خرید نهال انگور حسینی ، انگور ها علاوه بر خواص فراوانشان انواع زیادی نیز دارند.انگور جزو میوه هایی است که در همه مراحل رشدش کاربرد دارد.قبل از رسیدن آن ترش است و به آن غوره می‌گویند.هنگام رسیدن آن شیرین می شود و آن را به صورت تازه مصرف می کنند.و بعد از رسیدن هم آن را به روش های سنتی یا صنعتی خشک می کنند و به آن کشمش می گویند.در طب سنتی گفته می شود که خواص کشمش از انگور نیز بیشتر است.

 

خرید نهال انگور صاحبی✿

خرید نهال انگور صاحبی میوه انگور یکی از میوه های پر خاصیت، مفید وخوشمزه می باشد که می توان به صورت تازه خوری یا خشک شده مصرف کرد انگور خشک شده در دسته آجیل ها قرار می گیرد و خواهان زیادی دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد انگور صاحبی صحبت کرده و ویژگی های آن را بیان کنیم برای آشنایی بیشتر و بهتر همراه ما باشید. انگور صاحبی یکی از انگور های بسیار خوشمزه و خوش طعم می باشد دارای طعمی شیرین و آبدار است این میوه بسیار ترد می باشد و مناسب تازه خوری است.

 

 

خرید نهال انگور پیکامی

خرید نهال انگور پیکامی ، یکی از بهترین ارقام های انگور که در کشور ایران کاشته می شود نهال انگور پیکامی، است. این انگور را به نام انگور کاشمر نیز می شناسند که با قیمت بسیار عالی و مناسب به فروش می رسد. در گذشته بیشتر این انگور پیکامی؛ را در خلیل آباد و یا کاشمر نیز می کاشتند، اما امروزه در بسیاری از شهرها می توانید آن را مشاهده کنید که کاشته می شود. یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که دارد این است که رشد آن بسیار زیاد است و به طور معمول خوشه های آن تا ۱۲ سانتیمتر هم می رسد.

 

خرید نهال انگور مویز

شکل حبه های آن گرد و کمی کشیده می باشد و رنگ آن سیاه است. انگور مویز بی دانه؛ معمولا کمیاب بوده و منبع تولید آن کشور ترکمنستان است. محصول نهایی درخت انگور که به مویز بی دانه تبدیل می شود،دارای خواص بسیار خوبی می باشد و معمولا از همه کشمش ها گرانتر می باشد. اگر بتوانید نهال انگور مویز بی دانه را به صورت انبوه تولید کنید می توانید محصول آن را صادر کنید. شما می توانید نهال مویز مرغوب را از جایا خریداری کنید.

 

خرید نهال انگور عسگری

خرید نهال انگور عسگری , همان‌طور که می‌دانید درخت انگور از هر مدل و گونه ‌ای که باشد به‌صورت رونده رشد می‌کند و تنه اصلی درخت مثل درختان مثمر دیگر به ‌صورت قابل‌ توجه قطور نمی‌شود. به همین علت درخت انگور عسگری، غالباً یا روی زمین پهن  می‌شود یا باغداران برای برداشت راحت‌ تر انگور درخت مو را روی داربست می بندند.لازم به ذکر است زمانی که درخت به خوبی رشد کند کم‌کم تنه اصلی آن ضخیم شده و می‌تواند پایه‌ای محکم برای درخت به‌حساب آید. 

 

خرید نهال انگور شصت عروسی

خرید نهال انگور شصت عروسی , در ایران کاشت و خرید نهال انگور  در مناطقی با آب و هوای معتدل توصیه می گردد. این انگور از نظر شکل ظاهری با ویژگی های خاصی قابل شناسایی می باشد. این انگورها نسبتاً باریک می باشند و رنگ صورتی دارند. از نظر شکل ظاهری بسیار زیبا می باشند و برای مجلس آرایی گزینه خوبی هستند. انگور شصت عروس با توجه به جنبه تزیینی اش نیز حائز اهمیت خواهد بود. این انگورها از اواخر تیر تا اواخر ماه مرداد بالغ می گردند.

 

خرید نهال انگوربیدانه قرمز

خرید نهال انگور بیدانه قرمز ، انگورهای قرمز بیدانه؛ نسبت به دیگر انگورهای موجود در بازار بیشتر مورد توجه بوده است. این انگور در میان هم نوعان خود رتبه هفتم را در ایران کسب کرده است.

مصارف آن علاوه بر تازه خوری، مناسب برای  سرکه، کشمش، آبغوره و آبمیوه خواهد بود.درختان انگور قرمز بیدانه؛ نسبت به زمستان پایدار است.

هنگام خوردن، پوسته سفت و ترد آن به سرعت جای خود را به طعمی آبدار می‌دهد. گیاهی به نسبت قوی با خوشه ‌های فشرده کوچک تا متوسط بوده و نسبت به انواع بیماری بادوام خواهد بود. 

 

خرید نهال انگور سیاه دیم❣

خرید نهال انگور سیاه دیم ، این انگور یکی دیگر از ارقام انگور است و همانگونه که از نامش پیداست دارای رنگ سیاه است و به صورت دیم کاشته می شود در صورتیکه به خوبی به این میوه رسیدیگی شود در هر هکتار ۴۰تن محصول برداشت می شود و عمر اقتصادی آن ۱۰۰ سال است البته برای افزایش عمر و کیفیت میوه نیازمند رسیدگی مناسب است انگور به ملکه میوه ها معروف است و بر اساس قرمز ، سبز و سیاه و آبی به سه نوع طبقه بندی می شود. این میوه خوشمزه نه تنها طعم خوبی دارد بلکه بسیار مفید است و حاوی ویتامین C است.

 

خرید نهال انگوررشه سیاه سردشت

خرید نهال انگور سیاه سردشت ، رقمی دانه دار میباشد با پوستی قرمز مایل به سیاه میباشد برای زمینهای کویری و بدون اب مناسب میباشد گوشت میوه و اب میوه قرمز پررنگ دارد .این رقم را میتوان بدون ابیاری هم پرورش داد برای ۸۰ درصد کشورمان جواب میدهد .

خیلی شیرین ابدار و خوشمزه میباشد .مصرف این رقم برای ابمیوه و شراب و خشکبار استفاده کرد . رسیدن این میوه در برج ۶میباشد .

 

نهال انگور

شکل انگور مویز معمولاً گرد و کمی کشیده است و به رنگ ارغوانی یا سیاه در می آید، همانطور که گفته شد نهال انگور مویز از جمله نهال های بسیار خاصی است که تنها در کشورهای دیگر و برخی دیگر قادر به رشد و نمو نیست و منبع تولید می باشد. است. بیشتر کشورها فرانسه و ترکمنستان هستند، اما خبر خوب برای شما به عنوان یک باغدار این است که می دانید 9 عدد انگور مویز با همان نهال سیاه در کشور ما وجود دارد و می توانید آنها را در باغ و تاکستان خود پرورش دهید.

محصول نهایی درخت انگور که به کشمش بی دانه تبدیل می شود دارای خواص فراوانی است و به همین دلیل تقاضا برای این نوع انگور از سوی مردم کشورمان بسیار زیاد است.

اگر در برابر سرما رشد می کنید، باید منطقه ای را برای رشد این نهال انتخاب کنید، زیرا باد شدید می تواند به نهال کشمش آسیب برساند. همچنین توجه داشته باشید که در فصل بهار که دما از 10 درجه سانتیگراد بالاتر می رود، نهال های انگور بیدانه شروع به رشد می کنند.

نهال کشمش بی دانه درختان بالارونده ای هستند که با کمک شاخه های خود از درختان بالا می روند. ارتفاع نهال انگور عموماً ممکن است به 15 متر برسد، یکی از روش های تکثیر و پرورش نهال توت این هرس است و معمولاً در پاییز انجام می شود، قلمه های انگور کشمش را به طول 60 تا 80 سانتی متر ببرید.

انگور

انگور به عنوان ملکه میوه ها شناخته می شود و به سه نوع قرمز، سبز، سیاه و آبی طبقه بندی می شود. این میوه خوشمزه نه تنها طعم خوبی دارد بلکه بسیار مفید است و حاوی ویتامین C است.انگور قندهای ساده ای است که انرژی آنی و آنتی اکسیدان های قوی را فراهم می کند.

شهرستان ملایر دارای بیشترین تعداد کشت انگور در ایران است.

مواد موجود در انگور رسیده است

فسفر 0.4 میلی گرم در گرم

آهن 0.4 میلی گرم

75 آب گرم

1/3 گرم

سدیم 3 میلی گرم

پتاسیم 175 میلی گرم

20 گرم شکر

کلسیم 12 میلی گرم گرم

ویتامین A 100 گرم

ویتامین B2 0.03 میلی گرم

ویتامین B1 0.05 میلی گرم

ویتامین B3 0.3 میلی گرم

ویتامین C 4 میلی گرم

انواع روش های کاشت انگور

انگور؛ می توان به دو روش کلی غیرجنسی و جنسی تکثیر کرد و هر یک از این دو روش به چند روش مختلف تقسیم می شوند. از روش های غیرجنسی کاشت نهال انگور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برش دادن

بخوابان

پیوند اسکنه

و تولید مثل به کمک جوانه اشاره کرد.

این چهار روش به جز روش کاشت نهایی نهال، در فصل پاییز انجام می شود و روش های موثری برای تکثیر این گیاه محسوب می شود. روش تکثیر جنسی انگور نیز همان روش کاشت بذر و کاشت نهال در کنار نهر یا پشته است که روشی سنتی و موثر محسوب می شود.

کاشت انگور

کاشت نهال انگور؛ این کار با کاشت بذر ابتدا در گلدان انجام می شود. خاک گلدان باید مرطوب، کوددهی شده و کاملا آماده برای ریشه زدن بذر باشد. بعد از اینکه بذر رشد کرد و تبدیل به نهال شد، کاشت آن در خاک بسیار آسان خواهد بود. زیرا انگور به سادگی در مکان جدید به رشد خود ادامه می دهد و معمولاً از شوک تغییر مکان متحمل نمی شود.

کاشت انگور؛ در خاک، خاک را به صورت توده و شیار شخم می زنیم و سپس روی توده های کنار شیارها نهال می کاریم. در پشته ها باید سوراخ هایی به عمق 50 سانتی متر حفر کرد و سپس نهال های به دست آمده از گلدان ها یا قلمه ها یا تخم گذاری را در داخل این سوراخ ها قرار داد.

فاصله کاشت انگور

در تاکستان ها پس از آماده سازی زمین با کودهای مناسب (که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد) و شخم زدن زمین به صورت شمع و شخم، نهال ها را در فاصله 120 تا 150 سانتی متری از یکدیگر و نوک نهال ها بر روی توده ها می کارند. سیم افقی از پیش نصب شده به گونه ای بسته شده است که مسیر رشد طولی نهال تا ارتفاع سیم عمودی باشد.

فصل مناسب برای کاشت انگور

بهترین زمان برای کاشت انگور؛ اوایل بهار یعنی قبل از باز شدن جوانه ها. البته عمل قلمه زدن یا خوابیدن در پاییز و زمانی که گیاه می خوابد انجام می شود. اما کاشت نهال در خاک باغچه باید قبل از باز شدن جوانه ها انجام شود. نهال ها باید طوری کاشته شوند که حداقل 2 جوانه در خاک باقی بماند و قسمت بالای نهال حدود 5 سانتی متر از خاک فاصله داشته باشد. پس از کاشت باید سوراخ ها را با مخلوط خاک و کود پر کنید و در انتها سر نهال ها را حدود 1 سانتی متر برش دهید تا سریعتر رشد کنند.

کاشت انگور در باغ

کاشت انگور در باغچه خانه نه تنها امکان پذیر است، بلکه بسیار رایج است. نوع انگور مناسب برای هر اقلیم متفاوت است، اما هنوز هم می توان آن را با موفقیت انجام داد. برای کاشت انگور در باغ باید به این نکات توجه کرد.

نور مناسب

درخت انگور; برای رشد به نور خورشید زیادی نیاز دارد و اگر نور کافی به برگ ها نرسد، شاهد پوسیدگی و لکه بینی روی برگ ها خواهید بود. بنابراین از کاشت انگور در زیر سایه درختان دیگر خودداری کنید.

زهکشی مناسب

زمینی که قصد کاشت انگور را دارید حداقل 50 سانتی متر ببرید و خاک را تخلیه کنید.

کود کافی

پس از کاشت انگور، چاله را با ترکیب مناسب کود و خاک پر کنید.

فاصله از درختان برای ریشه زایی

بهتر است نهال انگور شما از هر طرف حدود 150 سانتی متر با درختان دیگر فاصله داشته باشد تا مشکل ریشه زایی نداشته باشد.

باغبانی و مراقبت های لازم از آفات و بیماری ها در زمان کاشت انگور چگونه است؟

در ابتدای بهار که زمین شروع به رشد علف می کند، باید با بیل زدن خاک از شر علف های هرز خلاص شد. اگر این علف های هرز رشد کنند می توانند مواد مغذی خاک را تغذیه کرده و از باردهی طبیعی تاک جلوگیری کنند. جدای از این، هرس صحیح و به موقع، کود دهی صحیح و استفاده از سمومی که بعداً در مورد آنها صحبت خواهیم کرد، هر کدام در بهترین باردهی انگور موثر خواهند بود.

خاک برای کاشت انگور مناسب است

نوع خاک برای اکثر انواع انگور اهمیت چندانی ندارد و ریشه این گیاه در خاک های مختلف مقاومت نسبتا خوبی دارد. اما می توان گفت که بهترین خاک برای حداکثر بهره وری از این گیاه خاک سبک و عمیق شنی یا رسی است که مقداری آهک در آن وجود داشته باشدو عبور آب آسان تر باشد .

از دیگر عوامل مهم در انتخاب خاک می توان به رنگ خاک (هرچه تیره تر باشد، نور خورشید بیشتری جذب می کند)، عمق خاک، میزان آهک و PH آن اشاره کرد. انگور در خاک های اسیدی با نمک زیاد نمی تواند رشد کند و بارور شود.

نحوه آبیاری نهال و درختان بالغ انگور

ریشه انگور؛ در خاک های مختلف (بسته به سنگینی و سبکی خاک) می تواند بین 90 سانتی متر تا 6 متر به عمق خاک نفوذ کند. بنابراین مقدار آبیاری باید در اطراف ریشه متمرکز شود تا آب کافی به عمق خاک نفوذ کند. شعاع 1.5 متری بدن بهترین شعاع برای آبیاری است و میزان آبیاری این گیاه بسته به آب و هوای منطقه بین 0.5 لیتر در روز (مناطق سردسیر) تا 1.35 لیتر در روز (مناطق گرمسیری) متغیر است.

قلمه انگور

اوقات فراغت در فصل پاییز، قلمه های 80-40 سانتی متری را از شاخه های دو ساله درخت جدا کرده و در گلدان یا خاک گلخانه با دما و نگهداری مناسب نگهداری می کنند. در بهار هنگام کاشت انگور ابتدا آن را در آب غوطه ور می کنند و سپس در خاک جدید می کارند. شاخه انگور 2 ساله در اصطلاح کشاورزی «کلید» نامیده می شود و عملکرد مناسبی برای قلمه زدن خواهد داشت.

نحوه کود دهی درخت انگور

برای کود دهی باغ های انگور؛ اوره استفاده می شود. اوره ماده ای است که می توان از آن برای کودپاشی برگی استفاده کرد تا عفت برگ درخت را از بین ببرد. جدای از این، کودهای پتاسیم، منیزیم و کلسیم کودهایی هستند که تاک ها به شدت به آنها وابسته هستند و تأثیر زیادی بر عملکرد میوه خواهند داشت.

شایع ترین بیماری ها و آفات انگور

شایع ترین آفات انگور کرم زنجیری مو و کرم خوشه ای انگور است که هر ساله می تواند به درخت شما حمله کند و آسیب زیادی به آن وارد کند. بیماری های شایع انگور؛ همچنین می توان به دلمه حلقوی (بیماری سرطان ریشه و ساقه)، سفیدک پودری انگور، سفیدک کرکی (داخلی) انگور، ویروس برگ بادکنک، پوسیدگی سیاه مو، سطح سفید انگور و پوسیدگی خاکستری انگور اشاره کرد. هر کدام از این بیماری ها راه هایی دارند که یک مبارزه است. 

هرس کنید

هرس انگور; برای تربیت شاخه ها و هدایت آنها در جهت رشد صحیح، انگورها معمولاً از سال سوم به بعد نیاز به هرس دارند. زمان مناسب برای هرس انگور؛ فصل زمستان است و دمای مناسب برای این کار دمای بالاتر از 5 درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین می توان هرس را تا بهار که انگورها شروع به شکوفه دادن می کنند به تعویق انداخت، در این صورت باید به سرعت عمل کنید و قبل از رشد گل ها روی شاخه های قدیمی درخت را به طور کامل هرس کنید.

انواع انگور ایرانی و خارجی

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، 600 نوع انگور مختلف وجود دارد که شناخت همه آنها بسیار دشوار است. اما برخی از ارقام تجاری و معروفی که در داخل ایران کشت می شوند را می توان نام برد. برخی از انواع خارجی انگور عبارتند از: انگور کارلت قرمز، انگور پرله، انگور شامپاین، انگور سیاه ویلیام، انگور سیاه بی هسته، انگور کریسمون، انگور کرنت سفید و…

برخی از ارقام معروف ایرانی انگور; همچنین عبارتند از: انگور یاقوتی، عسگری، شمشیری، صاحبی، شصت عروس، معز بدانه، سیاه سردشت، خلیلی، ریش بابا، بدانه قرمز، اوزوم غزل، کششی، شاهانی، لعل حسینی، چشم کایی، شیرازی، رزاقی، طبرضا. ، حقی. و…

خواص و ویتامین های انگور

گریپ فروت سرشار از تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید پانتوتنیک و اسید فولیک است که همگی از ویتامین های گروه B هستند. علاوه بر این، ویتامین های C، E و K در انگور به وفور یافت می شود. مواد معدنی مختلفی مانند آهن، کلسیم، منیزیم، فسفر، منگنز، پتاسیم، سدیم، روی و فلوراید نیز در انگور یافت می شود.

بنابراین، این میوه بهشتی می تواند برای بهبود میگرن، آسم، بیماری های قلبی، یبوست، سوء هاضمه، خستگی، دیابت، ناراحتی های کلیوی، پیشگیری از سرطان سینه، پیشگیری از آب مروارید و بسیاری از بیماری های دیگر مفید باشد.

خرید نهال

جهت خرید نهال می توانیدبه قسمت فروشگاهی سایت وارد شوید و خرید خود را به صورت اینترنتی انجام دهید. مشاورن شرکت جایا کالا آماده پاسخگویی و راهنمایی هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشند.