گردو اسرائیلی
کاشت درخت گردو اسرائیلی سود اقتصادی و خوبی برای باغداران دارد

نهال گردو اسرائیلی☑ ، در این مقاله به ویژگی های این نهال اشاره می کنیم . درخت گردو یکی از درختان با ارزش و با بهره وری اقتصادی بالا است که در شرایط اقلیمی ایران و سایر کشورها قابل کاشت است.

در بین انواع ارقام نهال های گردو که هر درخت  گردو از نظر شکل ظاهری و مغز متفاوت است، نهال گردو اسرائیلی یکی از نهال های سود آور و با کیفیت بالا است که گردوهای  آن آبشاری است.

دلیل محبوبیت این نهال به درخت گردو اسرائیلی این است که در هر شاخه از درخت به طور میانگین  بین 5 تا 7 و 25 مغز به صورت خوشه رشد می کند. این نهال گردو جزو نهال های گردو کاغذی است.

ویژگی

شکل ظاهری نهال اسرائیلی: برگهای نسبتاً کشیده ای  دارد و میوه آن نسبت به سایر هم نوعان خود بیضی است.هرس درخت گردو اسرائیلی به دلیل رشد زیاد شاخه های آن بسیار مهم است و باید بصورت جدی و اصولی انجام شود 

گردوی اسرائیلی مانند باقی هم نوعان خود پوسته سبزبیرونی وپوسته ی سختی که داخل پوسته ی سبز قرار دارد است. که معمولا سختی و ضخامت پوسته در انواع مختلف متفاوت است که در نوع گردو اسرائیلی پوسته داخلی نازک و به اصطلاح کاغذی است و وزن ان نسب پوسته و مغزبصورت 50.50است و کلا حدود 15 گرم است 

باردهی

    این نهال گردو; از سال دوم کاشت شروع به میوه دادن و عملکرد گردو اسرائیلی می کند. هر سال افزایش می یابد.

    باغداران باید مراقب باشند که نهال را از نهالستان های معتبر خریداری کنند.

    خوب است بدانید که حداکثر عملکرد در هکتار در نژاد اسرائیلی بین 4 تا 6 تن است.

    بر این اساس هر درخت بیش از 40 کیلوگرم محصول زراعی دارد.

برای خرید گردو اسرائیلی کلیک کنید.
جایا کالا
عمر مفید درخت

زندگی اقتصادی درخت گردوی اسرائیلی: سن گردو مانند سایر نژادها بیش از 75 سال است. این گونه از درخت گردو مزایای اقتصادی زیادی برای باغداران به همراه خواهد داشت. جالب است بدانید که درخت گردو دارای چوب بسیار با ارزش و گران قیمتی است که با استقبال زیاد نجاران و صنایع مختلف در زمینه چوب مواجه شده است.

مراقبت منظم، آبیاری به موقع، هرس اصولی و دقیق و در مدت زمان معین، زهکشی مناسب و … از مواردی است که می تواند در افزایش طول عمر درخت گردوی اسرائیلی موثر باشد.

کاشت

مناسب ترین  زمان برای کاشتن نهال گردو اسرائیلی  پس از زمستان یا قبل از آن است. شرایط کاشت این  نهال فرق چندانی با سایر همنوعان خود ندارد و متشکل از دو مرحله است.

مهمترین مرحله، مرحله ی اول است که مهیا کردن مکان و زمین مناسب برای رشد بهتر نهال است که با توجه به این مورد که کدام خاک مناسب نهال گردو اسرائیلی است و شخم زدن بهتر و اصولی انجام می شود. دومین مرحله ، مرحله ی کندن چاله هایی نسبتا عمیق است زیرا هر چه چاله های کنده شده عمیق باشد ریشه ی نهال قوی تر خواهد بود .

درخت  گردو اسرائیلی در طول رشد، شاخ و برگ زیادی می روید، بنابراین باید به فاصله مناسب بین (نهال) نیز توجه کرد. رعایت فواصل مناسب کاشت یکی از مواردی است که هنگام کاشت درخت گردوی اسرائیلی باید جدی بگیرید.

خرید گردو دماوند

ابیاری

آبیاری

روش ابیاری درخت گردو اسرائیلی در هر فصل متفاوت است در فصل گرما این نهال نیاز به اب بیشتری نسبت به فصل سرما دارد زیرا در فصول سرد از برف و باران آب مورد نیاز خود را دریافت میکند

بهترین خاک برای کاشت نهال گردو اسرائیلی:

منسب ترین خاک برای درخت گردو اسرائیلی خاک شنی می باشد

توجه به سرمای زمستان قبل از خرید نهال ضروری است زیرا نهال باید با دمای محیط سازگار باشد. توجه داشته باشید که گرما یا سرمای زیاد بالای 10- به بافت نهال گردو خوشه ای اسرائیل آسیب جدی وارد می کند. درخت گردو درختی نور دوست است.

کود

کود

برای اینکه شما بفهمید چه نوع کودی برای نهال شما مفید است باید از طریق خاک آن بفهمید  ازمایش هایی که از خاک انجام می شود و کمبود های آن را مشخص می کند تا شما با رفع کمبود های خاک در واقع به تغذیه مناسب نهال خود برسید

برای تغذیه نهال های گردو اسرائیلی از کود های آلی و شیمیایی استفاده کنید که همانطور که در بالا گفته شد باید با توجه به نتیجه ازمایشات خاک کوددهی را اغاز کنید.

بیماری

بیماری های  که گریبان گیر نهال گردواسرائیلی میشود  بیماری هایی مانند پرسیده شدن ریشه  و یا گیاه  و سوختگی میوه و یا سیاه زخم است . همچنین آفاتی مانند کرم سیب، کرم شلغم، کنه زرد و شته می توانند بلای جان درختان گردوی اسرائیلی باشند.

اما در کل نهال گردو اسرائیلی رتبه ی بالایی در مقاوم بود مقابل بیماری ها در مقایسه با سایر نژادها دارد که برای جلوگیری ازاین افت ها میتوانید از کود و سموم ضد افت و اسفاده نمایید که ابیاری به موقع و منظم نیز تاثییر بسازیی در مقابل آفت ها دارد  .

خرید گردو کاغذی

هرس

هرس

هرس کردن نهال  گردو اسرائیل  تاثیر زیادی در رشد آنها خواهد داشت. زیرا چیدن برگ هایی که برای گردوی درختی بی فایده است به نوعی مانند تیراندازی به آن ها است. در علامت اول درختان گردو را تقویت می کنید و در علامت دوم نور کافی را که برای سیتوپلاسم و فتوسنتز درختان لازم است به قسمت های مختلف نهال گردو اسرائیلی می رسانید.

خرید گردو هارتلی

هرس درختان نیز رشد سلول های گیاهی را سرعت می بخشد. هرس درخت گردو اسرائیلی را می توان در پاییز و پس از برداشت نهایی انجام داد. این به حذف شاخه های اضافی کمک می کند و به شاخه های جدید اجازه می دهد تا به درستی رشد کنند.

میزان چربی مغز

هسته گردو خوشه ای اسرائیلی مصارف خوراکی دارد و از گونه های مرغوب گردو محسوب می شود و روغن زیادی نیز دارد. مغز این رقم گردو دارای درصد چربی بالایی بوده و طعم آن بسیار مطبوع است. فراموش نکنید که روغن گردو برای بدن مضر نیست و برعکس بسیار مفید است و حتی در زمان کرونا نیز می تواند درمان کننده باشد.

از روغن گردو ساخت داروهای شیمیایی و گیاهی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. همچنین از روغن گردو در ساخت کرم های چین و چروک پوست صورت بسیار استفاده شده است.

جهت مطالعه بیشتر و خرید نهال گردو اسرائیلی کلیک کنید

برا آشنایی بانهال ها روی نام آن کلیک کنید

گردو فرنور –  بادام شکوفهبادام آذر 


طراحی سایت مهندس بهاری


جایا نهال