نهال توت + انواع نهال توت

نهال توت + انواع نهال توت
توت چیه ؟ نهال توت چیه ؟ برا چی میخرنش و خرید نهال توت چه فایده داره ?

توت یکی از میوه های بسیار خوشمزه است که طرفداران بسیار زیادی دارد یا بهتر است بگوییم آیا کسی هم هست که توت دوست نداشته باشد؟ هست یعنی ؟?

توت انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها طعم بخصوص و بی نظیرخود را دارند و دلیل عام پسند بودن این میوه نیز طعم بی نظیر آن می باشد، علاوه بر طعم، توت فواید بسیار زیادی نیز برای بدن دارد و خوردن آن بسیار مفید است. باغداران با خرید و پرورش توت می توانند به سود اقتصادی مناسبی برسند.

در این مقاله قصد داریم از انواع نهال های توت ها و ویژگی آنها صحبت کنیم با ما همراه باشید ما هر آنچه نیاز است درباره نهال های توت یاد بگیرید را به شما یاد میدهیم و مطمئن باشید نیاز نیست جای دیگه دنبالش بگردید. بریم که یاد بگیریم.?

درخت توت

درخت توت یکی از درختان مثمر می باشد که میوه های تابستانی تولید می کند و دارای طعم شیرین و خوشمزه ای می باشد میوه های این درخت را می توان بصورت تازه خوری، خشک شده و مربا استقاده کرد.

این درخت یکی از درختان مقاوم در برابر سرما و گرما است و میتوان گفت در اکثر مناطق قابلیت کاشت  دارد

عمر درختان توت

اگر شما یک باغدار باشید و درخت های بسیاری را پرورش داده باشید به خوبی میدانید که عوامل متعددی در عمر یک درخت تاثیر گذار است و برای داشتن درختی با عمر زیاد باید رسیدگی به درخت را بطور صحیح انجام دهید.

درخت توت یکی از درختانی می باشد که عمر طولانی دارد و بطور میانگین عمر مفید یک درخت توت می تواند تا 200 سال نیز برسد.

حالا تا اینجا اومدی چند تا عکس ببین خستگیت در بره

نهال توت
نهال توت
نهال توت

حالا بریم باهم چند مورد از اقدامات و مراقبت هایی که باعث افزایش عمر میشود را بررسی کنیم. ?

کاشت

اما رسیدیم به یکی از مهمترین اقداماتی که در عمر درخت نقش اساسی دارد، به نظر شما به چه دلیل مرحله کاشت مهم و حیاطی است؟نمیدونید ؟? اشکال نداره من بهتون میگم پس بیا پایین.

قبل از اینکه نهال رو کاشت کنید چکار باید بکنید ؟ خب معلومه نهال رو بخرید?

بله شما باید نهال مورد نظرتون رو خریداری کنید و بعد به مرحله کاشت برسید اما خود خرید نهال یک مرحله حساس هست چون اگه به هر دلیلی نهالی که خریداری میکنید کیفیت مناسب نداشته باشد شما نتیجه مطلوب مورد نظرتون رو نمیگیرید و تمامی زحمات و سرمایه تون به هدر میرود.

پس باید نهال رو از یه نهالستان معتبر که تمامی نهال هاش رو با دانش و علم مربوطه کاشت و پرورش دادن واز کیفیت نهال هاشون مطمئن هستند تهیه کنید.

حالا بعد کلی دقت و خرید نهال ، به کاشت نهال میرسیم ، توی بحث کاشت مواردی هست که شما باید بهش توجه کنید من این موارد رو تک به تک ذکر می کنم و برای شما توضیح میدم. 

خاک

درخت ها برای اینه بتوانند به بهترین شکل ممکن رشد کنند باید در خاکی کاشته شوند که مناسب و سازگار با نهال باشد و نهال بتواند در خاک پا بگیرد و رشد کند.البته قبل از کاشت بهتر است خاک را آزمایش و آنالیز کنید تا مواد مغذی که نیاز است و خاک آنها را ندارد تامین کنید.

خوشبختانه درخت توت در انواع خاک های سبک، شنی، رسی، سنگین و لومی رشد کند به همین دلیل اگردر اکثر باغ ها و خاک های مختلف درخت توت دیدید تعجب نکنید. درخت بسازیه ماشالله?

این مورد را هم در نظر بگیرید که خاکی که برای کاشت نهال توت استفاده میکنید باید به خوبی زهکشی شود

گودال های مخصوص کاشت

برای کاشت نهال باید ابتدا گودال هایی حفر کنید و سپس نهال را از گلدان یا ظرفی که داخل آن قراردارد به آرامی جدا کنید و نهال را داخل گودال بگذارید و روی ریشه را با خاک پر کنید. بهتر است اندازه گودال کمی بزرگ تر از اندازه ریشه باشد تا ریشه در روز های اولیه فضای کافی برای رشد و پا گرفتن داشته باشد.

کوددهی

یکی دیگر از اقداماتی که می تواند در زمان کاشت به رشد بهتر و بیشتر نهال کمک کند کوددهی است اگر در زمان کاشت مقداری کود حیوانی را با خاک مخلوط کرده و داخل گودال بریزید بسیار به رشد نهال کمک خواهد کرد .

البته کوددهی در سال های بعد از کاشت نیز هرساله انجام خواهد شد زیرا درخت به مواد مغذی همیشه نیاز دارد و همیشه در حال رشد می باشد.

فواصل کاشت

باغداران در زمان کاشت باید به فاصله کاشت نهال ها نیز بسیار توجه کنند زیرا نهال ها در زان کاشت کوچک هستند و مزاحمتی برای یکدیگر ندارند اما اغین را در نظر بگیرید که بعد چند سال در اثر رشد درختان بزرگتر و گسترده تر خواهند شد و احتمال ایجاد مزاحمت برای یکدیگر را دارند.در نتیجه ضروری است در زمان کاشت فواصل مناسب را رعایت کنید .

مناسب ترین فواصل کاشت برای توت  5*5*7 می باشد.

آبیاری

وقتی مرحله کاشت به پایان رسید باید نهال آبیاری شود زیرا تمامی گیاهان و درختان برای رشد و زنده ماندن به آب نیاز دارند مخصوصا در روز های اول که نهال با محیط و خاک جدید بیگانه است و نیاز به مراقبت و رسیدی زیاد دارد تا بتواند هرچه زود تر در خاک ریشه کند.

نور خورشید

در زمان کاشت باید نهال را در مکانی بکارید که در طول روز به میزان مورد نیاز در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرد و نیاز خود به نر خورشید را تامین کند در غیر اینصورت نهال زرد شده و کم کم ب سمت مرگ کامل می رود.

هرس

هرس مربوط به روز های اولیه کاشت نیست بلکه در سال های بعد که درخت رشد می کند هر ساله نیاز دارد تا شاخه های زائد و اضافه آن حذف شود تا مواد غذایی که برای آن شاخه ها صرف می کند را صرف افزایش کیفیت محصول خود کند.بهترین زمان برای هرس درخت توت قبفل از بیدار شدن درخت از خواب زمستانی است.

ارقام نهال توت
آفات

تمامی درختان احتمال آلودگی به آفات را دارند به همین دلیل باغداران باید آفاتی که احتمال دارد درخت به آن آلوده شود را بشناسد و راه های جلوگیری و درمان آن را بلد باشند. درادامه چند مورد از آفاتی که احتمال دارد درخت توت به آنها ابتلا شود را ذکر می کنیم.

مورچه

آفت مورچه در واقع حمله مورچه به درخت است همه ما حشره مورچه را میشناسیم و در صورتیکه مورچه به دور درخت و یا روی تنه آن جمع شود می تواند به مرور زمان به درخت آسیب برساند.

پوسیدگی بنفش

این بیماری با علایمی مانند پژمردگی گل های درخت خود را نشان می دهد و یک نبیماری قارچی به حساب می آید.

پوسیدگی تنه

هر زمان متوجه خشک شدنشاخه ها، پوسیدگی شاخه ها و کنده شدن و زخم شدن پوست شاخه ها شدید بدانی درختتان به پوسیدگی تنه دچار شده است.

فواید توت

میوه توت سرشار از ویتامین های متعددی از جمله آهن، ویتامین C، ویتامین K، فیبر، کلسیم، فسفر، پتاسیم و .. است و برای مواردی همچون موارد زیر مفید است.

1 هضم بهتر غذا

2 تنظیم فشارخون

3 افزایش گردش خون

4 تقویت بینایی

5 استحکام استخوان

6 کاهش کلسترول بد

جایا کالا 

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم مرحله خرید نهال بسیار حساس است و باید با دقت کامل خرید نهال انجام گیرد. اگر تجربه کافی در زمینه خرید نهال ندارید می تواند نهالستان ما را برای خرید انتخاب کنید، کارشناسان جایا در خدمت شما هستند تا بهترین و با کیفیت ترین نهال هارا از نهالستان های معتبر برای شما خریداری کنند و تضمین می کنند در صورتیکه نهال ها بعد کاشت به دلیل پایین بودن کیفیت نهال نتیجه مطلوب را به شما ندهند تمامی ضرر و زیان شما را بازگردانند.

جایا علاوه بر نهال توت انواع مختلف نهال های مثمر و غیر مثمر را نیز تولید می کندف برای آشنایی بیشتر می توانید مطالب مربوط به نهال های گردو چندلر  و بادام شکوفه و گردو اسرائیلی را مطالعه فرمائید

برای خرید نهال های از جمله به لینک های  زرد آلو عسگرآبادی  و گیلاس شیشه ای  و سیب زرد لبنان  مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

تماس تلفنی

تماس از طریق واتساپ

پیج مدیریت

تماس باما

برگشت به منوی تماس ها

پیج مدیریت

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها