نهال زردآلو جایا

نهال زردآلو جایا
خرید نهال زردآلو شاهرودی✔

خرید نهال زردآلو شاهرودی

یکی دیگر از زردآلوهای تجاری است و عملکرد بالایی دارد و برای باغدارانی که خواهان عملکرد اقتصادی بالا هستند، انتخاب مناسبی است.

درختی است بسیار مثمر که دارای رشد متوسط ​​و دارای تنه پهن است که ارتفاع این درخت به 5 متر می رسد.

زردآلو یکی از میوه های مفید تابستانی است و مقاومت درخت در برابر سرما خوب است

خرید نهال زردآلو شاهرودی
خرید نهال زردآلوعسگرآبادی❤

خرید نهال زردآلو عسگر آبادی

خاستگاه و زادگاه اصلی این نوع زردآلو ایران است. نهال زردآلو یکی از ارقام تجاری زردآلو است و علاوه بر داشتن عملکرد اقتصادی بالا و مناسب در داخل ایران، به دلیل صادرات به کشورهای دیگر، سود اقتصادی بالایی به باغدار می دهد.

بیشترین صادرات زردآلو اصغر آبادی از ترکیه و سپس از ایران است. زردآلو اصغرآبادی زردآلوی دیررس است.

خرید نهال زردآلو عسگر آبادی
نهال زردآلو عسگرآبادی

خرید نهال زرد آلو پرتقالی

این نهال از انواع زودبازده و دیرگل می باشد و میوه ای درشت و نارنجی رنگ دارد و تقاضای زیادی دارد.

این درخت به کاشت حساس است زیرا رشد وسیعی دارد و برای رشد به نور خورشید کافی نیاز دارد بنابراین به راحتی می تواند از نور خورشید تغذیه کند و همچنین پس از رشد ریشه درخت به راحتی در خاک نفوذ کرده و مواد غذایی را تغذیه می کند. بهتر است. فاصله کاشت باید 3 تا 4 متر باشد.

 

خرید نهال زرد آلو پرتقالی
خرید نهال زرد آلو نصیری❤✔

خرید نهال زرد آلو نصیری

زردآلو نصیری همانند ارقام دیگر زردآلو ها طرفدار زیادی دارد این نهال بسیار به سرما حساس است و بایدمناطقی با آب و هوای معتدل کاشته شود ، طعمی خوشمزه و شیرین دارد

این نهال علاوه بر سرما به آفات نیز حساس است به صورتیکه اگر جایی از پوست آن زخم شود به آفات آلوده می شود.

بهتر است در فواصل ۶*۶ یا ۷*۷ کاشته شود

خرید نهال زرد آلو نصیری
زردآلو-جهانگیری2

خرید نهال زرد آلو جهانگیری

نهال زردآلو جهانگیری ارقامی بسیار زودبازده است که دو سال پس از کاشت شروع به باردهی می کند. این نهال ها حدود ۳۰ تا ۳۵ سال محصولات باکیفیت تولید می کنند. پس از پایان عمر مفید درخت، عملکرد و کیفیت محصولات کاهش می یابد. این نهال قادر است سالانه در هر هکتار حدود ۳۰ تن محصول با کیفیت تولید کند.

خرید نهال زرد آلو جهانگیری
خرید نهال زردآلو پیش رس

خرید نهال زردآلو پیش رس

این نهال به دلیل زودرس بود نسبت به زردآلو های دیگر به زردآلو پیش رسد مشهور است این زود رس بودن و به بازار رفتن زود میوه آن را بسیار پر طرفدار کرده است

زمان رسیدن میوه های این نهال خرداد ماه می باشد و دارای رنگ زرد کمرنگی است

خرید نهال زردآلو پیش رس
خرید نهال زردآلو شامصری

خرید نهال زردآلو شامصری

 

خرید نهال زردآلو شامصری

نهال زردآلو

در حدود 3000 سال قبل از میلاد، درخت زردآلو در مرزهای روسیه و چین به وفور دیده می شد. بذر آن از طریق جاده ابریشم به خاورمیانه و اروپا رسید و نهال زردآلو کاشت. در این حوزه آغاز شد. این میوه را می توان به تعداد زیاد در جاده ها و مسیرهای مدرن ترکیه و ارمنستان دید. به نظر می رسد این کاشفان فرانسوی بودند که در دهه 1700 درختان زردآلو را در منطقه خلیج فارس ثبت کردند. همچنین در این دهه بود که اسپانیایی ها بذر آن را به آمریکا بردند و شروع به کاشت نهال زردآلو کردند.

درخت زردآلو طعمی خاص و متمایز از سایر میوه ها دارد. زردآلوهای تازه چیده شده از درخت بسیار خوشمزه است. اگر کسی آنقدر خوش شانس نباشد که در کنار باغی از درختان زردآلو زندگی کند! یا خودش می تواند نهال زردآلو بکارد، میوه های کنسرو شده و تازه در بازار موجود است. همچنین زردآلو معطر خشک یکی از پرطرفدارترین میوه های خشک برای فصل زمستان است.

انواع روش های کاشت نهال زردآلو

کاشت نهال زردآلو؛ از دو طریق امکان پذیر است. می توانید هسته آن را تهیه کنید یا به صورت نهال خریداری کنید. اگر می خواهید این کار را با هسته انجام دهید، به اندازه هسته ها توجه کنید. ابعاد زمین خود را اندازه گیری کنید. اگر زمین شما کوچک است یا فقط قصد کاشت در باغ را دارید، بهتر است زودرس های کوچک را انتخاب کنید. روش کاشت درخت زردآلو نیز بسیار آسان است. مغزها را در ظرفی با مقداری آب بریزید و پارچه را روی آن قرار دهید تا جوانه بزند. یا می توانید از همان ابتدا آنها را در گودال خاک قرار دهید.

بهترین گزینه برای کاشت زردآلو؛ انتخاب قلمه یا نهال است. به خصوص کاشت نهال زردآلو دو ساله، زیرا رشد گیاه به نوعی تضمین شده است. کاشت نهال زردآلو؛ در ارتفاع گلدان نهال باید گودالی ایجاد کنید. سعی کنید گودال را بزرگتر کنید تا فضای کافی برای افزودن کود و خاک داشته باشید. نهال را به آرامی جدا کنید تا به ریشه های آن آسیب نرساند. هنگام پیوند نهال، خاک نباید کاملاً خیس باشد بلکه باید مرطوب باشد.

چگونه درخت زردآلو بکاریم؟

درخت زردآلو؛ در دشت ها و ارتفاعات می روید و میوه می دهد. در انواع دشت ها 700-400 ساعت و در ارتفاعات 800-1200 ساعت خنک (در دمای 7 درجه سانتیگراد یا کمتر) به هوای خنک نیاز دارد. میوه در دمای دشت بین 35 تا 42 درجه سانتیگراد و در مناطق مرتفع در دمای 25 تا 35 درجه تشکیل می شود.

 

فاصله مناسب کاشت درخت زردآلو چقدر است؟ 

برای کاشت نهال زردآلو باید بین 6 تا 7 متر فاصله مشخص کنید.

شرایط کاشت

مکانی را انتخاب کنید که نور کامل خورشید برای رشد گیاهان در آن تامین شود.

همچنین بهتر است قبل از کاشت PH خاک اندازه گیری شود.

اندازه گیری سختی آب نیز ممکن است در برخی شرایط ضروری باشد.

از خاک و کودهای سالم استفاده کنید.

هنگام کار استفاده از دستکش مناسب را فراموش نکنید.

بهترین فصل برای کاشت نهال زردآلو چه فصلی است؟

کاشت زردآلو را از اوایل بهار به محض اینکه خاک قابل کار است و درختان هنوز خواب هستند شروع کنید. جدای از آن در فصل بهار و قبل از شروع تابستان و موج گرما فرصت مناسبی برای کاشت درخت زردآلو خواهد بود.

آیا می توان درخت زردآلو را در باغ پرورش داد؟

آره! این می تواند یک سرگرمی با ارزش و در عین حال مفید باشد. با این حال، مراقب اندازه باغ خود باشید. همچنین به عمق و نوع خاک نیز توجه کنید. رشد و کاشت درخت زردآلو در باغ یک پروژه آسان است. یک سوراخ مناسب ایجاد کنید و هسته زردآلو را در آن قرار دهید. سپس با خاک بپوشانید. مقدار آب و کود را نیز به شما خواهیم گفت. تفاوت کاشت بذر با نهال در این است که رشد تدریجی و اولیه گیاه را نیز خواهید دید و این حس والدین نسبت به رشد یک موجود زنده است!

باغبانی و مراقبت های لازم از آفات و بیماری های درخت زردآلو چگونه است؟

درخت زردآلو؛ در طول رشد خود ممکن است آفات و بیماری ها را تجربه کند. عواملی مانند مکان، آب و هوا و نگهداری نقش مهمی در این موضوع دارند. درختانی که مقاومت بیشتری دارند گزینه مناسبی برای تولیدکنندگان خواهند بود.

بیماری و آفات

شته ها: حشرات ریز که به رنگ های مختلف ظاهر می شوند. روی ساقه ها و زیر برگ ها جمع می شوند و آب گیاهان را جذب می کنند. در این حالت برگها ضخیم و زرد می شوند. می توانید با اسپری روغن های مخصوص باغبانی آنها را از بین ببرید.

چوب خوار: معمولاً موجوداتی کرم رنگ با سرهای قهوه ای هستند که به تنه درخت آسیب می رسانند. چوبخوارها در زمستان وارد تنه می شوند و در بهار به شاخه های جوان آسیب می رسانند. کنترل تنه دشوار است و همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. میزان آب و نوع خاک و سمپاشی به موقع می تواند از تجمع آنها در درخت جلوگیری کند.

کنه ها: این بندپایان در سطح زیرین برگ ها جمع می شوند. برگها پس از مدتی برنزی می شوند. استفاده از اسپری خشک کن برای جلوگیری از کنه مفید است.

خاک مناسب برای رشد درخت زردآلو و ویژگی های خاک مناسب

کاشت نهال زردآلو؛ باید در خاک لومی با زهکشی خوب انجام شود. زردآلو ریشه های مرطوب را دوست ندارد. این درخت در خاک خنثی یا کمی قلیایی با محدوده pH خاک 6.7 تا 7.5 رشد می کند. از کاشت درختان زردآلو در مناطقی که اغلب باد می‌وزد یا در ارتفاعات کم که یخبندان رخ می‌دهد خودداری کنید. برای کاشت در باغ می توان از ترکیب خاک لومی، خاک برگ و ماسه استفاده کرد.

نحوه آبیاری نهال زردآلو

به بخش آبیاری می رسیم. اولین نکته مهم پس از کاشت درخت زردآلو؛ برای تامین آب کافی است. وقتی می گویم کافی است، منظورم نه خیلی کم است و نه آنقدر که ریشه گیاه پوسیده شود. همانطور که اشاره کردیم هنگام کاشت نهال زردآلو بهتر است زمین مرطوب بماند.

 

در تابستان هر 10 روز یکبار خاک روی سطح را مرطوب کنید. به درخت زردآلو توجه کنید تا سطح خاک بیش از حد خشک شود. به گیاه آب ندهید. اگر واقعاً خشک است، بهترین راه برای انجام این کار این است که به شلنگ باغچه خود اجازه دهید به آرامی در کنار آن قرار گیرد و قطره ای آب به آن بدهید. اجازه دهید خاک اطراف ریشه کاملا خیس شود. این کار را هر ده روز یا هر دو هفته یکبار انجام دهید.

قلمه درخت زردآلو چگونه انجام می شود؟

خود را برای قلمه آماده کنید! اره هرس یا اره زنجیری، تبر، چاقوی قوی و غیره را برای برش انتخاب کنید. نوار چسب مومی را فراموش نکنید. طول شاخه هایی که برای تکثیر انتخاب می کنید باید بین 25 تا 30 سانتی متر باشد. همچنین ضخامت آن باید برابر با 6 تا 8 میلی متر باشد. سر برش خود را تیز کنید. برش های مستقیم و مورب از بالا به پایین ایجاد کنید. پیشنهاد ما این است که این قلمه های زیبا را تا بهار در خانه نگه دارید. با این حال، آنها را می توان بلافاصله پس از پیوند در زمین کاشت. اما یخ زمستانی می تواند آنها را بکشد.

روش دیگر قرار دادن آنها در تنه درخت دیگری است که میوه نمی دهد. با تبر یک فضای داخل تنه ایجاد کنید. سپس آنها را با موم بپوشانید. فراموش نکنید که محل بریده شدن پیوند را روی درخت اصلی موم بزنید.

نحوه کود دهی درخت زردآلو و بهترین کودهای شیمیایی و حیوانی

درختان زردآلو به خاک مرطوب و زهکشی مناسب نیاز دارند و نسبت به خاک رس واکنش ضعیفی نشان می دهند. آنها بهترین رشد خود را در خاک غنی از مواد آلی نشان می دهند. افزودن مقداری کمپوست یا سایر مواد آلی مانند کود دامی پوسیده یا برگ های خرد شده به خاک، بهبود ساختار خاک، ایجاد لایه ای سازگارتر، افزودن مواد مغذی مهم مانند نیتروژن و فسفر تمام نیازهای رشد را پوشش می دهد. برای بهترین نتیجه، هنگام کاشت زردآلو، 7 سانتی متر خاک را با کمپوست پر کنید.

مالچ پاشی به کنترل علف های هرز نیز کمک می کند. اگر چمن از بین نرود، تمام مواد معدنی و مواد مغذی را مصرف می کند و زمانی که نهال زردآلو کاشته می شود، مواد معدنی کافی باقی نمی ماند.

بهتر است سالی یکبار در فصل بهار به درختان زردآلو کودهای سنتی داده شود. اما مراقب باشید که یک کود غنی در اختیار آنها قرار دهید.

کودهای سه چرخه نیز می توانند مفید باشند. کودهای شیمیایی تهیه شده برای دوره های رشد و گلدهی. این کودها مواد مغذی گیاه را تامین می کنند.

نحوه هرس درخت زردآلو

پس از کاشت درخت زردآلو؛ ما باید یاد بگیریم که چگونه آن را حفظ کنیم. به مسائل آب و کود مورد نیاز این درخت اشاره کردیم. حال به موضوع هرس این درخت و نحوه انجام آن می پردازیم. قبل از شروع برش، ابزار خود را آماده کنید. گاهی لازم است پس از کاشت درخت زردآلو هرس شود.

ابتدا به دنبال شاخه های قوی باشید که از تنه درخت بیرون آمده اند. این شاخه ها را به خاطر بسپارید زیرا ما آنها را نجات می دهیم!

تمام شاخه ها و اندام های آسیب دیده یا شکسته درخت زردآلو تازه کاشته شده را هرس کنید.

شاخه های بیش از حد رشد کرده را هرس کنید.

شاخه های نهال جوان را در حدود 46 سانتی متر از زمین ببرید.

ارتفاع اصلی درخت را 91 سانتی متر نگه دارید.

شاخه های کناری را به اندازه 5 تا 10 سانتی متر کوتاه کنید.

هرس درختان در سال های بعد که ساختار آن شکل می گیرد به منظور تقویت آن انجام می شود. در این زمان باید شاخه های منحرف که زوایای عجیبی دارند را بردارید. همچنین شاخه های پایین بدون برگ. شاخه های اصلی سال های قبل را حدود 76 سانتی متر برش دهید.

خواص و ویتامین های زردآلو چیست:

میوه زردآلو خواص زیادی دارد. از جمله احتمال ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را کاهش می دهد. همچنین دارای انواع ویتامین ها و مواد معدنی است:

ویتامین A

ویتامین سی

ویتامین E

اسید پانتوتنیک (B5)

پتاسیم

لوتئین

لیکوپن

فلز روی

فلز مس

اهن

فسفر

منگنز

منیزیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *