بررسی کاشت نهال بادام

بررسی کاشت نهال بادام

ارقام نهال بادام

نهال های موجود در نهالستان ما متنوع و مختلف اند . تمامی این نهال ها با کیفیت عالی به دست شما میرسند .

از جمله نهال های موجود در نهالستان تک نهال مهندس فردین وکیلی به صورت زیر هستند :

نهال بادام دیرگل آذر

نهال بادام تونو

نهال بادام ربیع

نهال بادام ۵۰۵۰

نهال بادام منقا

نهال بادام شاهرودی ۲۱

نهال بادام شاهرودی ۱۱

نهال بادام سهند

نهال بادام نان پاریل

نهال بادام یلدا

نهال بادام دیرگل شکوفه

نهال بادام فرانیس

نهال بادام شاهرود ۱۲

نهال بادام مامایی

برای دیدن اطلاعات بیشتر در مورد نهال های فوق روی آن ها کلیک کنید .

تمامی این نهال ها در فروشگاه نهالستان تک نهال مهندس وکیلی موجودند و در صورت تمایل میتوانید برای مشاوره و خرید با شماره های موجود در انتهای صفحه با ما در تماس باشید .

کاشت درخت بادام

۱-مطمئن شوید که منطقه شما شرایط مناسبی برای رشد بادام دارد.

درختان بادام که بومی آب و هوای گرم و خشک خاورمیانه و جنوب آسیا هستند، بهترین عملکرد را با تابستان های گرم و زمستان های معتدل دارند و به ویژه با شرایط دیگر سازگاری ندارند. بادام معمولاً در آب و هوای سردتر اصلاً رشد نمی کند.[۱] مگر اینکه یک مجموعه بزرگ و با دقت کنترل شده برای رشد داخلی داشته باشید، ممکن است برای کاشت بادام در خارج از مناطقی با مشخصات آب و هوایی مدیترانه ای یا خاورمیانه مشکل داشته باشید. اگر در ایالات متحده هستید، یک راه خوب برای تعیین اینکه آیا آب و هوای محلی شما برای رشد بادام مناسب است یا خیر، استفاده از نقشه منطقه سختی گیاه USDA است.[۲] این نقشه‌ها مناطق جغرافیایی را با حداقل دما درجه‌بندی می‌کنند که نشان‌دهنده تقریبی انواع گیاهانی است که می‌توانند در آنجا زنده بمانند. برای بادام، شما می خواهید که منطقه شما دارای رتبه حداقل “۶” باشد – بالاتر بهتر است. بر اساس این سیستم، مناطق مناسب در ایالات متحده شامل بخش‌هایی از مرکز و جنوب کالیفرنیا و همچنین بخش‌هایی از آریزونا، تگزاس و فلوریدا داخلی است.

 

 

کاشت درخت بادام

۲-بذر یا نهال بخرید.

شما دو گزینه برای شروع درخت بادام دارید – می توانید از دانه ها (آجیل تازه و فرآوری نشده) یا نهال (درختان جوان) استفاده کنید.[۳] آجیل به شما این امکان را می دهد که فرآیند رشد را از همان ابتدا تجربه کنید، اما می تواند زمان و تلاش بیشتری داشته باشد. از طرف دیگر، نهال راحت تر است، اما می تواند کمی گران تر باشد. اگر می‌خواهید بادام خوراکی را برداشت کنید، باید دانه‌ها یا نهال‌هایی را برای درخت بادام شیرین میوه‌دار بچینید. به خاطر داشته باشید که بادام تلخ غیرقابل خوردن است و همه درختان بادام شیرین میوه نمی دهند. این گونه ها فقط برای سایه و دکوراسیون مناسب هستند. اگر مطمئن نیستید کدام درخت بادام مولد است، با کارکنان فروشگاه لوازم باغ محلی خود صحبت کنید.

 

کاشت بذر بادام

۳-یک مکان آفتابی برای درخت انتخاب کنید.

درختان بادام با نور زیاد آفتاب خوب عمل می کنند. قبل از شروع، مکانی را در حیاط یا باغ خود بیابید که آفتاب کامل و مستقیم و عاری از سایه باشد. درخت بادام را قبل از کاشت در زمین در یک گلدان رشد خواهید داد، اما هنوز مهم است که مکان را زودتر انتخاب کنید – درخت فقط برای مدت طولانی در گلدان جا می شود. همچنین باید مطمئن شوید که محل رشد شما دارای خاک با زهکشی خوب است. اگر اجازه داده شود که درختان بادام در اطراف ریشه هایشان جمع شوند، خوب عمل نمی کنند – این می تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود.

کاشت نهال بادام در آفتاب

۴-بذرها را جوانه بزنید.

اگر درخت بادام خود را از یک بذر پرورش می دهید (که فقط مغز بادام است که با پوسته های محافظ آنها احاطه شده است)، با جوانه زدن بذر در یک محیط کنترل شده شروع کنید – پس از شروع، می توانید آن را در گلدان یا در زمین بکارید. ابتدا، دانه های خود را در یک کاسه بزرگ جمع کنید (هرچه بیشتر استفاده کنید، بهتر است – برخی ممکن است جوانه نزنند یا ممکن است تسلیم کپک شوند). سپس آنها را طبق مراحل زیر جوانه بزنید: آب را اضافه کنید و بگذارید دانه ها یک شب خیس بخورند. روز بعد، از یک آجیل شکن برای شکستن پوسته بادام استفاده کنید – پوسته باید همچنان خودش را به هم نگه دارد، اما فقط باید بتوانید مهره را در داخل آن ببینید. دانه هایی که علائم کپک دارند را دور بریزید. چند گلدان کوچک را با خاک گلدان پر کنید. اطمینان حاصل کنید که گلدان ها سوراخ هایی برای زهکشی در قسمت زیرین دارند. دانه ها را یک یا دو اینچ در زیر سطح خاک بکارید و شکاف ها به سمت بالا باشد. گلدان را در محیطی سرپوشیده استراحت دهید که نور مستقیم خورشید را دریافت کند. حالا فقط صبر کنید تا نهال ها جوانه بزنند. همچنین باید مطمئن شوید که محل رشد شما دارای خاک با زهکشی خوب است. اگر اجازه داده شود که درختان بادام در اطراف ریشه هایشان جمع شوند، خوب عمل نمی کنند – این می تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود.

بادام 1

۵-جوانه ها را پیوند بزنید.

هنگامی که نهال های شما شروع به رشد کردند (یا اگر نهال های آماده برای کاشت خریداری کردید)، نقطه مورد نظر خود را در زمین برای کاشت آماده کنید. برای هر نهال یک تپه کوچک به ارتفاع یک یا دو اینچ (و کمی بیشتر از ارتفاع آن) درست کنید. نهال را حدود یک اینچ به مرکز تپه فشار دهید تا زمانی که زیر سطح خاک قرار گیرد. این تکنیک تپه به جلوگیری از جمع شدن آب در اطراف ریشه های گیاه در حین رشد کمک می کند، که می تواند باعث مشکلات جدی (از جمله پوسیدگی ریشه) شود. اگر در حال کاشت نهال های جوانه زده هستید، آنها را در پایان زمستان یا در بهار بکارید. از طرف دیگر، اگر بذرهایی را که جوانه نزنند می کارید، آنها را در اواخر پاییز بکارید تا در بهار و در همان آغاز فصل شکوفه دادن فرصتی برای جوانه زدن داشته باشند.[۴] در صورت کاشت چندین درخت، هر درخت را حداقل حدود ۲۰ فوت (۶.۱ متر) از هم فاصله دهید. این به ریشه های درختان فضای زیادی می دهد و امکان آبیاری آسان و موثر را فراهم می کند

 

جوانه زنی بذر بادام

۶-سخاوتمندانه آبیاری کنید.

بلافاصله پس از کاشت، درختان بادام را باید با حداقل یک گالن آب «تانک» کرد (به شدت آبیاری کرد) تا خاک کاملاً هیدراته شود.[۶] پس از این آبیاری اولیه، باید برنامه آبیاری منظمی را با رشد درخت حفظ کنید. درختان بادام در آب و هوای گرم رشد می کنند، اما آنها گیاهان بیابانی نیستند، بنابراین آبیاری برای حفظ سلامت گیاه در حال رشد حیاتی است.[۷] هر بوته بادام را حداقل هفته ای یکبار آبیاری کنید مگر اینکه باران ببارد. درختان مستقر می توانند در دو یا سه اینچ آب بدون باران زنده بمانند، اما گیاهان در حال رشد معمولاً به مقدار بیشتری نیاز دارند.[۸] از طرف دیگر، ممکن است بخواهید از سیستم آبیاری قطره ای استفاده کنید. اگر درختان زیادی دارید، این یک انتخاب راحت است.

 

آبیاری نهال بادام

۷-در بهار کود دهی کنید.

پس از شروع فصل رشد، مناسب است از مقدار معقولی کود برای تقویت رشد گیاه خود استفاده کنید (اگرچه این کار لازم نیست). برای درختان جوان، باید از دوزهای کوچک نیتروژن هر چند هفته یکبار در طول فصل رشد استفاده کنید. از سوی دیگر، برای درختان بالغ، باید از حدود دو پوند اوره یا ۳۰ پوند کود (یک بار استفاده شود) استفاده کنید. مهم نیست از چه نوع کودی استفاده می کنید، پس از استفاده حتما آن را “آبیاری” کنید. اگر کود بدون آب یا مقدار زیاد آن به یکباره مصرف شود، می‌تواند اثر «سوزاننده» مضری روی گیاه داشته باشد.[۹]

 

کود دهی نهال بادام

۸-آجیل را در پاییز برداشت کنید.

درختان بادام میوه دار در طول فصل رشد شروع به رشد میوه های سبز رنگ کوچک می کنند – این میوه های سفت و ترش یک غذای رایج در دنیای غرب نیستند، اما در خاورمیانه نیمه محبوب هستند. در پاییز، این میوه ها سفت می شوند، قهوه ای می شوند و باز می شوند. هنگامی که پوسته های بادام بیرونی خشک و قهوه ای رنگ شد، برای برداشت آماده می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد برداشت به زیر مراجعه کنید. دو نوع درخت بادام وجود دارد: درختانی که بادام “شیرین” می رویند و درختانی که بادام “تلخ” می رویند. بادام تلخ و میوه آن برای خوردن بی خطر نیست. بادام تلخ حاوی اسید پروسیک، یک سم است. فقط یک مشت بادام تلخ خام و فرآوری نشده به طور بالقوه می تواند کشنده باشد.[۱۰] با این حال، می توان بادام تلخ را با فرآیند سم زدایی خاص فرآوری کرد و آن را خوراکی کرد.

 

aid1391058-v4-728px-Grow-Almonds-Step-8-Version-3.jpg

۹-در اوایل زمستان هرس کنید.

زمستان زمان مناسبی برای هرس است – چوب خفته درخت باعث می شود که درخت به راحتی و ایمن از بین برود. البته توجه داشته باشید که اعضای مرده یا بیمار باید در هر زمانی از سال فوراً برداشته شوند. برای هرس شاخه ها، از یک گیره باغچه استفاده کنید تا یک برش تمیز در نزدیکی انتهای شاخه ایجاد کنید. برای کارهای هرس سخت تر، از اره استفاده کنید. هرس درخت باعث رشد سالم، یکنواخت و از نظر بصری جذاب می شود. انتخاب‌های هرس هوشمند همچنین می‌تواند درخت را قوی‌تر، محکم‌تر و مقاوم‌تر به برخی بیماری‌ها کند.[۱۱] هنگام هرس، سعی کنید مناطق به خصوص متراکم شاخ و برگ را نازک کنید و نقاطی را که دو شاخه به یکدیگر ساییده می شوند، از بین ببرید. همچنین می‌خواهید شاخه‌های ولگردی را که بالاتر یا بیشتر از کناره‌ها رشد می‌کنند، هرس کنید تا رشد یکنواخت را تشویق کنید.[۱۲]

 

aid1391058-v4-728px-Grow-Almonds-Step-9-Version-3.jpg

۱۰-قبل از انتظار میوه، ۵ سال صبر کنید.

درختان بادام مدتی طول می کشد تا شروع به تولید آجیل کنند. به طور معمول، این دوره “انتظار” حدود پنج سال طول می کشد. با این حال، بسته به گونه درخت، ممکن است ۱۲ سال طول بکشد تا به ظرفیت کامل تولید آجیل برسد. صبور باشید – یک درخت بالغ و سالم می تواند بیش از ۴۰ پوند آجیل در یک برداشت تولید کند! هنگامی که یک درخت بادام شروع به میوه دادن می کند، این کار را هر ساله به مدت ۵۰ سال انجام می دهد، و تضمین می کند که بادام زیادی برای سال های آینده وجود داشته باشد.

 

aid1391058-v4-728px-Grow-Almonds-Step-10-Version-3.jpg

۱۱-مطمئن شوید که درخت گرده افشانی شده است.

درک این نکته مهم است که اکثر درختان بادام “به طور پیش فرض” بادام تولید نمی کنند. میوه درخت بادام (و بنابراین خود بادام) معمولاً در پاسخ به گرده افشانی به عنوان روشی برای تولید مثل جنسی تولید می شود. این بدان معنی است که مگر اینکه شما یک نوع خود گرده افشانی از درخت بادام داشته باشید، باید درخت خود را با درخت دیگری با واریته متفاوت گرده افشانی کنید تا بادام بگیرید. ساده ترین راه برای انجام این کار معمولاً فقط داشتن چندین درخت از گونه های مختلف است. هنگامی که دو تا سه درخت در نزدیکی یکدیگر رشد می کنند، گرده افشان هایی مانند زنبورها گرده را از درختی به درخت دیگر به عنوان بخشی از رفتار طبیعی خود می آورند. شما همچنین می توانید درختان را به صورت دستی گرده افشانی کنید، با برداشتن یک شاخه گل از درخت دیگر و مالیدن آن به گل های درخت اول، گرده درخت را در این فرآیند مخلوط کنید. با این حال، این بسیار زمان بر است و ممکن است به خوبی گرده افشانی طبیعی عمل نکند.

aid1391058-v4-728px-Grow-Almonds-Step-11-Version-3.jpg

۱۲-به عنوان جایگزین، انواع متفاوتی را به درخت پیوند بزنید.

اگر درخت موجود خود بارور نباشد و پیوندک را از گونه های مختلف پیوند بزنید، پیوند یک درخت غیرمولد را به درختی مولد تبدیل می کند. هنگامی که پیوند “بست”، قسمت پیوند شده همچنان توانایی تولید میوه را خواهد داشت، حتی اگر بقیه درخت این کار را نداشته باشد. این روشی است که اکثریت قریب به اتفاق برخی از محصولات مانند پرتقال رشد می کنند. راه های مختلفی برای پیوند یک اندام مولد به درخت شما وجود دارد. ساده ترین آنها معمولاً تکنیکی به نام T-budding است که شامل ایجاد یک برش بلند و باریک روی درخت “میزبان” و لغزش اندام جدید در شیار تشکیل شده است. پس از این، اندام جدید با نخ یا گره های لاستیکی محکم می شود تا زمانی که درخت میزبان آن را بپذیرد. توجه داشته باشید که بیشتر پیوندها در بهار انجام می شود که مواد زیر پوست مرطوب و سبز است. به خاطر داشته باشید که اگر به دلیل انتخاب نامناسب محل، کمبود مواد مغذی و غیره، درختی غیرمولد را تولید نکند، پیوند زدن باعث تولید محصول نمی شود.

 

aid1391058-v4-728px-Grow-Almonds-Step-12-Version-3.jpg

۱۳-بادام را وقتی که رسید برداشت کنید.

بادام معمولاً بین ژوئیه و اکتبر برداشت می شود (در برخی از کشورها مانند عربستان سعودی، از اواخر ماه مه شروع می شود) هنگامی که میوه خارجی خشک شده و ترک خورده است. درخت را تکان دهید و بادام هایی را که می ریزند جمع آوری کنید و مراقب باشید که بادام های پوسیده ای را که به آن برخورد کردید بیرون بریزید. گاهی ممکن است میوه بدون تکان خوردن درخت بیفتد. مگر اینکه شروع به پوسیدگی کنند، این آجیل ها هنوز خوراکی هستند. پس از برداشت، ایده خوبی است که پوست بادام خود را به مدت ۱-۲ هفته منجمد کنید تا هر گونه آفت باقیمانده از بین برود.

aid1391058-v4-728px-Grow-Almonds-Step-8-Version-3.jpg

۱۴-برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه از آبیاری زیاد خودداری کنید.

یکی از مشکلاتی که می تواند تقریباً بر هر درختی (از جمله درخت بادام) تأثیر بگذارد، پوسیدگی ریشه است. این وضعیت مضر عمدتاً توسط قارچ هایی ایجاد می شود که در صورت تماس طولانی مدت با آب روی ریشه درخت شروع به رشد می کنند. از آنجایی که درمان پوسیدگی ریشه می تواند بسیار سخت باشد، بهترین سیاست پیشگیری است. هرگز درخت خود را بیش از حد آبیاری نکنید – هر نوع آبیاری که منجر به ایستادن آب در اطراف پایه درخت شود، می تواند آسیب بسیار بیشتری نسبت به سود داشته باشد. برای کمک به جلوگیری از آبیاری بیش از حد، ممکن است بخواهید قابلیت زهکشی خاک خود را افزایش دهید. این کار را می توان با مخلوط کردن مقدار زیادی هوموس یا مواد آلی اضافی انجام داد تا نفوذپذیری بیشتری به آن بدهد. توجه داشته باشید که خاک های کم عمق، سنگین و غنی از رسی زهکشی بدی دارند. اگر موردی از پوسیدگی ریشه روی دستان خود دارید (معمولاً با علائم خشکسالی، از جمله زرد شدن، پژمرده شدن و مرگ برگ ها مشخص می شود)، ریشه های گیاه را حفر کنید و لکه های تیره و لزج را جدا کنید. اگر مشکلات ادامه داشت، گیاه را دور بریزید تا از پخش شدن قارچ در باغتان جلوگیری کنید.

 

aid1391058-v4-728px-Grow-Almonds-Step-14-Version-3.jpg

۱۵-کنترل خوب علف های هرز را تمرین کنید.

علف های هرز نگرانی بزرگی برای درختان بادام قدیمی و مستقر نیستند، اما می توانند تهدیدی جدی برای نهال های جوان باشند. علف‌های هرز برای یافتن همان مواد مغذی، آب و آفتاب مانند درختان جوان بادام به شدت رقابت می‌کنند. اگر نادیده گرفته شود، علف های هرز حتی می توانند نهال را قبل از اینکه فرصتی برای رشد داشته باشد، «خفه کنند».[۱۴] بهترین سیاست برای علف‌های هرز، به‌ویژه در ماه‌های اول گیاهتان، شروع زودهنگام و مکرر علف‌های هرز است. سعی کنید یک نوار پنج یا شش فوتی در امتداد هر ردیف از نهال‌ها عاری از علف‌های هرز نگه دارید – می‌توانید از روش‌های دستی (مانند دست یا ابزار باغبانی) یا علف‌کش‌ها برای از بین بردن علف‌های هرز استفاده کنید.[۱۵] برای کنترل علف های هرز می توانید از یک لایه مالچ یا پارچه محوطه سازی استفاده کنید. این کار برای باغ های کوچک خانگی خوب است.

 

aid1391058-v4-728px-Grow-Almonds-Step-15-Version-3.jpg

۱۶-درخت را عاری از مومیایی نگه دارید تا با کرم پرتقال ناف مبارزه کنید.

یکی از آفت‌های آزاردهنده بادام، کرم پرتقال ناف است. در طول زمستان، این حشره در آجیل های به اصطلاح “مومیایی” پناه می گیرد – بادام هایی که برداشت نمی شوند و تا اواخر پاییز و زمستان روی درخت باقی می مانند. هنگامی که فنر به اطراف می چرخد، این دانه ها فعال می شوند و در نتیجه به محصول بادام آسیب می رسانند. بهترین راه برای جلوگیری از این امر صرفاً از بین بردن مومیایی ها است. کرم‌های پرتقال بدون پناهگاهی در زمستان، نباید ظاهر شوند، زیرا نمی‌توانند در اواخر سال به میوه‌های سالم نفوذ کنند. بعد از اینکه مومیایی ها از درخت جدا شدند، حتما با چمن زنی آنها را از بین ببرید. کرم های پرتقال هنوز می توانند در مومیایی های دست نخورده روی زمین پناه بگیرند.

 

aid1391058-v4-728px-Grow-Almonds-Step-16-Version-3.jpg

۱۷-از اسپری Bacillus thuringiensis برای سوراخ کننده های شاخه هلو استفاده کنید.

حشراتی که به نظر می رسند همان چیزی هستند که به نظر می رسند – حشرات کوچک و چرک مانندی که در میوه های هسته دار مانند هلو و بادام نفوذ می کنند. این حشرات می توانند با تغذیه خود آسیب قابل توجهی به محصولات بادام وارد کنند، بنابراین اگر این حشرات مزاحم (یا برگ های جویده شده که می تواند نشان دهنده حضور آنها باشد) را مشاهده کردید، بلافاصله از یک آفت کش برای محافظت از محصول خود استفاده کنید. Bacillus thuringiensis، یک حشره کش باکتریایی، یک انتخاب عالی برای از بین بردن حشرات است. زمان سمپاشی را با فصل جوجه کشی بهار برای کشتن حشرات قبل از اینکه فرصتی برای ایجاد خسارت قابل توجه داشته باشند، تعیین کنید.[۱۶] [۱۷] علاوه بر دو مثال بالا، طیف عظیمی از آفات اضافی می توانند به طور بالقوه به درختان بادام حمله کنند – در واقع آنقدر زیاد است که فهرست کردن همه آنها در اینجا غیرممکن است. برای اطلاعات بیشتر، از جستجوی موتور جستجو برای “آفت بادام” استفاده کنید یا با فروشگاه لوازم باغ محلی خود یا بخش گیاه شناسی دانشگاه محلی تماس بگیرید. همچنین ممکن است بخواهید در مورد مدیریت یکپارچه آفات بیاموزید. این روشی برای کنترل آفات است که ترکیبی از تکنیک های مدیریت آفات بیولوژیکی، زیست محیطی و شیمیایی است. مؤثرتر از استفاده از یک روش به تنهایی است.

aid1391058-v4-728px-Grow-Almonds-Step-17-Version-3.jpg

امیدواریم از خوندن این مقاله استفاده های لازم را برده باشید . با تشکر گروه مهندسی و مدیریت سایت جایا کالا

کلمات پر بازدید

خرید نهال

خرید نهال گردو

خرید نهال بادام


طراحی سایت مهندس بهاری


جایا نهال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.