نهال گردو جایا

گردو-کانادایی

 

خرید نهال گردو چندلر

با خرید نهال گردو چندلر قدم در راه پرورش یک درخت پربار , پرفروش و پرطرفدار می گذارید این نهال یک رقم خارجی است که رشد و پرورش آن در ایران به خوبی انجام می شود و هرساله بازدهی اقتصادی بالایی از این درخت حاصل باغداران می شود. این بازدهی حاصل زحمات فراوان باغدار است، از مرحله کاشت درخت تانگهداری و رسیدگی که چندین سال وقت میبرد ، برای آشنایی با نهال گردو چندلر ، خرید نهال باکیفیت و کاشت و نگهداری  نهال در ادامه با ما همراه باشید.

 

خرید نهال گردو تویسرکان

گردو تویسرکان یک گردوی بسیار با کیفیت است و بازدهی اقتصادی بالایی نیز دارد و دلیل این بازدهی اقتصادی بالا کیفیت بی نظیر مغز آن است علاوه بر این تویسرکان یکی از ارقام تجاری و صادراتی گردو ها نیز می باشد. شهر تویسرکان به عنوان پایتخت گردوی ایران نامگذاری و ثبت شده است 

 انواع متعددی دارند و هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند و برای رشد و پرورش آنها باید این ویژگی ها را به درستی شناخت غیر اینصورت کارتان برای پرورش درختان سخت خواهد شد رقم گردو تویسرکان بهترین آنتخاب برای کاشت در آب و هوای ایران است

 

خرید نهال گردو دماوند☺

ویژگی بارز و اصلی گردو دماوند مقاومت بسیار بالا  این نهال در مقابل کم آبی و خشکی است و همین ویژگی شرایط را برای کاشته شدن در منطق کم آب فراهم کرده است علاوه بر این نهال دماوند برای رشد و باردهی مناسب نیاز سرمایی دارد و حتما باید سرمای موردنیاز خود را دریافت کند در واقع می توان گفت حدود 30 الی 40 شبانه روز نگهداری در دمای 5 الی 10 درجه نیاز دارد.

نهال دماوند سرما دوست است و حتی از روز ها اولیه خود نیز به سرما نیاز دارد به همین دلیل اخواخر پاییز بهترین زمان کاشت این نهال است.

 

خرید نهال گردو هارتلی ❤

گردو هارتلی یکی از ارقام  پوست کاغذی گردو ها می باشد و این پوست نازک یکی از دلایل اصلی محبوبیت این درخت است علاوه بر این هارتلی ویژگی های متعدد دیگری نیز دارد که باعث محبوبیت بیشتر آن می شود برای مثال  دیرگل بودن زیرا در صورتیکه درخت دیرگل باشد درصد آسیب دیدن آن در مناطق سردسیر بسیار کم است و حتی آسیبی هم نمی بیند زیرا زمانی شروع به گلدهی می کند که شدت سرمای منطقه کم شده  و گل ها دچار سرما زدگی نمی شوند.

 باردهی

از سال اول محصو دهی خود را شروع می کند اما با حداقل باردهی و بعد از رسیدن به سن بلئغ به حداکثر تولید خود می رسد

 

خرید نهال گردو تخم مرغی✿

گردو تخم مرغی یکی از با صرفه ترین نهال ها می باشد  زیرا این رقم از گردو بسیار زود بازده و پربار است و مورد توجه افراد زیادی واقع شده است زادگاه اصلی این نوع گردو کشور فلسطین است و بعد ها به دلیل کیفیت و بازدهی بالایی که دارد مورد استقبال کشور های دیگر نیز قرار گرفت این رقم از ارقام نهال های گردو عمر اقتصادی بیشتری نسبت به بقیه ارقام دارد

گردو تخم مرغی نام دیگری نیز دارد و گردو اسرائیلی هم نامیده می شود و جز دسته درختان بلند قد می باشد

دارای مغزی شیری رنگ و باطعم خوشمزه دارد گردو حدود11 گرم است که 5 گرم آن شامل مغز می شود.

 

خرید نهال گردو خوشه ای❤

زادگاه گردو خوشه ای فرانسه معرفی شده است و یکی از اقلام دیرگل می باشد ، بدلیل دیرگل بودن انتخاب مناسبی برای کاشت در مناطق سردسیر است زیرا دچار سرما زدگی نمی شود این رقم از گردو خواهان بسیاری دارد و قسمت عمده ای از باغات گردو را شامل می شود در واقع می توان گفت یک رقم اقتصادی محسوب می شود و بازدهی اقتصادی بالایی دارد. میوه های این درخت به صورت دسته های چند تایی رشد می کنند به همین دلیل به گردو خوشه ای معروف شده است.

 

خرید نهال گردو ضیاالدین❤

گردو ضیاءالدین محصول استان قزوین و شهرستان ضیاءالدین می باشد این شهرستان بدلیل داشتن اقلیم مناسب برای کاشت انواع درختان گردو بسیار مناسب است و هرساله محصول انبوهی از باغات گردو این شهرستان برداشت و بخش عمده آن نیز صادر می شود. همانطور که مشهود است نام گردو هم برگرفته از نام شهرستان ضیاءالدین می باشد ، مغز گردو از کیفیت خوبی برخوردار  است و محبوبیت بالایی دارد و این محبوبیت باعث بالا رفتن بازدهی اقتصادی آن می شود

 

خرید نهال گردو توسرخ☑

همانطور که از نام این رقم پیداست دارای مغزی به رنگ قرمز است و این قرمز بودن تاثیر بسزایی در زیبایی مغز گردو دارد و باعث عام پسند شدن آن شده است.زادگان نهال موردنظر کشور آمریکا می باشد

نهال موردنظراز ارقام دیرگل گردو ها می باشد و از این رو مناسب کاشت در مناطق سردسیر است و سرمای بهاره موجود در این مناطق نمی تواند آسیبی به شکوفه های آن برساند علاوه بر آن سرمای موجود در این مناطق برای رشد و باروری بهتر درخت نیز مفید است

 

خرید نهال گردو کاغذی✔

به دلیل پوست نازک  و کاغذی بودن طرفدار زیادی دارد و یک درخت پر ربازده از لاظ اقتصادی میباشد زیرا شکستن و درآوردن مغز آن بسیار آسان تر از نمونه هایی با پوست سخت تر است .

از هر یک کیلو گردو کاغذی حدود 450 گرم مغز خارج میشود این یکی دیگر از مزیت های نازک بودن پوست گردو میباشد و البته بدلیل پوست نازک مغز گردو سفید رنگ تر میباشد. این نوع نهال مناسب کاشت در مناطق سردسیر و معتدل میباشد و یک گیاه دیرگل است 

 

نهال گردو ژنوتیپ برتر

گردوی ایرانی (Juglans regia L.) یا همان گردو  ژنوتیپ شناخته شده است که منشا آن آسیای مرکزی و شرقی است.  این گونه گردوها   در جنگل های هیرکانی در شمال شرق ایران یافت می شود. در این تحقیق 102 اصله درخت گردو از چهار جمعیت جغرافیایی در استان آزادشهر (وامنان، کاشیدر، رودبار و سعیدآباد) نمونه برداری شد .

 

 خرید نهال گردو فرنور 

گردو نوعی درخت گردوی فرانسوی مقاوم به سرما است. مولد و دیربرگ است. این ترکیبی از Franquette x Lara است . کاشت فرنور در مناطق سردسیر و در ارتفاعات 1800 متری از سطح دریا قابل کاشت است. عملکرد: فرنور یک رقم زودرس است، یعنی 3 یا 4 سال پس از کاشت درخت شروع به تولید گردو می کند. با رسیدن به بلوغ می تواند تا 8 تن گردو در هکتار تولید کند . کیفیت مهره و پوسته: فرنور آجیل هایی با پوسته نازک تولید می کند. مغز آن مغزهای خوش طعم و خوش رنگ است.

 

نهال گردو پکان آمریکایی

پوست گردو به راحتی شکسته یا باز می شود، حتی با دست . گرد شکل و به رنگ قهوه ای روشن است . گردو شبیه یک “مغز کوچک” به نظر می رسد و تقریبا همه در مورد عملکرد تقویت مغز آن می دانند . گردو خشک‌تر و شیرین‌تر است ، گردو به دلیل داشتن روغن غنی ممکن است کمی تلخ باشد ، به همین دلیل گاهی اوقات از آن به صورت بو داده استفاده می‌شود .

 

گردو

ابتدا شما را از فواید گردو آشنا می کنم بعد به نهال گردو میپردازیم.

گردو آجیلی خوش طعم و لذیذ هست که در آن مقدار فراوانی از چربی مفید و پروتئین – منگنز – فسفر – آهن -کاروتن و غیره می باشد که از نیازهای اساسی بدن انسان و رشد و سلامت انسان می باشند. خداوند این میوه زیبا و پرخاصیت را برای ما انسانها بدون هیچ مشکلی قابل دسترس قرارداده و نیاز های رشد درخت این نهال پر ثمر را در اختیار ما قرار داده کافیست بکاریم و از این نعمت بی نظیر خدا استفاده کنیم.

فواید گردو به بدن انسان

ما در اینجا به فوایدی که تا به امروز برای گردو کشف شده هست آورده ایم و با پیشرفت علم قطعا مزایای دیگر گردو کشف خواهد شد بخاطر همین فواید و مزایای بی نظیر هست که باغداران برای خرید نهال گردو بیشتراز نهال های دیگر اقدام میکنند.

مزایا و فواید مغز گردو به بدن

 1. تقویت و پر پشت کردن مو
 2. لطیف کردن پوست
 3. افزایش طول عمر
 4. بهبود حافظه و تقویت آن
 5. کاهش دادن وزن باتوجه به چربی مفیدی که دارد
 6. برای نقرس مفید هست
 7. مبارزه با کبد چرب
 8. بهبود یبوست و جلوگیری از آن
 9. مناسب برای دیابتی ها و جلوگیری از دیابت
 10. تنظیم فشار خون
 11. ایمن سازی بدن در مقابل بیماری ها
 12. کاهش بیماری ها قلبی
 13. و ….

گردو در کنار فوایدی که برای بدن انسان دارد چوب آن نیز صرفه اقتصادی دارد که در مقالات نهال گردو بیشتر به آن پرداخته ایم.

با پیشرفت علم نژاد های گوناگونی از گردو را تولید کرده اند که امروزه در هر منطقه ای که باشید میتوانید با کارشناسی و مشاوره کارشناسان جایا کالا نژاد مخصوص محل مورد نظرتان را خریداری کنید و با خیال راحت بکارید چرا که تمامی مشاوره های جایا کالا علمی بوده و فروش نهال گردو در جایا کالا با ضمانت سبز شدن نهال می باشد. جایا کالا همواره پشتیبان خریداران نهال گردو در همه مناطق کشور می باشد.

 

ارقام نهال گردو در جایا کالا با توضیح مختصر

نهال گردو چندلر : دیرگل – مقاوم به سرما – باردهی عالی – ساخت آمریکا – غیربومی – زود بازده(پرفروشترین و بازار پسندترین)

نهال گردو فرنور : دیرگل – مقاوم به سرما – باردهی عالی – ساخت فرانسه – غیربومی – زود بازده – پوست نازک(پرفروش و بازار پسند)

نهال گردو ژنوتیپ برتر :دیرگل – مقاوم به گرما و سرما – باردهی چند برابری بقیه نهال ها – بومی ایران – زود بازده(پرفروش و بازار پسند)

نهال گردو تویسرکان : پوست نازک -دیرگل – باردهی مناسب – غیربومی – بازده مناسب

نهال گردو کاغذی : پوست کاغذی – مقاوم به سرمای کم – بومی – بازده مناسب(نسبتا پرفروش)

نهال گردو هارتلی : پوست نازک – غیربومی – بازده مناسب – دیرگل

نهال گردو شیلی  : پوست نازک – غیربومی – بازده مناسب – دیرگل

نهال گردو پدرو : پوست نازک – غیربومی – بازده مناسب – دیرگل 

نهال گردو دماوندی : پوست نازک – بومی – بازده مناسب – دیرگل

نهال گردو مراغه ای : پوست نازک -بومی – بازده مناسب – دیرگل

نهال گردو لارا : پوست نسبتا نازک – غیربومی – بازده مناسب – دیرگل

نهال گردو اسرائیلی : پوست نسبتا نازک – غیربومی – ساخت اسرائیل – بازده مناسب – دیرگل(پرفروش)

نهال گردو کانادایی : پوست مناسب – غیربومی- ساخت کانادا – بازده مناسب – دیرگل(نسبتا پرفروش)

نهال گردو پکان آمریکایی : شکل بیضی – گرماسیری – ساخت آمریکا – زودگل – طعم لذیذ -پوست بسیار نازک

نهال گردو خوشه ای _ مقاوم به سرما – ساخت ایران – دیرگل – محصول نسبتا ریزتر – پوست نسبتا نازک

نهال گردو فرانکت: ساخت کشور آمریکا – بذرافشان – مقاوم به سرما – طعم لذیذ – پوست نازک(پرفروش و بازار پسند)

نهال گردو ضیاآباد

نهال گردو توسرخ

وغیره

 

خرید و کاشت نهال گردو

برای اینکه نهال گردو را با اعتماد و اطمینان کامل خرید کنید حتما به لوگوی اینماد در پایین سایت دقت کنید و بر روی آن کلیک کنید تا به سایت وزارت صنعت و معدن وصل شوید و تاییدیه آنها برای احراز هویت صاحب سایت را مشاهده کنید. وقتی همه اطلاعات درست باشد یعنی سایت مطمنی هست و به راحتی می توانید خرید کنید. این نماد در سایت های نامعتبر وجود ندارد.

کاشت نهال گردو به روش های مختلف نسبت به نژاد های آن متفاوت هست. نهال گردو تنها نهالی هست که خرابی کمتری دارد عمر بسیار طوالانی بالای 100 سال را دارا می باشد. عمر اقتصادی نهال گردو اکثرا بیشتراز 55 سال هست که با رسیدگی های خوب و تامین نیازهای درخت گردو می توانید این رقم را افزایش دهید.  اکثر نهال های گردو مقاومت بسیار بالایی به سرما و گرمای سوزان دارند. کاشت نهال گردو باید با استاندارد های خاص خودش انجام شود تا به محصول دهی بالایی دست پیدا کنید که مهمترین آن استاندارد ها به ترتیب زیر میباشد:

 1. رعایت فاصله گذاری هنگام کاشت7در 7 یا در بعضی مواقع برای نورگیری وتغذیه مناسب 10 در10 میباشد
 2. چاله کنی مناسب به اندازه 70 سانتی متر الی 90 سالنتی متر
 3. آبیاری مناسب 
 4. رعایت ارتفاع از سطح دریا
 5. کود دهی مناسب نسبت به هرگردو
 6. هرس کردن به موقع نهال های گردو
 7. سمپاشی به موقع و مناسب
 8. قیم گذاری و قلمه زنی استاندارد
 9. مشاوره گرفتن از کارشناسان نهال 
 10. کاشت در منطقه ای که نور خورشید به خوبی به آن میرسد
 11. کاشت نهال گردو ی رقم مناسب منطقه خودتان
 12. وغیره

اگر موقع کاشت همه رسیدگی های لازم را انجام دهید قطعا طول عمر درختان گردوی شما بسیار زیاد خواهد بود علاوه بر طول عمر , عمر اقتصادی درختان گردوی شما هم بیشتر خواهد شد و درنتیجه سود بیشتری برداشت خواهید کرد.

با سرمایه گذاری روی درخت گردو پولدار شوید

با کاشت نهال گردو شما به یک تاجر گردو تبدیل می شوید و با فروش محصولات نهال های گردو به منبع درآمد بالایی دست پیدا میکنید. ما مشتریان زیادی داریم که از خرید نهال گردو و کاشت آن به منبع درآمد بالایی دست پیدا کرده اند بعنوان مثال ما مشتری 12 سال پیش را داریم که با کاشت نهال گردو و تلاش برای تولید گردو با رسیدگی های لازم ومشاوره گرفتن ایشان بصورت هر6 ماه از سایت ما الان به یک فرد میلیاردر تبدیل شده هست. ایشان هرسال برای خرید نهال گردو به نهالستان های زیر نظر جایا کالا مراجعه میکند و هرسال تعداد درختان گردو را در باغ های مختلفی که احداث کرده هست بیشتر و بیشتر میکند و ازاین کار علاوه براین که خودش به سود بسیار بالایی دست پیدا کرده هست باعث شده هست که صد ها نفر شاغل شوند و از بلغ های لین شخص درآمدزایی کنند. یک کار قانونی و بسیار پر سود و حلال که به راحترین روش میشه به یک تاجر بزرگ گردو تبدیل شد. 

شایان ذکر هست که درختان گردو بدلیل خرابی کم و مقاومت بسیار بالای آنها به سرما و گرما و کم آبی وهمچنین سود بی انتهای آن طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده هست . درخت گردو از سال اول کاشت تا آخرین روز عمرش سود می دهد. این درخت پر ثمر بعد ازاینکه میمیرد از چوب آن در صنایع استفاده می شود و چون چوب درجه یکی دارد به قیمت بسیار بالایی در بازار تولیدی ها خرید فروش می شود.پس اگر  تصمیم دارید روی کاشت نهال گردو سرمایه گذاری کنید دست  دست نکنید همین الان گوشی را بردارید و با ما تماس بگیرید مشاوره های لازم را ازما بگیرید و با قیمت بسیار مناسب خرید خود را انجام دهید و برای کاشت نهال گردو اقدام کنید. نهال گردو ریسکی ندارد ما برای شما کارشناس میفرستیم تا خاک و محل کاشت نهال های گردو را برای شما بررسی کند و نیازهای لازم را برای خاک شما لیست کند تا آنها را فراهم کنید وبا خیال راحت گردو بکارید.

سایت جایا کالا نهال ها را بصورت ضمانتی تقدیم مشتری میکند پس از بابت خراب شدن نهال هم نگران نباشید در جایا کالا نهال ها کاملا اصلاح شده و مقاوم به تمام سختی ها هستند. جایا کالا سعی دارد با اقدامات موثر روی نهال ها و اصلاحات آنها نهالی با کیفیت و ضمانتی تقدیم مشتری کند. چرا که خرید نهال یک مقوله سختی میباشد. چون ظاهر نهال ها هرگز نشان نمیدهد که نهال واقعا سالم هست یا نه کیفیت مطلوب را دارد یا نه . بخاطر همین ما خودمان تولید میکنیم تا مجبور نشویم از فروشندگان خرید کنیم و نهالی را که بهش هیج اطمینانی نیست را تحویل مشتری بدیم . 

روش های کاشت نهال گردو

ما دراینجا روش های کاشت نهال گردو را بطور مختصر خواهیم گفت تا کشاورزان و باغداران عزیزی که تازه کار هستند موقع کاشت به مشکل برخورد نکنند.

کاشت نهال گردو

3 نوع روش کاشت داریم 

کاشت بذری (کاشتن بذر گردو )

کاشت پیوندی (کاشتن نهال آماده که بر روی یک پایه دیگر پیوند زده شده هست)

کاشت پایه رویشی(کاشتن پیوند زده شده بر روی پایه های خارجی )

کاشت نهال بذری گردو : در روش بذری یا بذر گردو را در خاک میکارند و یا خود گردو را به روش های خاص میکارند که در مقاله های هرنهال بصورت کامل توضیح داده ایم به چه روشی باید کاشت و چه نکاتی را باید رعایت کرد بعنوان مثال اگر خود گردو را میکارید باید گردو سالم باشد هیچگونه زدگی  ویا شکستگی نداشته باشد. در زمان خاص خودش باید کاشته بشه که نسبت به هرمنطقه ممکنه متفاوت باشه.

کاشت نهال پیوندی گردو : در این روش هرموقع که بخواهید میتوانید نهال را بکارید ولی بسته به فصل آن به دو روش کاشته می شود که از اواخر پاییز تا فروردین سال بعد به روش ریشه لخت میتوانید بکارید و در ماه های بعد بصورت گلدانی باید بکارید. چون نهال در فصل سرما به خواب می رود و احتیاج زیادی به تغذیه از خاک ندارد بخاطرهمین وقتی در فصل سرما از خاک در آورده می شود حدود 1 هفته میتواند سالم بماند و خراب نشود باید تا یک هفته کاشته شود البته یک هفته حداکثر زمانی هست که تعیین شده وگرنه بهتر هست بیشتر از دو یا سه روز بیرون از خاک نماند.

کاشت نهال گردو پایه رویشی: پایه رویشی بهترین نهال در بین نهال ها هست پایه رویشی هم سریع رشد میکند هم مقاومت بسیار بالایی به همه سختی ها ازجمله کم ابی – سرما – گرما دارد. از سال اول بار میدهد بار نهال پایه رویشی خیلی زیاد هست ارتفاع نهال پایه رویشی گردو کمتر هست و همین باعث می شود موقع برداشت محصول هزینه کمتر و زحمت کمتری خرج دهید. بارها شنیده ایم که کارگران موقع برداشت محصول از درختان گردو با ارتفاع بالا از ارتفاع سقوط کرده و صدمات جبران ناپذیری دیده اند که این خطرات در پایه رویشی به هیچ وجه وجود ندارد. بدلیل اصلاحات خاص و ویژه ای که روی این نهال ها انجام میشود و هزینه های بالایی که در این نهال ها گذاشته می شود محصولات آنها هم مرغوب و باکیفیت می شوند. گردوهای نهال های پایه رویشی کیفیتی بی نظیر دارند. هیچکدام از نهال های پیوندی و یا بذری به کیفیت این نهال ها نمیرسد.

جایا کالا با همکاری نهالستان بزرگ مهندس یاسین سعادت که بزرگترین تولید کننده نهال های پایه رویشی در کشور می باشد ، نهال ای پایه رویشی را با ضمانت سبز شدن به خدمت مشتریان عزیز تقدیم میکند قبل از خرید هرگونه مشاوره ای که لازم باشد می توانید بصورت مستقیم با مدیر نهالستان (مهندس سعادت ) در ارتباط باشید.

شماره تماس مهندس سعادت : 09123120501

آدرس سایت نهالستان یاسین نهال بمدیریت مهندس سعادت: https://yasinnahal.com

 

فاصله کاشت نهال گردو:

یکی از مهمترین نکات موقع کاشت نهال رعایت فاصله نهال های گردو میباشد چرا که نهال گردو بعد از چند سال ریشه های آن بسیار بزرگ می شود و تغذیه زیادی را از خاک نیاز دارد و علاوه براین بعداز 15 سال رشد درختان گردو بقدری بزرگ می شوند که شاخه و برگ های آن ممکن هست بهمدیگر گیر کنند. بخاطر تغذیه مناسب درخت گردو و رشد بهتر آن و همچنین گیر نکردن شاخه ها بهمدیگر فاصله 7متر در 7 متر  استاندارد فاصله گذاری کاشت هست. پیشنهاد جایا کالا به شما اندازه 10 متر در 10 متر هست. تجربه نشان داده هرچقد این فاصله بیشتر باشد کیفیت گردوها هم مناسبتر و باردهی درختان خیلی زیاد خواهد بود

ارسال نهال گردوی سالم به مقصد

یکی از مهمترین مساله ای که اکثر نهال فروشان به آن دقت نمیکنند نحوه ارسال سالم نهال به مقصد می باشد. وقتی نهال از خاک در میاید بسیار حساس می شود بقدری که اگه از گل کمتر بهش بگی قهر میکنه و میره تا خشک بشه. از شوخی که بگذریم ریشه نهال گردو به باد و نور و آب خیلی حساس میشود. بارها مشاهده کرده ایم که نهال فروشان همینطور نهال ها را از خاک در آورده و بسته بندی کرده و در معرض باد و نور قرار داده اند و روزها همینطوری باقی مانده اند. این یعنی قتل عمدی نهال ها محسوب میشه و ارسال آن به مشتری یعنی یک دزدی و خیانت آشکار می باشد.

 

برای ارسال سالم بعد از خرید نهال باید تا وقتی که مطمن نشده اید نهال را از خاک در نیاورید وقتی مطمن شدید برای جابه جایی نهال بصورت کاملا سریع وقتی از خاک در آوردید ریشه ها را ضد عفونی کنید و سریعا در پاکت های نایلونی سیاه رنگ قرار دهید بطوریکه ریشه ها مقدار کمی هم خاک روی آنها باشد. بعد بسته بندی کرده بطوریکه هوا داخلش نرود. بعداز عملیات بسته بندی سریعا ارسال کنید بطوریکه بیشتراز سه روز بیرون نماند. به باغداران عزیز هم توصیه می شود وقتی نهال ها رسید دستشان سریعا به روش های زیر نهال ها را بکارند نه اینکه بندازند وسط باغ برند دوسه روز دیگه بیاند بکارند این کار کاملا اشتباه هست یادتان باشد نهال وقتی بیرون میماند مانند این هست که ماهی را از آب گرفته اید و بیرون مانده هست هر لحظه ممکن هست بمیرد. پس هرچه سریعتر کاشته شود بهتر هست.

بعد اینکه نهال دستتان رسید، موقع کاشت اقدامات زیر کاملا ضروری و نیاز هست:

گودال هایی که قبل از رسیدن نهال به دستتان کنده اید به مقدار یک بیل کود حیوانی مخلوط با خاک را درست مرکز چاله بریزید، پیشنهاد میشود از کود شیمیایی استفاده نشود.برای هر یک نهال اندازه یک سطل 10 لیتری آب بریزید. اگر در فصل بهار میکارید از سر نهال ها حدود 15 سانتی متر با قیچی باغبانی کوتاه کنید و سر نهال ها را برای جلوگیری از آفت زدگی با چسب مخصوص باغبانی بپوشانید. این کار باعث رشد بهتر نهال های گردوی باغتان خواهد شد. در دوماه اول بهار هر 12 روز یک بار آبیاری کنید و در ماههای خرداد و تیر و مرداد و شهریور هر 6 روز یک بار آبیاری کنید. آبیاری باید کاملا مناسب انجام گیرد. (بخوبی نهال ها سیراب کنید)

برای محکم کاری برای اینکه باد نهال های شما را خراب نکند یک چوب محکم در زمین درکنار هر نهال بصورت سفت ومحکم بچسبانید و نهال را به آن ببندید تا در اثر وزش باد شدید ضربه نخورد. تاوقتی که نهال هایتان بالغ نشده اند پیشنهاد میشود این چوبها را برندارید.

کاشتن گردو در گلدان

ابتدا یک گردو ی سالم را در داخل آب بمدت دو روز نگهداری کنید. بعد از 2 روز یک شکاف کوچکی در قسمت بالای گردو ایجاد کنید، سپس ظرفی را که از سنگریزه پرکرده اید گردو را بصورت خیس در بین سنگریزه ها قرار دهید و با یک دستمال نم مرطوب روی آن را بپوشانید , جهت اطمینان خاطر با آب پاش روی دستمال آب بپاشید بطوریکه رطوبت کافی به گردو برسد. 

کاشت گردو در گلدان

حدود 35 الی 45 روز بعد گردو ها جوانه زده و آماده کاشت در خاک می شوند. و به راحتی می توانید گردو های جوانه زده را در خاک به روش هایی که گفته شد بکارید تا رشد کرده و به مرحله محصول دهی برسند.

گردوی جوانه زده

یادتان باشد در وسط زمستان که هوا خیلی سرد هست و خاک یخی شده به هیچ وجه نهال گردو را نکارید. بهترین زمان از اواخر پاییز تا وسط های دی ماه و از وسط های اسفند تا اوخر فروردین ماه می باشد.

گردوی جوانه زده

نکاتی که موقع کاشت و بعد از کاشت باید بدانید

بعد از کاشت , خاک اطراف نهال را کاملا سفت کنید و محکم کاری کنید. 

حدود 3 بار آبیاری کنید . بعد از 2 ساعت از مرحله کاشت آبیاری را بخوبی انجام دهید، آبیاری ممکن هست بسته به هر منطقه ای متفاوت باشد در این مورد با کارشناسان جایا کالا تماس بگیرید.

اگر نهال گردو را در اسفند یا اوایل بهار میکارید از بالای نهال مقداری را هرس کنید و به آن انگیزه رشد دادن بدهید قسمت زخمی درخت را با چست بپوشانید تا آفت نزند و بیمار نشود.

موقع کاشت نهال گردو به ارتفاع محلتان از سطح دریا دقت کنید. نهال گردو نیازمند ارتفاع 1500 تا 2000 متری از سطح دریا می باشد. در صورتی که ارتفاع بیش از 2000 متر باشد پیشنهاد جایا کالا به شما کاشت نهال گردو فرنور میباشد.

ارتفاع از سطح دریا

در منطقه ای که هستید طبق شرایط آب هوایی آن منطقه نهال گردو تهیه کنید بعنوان مثال اگر گردو پکان دوست دارید هرگز در مناطق سردسیری جواب نمیدهد. برای مناطق سردسیری گردوهای دیرگل مثل فرنور و چندلر مناسب می باشند.

خاکی که برای کاشت انتخاب میکنید پیشنهاد جایا کالا به شما خاک شنی و لومی می باشد. البته نهال گردو به همه خاک ها مقاوم هست ولی خاکی که پیشنهاد کردیم در کیفیت محصول گردو تاثیر به سزایی دارد. اگر خاکتان حاصلخیر باشد چه بسا محصول بیشتری هم برداشت خواهید کرد.

پیشنهاد می شود در صورتی که خاکتان حاصلخیر نیست بهتر هست مقداری خاک حاصلخیز از جای دیگر برای باغتان فراهم کنید و به مقدار لازم کود دهید تا تغذیه نهال ها بصورت کامل فراهم باشد.

چاله هایی که برای کاشت می کنید حتما عرض نیم متری و عمق 75 سانت تا 85 سانتی راهم داشته باشند. اگر خاکتان سنگی هست باید تا عمق دومتری هم چاله هایتان را بکنید.

تفاوت خاک کشاورزی حاصلخیز با  خاک بی کیفیت

خاک کشاورزی خوب رنگ تیره ای دارد و از قهوه ای و قرمز تا تیره و تقریباً سیاه متغیر است. ولی خاک بی کیفیت برعکس این می باشد . خاکی که برای کاشت انتخاب میکنید حتما از 25 الی 30 سالنتی متری سطح زمین باشد تا خاکی نرم و مناسب برای کاشت باشد.تصویر زیر یک نوع خاک نامرغوب را نشان میدهد.

خاک-نامرغوب

 

تصویر خاک مرغوب

خاک مرغوب کشاورزی

خرید نهال گردو

با خیال راحت با پشتیبانی جایا کالا نهال گردو را بخرید و روی آن سرمایه گذاری کنید. شرکت جایا کالا بصورت 24 ساعته پاسخگوی مشتریان عزیز در سرتاسر کشور میباشد برای خرید امن و مطمن حتما از سایتهای معتبر خرید کنید. شرکت جایا کالا با همکاری نهالستان معتبر و معروف یاسین نهال بهترین نهال های بذری و پیوندی و پایه رویشی را تقدیم مشتریان عزیز در سراسر کشور میکند جهت کسب اطلاعات بیشتر و کافی و همچنین مشاوره خرید هرنوع نهال گردو با شماره های ثبت شده در پایین صفحه با ما در تماس باشید.

شماره تماس مدیریت نهالستان یاسین نهال همکار جایا کالا:

مدیر یاسین نهال :  09195091806 —- 09123120501   مهندس سعادت

مدیریت سایت  :   09104162520  —-  09387306937   مهندس بهاری

خرید ارقام نهال گردو

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

تماس تلفنی

تماس از طریق واتساپ

پیج مدیریت

تماس باما

برگشت به منوی تماس ها

پیج مدیریت

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها