Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

detail-blog
9 ژانویه 2022

نهال گردو فرنور❤

درخت گردو یکی از درختان محبوب باغداران و با صرفه اقتصادی است که  تنوع گوناگون نژادی دارد و هر نژاد آن برای رشد و رویش به شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی خاصی نیازمند است.ما در این مبحث قصد داریم به شما  نژاد گردوی فرنور را که عمدتا برای مناطق سردسیر بهترین گزینه کاشت است معرفی کنیم.

نهال گردو فرنور❤

نهال گردو فرنور❤ یکی از بهترین نوع گردو در بین گردوهای پربارده و با کیفیت است که  خصیصه اقتصادی آن را میتوان باردهی تجاری آن دانست.

پیدایش این نوع از گردو به فرانسه برمیگردد از مهم ترین ویژگی های این نوع گردو باید به دیر گل دادن و تحمل سرمای زیاد اشاره کرد.نهال گردو فرنور به سرما های بهاره و پاییزه در زمین های کشاورزی و باغات حساسیت کمتری دارد و همانند گردو اسرائیلی و گردو خوشه ای بخاطر دیر گل بودن  محصولش در مقابل سرما محفوظ نگه میدارد.

گلدهی

گل دهی گردو فرنور زمانی اغاز میشود که گلدهی اغلب درختان به پایان رسیده (اواخر فروردین) بنابراین مناطق سردسیر بهترین منطقه برای کاشت نهال گردوی فرنور هستند باید توجه داشت که اگر گردوی فرنور در مناطق گرمسیر کاشت شود باردهی آن با مشکل مواجه میشود.

نهال گردوی فرنور را غالبا در ارتفاعات بالا (ارتفاع ۱۸۰۰ متری از دریا) کاشت میکنند.

برای دیدن ارقام نهال گردو کلیک کنید.
ثمردهی

نهال گردو فرنور از نهال های زودبازده میباشد و تقریبا از سال دوم و سوم خود به ثمر مینشیند.میانگین محصول این درخت در هر هکتار در سال های اول یک تن و پس از بلوغ درختان به ۷ یا ۸ تن در هر هکتار هم میرسد.البته لازم به یادآوری است که این میزان محصول وابسته به نگهداری و رسیدگی و شرایط آب و هوایی میتواند کم یا زیاد شود.

عمر درخت گردو فرنور

این درخت جزو  درختانی با صرفه اقتصادی در امور باغداری و کشاورزی است و حدود ۱۰۰ سال عمر میکند و اگر مراقبت و رسیدگی به آن اصولی باشد (آبیاری کافی و منظم،هرس به موقع،کودهی اصولی،رسیدن نور به همه جای درخت و مراقبت در مقابل آفات ) میتواند تا ۱۳۰ سال هم عمر کرده و باردهی داشته باشد.

نهال زردآلو جهانگیری

 

گردو فرنور

ویژگی های ظاهری و کاربرد های محصول درخت گردوی فرنور

در مورد ارتفاع نهال گردو فرنور❤ باید بگوییم که این درخت جزو درختان قد بلند بوده که ارتفاع  آن بین ۴/۵متر تا حداکثر ۸ متر است و اگر به صورت کارشناسی هرس شود شاهد درختی با ارتفاع کم و در عوض بامحصولی متراکم و کیفیت بیشتر خواهید بود.

محصول درخت گردوی فرنور گرد بوده و در حدود ۱۳ گرم وزن دارد و از این مقدار حدود ۶۰ درصد آن به مغز اختصاص یافته است. رنگ مغزی گردو فرنور روشن میباشد و باتوجه به طعم خوش و چرب آن و ارزش غذایی بالا در مصارف خوراکی کاربرد های زیادی دارد.

البته مصارف گردو فرنور تنها محدود به خوراک نیس و باتوجه خواص دارویی بالا از این محصول در زمینه پزشکی برای ساخت داروی هایی برای کاهش و درمان تورم و التهاب پوست و مو و انواع تقویت کننده های پوست و مو استفاده میشود.

ضخامت پوسته گردو فرنور  نازک بود و به راحتی جدا میشود برای همین به آن پوست  کاغذی هم میگویند.

بعلاوه محصول این درخت باید گفت که چوب آن نیز ارزشمند بوده و در صنایع چوب پرمصرف میباشد.

خاک مرغوب کشاورزی

 

کاشت

این نهال را میتوانید از اواخر پاییز تا اواخر اسفند کاشت کرده و در هفته آخر  تابستان محصول آن را برداشت کنید.

برای کاشت نهال گردوی فرنور میبایست چاله ای در حدود عمق ۷۰ الی ۱۰۰ سانتی حفر کنید و سپس نهال را در درون آن قرار دهید در این عمق ریشه درخت گردو فرنور بهترین عملکردش را ایفا خواهد کرد.

باتوجه به نیاز سرمایی درخت گردو فرنور  باید قبل از کشت ان به عواملی همچون شرایط اب و هوایی و موقعیت جغرافیایی توجه داشت تا نیاز سرمایی درخت تامین شده و درخت بتواند در فصل ثمردهی عملکردی خوب داشته باشد

خاک مناسب برای کاشت نهال گردوی فرنور

نهال گردو فرنور در خاکی که اسیدی یا شور  باشد امکان رشد ندارد و برای رشد و نمو خاک آن باید دارای phخنثی باشد.این نوع نهال هم مانند سایر درختان و گیاهان در خاک های نرم که بافت شنی  ماسه ای دارند راحت تر رشد کرده و ریشه های خود را میگستراند.

پس بهتر است خاک را قبل از کاشت نهال گردوی فرنور با بیل شخم زد تا خاک ان سفت نباشد و حالت نرم به خود بگیرد.

 

نحوه آبیاری گردو فرنور

نهال گردو فرنور❤ به ابیاری منظم نیاز دارد و نمیتوان آن را به شکل دیم آبیاری کرد.

آبیاری

برای آبیاری گردو فرنور بهتر است هر ۱۰ روز یکبار برای هر درخت گردو حدود ۲۵ لیتر اب داد.

کود مناسب گردو فرنور

از میان کودهای حیوانی مناسب برای درخت گردو فرنور میتوان به کود مرغ و کود کبوتر اشاره کرد که آفات کمتری  دارند و رشد درخت شما را بیشتر و آن را پربارده تر میکنند.

و از میان کود های شیمیایی میتوانید از کود های فسفر،پتاسیم و نیتروژن استفاده کنید البته مقدار مصرفی ان باید با توجه به شرایط خاک (فقر یا غنی بودن خاک)صورت گیرد و این امر نیازمند آزمایش خاک توسط کارشناسان مربوط خواهد بود.

کود

آفات و بیماری های درخت گردو فرنور

نهال گردو فرنور❤ جزو درختان مقاوم در برابر آفات و بیماری ها از جمله بیماری خط سیاه (شایع ترین بیماری درختان گردو) می‌باشد ولی با این حال میتواند درگیر موارد زیر شود

پوسیدگی طوقه و ریشه درخت گردو

بلایت و انتراکتوز

و آفاتی همچون کنه و کال گیاهی،شته زرد،انواع کرم خراط و سیب.

ولی حتی با این موارد درخت گردو فرنور رتبه خوبی از نظر مقاومت در برابر آفات و بیماری ها دارد.و با کمی رسیدگی میتوان از آسیب دیدگی درخت در مقابل آفات و بیماری ها جلوگیری کرد.

برای خرید گوشی کلیک کنید.
هرس درخت گردو فرنور

درختان گردو فرنور جزو درختان قد بلند هستند و توصیه میشود در سال دوبار هرس شوند.هرس درخت گردو فرنور به منظور فرمدهی و باردهی انجام میشود.

هرس درختان گردو نسبت به سیر درختان حساس تر است ور درصورتی که هرس کردن به شکل درست صورت نگیرد باعث نابودی درخت خواهد شد.

در هرس کردن درخت گردو فرنور باید توجه داشت که با چسب باغبانی محل برش شاخ و برگ های اضافی را به منظور امن بودن درخت آلودگی پوشاند.

درختان گردو جزو درختان نورپسند هستند پس هنگام هرس باید کاری کنید که نور به همه جای درخت برسد.

فاصله لازم بین درختان

برای کاشت نهال گردوی فرنور طرح ریزی باغ مستطیل پیشنهاد میشود و برای کاشت درختان فاصله ۵*۷ را در نظر بگیرید که یک حد استاندارد است تا در آینده پس از رشد و بلوغ نهال ها و تبدیل آنها به درخت شاخ و برگ آنها درهم گیر نکند و مانعی برای رسیدن نور به همه اجزای درخت نباشد.

جهت خرید نهال گردو فرنور کلیک کنید

قیمت نهال گردو

خرید نهال

جایا کالا پشتیبان مشتریان عزیز در تمام نقاط کشور می باشد. مشاوران جایا کالا همواره آماده پاسخگویی به سوالات و مشاوره های مشتریان عزیز می باشند.

هرگونه سوال و نیاز به مشاوره جهت خرید نهال دارید می توانید با شماره های ثبت شده در پایین صفحه با ما در ارتباط باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • تحویل اکسپرس

 • پرداخت در محل

 • هفت روز ضمانت بازگشت

 • ضمانت کالا

 • پشتیبانی آنلاین

آذربایجان غربی 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت جایا کالا می باشد

بستن

کالاها

دسته بندی ها

 • ورود با پیامک
 • ورود با رمز
user

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare