نهال گردو جایا

نهال گردو جایا
خرید نهال گردو چندلر✔

خرید نهال گردو چندلر

با خرید نهال گردو چندلر قدم در راه پرورش یک درخت پربار , پرفروش و پرطرفدار می گذارید این نهال یک رقم خارجی است که رشد و پرورش آن در ایران به خوبی انجام می شود و هرساله بازدهی اقتصادی بالایی از این درخت حاصل باغداران می شود. این بازدهی حاصل زحمات فراوان باغدار است، از مرحله کاشت درخت تانگهداری و رسیدگی که چندین سال وقت میبرد ، برای آشنایی با نهال گردو چندلر ، خرید نهال باکیفیت و کاشت و نگهداری  نهال در ادامه با ما همراه باشید.

خرید نهال گردو چندلر
خرید نهال گردو تویسرکان✔

خرید نهال گردو تویسرکان

گردو تویسرکان یک گردوی بسیار با کیفیت است و بازدهی اقتصادی بالایی نیز دارد و دلیل این بازدهی اقتصادی بالا کیفیت بی نظیر مغز آن است علاوه بر این تویسرکان یکی از ارقام تجاری و صادراتی گردو ها نیز می باشد. شهر تویسرکان به عنوان پایتخت گردوی ایران نامگذاری و ثبت شده است 

 انواع متعددی دارند و هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند و برای رشد و پرورش آنها باید این ویژگی ها را به درستی شناخت غیر اینصورت کارتان برای پرورش درختان سخت خواهد شد رقم گردو تویسرکان بهترین آنتخاب برای کاشت در آب و هوای ایران است

خرید نهال گردو تویسرکان
خرید نهال گردو دماوند❤

خرید نهال گردو دماوند☺

ویژگی بارز و اصلی گردو دماوند مقاومت بسیار بالا  این نهال در مقابل کم آبی و خشکی است و همین ویژگی شرایط را برای کاشته شدن در منطق کم آب فراهم کرده است علاوه بر این نهال دماوند برای رشد و باردهی مناسب نیاز سرمایی دارد و حتما باید سرمای موردنیاز خود را دریافت کند در واقع می توان گفت حدود 30 الی 40 شبانه روز نگهداری در دمای 5 الی 10 درجه نیاز دارد.

نهال دماوند سرما دوست است و حتی از روز ها اولیه خود نیز به سرما نیاز دارد به همین دلیل اخواخر پاییز بهترین زمان کاشت این نهال است.

خرید نهال گردو دماوند
خرید نهال گردو هارتلی

خرید نهال گردو هارتلی ❤

گردو هارتلی یکی از ارقام  پوست کاغذی گردو ها می باشد و این پوست نازک یکی از دلایل اصلی محبوبیت این درخت است علاوه بر این هارتلی ویژگی های متعدد دیگری نیز دارد که باعث محبوبیت بیشتر آن می شود برای مثال  دیرگل بودن زیرا در صورتیکه درخت دیرگل باشد درصد آسیب دیدن آن در مناطق سردسیر بسیار کم است و حتی آسیبی هم نمی بیند زیرا زمانی شروع به گلدهی می کند که شدت سرمای منطقه کم شده  و گل ها دچار سرما زدگی نمی شوند.

 باردهی

از سال اول محصو دهی خود را شروع می کند اما با حداقل باردهی و بعد از رسیدن به سن بلئغ به حداکثر تولید خود می رسد

خرید نهال گردو هارتلی ❤
خرید نهال گردو

خرید نهال گردو تخم مرغی✿

گردو تخم مرغی یکی از با صرفه ترین نهال ها می باشد  زیرا این رقم از گردو بسیار زود بازده و پربار است و مورد توجه افراد زیادی واقع شده است زادگاه اصلی این نوع گردو کشور فلسطین است و بعد ها به دلیل کیفیت و بازدهی بالایی که دارد مورد استقبال کشور های دیگر نیز قرار گرفت این رقم از ارقام نهال های گردو عمر اقتصادی بیشتری نسبت به بقیه ارقام دارد

گردو تخم مرغی نام دیگری نیز دارد و گردو اسرائیلی هم نامیده می شود و جز دسته درختان بلند قد می باشد

دارای مغزی شیری رنگ و باطعم خوشمزه دارد گردو حدود11 گرم است که 5 گرم آن شامل مغز می شود.

خرید نهال گردو تخم مرغی✿
خرید نهال گردو خوشه ای✔

خرید نهال گردو خوشه ای❤

زادگاه گردو خوشه ای فرانسه معرفی شده است و یکی از اقلام دیرگل می باشد ، بدلیل دیرگل بودن انتخاب مناسبی برای کاشت در مناطق سردسیر است زیرا دچار سرما زدگی نمی شود این رقم از گردو خواهان بسیاری دارد و قسمت عمده ای از باغات گردو را شامل می شود در واقع می توان گفت یک رقم اقتصادی محسوب می شود و بازدهی اقتصادی بالایی دارد. میوه های این درخت به صورت دسته های چند تایی رشد می کنند به همین دلیل به گردو خوشه ای معروف شده است.

خرید نهال گردو خوشه ای
خرید نهال گردو ضیا آباد✌

خرید نهال گردو ضیاالدین❤

گردو ضیاءالدین محصول استان قزوین و شهرستان ضیاءالدین می باشد این شهرستان بدلیل داشتن اقلیم مناسب برای کاشت انواع درختان گردو بسیار مناسب است و هرساله محصول انبوهی از باغات گردو این شهرستان برداشت و بخش عمده آن نیز صادر می شود. همانطور که مشهود است نام گردو هم برگرفته از نام شهرستان ضیاءالدین می باشد ، مغز گردو از کیفیت خوبی برخوردار  است و محبوبیت بالایی دارد و این محبوبیت باعث بالا رفتن بازدهی اقتصادی آن می شود

خرید نهال گردو ضیاالدین❤
خرید نهال گردو توسرخ☑

خرید نهال گردو توسرخ☑

همانطور که از نام این رقم پیداست دارای مغزی به رنگ قرمز است و این قرمز بودن تاثیر بسزایی در زیبایی مغز گردو دارد و باعث عام پسند شدن آن شده است.زادگان نهال موردنظر کشور آمریکا می باشد

نهال موردنظراز ارقام دیرگل گردو ها می باشد و از این رو مناسب کاشت در مناطق سردسیر است و سرمای بهاره موجود در این مناطق نمی تواند آسیبی به شکوفه های آن برساند علاوه بر آن سرمای موجود در این مناطق برای رشد و باروری بهتر درخت نیز مفید است

خرید نهال گردو توسرخ☑
نهال گردو کاغذی

خرید نهال گردو کاغذی✔

به دلیل پوست نازک  و کاغذی بودن طرفدار زیادی دارد و یک درخت پر ربازده از لاظ اقتصادی میباشد زیرا شکستن و درآوردن مغز آن بسیار آسان تر از نمونه هایی با پوست سخت تر است .

از هر یک کیلو گردو کاغذی حدود 450 گرم مغز خارج میشود این یکی دیگر از مزیت های نازک بودن پوست گردو میباشد و البته بدلیل پوست نازک مغز گردو سفید رنگ تر میباشد. این نوع نهال مناسب کاشت در مناطق سردسیر و معتدل میباشد و یک گیاه دیرگل است 

خرید نهال گردو کاغذی✔
نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر

گردوی ایرانی (Juglans regia L.) یا همان گردو  ژنوتیپ شناخته شده است که منشا آن آسیای مرکزی و شرقی است.  این گونه گردوها   در جنگل های هیرکانی در شمال شرق ایران یافت می شود. در این تحقیق 102 اصله درخت گردو از چهار جمعیت جغرافیایی در استان آزادشهر (وامنان، کاشیدر، رودبار و سعیدآباد) نمونه برداری شد .

نهال گردو ژنوتیپ برتر
گردو فرنور

 خرید نهال گردو فرنور 

گردو نوعی درخت گردوی فرانسوی مقاوم به سرما است. مولد و دیربرگ است. این ترکیبی از Franquette x Lara است . کاشت فرنور در مناطق سردسیر و در ارتفاعات 1800 متری از سطح دریا قابل کاشت است. عملکرد: فرنور یک رقم زودرس است، یعنی 3 یا 4 سال پس از کاشت درخت شروع به تولید گردو می کند. با رسیدن به بلوغ می تواند تا 8 تن گردو در هکتار تولید کند . کیفیت مهره و پوسته: فرنور آجیل هایی با پوسته نازک تولید می کند. مغز آن مغزهای خوش طعم و خوش رنگ است.

خرید نهال گردو فرنور
نهال گردو پکان آمریکایی

نهال گردو پکان آمریکایی

پوست گردو به راحتی شکسته یا باز می شود، حتی با دست . گرد شکل و به رنگ قهوه ای روشن است . گردو شبیه یک “مغز کوچک” به نظر می رسد و تقریبا همه در مورد عملکرد تقویت مغز آن می دانند . گردو خشک‌تر و شیرین‌تر است ، گردو به دلیل داشتن روغن غنی ممکن است کمی تلخ باشد ، به همین دلیل گاهی اوقات از آن به صورت بو داده استفاده می‌شود .

نهال گردو پکان آمریکایی

گردو

درخت گردو یکی از درختان میوه مفید و با ارزش و سرشار از چربی، کاروتن، پروتئین، منگنز، مس، منیزیم، آهن و فسفر است که هر یک از این میوه ها ضروری و مورد نیاز بدن هستند.

از جمله فواید درخت گردو

1 تقویت و افزایش رشد مو

2 مرطوب کننده پوست

3 جوانسازی

4 تقویت حافظه

5 لاغری و کاهش وزن

6 نقرس

7 کبد چرب

8 یبوست

9 دیابت

10 تقویت سیستم ایمنی بدن

11 فشار خون

و ….

درخت گردو علاوه بر فواید فراوانی که برای مصرف کنندگان خود دارد، گیاهی سودآور برای تولیدکنندگان آن نیز می باشد.

درختان گردو دارای اقلام بسیار متنوعی هستند که باید با مطالعه ویژگی های این گونه ها بهترین را انتخاب کنید تا در مدت زمان کوتاه و سازگار با محیط خود به سود برسید.

ارقام نهال گردو

ژنوتیپ نهال گردو 1 عدد

۲عدد نهال گردو چندلر

3 نهال گردو هارتلی

4 نهال اسپند آمریکایی

5 نهال گردو ترکی فرنور

6 نهال گردو دماوند

7 نهال گردو قرمز

8 عدد نهال گردو تخم مرغ

و…

نکات طلایی کاشت و خرید نهال گردو

نهال گردو؛ برای رشد و باردهی مناسب و تبدیل شدن به درختی قوی باید از روز اول در بهترین شرایط رشد کرد. اگر شرایط مساعد برای کاشت درخت گردو را در نظر بگیرید، این درخت می تواند با میوه عالی خود تا سال ها پس از بلوغ پاسخگوی نیاز شما باشد به شرطی که بدانید چه نوع نهال گردو را در زمین خود بکارید.

انواع روش های کاشت نهال گردو

گردو از میوه های بومی فلات ایران است که از هزاران سال پیش در این منطقه کشت می شود و طبق تحقیقات انجام شده از این فلات به سایر نقاط جهان صادر شده است. درخت گردو درختی با عمر اقتصادی بالا و عملکرد عالی است که در صورت فراهم شدن شرایط رشد می تواند محصولی فراوان و با ارزش را در اختیار شما قرار دهد.

خوشبختانه شرایط اقلیمی ایران به باغداران این امکان را می دهد که با خیالی آسوده باغ گردو ایجاد کنند. در حال حاضر ایران از نظر سطح زیر کشت گردو در رتبه دوم جهان قرار دارد و معرفی انواع گردو مناسب با اقلیم ایران نیز به گسترش این سلطه کمک می کند.

انواع روش های پرورش درخت گردو

کاشت بذر گردو

کاشت گردو پیوندی

فاصله کاشت را 6*6 نهال در نظر بگیرید و عمق چاله ها را 60 سانتی متر و عرض چاله ها را 60 سانتی متر کنید.

نکته بسیار مهم در کاشت نهال گردو این است که ریشه نهال در معرض نور و هوا قرار نگیرد. اگر برای عملیات سوراخ به زمان بیشتری نیاز دارید، حتما به این نکته در مورد ریشه ها توجه کنید.
برای جلوگیری از قرار گرفتن ریشه ها در معرض نور و هوا، آنها را با یک کیسه پلاستیکی مشکی بپوشانید یا به طور موقت در خاک یا ماسه قرار دهید.

در انتهای چاله یک بیل کود دامی پهن قدیمی را با خاک مخلوط کرده و نهال را در وسط چاله قرار دهید و سوراخ را با خاک پر کنید و برای هر نهال یک سطل آب بریزید. در این مرحله از کودهای شیمیایی استفاده نکنید.
در همان ابتدای فصل بهار 20 سانتی متر از سر نهال را با قیچی ببرید و سپس روی آن را با چسب باغبانی بپوشانید. فکر نکنید که نهال کوچک می شود، بلکه به رشد خوب اندام های رویشی نهال فکر کنید.

از ابتدای فروردین تا پایان اردیبهشت هر دوازده روز یک بار و از اواخر اردیبهشت تا پایان شهریور هفته ای یکبار آبیاری کنید. دقت کنید که هر نهالی که کاشته می شود در سال اول و دوم به خوبی به آن آبیاری کنید.

اگر فضایی که کاشت نهال را شروع کرده اید در معرض بادهای شدید و شدید است، کنار نهال خود یک چوب یا چوب به زمین بچسبانید و آن را به نهال خود ببندید.
این عمل باعث می شود که بادهای شدید به نهال ها آسیبی نرسانند، گاهی ممکن است این چوب ها چندین سال به نهال چسبیده باقی بمانند.

کاشت گردو در گلدان

روش کاشت نهال گردو در گلدان به این صورت است که در مرحله اول گردوی سالم باید به مدت 48 ساعت در آب نگهداری شود. بعد از این مدت یک شکاف بالای گردو ایجاد کنید.

حالا نوبت به انتقال گردو به داخل ظرف می رسد. قبل از آن باید ظرفی را پر از سنگریزه کنید و گردوی خیس را روی سنگریزه ها بریزید و یک دستمال مرطوب روی آن ها قرار دهید تا رطوبت آن به تمام گردوها برسد. برای اطمینان از این موضوع می توانید با آبپاش مقداری آب روی گردوها اسپری کنید.

بعداز یک ماه الی 40 روز گردو ها جوانه می زنند. بعد از اینکه گردوها جوانه زدند، آنها را داخل خاک انتقال دهید و شروع به میوه دادن گردو را تماشا کنید.

کاشت گردو؛ بهترین زمان برای کاشت نهال اسپند چه زمانی است؟

پاییز زمان کاشت نهال گردو است. به طور دقیق بهترین زمان برای کاشت نهال گردو از اواخر پاییز تا اوایل بهار است. به دلیل حساسیت نهال ها به سرما از کاشت نهال گردو در زمستان خودداری کنید.

اقدامات پس از کاشت نهال گردو

اکنون که با نحوه کاشت درخت گردو آشنا شدید، باید بدانید که پس از کاشت نهال، اگر این کارها را انجام ندهید، نهال خود را از دست خواهید داد.

مرحله اول: پس از کاشت نهال گردو چند بار به زمین ضربه بزنید تا خاک در جای خود سفت شود یا سوراخ نهال را با پا صاف کنید.

مرحله دوم: پس از سفت شدن، درخت کاشته شده را کمتر از 30 بار آبیاری کنید. پس از یک تا دو ساعت از کاشت درخت، دوباره آن را آبیاری کنید. برای آبیاری همه نهال ها و در همه اقلیم ها واقعا نمی توان مقداری اعلام کرد، اما باید به طور منظم و با توجه به آب و هوای منطقه و نیاز درخت به آن آبیاری کرد.

مرحله سوم: هنگام کاشت نهال در اسفند، حتماً هرس نهال را فراموش نکنید. اگر نهال را سرزنش نکنید احتمال خراشیدن زیاد است زیرا سرزنش نهال انگیزه ایجاد می کند و نهال را مجبور به رشد می کند.

اگر قبلا هرس نکرده اید، از محل پیوند تا بالای نهال میوه، 80 سانتی متر مورب را هرس کنید و سپس روی زخم، چسب باغبانی بزنید.

شرایط کاشت درخت گردو

بالاتر از سطح دریا

ارتفاع بیشتر به معنای منطقه جغرافیایی سردتر است. اگر قصد کاشت نهال گردو را در این مناطق دارید، باید ارقام مقاوم را انتخاب کنید. خرید نهال گردو چندلر برای این مناطق مناسب است.

اگر قصد کاشت درخت گردو در ارتفاع 1500 تا 2200 متری دارید، نهال گردو فرنور گزینه خوبی است. گردو برای ارتفاع 2000 متر مناسب است.

دیرگل یا زود گل

نکته مهم دیگر در خرید نهال گردو توجه به دیرگل یا زودگل است. نهال های دیرگل بیشتر برای مناطق سردسیر مناسب هستند.

بازگشت زودهنگام یا دیر بازگشت

برخی از نهال های گردو مانند نهال گردو ژنوتیپ از سال اول شروع به تولید می کنند. برخی دیگر مانند نهال گردو چندلر، نهال گردو فرنور، نهال گردو پدرو و … نیز در سال اول و دوم شروع به تولید می کنند.

برداشت گردو آنها حدود 80 تا 100 کیلوگرم گردو خشک در سال است.

خاک مناسب

درخت گردو به دلیل مقاومت در اکثر خاک ها می تواند رشد کند. خاک های شنی یا لومی گزینه های بسیار خوبی برای کاشت درخت گردو هستند.

خاک مناسب

در مورد بهترین مکان برای کاشت گردو اولین چیزی که باید به آن توجه کرد خاک است. زمینی که قرار است نهال گردو در آن کاشته شود باید دارای خاک حاصلخیز و غنی باشد.

اگر زمین مانند باغ است، باید مطمئن شوید که زمین عاری از هرگونه گچ، سیمان و نخاله های ساختمانی باشد. سپس کاری که باید انجام شود غنی سازی زمین و خاک محل مربوطه است.

برای غنی سازی خاک مناسب برای کاشت نهال گردو باید مقداری خاک کشاورزی مرغوب از زمین کشاورزی یا محل مشابه تهیه کرد و سپس آن را با کود حیوانی پوسیده به همراه ماسه به مقداری که حداقل یک و نیم متر از آن را پوشانده باشد مخلوط کرد. ارتفاع باغ انجام داد

لازم به ذکر است که اگر میزان ماسه بیشتر از یک و نیم متر باشد بهتر است. از آنجایی که ریشه درختان از یک متر و نیم بیشتر می شود، یکی از نکات بهترین مکان برای کاشت گردو توجه به این موضوع است.

تفاوت بین خاک کشاورزی مرغوب و بی کیفیت

خاک کشاورزی خوب رنگ تیره ای دارد و از قهوه ای و قرمز تا تیره و تقریباً سیاه متغیر است. دقت کنید که خاک آماده شده از کیفیت خوبی برخوردار باشد و از سطح زمین جمع آوری شود (حداکثر 30 سانتی متر).

عمق سوراخ کاشت نهال گردو

در کاشت نهال درختانی که ریشه بلند و بلندی دارند مانند گلابی و نهال گردو پیوندی لازم است که عمق و عرض چاله بیشتر باشد که حدود 0.5 متر و عمق آن 75 سانتی متر باشد.

توجه: توجه داشته باشید که این مقدار برای خاک بدون سنگ مناسب است. در غیر این صورت برای رعایت اصول و نحوه صحیح کاشت نهال گردو، عمق آن را حدود 2 متر افزایش دهید.

جایا با توضیحات شفاف در رابطه با انواع درختان گردو به شما کمک می کند بهترین و با کیفیت و مرغوب ترین  انتخاب را داشته باشید و با خیال راحت سرمایه گذاری کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام از ارقام به سایت جایا کالا مراجعه کنید ما در اسرع وقت پاسخگو شما خواهیم بود تا در انتخاب نهال مناسب طبق شرایط محیطیتان شما را یاری کنیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *