خرید نهال گردو جایا کالا

گردو فرنور

نهال گردو

گردو ارقام مختلفی دارد که هرساله کشاورزان بدلیل ارزش اقتصادی این نهال بیشتر زمین های خود را گردو می کارند گردو را می توان در هر موقعیت جغرافیایی کاشت برای تمام موقعیت های جغرافیایی کره زمین رقم های مخصوص خودش را دارد بعنوان مثال نهال گردو پکان آمریکایی را می توان به مناطق گرم سیر کاشت و نتیجه مطلوبی از آن گرفت . نهال گردو چندلر را می توان در خیلی از موقعیت های جغرافیایی سرد سیر یا گرم سیر کاشت این رقم از گردو محبوب ترین رقم در بین گردو ها هست و هرساله خرید زیادی از این رقم از گردو از جایا کالا می شود ما در این مقاله به ارقام نهال مختلف گردو میپردازیم امید آنکه برای کشاورزان عزیز ایرانی مفید واقع شود.

ارقام نهال گردو:

نهال گردو چندلر جایا نهال :

یک نمونه خارجی و یکی از ارقام نهالی های پیوندی گردو میباشد و اصالت آمریکایی دارد این نوع نهال بسیار پر بارده میباشد .
این نهال اغلب به صورت نیمه قائم رشد میکند اگر میخواهید درخت متراکمی داشته باشید بهتر است آن را بصور 5,5,7 بکارید اما فواصل استاندارد کاشت درخت چندلر 5,6,7 و 6,6,7 میباشد
کاشت درخت گردو در مناطق معتدل و سرد سیر توصیه میشود و بدلیل دیرگل بودن هم از سرما زدگی میوه های خود جلوگیری میکند و هم از سرما برای رشد بهتر خود استفاده میکند.
عمر درخت چندلر حدودا بیش از 50 سال میباشد .
نهال گردو چندلر ☘ حدود 60 درصد از وزن گردو را شامل میشود و پوست گردو نازک است و در دسته گردو های با پوست بسیار نازک قرار میگیرد . و مغز آن به راحتی از پوست جدا میشود .

نهال گردو ژنوتیپ برتر جایا نهال :

یکی از نهال های گردوی ایرانی دیرگل میباشد که در همان سال اول باردهی دارد و تحمل خوبی در برابر سرما و گرما دارد در نتیجه قابل کاشت در هردو مناطق سردسیر و گرم سیر میباشد اما برای کاشت در مناطق سردسیر یکی از بهترین انتخاب ها میتواند باشد.

نهال گردو خوشه ای جایا نهال :

نهال گردو خوشه ای پر محصول مناسب مناطق معتدل می باشد به این دلیل نیاز سرمایی کمتری دارد و مانند پکان در شمال ایران به خوبی میوه میدهد . البته که در مناطق سردسیر به خوبی رشد و بار میدهد . این درخت تا 8 متر رشد می کند . میوه های بسیاری زیاد در خوشه ای زیاد بوجود می اید و از نظر تجاری بسیار می تواند به صرفه باشد

نهال گردو فرنور جایا نهال :

نهال گردو فرنور از نظر اصالت به فرانسه برمی گردد. این نوع گردو به دلیل مقاومت بسیار زیاد در برابر سرما معروف است. این نوع گیاه معمولاً بهار را برای جوانه زدن انتخاب می کند. این در رشد این نهال ها بسیار مهم است. فرض کنید شما در یک منطقه کوهستانی زندگی می کنید که هر ساله برخی از محصولات باغ شما دچار یخ زدگی و گاه یخبندان می شوند. این مربوط به یخبندان های بهاری است. هنگامی که درخت در حال رشد و جوانه زدن است اما ناگهان با موج شدید افت دما ، سرما و برف مواجه می شود. در این شرایط ، قسمت بزرگی از محصولات درختی ممکن است از بین برود. در همان زمان ، گاهی اوقات خود درخت از بین می رود. در مناطق کوهستانی ، بسیاری از درختان میوه به دلیل سرمای بهار از بین رفته اند

نهال گردو شیلی جایا نهال :

گردوی شیلی دارای شکل بیضی شکل است و مقاومت در برابر این رقم گردو به دلیل اینکه یکی از ارقام پوست کاغذ است در مغز گردوی شیلی بسیار ویژه است. این نهال گردو نیز خیلی زود میوه می دهد و از این نظر فقط از نظر اقتصادی قابل اعتماد و قابل قبول است. عملکرد اقتصادی این رقم از سال پنجم پس از کاشت نهال شروع می شود ، در حالی که عملکرد اقتصادی سایر ارقام گردو که به صورت بذر و نه نهال انجام می شود ، اگر از سال نهم به بعد اتفاق افتاده باشد.

نهال گردو روند جایا نهال :

گردو روند اصولا برای گرده افشانی ارقام مختلف گردو کشت می شود. منشا اصلی از فرانسه است با اسم کامل روند دی مونتیگناک، که از سال 7 بعد از کاشت توان تولید گرده خوبی دارد.
در کل گردو روند درختی بسیار مقاوم است. به طوری که در مناطق شهر بروجن با ارتفاع 2400 متری تا دمای منفی 20 درجه سانتی گراد را به راحتی تحمل می کند.
بین 15 تا 20 روز میتواند گرده فعال در باغ تولید کند. عادت رشد مستقیم با درختان بسبتا کوچک، باردهی خوبی دارد
پوست سخت میوه هم نازک است. میوه رنگ روشنی دارد

نهال گردو فرانکت جایا نهال :

نهال گردو فرانکت از فرانسه وارد کشور می شود این رقم از کیفیت مناسبی برخوردار است. میزان باردهی نهال گردو در نوع فرانکت 60% بیشتر از گونه های دیگر است. نهال گردو فرانکت جزو نهال های پر بازده محسوب می شود. از مشخصات گردو این نوع نهال وزن بیشتر آنها نسبت به گونه های مشابه می باشد که چیزی حدود 12 گرم است. آب و هوای سرد به نهال گردو فرانکت آسیب نمی رساند، و برداشت محصول را به تاخیر نخواهد انداخت. فواصل کاشت نهال گردو به ویژه در نوع نهال گردو فرانکت 6 در 7 بوده به این معنی که در زمینی به مساحت یک هکتار، 300 نهال گردو فرانکت قابل کاشت است. نحوه ی میزان باردهی درخت گردو به عوامل مختلفی همچون آب و هوا، حاصلخیزی خاک، نوع نهال بستگی دارد. میزان باردهی درخت گردو به ویژه درخت فرانکت در یک هکتار چیزی حدود شش تن می باشد.

نهال گردو پکان آمریکایی جایا نهال :

نهال گردو پکان (تیپ الف) بذری و مختص مناطق گرمسیری نهال گردو دانه های پکان A (تیپ الف) و کیفیت ویژه گرمسیری و میزان بالای هسته است. به سرمای بهار حساس است. مناسب برای مناطق گرمسیری. پایه بلند ، چربی بالا و عطر و طعم میوه ای خاص. مغز گردوی پکان بسیار سبک و پرچرب است ، بنابراین ارزش غذایی آنها بسیار زیاد است. گردوی پکان آمریکایی میوه ای بیضی شکل است. میوه نهال گردو یک جداکننده داخلی سخت نیست. بنابراین دانه آن بیشتر از انواع دیگر گردو است. میوه این نهال گردو بسیار خوشمزه است و ارتفاع درخت آن تقریباً 40-20 متر است. این نهال گردو از نوع خاصی است و این نهال گردو برای کاشت در مناطق گرمسیری مناسب است. این مهره برگهای زیادی دارد و برگهای آن خمیده است. این نهال ها برای رشد مناسب و عملکرد مطلوب به گرمای زیاد و سرمای کمتری نیاز دارند. این مهره بیضی شکل است و حدود 98٪ آن از آجیل ساخته شده است. گردوی پکان از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. بذر گردو در این تیره گران است. عصاره این نوع نهال فندق سرشار از ویتامین ها ، کلسیم ، روی ، فسفر و مواد معدنی است. این نوع کشت فندق بسیار هوشمندانه است. میوه بیضی شکل است. زیرا میوه درخت گردوی پکان آمریکایی جدا کننده داخلی سختی ندارد. ارتفاع نهال گردو ؛ یک شکل از این دست حدود 20 تا 40 متر است. برگهای رشد یافته این نوع گردو 45 سانتی متر طول دارند. در این حالت قیمت نهال گردو نسبتاً زیاد است.

درخت گردو

نهال گردو ضیاء آباد
نهال گردو مراغه ای
نهال گردو فرانسوی
نهال گردو اسرائیلی
نهال گردو تویسرکان
نهال گردو کانادایی
نهال گردو لارا
نهال گردو آریایی
نهال گردو تو سرخ
نهال گردو تخم مرغی
نهال گردو جمال

خرید نهال از جایا کالا (جایا نهال)

برای اطلاعات بیشتر در مورد بقیه نهال های گردو به سایت جایا کالا مراجعه فرمایید. جایا کالا بزرگترین فروشگاه شمال غرب کشور دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت و معدن وهمکار 4 نهالستان بزرگ کشوری می باشد در جایا کالا نهال ها با قیمت عمده بفروش می رسد خریداران عزیز توجه فرمایند ما واسطه نیستیم ما قراردادهای بزرگی با نهالستان های معروف کشوری که دارای برند معتبر و پروانه فعالیت و همچنین نهال هایشان دارای شناسنامه و لیبل می باشد این نهالستان ها متعهد شده اند بعد از فروش نهال تا یک سال مشتریان ما را پشتیبانی کنند و نهال هایشان را تا سه سال ضمانت کنند چنانچه نهالی در عرض سه سال خشکید یا بار نداد نهالستان مورد نظر موظف هست خسارت مشتری را پرداخت کند . قیمت نهال ها بصورت نجومی بالا رفته انصاف نیست که بااین وضعیت بفکر کشاورزان زحمت کش نباشیم ما نهال های تضمینی و شناسنامه دار را با لیبل خودشان تقدیم مشتری میکنیم .

خرید امن از جایا کالا

در نهال فروشی جایا کالا همه نهال ها موجود می باشد جهت خرید نهال مشتریان عزیز می توانند از طریق درگاه پرداخت سایت بصورت اینترنتی از طریق درگاه معتبر زرین پال خرید کنند و شماره رهگیری دریافت کنن و فاکتور با شماره مخصوص دریافت کنند تا بعدا در صورت لزوم رسیدگی شود . همچنین اگر قصد دارید فقط با پرداخت بیعانه خرید کنید می توانید با ما در تماس باشید تا ما لینک پرداخت تقدیم کنیم تا از طریق لینک خرید خود را ثبت کنند تا بعدا اگر خدای نکرده در نها های ارسالی ما مشکلی بوجود آمد بتوانند از طریق کد رهگیری که دریافت میکنند پیگیری های لازم را انجام دهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

تماس تلفنی

تماس از طریق واتساپ

پیج مدیریت

تماس باما

برگشت به منوی تماس ها

پیج مدیریت

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها