اینترنت 6G چیست ؟

اینترنت 6G

اینترنت 6G چیست و چگونه به نظر می رسد؟

بیشتر ما هنوز در تلاشیم سر خود را به دور استاندارد جدید تلفن همراه بی سیم که به 5G معروف است ، بپیچیم. اما میدونی چیه؟ اکنون چیزی به نام 6G وجود دارد.

بله ، حتی اگر شبکه های 5G هنوز به طور کامل ساخته نشده اند ، شرکت های بی سیم قبلاً به آینده نگاه کرده و به فکر شبکه ارتباطی موبایل بعدی هستند.

از نظر فنی ، 6G هنوز وجود ندارد. اما از لحاظ تئوریک ، می تواند چیزهای زیادی باشد ، و بر اساس شبکه های فعلی و روند فناوری است که به ایجاد یک نوع کاملا جدید از اینترنت کمک می کند. بنابراین ، بیایید به دنیای سخت 6G غوطه ور شویم و تصور کنیم که آینده چه چیزی را در پیش خواهد گرفت.

6G چیست؟

6G نسل ششم فناوری بی سیم است ، با ایجاد زیرساخت های جدید و ظرفیت پیشرفته ای که در حال حاضر در شبکه های 5G ایجاد شده است. با استفاده از باند های رادیویی با فرکانس بالاتر ، سرعت بسیار سریعتر و تأخیر کمتری به شبکه ها می دهد ، قادر به پشتیبانی از دستگاه ها و سیستم های پیچیده تلفن همراه مانند اتومبیل های خودکار هستند.

استانداردهای بی سیم جدید تقریباً هر دهه ظهور می کند و انتظار می رود 6G در حدود سال 2030 به کار گرفته شود.

دلیل اینکه برخی از کارشناسان درباره 6G صحبت می کنند ، این است که به طور کلی تغییرات بزرگی در فناوری اینترنت ایجاد می شود. و شرکت های بی سیم در تلاشند تا با ارائه دهندگان اینترنت باند پهن سنتی ، رقابت کنند و امیدوارند که تقاضای فزاینده را با شبکه های تلفن همراه قوی و انعطاف پذیر برآورده کنند.

4G vs. 5G vs. 6G

NetworkSpeeds       Supported devices
4G  Approx. 33.88 MbpsMobile phones, tablets, hotspots
5G 40–1,100
Mbps
Mobile phones, tablets, hotspots, public   infrastructure, automated cars
6G Up to 1 Tbps (1,000,000 Mbps)Automated cars, cellular surfaces, Wi-Fi implants

فناوری اینترنت تلفن همراه که امروزه داریم بیشتر مبتنی بر 4G است ، یک استاندارد بی سیم که برای اولین بار در اواخر سال 2009 راه اندازی شد. 4G سرعت داده را در تلفن های ما افزایش می دهد ، و به کاربران امکان می دهد فعالیت های آنلاین مانند پخش ویدئو HD و بازی های ویدیویی را انجام دهند.

سرعت 5G فعلی بسته به نوع شبکه 5G که در آن هستید بین 40 تا 1100 مگابیت در ثانیه است. با مهار فناوری مانند طیف موج میلی متر و شکل باریکه ، کارشناسان تخمین می زنند که 5G در نهایت می تواند حداکثر سرعت را تا 10000 مگابیت بر ثانیه برساند.

6G چگونه خواهد بود؟

دشوار است بگوییم 6G چگونه خواهد بود – به هر حال ، هنوز وجود ندارد. اما در مصاحبه های رسانه ای و مقالات پژوهشی ، شرکت های بی سیم و دانشگاهیان 6G را یک سیستم کاملاً یکپارچه و مبتنی بر اینترنت توصیف می کنند که امکان برقراری ارتباط فوری بین مصرف کنندگان ، دستگاه ها ، وسایل نقلیه و محیط اطراف را فراهم می کند.

در حال حاضر ، اینترنت اشیا (IoT) را با تلفن های هوشمند و دستگاه های خانه هوشمند داریم. سرانجام ما می توانیم به یک اینترنت همه جانبه برسیم. اما این به پیشرفت های آینده مانند 6G (یا هر اسم دیگری که گفته می شود) و نحوه عملکرد آن بستگی خواهد داشت.

در اینجا خلاصه ای از آنچه کارشناسان در مورد 6G صحبت می کنند است:

سرعت 1 Tbps

دکتر مهیار شیروانی مقدم ، متخصص فن آوری بی سیم در دانشگاه سیدنی ، در مصاحبه ای با شرکت پخش استرالیا تخمین زده است. که شبکه های 6G می توانند به شما اجازه دهند حداکثر سرعت یک ترابایت در ثانیه را روی دستگاه اینترنتی داشته باشید.

این سرعت هزار برابر سریعتر از 1 گیگابیت بر ثانیه است ، سریعترین سرعت موجود در اکثر شبکه های اینترنتی خانگی امروز. 100 برابر سریعتر از 10 گیگابیت بر ثانیه ، حداکثر سرعت فرضی 5G است. بله ، این یک اظهارنظر گلگون است و ما تا رسیدن به این سرعتها فاصله داریم.

امواج تراهرتز

در سال 2019 ، کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) با اجازه دادن به شرکت ها برای شروع آزمایش با آنچه “امواج تراهرتز” یا “امواج زیر میلیمتر” نامیده می شود ، دروازه های آینده 6G بالقوه را باز کرد. اینها باند های رادیویی هستند که در طیف 95GHz تا 3THz (تراهرتز) قرار می گیرند.

امواج تراهرتز فرکانس بالاتری نسبت به امواج میلی متر دارند که امروزه به عنوان نوعی راه حل Holy Grail برای محدودیت های ازدحام شبکه و پهنای باند مطرح می شوند. نسخه های پیشرفته 5G به باندهای موج میلی متر بستگی دارند تا مقدار زیادی از داده ها را با سرعت فوق العاده سریع و با کمترین زمان پاسخگویی حمل کنند ، و امکان ایجاد مواردی مانند اتوماسیون اتوماتیک و جراحی های از راه دور (از لحاظ تئوری) را فراهم می کند.

جالب این است که امواج میلیمتر فقط در فواصل کوتاه کار می کنند و نیاز به “خط دید” بین فرستنده و کاربر دارند. و امواج تراهرتز برد حتی ضعیف تری دارند. اما اگر بتوان از آنها به درستی با برخی از رویکردهای جدید شبکه استفاده کرد ، می تواند ظرفیت بیشتری برای انجام فعالیتهای پیچیده از طریق یک شبکه بی سیم 6G فراهم کند.

سوالات متداول در اینترنت 6G

6G یعنی چی؟

6G به معنای “نسل ششم” است. این آخرین استاندارد اینترنت و ارتباطات بی سیم است که قبل از آن 5G و 4G را پیگیری می کند.

6G چیست؟

6G یک مفهوم عمدتا نظری است و نمایانگر مجموعه ای از ایده ها و نظریه ها در مورد چگونگی ظاهر دستگاه های تلفن همراه ، اتومبیل های متصل و سایر موارد متصل به Wi-Fi از حدود یک دهه دیگر است. این آینده اینترنت بی سیم است همانطور که دانشگاهیان و شرکت ها همین حالا آن را تصور می کنند.

6G چگونه خواهد بود؟

گفتن اینکه 6G دقیقاً چگونه به نظر می رسد دشوار است ، اما احتمالاً شامل سطح پیشرفته ای از اتوماسیون و اتصال در اتومبیل ها ، هواپیماهای بدون سرنشین ، دستگاه های همراه ، خانه ها و صنایع می شود. این فناوری همچنین از فناوری مانند هوش مصنوعی پیشرفته استفاده می کند تا شبکه ها را پیچیده تر کند ، از سرعت اینترنت سریع و تأخیر لحظه ای برای هماهنگی سیستم های پیچیده مانند ترافیک جاده ها و بازارهای سهام بهره ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

تماس تلفنی

تماس از طریق واتساپ

پیج مدیریت

تماس باما

برگشت به منوی تماس ها

پیج مدیریت

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها